1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форма на лице

Дискусија во 'Лице' започната од Saisnalla, 12 мај 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Каква ви е формата на лицето?
  ако е дула-клуч :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ,.jpg
   ,.jpg
   Големина на фајлот:
   17,3 KB
   Прегледи:
   1.146
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Овална :D Не ми се допаѓа многу многу формата ,ама тоа е тоа.
   
  На Hopelessgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  5 минути пред огледало се мислев се загледував, и на крај дојдов до некој си одговор Oblong
   
 4. EuRo

  EuRo Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  Мојот облик на лице е овален,и не се гордеам на фактот бидејќи имам предолга и шилеста брада и не ми се допаѓа како тоа изгледа на фотографии. |(
   
  На Hopelessgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Тркалезно лице и многу ми се свиѓа. Скоро сите очила ми стојат, па и капчиња и шеширчиња, ама затоа потешко ми е да изберам :D
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.413
  Пол:
  Женски
  Нешто што со сигурност ќе ви помогне каква форма е вашето лице.
  http://www.dailymakeover.com/quiz.html
  Јас имам округлесто, иаку кај братата повеќе ми личи на срцевидно.
  Битно таа е формата крупно лице имам :)
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Помеѓу Oval, diamond и oblong некаде, не можам точно да одредам.
   
 8. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Square би требало. Не ми се допаѓа мојот облик на лице :D
   
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.863
  Допаѓања:
  15.026
  Пол:
  Женски
  Diamond, дефинитивно.
   
 10. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  6.641
  Тркалезно и мало :^)
   
 11. attias

  attias Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  13
  како triangular или round незнам точно... :^)
   
 12. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  овал, не можам наочари да си погодам, сите ми се широки :worried:
   
  На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  9.973
  Тркалезно и мало и баш си го сакам.Немам голема глава и сите фризури ми стојат,како и очила и капчиња.
   
 14. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  Дефинитивно тркалезно, со тоа што во долниот дел кај брадата не сум толку заоблена па затоа се мислев и со square. Но, сепак не. :lol:
  Би било подобро кога би имала и за нијанса помали образи, но тоа е тоа.
  Задоволна сум. :D
   
 15. Galaxia

  Galaxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  94
  Мене ми е triangular
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.111
  Допаѓања:
  5.676
  oval,narrow,round помеѓу :^)
   
 17. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  12.135
  Пол:
  Женски
  Diamond-не си ја сакам формата на главата, ама тоа е :)
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.111
  Допаѓања:
  5.676
  oblong,long :emo: јака ми душа за пронаоѓање |(
   
 19. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  нешто измеѓу Oblong и Heart |(
   
 20. Therose.S

  Therose.S Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Heart.. Формата на лицето ама баш ич не си ја сакам... :\