1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фолиранти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WhiteAngel, 8 март 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Познавате некој фолирант? Како се справувате со него? Ги игнорирате или глумите лудило?
  Јас познавам такви личности. Некои кои ми се „другар(к)и“ можам да ги игнорирам, да не ги слушам и не се замарам со нив. Но имам такви фолиранти и меѓу потесниот круг на семејството. е нив не можам да ги игнорирам и да ги одбенгнувам бидејки често доаѓаат кај мене на гости и нормално си остануваат некој ден на поседа. Пробувам да не се нервирам и често глумам лудило. Не се спуштам на нивно ниво и не се фолирам како нив, но за да не се нервирам морам да бидам нешто што не сум. |(
  Сега вие сте на потег... ;)


  (Ако има ваква тема заклучете ја)
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Фолирант - човек кој се прави тоа што не е, така?
  Јас ќе одговорам во тој контекст, ако сум грешка, се извинувам :)
  Мене обично не ме засегаат, ги избегнувам, ама како што кажа ти некогаш е невозможно да ги избегнеш и така се трудам да не им обурнувам вниманите. Тие тоа го прават со таа цел - да привлечат внимание, да се збори за нив....
  Ама понекогаш има ситуации кои директно ме засегаат, каде на пример мојот труд ќе се занемари поради некој фолирант и знам да се изнервирам, ама си се тешам дека секој труд се исплати, без разлика дали ќе остане забележан :)
  И јас имам такви некои "другарки" кои во друштво знаат да се фолираат и онака низ заебанции им велам "еј нема веза", "нема шанси тоа да е така"...и ги закачам демек на шала, и ептен ми е ќеф коа гледам дека се нервират што нивната фамозна приказна не излегува како што посакувале :)
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Јас ова фолирант го разбирам како човек кој си игра со другите. Некако не ми е убаво дефинирано на што се мисли. Во случај да е за она за кое мислам, ќе си напишам мислење.

  Не ми сметаат толку многу, а и да се случи такво нешто обично го потиснувам во себе. Ме иритира кога некој друг фолирант го прави тоа што знам дека го прави, а не приметува дека сум го познала потегот. Пробувам да ги одбегнам другите од овој калибар затоа што ќе дојде до премногу комплицирана ситуација, па да нема од играчка плачка.
  Јас сум таква кога сакам да бидам. Во одредени ситуации, со посебни личности. :wasntme:
  Имам една пријателка која е таква, настојувам да ја игнорирам неа и нејзините глупави потези. :)
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.051
  Пол:
  Женски
  Познавам многу фолиранти,најчесто се занесуваат,си мислиш на небото се качиле,а кога им требаш одма трчат ,се умилкуваат и демек те сакаат најмногу на свет,која глума,за ОСКАР |( .
  Јас право ги сечам од корен,не се замарам и им плескам се во лице ,а после они пак се жртви,ладни како змии одат на други да се фолираат,и највеќе ги препознавам по тоа што брзо сакаат да се зближат заради корист и се обраќаат со срцка :!:
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.951
  Допаѓања:
  75.607
  Пол:
  Женски
  Имало фолиранти но сите такви ги отстранив од животов. Сега покрај мене се само тие што ми се битни но и јас нив.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Фолиранти секаогаш ќе се најдат, но само игнор за таквите, и тоа во најголема можна мера.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.