Форнети (Fornetti)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Chocoholic, 29 ноември 2011.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Сте ги пробале ли и како ви се допаѓаат? Колку често ги јадете и кои ви се омилени вкусови?

  Јас доста често купувам, обично кога сум излезена и немам многу време за јадење, таман се колку да грицнеш нешто "по пат". Ги имам пробано скоро сите вкусови и омилени ми се грисините, пица и калцоне.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ilove-marshall, esperanca и Hipica им се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.686
  Пол:
  Женски
  Fornetti

  Сум пробала да, и ми се допаѓаат. :)
  Обично, некогаш купувам на голем одмор, во школо. Ама дека има повеќе гужва, па ме мрзи да чекам. :rofl:
  Имам пробано од се по нешто, но најчесто купувам пица или фета за 20 или 30 незнам точно колку пари беше. Иии... то. :rofl:
   
  На ilove-marshall му/ѝ се допаѓа ова.
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Fornetti

  Супер се за ужина од солените ми се допаѓаат: пица и фета, а од благите: вишна, кајсија и мак.

  Добри се и мини пиците.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.056
  Fornetti

  Ги обожавам тие со фета :dance:
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Fornetti

  Форнетииии.. Обожавам мини пица :) е сега во моментов не ми текнува како се викаа и едни со месо внатре, и нив ги сакам. И пиците им ги сакам. Абе, се сакам, се сеее! Само штета, во Кичево досега 2 пати отворија Форнети, но веднаш ги затвораат. Немаат промет некако, не сфаќам зошто. Изгледа луѓето не знаат што е убаво! И ние останатите си трпиме...
   
  На ilove-marshall му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Фета и дупло сирење, некогаш и грисини...
  Благо? Е-крем и ванила со јагода... СОН!!

  И секако со Е-крем,едно мало несквик за носење :)
   
 7. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  9.550
  Пол:
  Женски
  Јадам од овде затоа што ми е успат на враќање од факултет, нема ништо друго околу, а и влегувам само за фета и болоњезе! Највкусни се од се што имам пробано, ама ич не ме најадуваат.. Онака од досада, колку да се јаде нешто.
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.254
  Допаѓања:
  14.974
  Пол:
  Женски
  Многу се убави, ама цената им е повеќе од то вредат.
  Највеќе ги сакам со дупло сирење
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Минатата учебна година секој ден јадев во Форнети, мислам дека лиснатите со пици ми израснаа во стомак. Дефинитивно тие ми се најубави, а убави се и фета сирење. Во суштина само тие две, плус од благите со вишна и ванила со јагода имам пробано и не се лоши.
   
 10. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Купувам од тие со фета сирење, ама малку добивам за цената. Никогаш не ме најадиле, ги земам колку да ме `замамат` малку.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  Фета, пица, калцоне ми се најубави. Тие вишни, мишни не ми се многу по мерак.
  Добри се за кога си излезен и немаш време убаво да се најадеш, ама многу јак мирис има во продавницата, а и надвор од неа.
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Е многу ми се убави. Сите ги сакам и секогаш зимам солени може калцоне, пица, шунка, фета а за крај и некое благичко најомиленo ми е со вишна иако добро и едно ново со ванила и крем.

  За 50сетина денари си имам полно меше со топли кроасанчиња ем солени ем десерт имам благи :mm:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  8.927
  Пол:
  Женски
  Ауф ми се сојаде сеа .. Инаку си купувам на голем одмор , вкусни се :)
   
 14. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  И мене ми се пријаде! Инаку, ретко купувам ама секогаш купувам со дупла фета. Ммм... :angel:
   
 15. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  764
  Превкусни се, секој голем одмор ги јадам: пица+фета, па после вишна. За некои 50-60 денари се најадувам, нема врска што се мали. Ако најдам некој рецепт за нив, нема да им оставам цело богатство таму, дома ќе си ги правам. :)

  [​IMG]
   
 16. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ги јадам, ама ми ја преместија продавницата, и сега поретко. :lol:
  Инаку, пица и фета од солените, а од благите вишни. :mm:
  А тоа во пицата, мене ми личи на ајвар. :rofl:

  И една случка во продавницата пред една година некаде...
  Влегувам јас, и си кажувам, и давам пари, и си одам, а нив не ги земав. И одев до пола пат и ми текна дека ги заборавив. Па се враќав, внатре ми се смеат, срамови, одвај влегов и излегов. :$ :D
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Ги обожавам, превкусни се. :inlove:
  Имам повеќе омилени вкусови, ама ќе ги издвојам фета, пица, калцоне, шунка, а од благите тие со вишна. :inlove:
  За жал никогаш не ме најадуваат. :D
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Да можев, ќе живеев на Форнети.
  Обично, ако сакам да се најадам, си купувам по 200 грама и полно мешето :mm:
  Од слатките не купувам. Омилени ми се фета и кулен.
   
 19. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  3.732
  Мене па воопшто не ми се допаѓаат.
  Прв пат кога купив воопшто не беа тазе и од тогаш не сум купила.
  Можеби треба да купам пак па да ми се потрефат топлички.. :)
   
 20. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  Летото кога бевме таму,и така блиску кај зградата ни беа,нон стоп си земавме со тејк авеј кофи или баланс :mm: Hајмногу ги јадев од фета,пица,имаше ,мислам со печурки и пилешко,абе милина,мекички така мх мх :D
  Jас повеке солените ги сакам,а мажулево само вишните ги јадеше :lol: