1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Формула 1

Дискусија во 'Спорт' започната од Smurfette.M, 15 јуни 2012.

 1. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  барав ваква тема, но не најдов...ако е дупла, слободно клуч
  дали гледате формула 1? за кој тим навивате? кој ви е омилен возач(натпреварувач) :)

  јас гледав порано..и сега гледам, поретко, но ги следам резултатите и може да се рече секогаш кога има трка знам кој е на пол-позиција, кој победил....
  инаку, навивам за тимот на Мекларен, поточно за Луис Хамилтон :D
   
 2. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  И јас порано повеќе следев, сега кога-како. Навивам за Фернандо Алонсо, едно 7-8 години наназад а пред тоа бев за Михаил Шумахер.
   
 3. icegirl

  icegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  29
  Па следам Формула 1 одкако знам за себе и од тогаш сум за Ферари, немам некој возач посебно навивам за секој што вози во Ферари :D :inlove:
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Кој нема навивано за Шуми на времето 8)
  Легенда е човекот, порано во основно многу пратев и стално навивав за Михел Шумахер.
  Сега веќе доста време не пратам, веројатно сум се заситила.
  Дури и се сликав на познатата стаза во Монте Карло, мислам дека тоа ми беше најголема среќа тогаш :D
  Гледам сега пак се вратил вози за Мерцедес. Колку што знам уште го држи рекордот за најмногу освоени титули 7.
   
 5. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Браво за Алонсо денес, заслужена победа. :inlove:
   
 6. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  а кое место беше Хамилтон? :)
  како и обично, не бев во можност да гледам :D
   
 7. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Во претпоследниот круг имаше проблеми со болидот а и затоа мислам дека дојде до мал судир и не ја завши трката. Инаку ќе беше втор или трет, не ми текнува баш, само знам дека кога гледавме заедно со брат ми он беше за Хмилтон и беше многу изреволторан заради тоа што му се случи при самиот крај.
   
  На Smurfette.M му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Со последната победа Алосно многу ме израдува, тој и Фетел како и секогаш беа мои фаворити. Алосно треба да биде победникот на целокупната сезона,заслужи.
   
 9. icegirl

  icegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  29
  Тоа на Алонсо беше ептен успешно враќање, за цели 10 места :P
  Јас типувам на Алонсо за шампион ама ќе видиме има уште трки до крај. Ама сепак мислам дека ќе победи оној што го сруши ланецот на различни победници, а тоа е секако Алонсо
   
  На SimplyElegant му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Со нетрпение чекам да дојде недела за новата трка во Велика Британија. Очекувам висок пласман на Алонсо, но не би ме зачудило и Хамилтон да победи иако не го сакам тоа. Гледам на првото пробно возење имал најдобро време, а на второто е трет. Па, Британец е.
  Инаку, мислам дека оваа трка е па имаат уште 2, па потоа еден месец пауза. Од 31 август па натаму ќе се одржат наредните 9 трки.
  Се надевам дека Алонсо ќе го задржи првото место на табелата. :)
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
  Гледам, ама многу ретко. :rofl:
  Порано навивав за Шумахер, а сега за оној Себастија Ветел-Фетел. :rofl:
  Интересно ми е. Фиуууу, пуф. :wasntme:
  Дури и на мобилниот си ставив рингтон со формула. Бррррм, брммм.
  Ама малце ме нервира Алонсо. :wasntme:
   
 12. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Ах бе Вебер, што ти требаше тоа при крај. Таман си се израдував за Алонсо, оп второ место. :(

  Ама и не е толку лошо, Алонсо повторно си ја заржува првата позиција на конечната табела. :)
   
 13. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Од секогаш сум навивала за Кими, али пустиот тој..голем баксуз е.
   
 14. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Тапа беше денешнава трка. Не ја ни догледав до крај. Ни крив ни должен Алонсо уште на самиот почеток, заедно со Хамилтон се откажа од трката поради судирот со Грожан. :(
   
 15. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  40
  Грожан идиот .. :(

  Казнет е за следната трка бај д веј ..
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Гледам ова кога ке начекам на МРТ пред некој ден имаше не знам кој победи не го догледав до крај инаку за мене добри се Хамилтон,Фетел и Алоносо инаку го обожавам звукот на формулата кога ќе го слушнам :)
   
 17. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Секогаш гледам и навивам само за Алонсо!!! :)
  А пак онај Фетел ич го неќам. :D
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Не гледам, зошто воопшто не ми е интересна. Ете сабајле гледав бидејќи седев во дневна а тато гледаше. Единственото нешто од Формулата што секогаш ќе ми остане во сеќавање е кога отидов и се сликав на самиот старт на стазата во Сингапур-за ноќните трки.
   
 19. Bubbi

  Bubbi Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  563
  Јас Формула1 гледам од помала. Порано навивав за Монтоја и кога возеше за BMV Williams и кога беше дел од McLaren Mercedes. И за него ќе продолжев да навивам ако не се откажеше и не се префрлеше во тие НАСКАР.

  Сега навивам за Ред бул тимот (Фетел и Вебер). Стварно имаат добар тим.
  Ќе видиме кој ќе победи. Има уште три трки до крај на 2012 ( Абу даби-денес, Америка, и Бразил-Сао Паоло) а со бодовите се тесно.
  Значи несмее да победи Алонсо ! :!:
  :D
   
 20. Punkgirl

  Punkgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1