1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флешпоинт (Flashpoint) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lella, 17 јануари 2015.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Се утепав барајќи ваква тема, ама не најдов, и морам да признаам, се разочарав. :D

  Ја следите ли оваа серија? Што мислите?

  Се работи за тимот 1 на специјалната полициска единица од Канада. Тоа е тим од 6 полицајци: Грег, Еди, Џулс, Сем, Спајк и Раф (барем моментално :lol:) И знаете, типична криминална серија, акција, трилер... :D Секоја епизода нова приказна. Серијата е составена од 5 сезони, на Сител мометално е четвртата. И се емитува во 23.30 (мислам).
  [​IMG]
   
  На Valerin и chocolate...girl им се допаѓа ова.
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Јас ја гледам :D
  Како љубител на крими серии, многу ми е интересна.
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто никој не ја гледа серијава. Јас сум заразена со неа дефинитивно. :inlove:
  Еди ми е омилен, ептен си го сакам. :wasntme:
   
 4. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  И јас ја следам редовно. Едно од малкуте нешта што може да се гледаат на нашите национални телевизии.
   
 5. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Последните две недели почнав да ја гледам серијата и можам да кажам дека дефинитивно е најдобрата серија што ја давале на сител. Сега и на интернет почнав од почеток да ја гледам. Спајк сега за сега ми е омилен:inlove:
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.465
  Допаѓања:
  17.409
  Пол:
  Женски
  Ја обожувам сријава. На Сител не ја следам редовно, кога можам тогаш. Но ја гледам на интернет и скоро сите епизоди сум ги изгледала. Одлична е серијава. :):~: :inlove:
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Е баш ми е мило што се јавија повеќе љубители. ^_^
  А каде ја гледате онлајн, планирам и јас отпочеток да си ја фатам.
   
 8. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.465
  Допаѓања:
  17.409
  Пол:
  Женски
  Ако твојот пост се однесуваше на мене, повели: :)
  http://watchseries.lt/season-1/flashpoint
  Можеш да го симнеш, а можеш и да го гледаш онлајн. Само првата сезона е.

  http://www.hulu.com/flashpoint
  А на оваа страна можеш да ги бараш епизодитепо ред по сезони.

  Заборавив да пишам, доколку ја фаќате програмата Btv action, ја има секој работен ден. Кај нив од осум часот а кај нас тоа е седум часот.
   
  На Lella и chocolate...girl им се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Си ја најдов јас со превод сите епизоди, ама сепак фала. :*
  А како повеќе ви се допаѓа екипата, со Ворди или Раф?
  Јас само 1-2 епизоди со Ворди имам гледано, па затоа со Раф повеќе ми се свиѓа.
  А Еди секако ми е ол тајм фејворит и нема шанси некој да биде подобар од него. :wasntme: :l:
   
  На chocolate...girl и Snow-Star им се допаѓа ова.
 10. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  На мене ми се допаѓа повеќе со Ворди, дали затоа што повеќето епизоди се со него.:^):D Знам дека Раф е сега на негово место бидејќи тој си отиде од тимот заради болеста што ја има. Ворди ми беше по позитивен лик. Инаку ми се допаѓаат сите ликови, но Спајкчо ми е најдобар (воопшто не личи дека има 42 години :lol:)
   
  На ana.kitanovska и Lella им се допаѓа ова.
 11. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Лело, секако дека не постои тема за серијава со оглед на тоа дека нема поголем обожавател од тебе. ;)

  И на Путин да му отвориш тема, убавезно! :lol:
   
  На ccca и Lella им се допаѓа ова.
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Денес ги изгледав последните две епизоди од петтата сезона. ;(

  Леле како се тресев кога Кларк беше под урнатините и Сем кога го фати бомбата. Баш беа интересни последните епизоди, иако она со Дона не требаше. ;( А и Грег, леле, ептен беше напнато.

  И не сакам да заврши бе. ;( Сега ќе ја гледам таа The Final Salute, додатната, па ќе почнам, филмот, и од прва епизода до крајот на трета. Тие не ми се гледани.

  И ептен ми е жал што Раф се откажа, супер беше, ама и Лиа е во ред.

  Само да ве прашам тие што гледате на Сител ако има такви воопшто, до која епизода сте стигнати, бидејќи јас по две гледам и загубив ориентација. :?:
   
 13. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Се приклучувам :) Ја гледам на Сител, ама сега прочитав дека е дури петта сезона. Ќе ја гледам на нет од почеток. Последниве неколку недели се заразив, многу ги сакам ваквите серии.
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам и на сител и плус на интернет. :P
  На сител во понеделник ќе ја даваат последната епизода од 4тата сезона. Во епизодата Грег донесува одлука и решава да остане во тимот а плус им ја одобруваат врската на Сем и Џулс и нема да ги разделат во посебни тимови. Петата сезона не ми е гледана, не сакам да почнам бидејќи колку повеќе одам кон крајот толку повеќе душата ме боли. Првпат толку да се поврзам за серија :!: .На многу епизоди сум се расплакала. :(;(
   
  На nati44 и Lella им се допаѓа ова.
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Ако си плачела досега, последните две епизоди очите ќе си ги исплачеш. :(
  Ама ми се допаѓа што не ја оплескаа со тажен крај, супер си е крајот, на место, а најмногу ми е мило за
  Спајк и Вини
  :inlove::inlove::inlove:

  Е првата епизода од петтата сезона е премногу, премногу тажна, ептен ќе остави трага кај Еди, добро е што остана силен и не се откажа од тимот, ама затоа пак
  Раф ;(

  И мене серијава за брзо време ми стана омилена, и празен ми е денот ако не си ги изгледам двете епизоди. Ама денес решив да паузирам, од утре ќе ја гледам The Final Salute и филмот од 2008. :inlove: Па почнувам од прва сезона.
  Што ќе правам кога ќе ја изгледам целата којзнае. ;(
   
  На chocolate...girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Прочитав дека Спајк и Вини официјално ќе бидат во врска и искрено ептен ми е мило.. Лело ти сега имаш уште многу за гледање кажи ми јас што ќе правам само уште 10 епизоди имам до самиот крај, а на ден гледам по 5,6 епизоди..од денес ќе ги намалам (ќе гледам само по 1 или 2 дневно) Вчера ги изгледав првите две епизоди од петтата сезона..За Раф не ми беше толку многу мака колку што ми беше за Ворди.;(;(;(;(;(
  spinnie.jpg
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав The Final Salute, ептен е интересна, иако е многу кратка.

  - Amy Jo, what are you going to miss about David?
  - Well, sitting in the car for hours and talking sh**t... oops. :D :D
  Душлиња. :lol:

  Ги гледав и првите 4 епизоди од првата сезона, Сем и Џулс се еееептен слатки, ама многу ми е чудно, Вини никаде не ја гледам, немаат ни некоја посебна централа, а и технологијата многу послаба. :lol:
  И сликата некако полоша, ама што е тука е. :D

  Само јас и ти пишуваме во темава, другите слабо некако. :D
   
  На chocolate...girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Гледам дека само ние двете пишуваме во темата, се надевам дека уште некој друг ќе ни се придружи. :):P
  Вини се појавува во последните неколку епизоди во првата сезона, мислам дека во втората ја нема..потоа во третата сезона исто така се појавува во неколку епизоди, а во четвртата и петтата сезона е во секоја епизода. :P

  Мајкл (Ворди) ја објави оваа слика на твитер пред неколку дена :inlove: flashpoint.jpg
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Даа, ја видов сликата, сите се преслатки. :inlove:
  А гледам на местото на Вини кажуваат некоја си Сели, богзнае која, ниеднаш не ја покажале, само гласот и’ се слуша кога вика Team 1 get ready и Copy. :D

  Во овие први епизоди, Сем и Џулс ми се дефинитивно омилени, ептен се слатки, особено денес (6та епизода) Сем кога и’ ракоплескаше: Yeah Jules. :sun:
  Ти го пратив мислам тоа на Снапчат. :lol:
   
  На chocolate...girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Баш пред некој ден ги изгледав и последните неколку епизоди..се истурив од плачење;(;(. Имаше многу добар крај. А оваа Сели е една плавуша:lol:, ја даваат и нејзе во некои епизоди. Другата недела и кај нас ќе заврши серијава, па се надевам дека пак нешто салам ќе дадат да гледаме не само турските серии... :@(facepalm)