1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумски кланови

Дискусија во 'Канта' започната од Gosh, 30 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  30.812
  Ајт замарајте тука, за да можеме ние останатите да не гасиме нотификации од нам битни теми, заради вашите офф - топици...

  И имајте душа, смилувајте и се на Реинбоу...
  И вие ќе бидете админи ден ден.

  Поздрав.

  П.с. Ќе фаќам сеир на темава, не се лутете.:hug:
   
  На sia.bella, Bender Rodriguez, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Јас ќе бидам главен модератор еден ден.
   
  На elimkd и КикиМаус им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.556
  Хахаха боже, зар и ова го имало? На фб бараат профили? Аууууу. Добро е мене само две феминки ме имаат на фб, па си тераме најнормлен муабет, без да се замараме која е и која е на форумов и која е таа што не ми ставила лајк или се скарала со мене.
  А да има и една друга феминка, која мисли дека мој профил е профилот на една моја познаничка.

  Па и групи и кланови лелелеле
  Имате ли живот надвор од фемина и фб бе?
  За другарка прашувам


  Страшно колку некои само немаат живот и се оговчени

  @joy1 мила, имам твој бр на моб, ама никад не ми текнало да ти побарам фб и те молам немој да ми кажуваш. Срцка си ми ти и ти ми се понуди после пораѓајот за помош. Абе тоа ти е докторска етика. :*
  Ај да си отвориме убав форум и ваквите мизерни личности да не ги примаме, па раат да се искараме без да не манијачат на фб.
   
  На cresa-jagoda, ALISA0000, LollySky и 5 други им се допаѓа ова.
 4. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  4.470
  Пол:
  Женски
  хаха зар и ова го има?? откачени сте скроз еј

  нити познавам некој од форумов нит ми треба да знам. имам препознаено неколку членки ама никогаш нивниот живот не сум го коментирала ни тука ни надвор од форумот.
  Како наогате време само да се замарате да ширите познанства тука, па и кланови па и расправии за модератори па и лични навреди не знам.

  Иако не сум секој ден на форумов активна сум веке повеќе години и ги следам членовите. За некои од нив имав толку високо мислење со години, додека не видов како како јатрви се караат за модератор, најфеминка, најјадење и слично. Де бре луге форум е не е натпревар за оскар.

  може темава да се премести во за форумот или во кафе муабети
   
  На elimkd, Arthur, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Ja sum sam eden i edinstven. Pogba Pol
  Sam protiv svih

  [​IMG]
   
  На LollySky, krEM4Eto, fallenangel и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.439
  Пол:
  Женски
  Искрена ќе бидам... 6 години сум на форумов и во тие 6 години со никого не замерив се до оној ден кога се отвори темата за врските меѓу припадници на различна вера. Тоа беше пред неколку месеци. Тогаш се разделија едните либерални а другите конзервативни, односно насочени кон верата. Јас од тогаш ја забележав поделбата. Тогаш почнаа заби да се покажуваат и едни им станаа црна точка на други. Тогаш почна, после се прошири оваа работа...
   
  На LollySky, fallenangel, Petra777 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.575
  Jas cekam nekoja pokana od klanovite, ama izgleda deka ne sum mnogu kvalitetna. No sepak veke imam stokmeno mislenje za manje vise clenovi, za nekoi e pozitivno, a za nekoi negativno, ali ne mi e do raspravanje ni pa do pofalbi nit pa me interesira koj sto pravi. Pisav samo da prodilzi temava, vaka interesna mi se vide.
   
  На LollySky, krEM4Eto, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Абе децо... кога желбата да се биде центар пажња, се среќава со реалноста - се дешава ова.
  Денеска секој може да биде најден со два клика. Кој си нема работа...
  Али кога веќе сум тука, јас ќе бидам во кланот на тие што ќе ми најдат ретровизор по поволна цена.
  Вие смејте се, јас најозбилна бев. Си го собрал некој, па ич. :D Четка ли со огледалце да ставам привремено?
  Мислете малце на реални проблеми ко што се сообраќајките ако немаш ретровизор, не тука кој што рекол за виртуелен лик. Сите сме секојдневно оговарани повеќе одошто може да замислиме. Од најблиските.
  Што е најлошото овде? Види ја оваа, ја којзнае каква ја мислев според аватарот, она ич не личи? :worried:
  Јуф, туф!
   
  На Oxymoron, sparklie, sia.bella и 29 други им се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.582
  Пол:
  Женски
  Да се боревте за фотеља во собрание па да ви ги разберам клановите..
  Ама на анонимен форум си формирате кланови...стварно?
  Што корист? |(
   
  На sia.bella, JollyGirl, Rebecca_R и 11 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.082
  Допаѓања:
  152.228
  Пол:
  Женски
  Премногу оддавате внимание на ситници, а дека секогаш ќе има некој кој поќе се согласува со некој друг - ќе има, природно е тоа да се групираме со истомислениците и да градиме подлабоки контакти доколку е возможно.
  Патем само јас сфатив дека клановите се мајтап, пропуштам нешто?
   
  На Bender Rodriguez, Gosh, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.582
  Пол:
  Женски
  Секоја заебанција е пола вистина ;)
   
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.082
  Допаѓања:
  152.228
  Пол:
  Женски
  Дека секој форум се дели на групи да, природно е - таман како шо велиш пола вистина :D Дури и во прво одд се сеќавам сите поделени бевме, а не па тука. :rofl:
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.582
  Пол:
  Женски
  Баш така..
  Само жално е што ова се случува на форум каде што немаат допир со реалниот живот..
  А бенефитот не го знам..
  Да добиваш нешто од кланот - разбирам, ама вака..
   
  На LollySky, Petra777, Ane-Goki1 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.082
  Допаѓања:
  152.228
  Пол:
  Женски
  @Dust под пола вистина не мислев постоење на клан зошто нема шанси да има некаква добивка, а чистото дружење, барем према мене, не е за осуда. Баш затоа мислам дека ова пресериозно се сфати. :P
   
  На Winter Lady, Bender Rodriguez и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.582
  Пол:
  Женски
  Ооо срцка, кланови има, апла
  Читај почесто и низ сите теми и ќе заклучиш дека има..
   
  На Petra777, Ane-Goki1, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 16. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Конкретно за мене,јас не сум во никој клан и не ни сакам,а забележав дека има.
  Ај што се шалат некои.. Но има и вистински што веруваат и вистински што оформиле..
  Сношти дезинформации и само неук ќе верува во тие работи што беа кажани .
  Мислам неможе да имаме чат надвор од форум??
  Имам и со моја другарка што сме секој ден заедно и нејзин бф и така,и тука ќе се пишува ..
  Па уште неукиве веруваат ах (facepalm)
  Правете си кланови плата не даваат на форумов ,1ви е ние што земаме блазесини:D
  Тие што се замараат со форумов алал да ви е :) Ќе ви порачам да излезите надвор од дома,и да оставите тие тел и пц и форумов , надвор има живот,посебно сега кога ќе се украси .. Уживајте во сето,очите нека ви видат нешто повеќе од форумов и не се оптеретувајте и вие ,а и нас дека се озборувало, таа што го направи тоа не е веќе тука, и не дозволувајте преку друг да ве набуцка.
  1Декември ,имајте убав почеток на месецов и среќни денови што следуваат па уште малку нова год.
  Поз Дами :*
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Нудистички клан има ли ? Јас би се придружил , ако треба и месечна чланарина ќе плаќам.
   
  На Gosh, donna.17, Sanjichka007 и 16 други им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  :bow:
  Секако дека е мајтап (барем за себе зборам и мојата „страна“ што се зафркаваме)... ама изгледа сарказмот ни стигнал толку шашав левел што некои нѐ сфаќаат озбилно. :D
  И не, не се фалам, баш напротив - сеа гледам дека тоа чувство и не е баш убаво.. :worried: :D
   
  На Lady Phoenix, krEM4Eto, rose60 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Абе еден сарказам, си ибало мајката :rofl:
   
  На ceca-1, Sanjichka007, s&s и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.656
  Допаѓања:
  45.632
  Кога дојдов на форумов, имаше дискусија знам за тоа како тие од темата +/-40 биле клан. Уште во времето на Далерон беше тоа...
  Потоа некако се мирно си беше, додека @Bitter-Sweet не изјави дека имало клан кој цело време си се лајкувал и поддржувал без разлика што и да е пишано.
  Тоа дали некој сака да си се дружи и надвор од форумов, тоа си е негов проблем. Упорно тврдите како не се замарате со ништо, а кога излезе муабетот на Петра за групниот чет, сите се попаливте. Јас нема да кријам дека на фејсбук сум во групен чет со некои од членовите тука, но тоа не значи дека по цел ден вас ве оговараме. На четот тука често се случува да дојде некој трол и да спамира, па затоа беше и идејата за групен чет на фејсбук.
  И да, ептен ги испомешавте и увеличивте работите. Очигледно е дека не сте сфатиле нешто ко што треба, битно нешто да се напише.
   
  На Sanjichka007, Tan4ence, Lady Phoenix и 9 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.