1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флерт

Дискусија во 'Сингл' започната од bad-cat8, 9 јуни 2011.

  1. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Побарав по форумот но не најдов ваква тема ;) девојки ме интересира како вие флертувате? :lol: на кои начини? и како би му дале до знаење на некое момче дека ви се допаѓа, како би поднеле тој да ве одбие пред сите негови другари и да ви се смет и тн. и тн :P 8)

    *ако има слична тема не клуч..... катинар да и ставите :rofl: :*
     
  2. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Све се прави со погледот :P :) Барем тоа е така според мене ;) Инаку сеуште не сум посветила внимание на флертување, но кога сакам да му дадам до знаење на некое момче дека ми се свиѓа, најчесто го користам погледот. А ако и тогаш не сватии... :D А инаку, како би поднела ако ме одбие пред другари... Паа, никад не би му признала пред другари. Ќе чекам да се расчисти гужвата околу него. И насамо ќе му пријдам. ;)
     
    На Zalubenoto му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    А како го правиш тоа со погледот, како го изведуваш флертот со поглед Бела многу ме интересира ?
    :wasntme:
    Има некоја посебна финта, тоа што беше на статијата со тргнување на погледот после неколку секунди директен контакт очи во очи или друг начин имаш ти ?
     
  4. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Ех како се флертувало со поглед јас ке ти одговорам, прво зјапаш во мобилниот
    после некое време полека полека ја креваш главата додека сеуште зјапаш во мобилниот
    па потоа малку со очињата шараш лево десно и му пушташ ишарет додека не те гледа
    во случај да дојде до директен контакт со очи обавезно го свртуваш погледот на друга страна
    или пак нагло го подигаш телефонот и се правиш дека си добила повик.
    Кога сето тоа ке го направиш сигурно дотичниот го забележал твојот флерт.:D
     
    На srcekrsacka и bella.honey им се допаѓа ова.
  5. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Тешко е да се објасни баш како, но сепак онака кога ќе фрлиш опасен и „добар“ поглед, или пак го гледаш и си ја растресуваш косата со раката.. све онака женствено шо би се рекло хахаха. Не би можела подобро да објаснам, кога ќе почнеш да флертуваш само ќе ти дојде :)
     
    На BabyD0ll, Boka.A, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. SirLancelot

    SirLancelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Првпат постирам на форумов. Кога имам време го посетувам.

    Налетав на темава, па можеби можам да ти помогнам некако... еве неколку слики коишто може да ти помогнат во идинина кога ќе флертуваш со некое машко :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.png
      1.png
      Големина на фајлот:
      540 KB
      Прегледи:
      1.529
    • 2.png
      2.png
      Големина на фајлот:
      509,5 KB
      Прегледи:
      1.529
    • 3.png
      3.png
      Големина на фајлот:
      466,6 KB
      Прегледи:
      1.528
    • 4.png
      4.png
      Големина на фајлот:
      538,3 KB
      Прегледи:
      1.527
    На cresa-jagoda и Zalubenoto им се допаѓа ова.
  7. candy1990

    candy1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    pogled u faza kao nz koj si, zadrzivanje na pogledot i vrtenje so sramezliva nasmevka...
    samo da ne izgleda napadno :)) neli sme po nezen pol :DDDDDDDDD
     
  8. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Неделава се потепав од флертување . Поглед Осмех и секогаш прави се Анштајн ти се знаеш , и капак ставај ама со усул :rofl: :d:

    Бре да не се уречам цела недекла со згодни дечковци сум ..... ае некој ќе се фати :$ :tmi:
     
  9. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    повеќе работи се кажани и објаснати тука.... и сеа јас ќе ви кажам една добра флерт финта (ќе помогне на некој валда)

    прошлото лето бевме излезени цел тим и така една другарка имаше донесено нејзини другари од Ск мислам дека беа и излегоа со нас...и така муабети со сите цела ноќ, играње и флерт и од женска а богами и од машка страна... мене онака ми се бендиса еден од нив цела ноќ си прачавме погледи ме гушкаше едно друго(а јас кога се запнувам нешто како пијан за бандера) и седнав малце подалеку од другиве сама...и он ми иде од позади грб и ме чепка...и јас мртва ладна му викам да се навали и го прашувам на уво дали имам нешто на вратот бидејќи ме чешка :$ ...и типчето или му беше позната фразата или па брзо му фаќаше кликерот, почна да ме мазии и бакнува по вратот и така го грабнав таа вечер :P :$:$:$.....
     
    На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Прво ,дискретен поглед ,потоа насмевка,обавезно финтата со косата ( си играм со прамен ,или поминувам со прстите низ коса,сеедно) ,ако имам зелено светло и простор - обавезно ќе го потчепнам , со усул...
     
  11. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Поглед, насмевка, зафрлање на косата на страна (секако не како кобила) туку нормално, случајни допири со раце.
     
  12. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Па прво со поглед, ако ми го прифати погледот, ке го натерам со поглед и насмевка да ми се приближи. Зависи од ситуацијата :) Ми се случувало на журка така, ми се приближил, сме играле заедно, и така искочивме надвор муабет ово оно, фб лево десно, комуникација :)
    еееее, лесно е да се флертува, просто обожавам флерт :angel:
     
  13. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Леле девојки мене некако ептен ми се наклонија ѕвездите туууу сто флерт ке бесе изгорев ,вчера излегов да си купувам така понеделнички низ бутици,продавници абе мерак,дали оти поголем град многу луге мислам дека цел зивот толку дечковци не зјапале у мене.Верувајте прв пат во зивотот излегувам без очила за сонце,прв пат како да бев падната од марс гардероба сто најдов прво облеков абе никаква.Леле какви погледи од сите страни ке речете сигурно оваа се занесува не бре и не,не ме гледаа оти сум чудна туку доловив длабоки погледи и така малце го задрзам и јас мојот и паднал флертот.Узивав така цел ден и на крај најдоброто,го чекав автобусот и застана еден тип со јака количка,косула му косула,коса му направена јака цвикера абе јас сто секогас нели ладна се правам вака останав :o ,јас залната никаква недотерана,абе кога почна да зјае овај у мене демек ја остави колата и застанал абе гледа очи му испаднаа ама тука веке и јас де се правам не го гледам па малце погледнам не овој таман тргна накај мене ги знам таквите еден знак и пријдуваат па ми дојде тај глупиот автобус и ја флертувачката занес ме отепа влегувам во автобусот кога се истресов пред соферот а овој ме гледа :$ :x е па тоа само мене ми се случува срам ми бесе да погледнам преку тај прозорот не дека ме познава ама тоа не ми требасе.И така вчера бесе мојот флерт ден на годината 8)
     
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    I'm not Flirting .. I'm Just being Extra Nice to Someone Who is Extra Attractive ;)
     
    На Sara123 и Sanela94 им се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Флертувам... како што само јас знам и умеам. Суптилно (за да можам во било кој момент да свртам на шега), а сепак ефективно. Најчесто со поглед, малце подзамижани очи и подзакосени и скромна насмевка.
    А да ме одбие? Пфф па што се замислува? :D Кој би ме одбил мене, ви се молам?? :D
     
    На Justice.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    упатувам заводлив поглед за почеток ,ако му го доловам погледот упатувам блага насмевка и тоа е што повеќе да направам за да му дадам до знаење дека ми се допаѓа ,
    најверојатно не би поднела многу добро , после тоа прва нема да му пристапам на некој,сигурно би си ја слушала цел ден песнава
    http://www.youtube.com/watch?v=KIeQVv5N ... re=related ;)
     
  17. Boka.A

    Boka.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    10
    Онака ... некогаш е убаво да се флертува и детски (ке се шегуваш со сите потоа нешто насочена на кај него и онака шеги, со паметни фрази, или пак во центарот на пажњата) :angel:
    Ама пак ... сеа за центарот на пажњата малку ... треба бар еднаш да бидеш во центарот на пажњата бидејки многу во центар некогаш довлечкува и до аут!

    Но сеуште не ми е јасно ... :call: :lol: :(
    Каква облека сакаат машките
    Дали сакаат да бидеш обична или пак со некој моден стил кој секогаш го следиш
    Во коса нешто...? :lol:
     
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Клепкам со очите и се смешкам хахаахаах :rofl: :rofl:
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Погледот е најважен, секако да не биде пренападно сето тоа, туку заводливо. Потоа играње со косата, насмевка, "случаен" допир... ;)
     
  20. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Аууу од кога се избрукав еднаш веќе не флертувам! Тоа беше пред 2год јас конечно да излезам со другарки и видов таму едно дете што ми влезе во око! Нормално дечко имав ама тој не е овде! Јас бев горе а дечко што ми се допадна доле! Па си реков дај малку да го шмекнам! И така се симнувам по скалите и си го пулам :tmi: и наеднаш ме снема! Си се стркалав 2-3 скали надоле! Ауууу брука :tmi: :tmi: :tmi:
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.