1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината (2010): Trendafilka

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 20 ноември 2010.

?

Која форумџика ја одбележа 2010-та година? (може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 6 декември 2010.
 1. Annath

  52 глас(а)
  15,2%
 2. Ariel

  22 глас(а)
  6,4%
 3. baguf4e

  20 глас(а)
  5,8%
 4. Go-Girl

  29 глас(а)
  8,5%
 5. Gordana10

  18 глас(а)
  5,3%
 6. Hipica

  76 глас(а)
  22,2%
 7. julie77

  31 глас(а)
  9,1%
 8. k.i.m

  22 глас(а)
  6,4%
 9. Lilit

  76 глас(а)
  22,2%
 10. Lolipop23

  24 глас(а)
  7,0%
 11. Offspring

  64 глас(а)
  18,7%
 12. ozbilnazena

  23 глас(а)
  6,7%
 13. OzzyAngel

  12 глас(а)
  3,5%
 14. Phyramide

  38 глас(а)
  11,1%
 15. RainBow

  34 глас(а)
  9,9%
 16. Shelea

  14 глас(а)
  4,1%
 17. Trendafilka

  99 глас(а)
  28,9%
 18. Unfaithful18

  36 глас(а)
  10,5%
 19. Wild.Child

  44 глас(а)
  12,9%
 20. 2468

  55 глас(а)
  16,1%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.742
  Секоја година Фемина ќе организира избор за „Форумџика на годината“. Избраната форумџика оваа година ќе добие подарок парфем Showtime на Кајли Миног од 75ml.


  Еве како ќе тече изборот:

  1. Номинации. Периодот за номинирање ќе трае 7 дена (до 28.11.2010).
   • [*]Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики.
    [*]Испраќајте ги номинациите преку лична порака на femina.
    [*]Можете да номинирате само членови што имаат над 500 мислења.
  2. Гласање. Гласањето ќе трае 7 дена (29.11 до 05.12.2010).
   • 20-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
   • Секој ќе може да избере по 3 форумџики за кои ќе го даде својот глас (анонимно).
   • Гласовите на членовите што се регистрирале по денешната дата (20.11.2010) нема да бидат земени во предвид, т.е. ќе бидат одземени на крајот од гласањето (за да спречиме манипулација).
   • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2010-та година и ќе го добие подарокот.
   

  Прикачени фајлови:

  • parfem-kylie.jpg
   parfem-kylie.jpg
   Големина на фајлот:
   77,2 KB
   Прегледи:
   10.286
  На Twinkles, supergirl22, Chocolate.me и 83 други им се допаѓа ова.
 2. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Форумџика на годината (2010)

  Можеби грешам но, со бирањето на фемиџика на годината мислам дека сајтов ке загуби доста од како да речам квалитет.Какви се критериумите си ги знае администраторот но, дали е тоа во ред?Нели сметате дека ке има натпревар кој што напишал,дали бил добар во своето пишување да не речам колку бил искрен со своите расмислувања,можеби некој сака да се наметне, во стилот еве јас колку сум добра и т.н. и т.н.На фемина мислам дека секој треба да се чуствува опуштено без натпревари, да се даваат совети од сите свери на живеењето, како што во суштина и е.Сепак ќе речам можеби грешам но?
   
  На Med му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.155
  Допаѓања:
  199.854
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010)

  Мислам дека погрешно си го сфатила ова. Не се работи за натпревар овде, се е само забава. Вака само ќе се види која активна членка на форумот се истакнала во мнозинството и е омилена кај останатите поради своите ставови, размислувања и ширење на позитивна енергија. Зошто да нема вакво нешто? Баш е добро за промена, да се види нешто што не е практика на други форуми (барем јас не сум видела). Се сомневам дека некој друг ќе има нешто против.
   
  На PeaceLoveBasketball, unlucky, Wild-GirL и 18 други им се допаѓа ова.
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  5.364
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  и мене ми се допаѓа ова што го направија односно мало внимание за нај истакнатите. во овој форум се вложува многу. ја оставам и душата и срцето и неможе да помине ден а да не се ставам на феминка. нека победи најомилениот и не сметам дека ќе изгуби од квалитет со наградувањето, едноставно само може да разнежни нечие срце и некој да се осети најсакано и волшебно :$ :inlove: :*
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Прво сакам да кажам дека ми се допаѓа идеата! Па, нека победи навистина најомилената форумџика :)

  Имам само еден предлог во врска со гласањето. Мислам дека би било подобро доколу не стои само името на форумџиката при гласањето туку и линк до нејзиниот профил. Се разбира само доколку корисникот е регистриран, може да го види нејзиниот профил. Затоа што ете така може некој полесно ќе се одлучи за кои 3 форумџики да гласа.
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  А може да прашам како дојде до избор за оние кои ке се гласа??
  Бидејки јас доагам секој ден, читам, давам совети, а еве не сум горе. Верувам дека не сум единствена но после ова мене веке на некој начин ми се 'одмилува' фемина. што треба/ше да направам за да сум таму горе?
  ова е од една страна убава, но и лоша идеја.
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.997
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Треба да имаш над 500 мислења за да може некој да те номинира. И треба да имаш повеќе од 20 номинации за да стоиш горе и да може да те гласаат.
   
 8. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Јас си гласав за моите топ 3 феминки :) Би сакала да можев да гласам барем за 10 зошто сите ве читам и супер сте. Но, нека победи најдобрата :*
   
 9. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Офф, јадна ти ако си дојдена на форумов за да бидеш центар на внимание и да бидеш таму горе...Па добро, нели гледаш дека тие таму имаат над 1000 мислења? Башка, сигурна сум дека на повеќето од нив не му е ни важно што се наоѓаат на таа листа... А како стигнале таму? Ако си го прочитала првиот пост од оваа тема, ќе си видела дека НИЕ сме тие кои ги ставивме на таа листа...Секоја феминка имаше право да номинира три нејзини омилени форумџики, а потоа, тие што добија најмногу номинации, нормално, се најдоа на листата... Не е финтата само да пишуваш постови насекаде, да делиш совети и оп, да те номинираат за форумџика на годината- тие совети треба и да му се допаднат некому.
   
  На angelce1, Miah, anastasija85 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Незнам зашто некои ова го гледаат како натпревар.
  Па секоја феминка си има омилен лик од форумов на кој му се восхитува, и се допаѓаат нејзините совети и мислења, секогаш има нешто паметно да каже... ова не е натпревар за најдобра или најлоша форумџика.
  Ова е забава, треба да се истакне најомилената форумџика на сите тука, зашто да не, еден вид на заштитен знак на форумот, некоја која сите (повеќето) форумџики ја обожаваат.
  Ми се допаѓа оваа идеја, пред се форумот ми е забава и место за релаксација и олеснување и ослободување на моите чувства предовие непознати форумџики.
  Веќе си гласав за оние кои мене ми оставиле најубав впечаток ;)
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Offspring, фала, го прочитав тоа најгоре али го прочитав без мозок, ништо не ми влегло у глава хаха
  А твоево сеа го сватив хаха. :)

  Мygirl, верувај дека не сум дојдена за да бидам центар пажња и да бидам таму горе. тоа ми е последна намера. и моите коментари не ги пишувам за да го зголемам нивниот број, туку ги пишувам од нормални причини - совет, прашање, одговор.. и ниту имам план ни цел да се истакнувам тука. така да, уживкај ;)
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  а сега ке гласам :lol:
   
 13. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  јас сум нова тука но сфатив одма шо е работата :)
  интересно ми изглеа.. па дај боже и понатака да има вакви интересни работи :)
  и да... не треба да се испокарате за еден парфем :/ ств треба да победи таа шо највише внимание и посветила на фемина :)
   
 14. Annchi

  Annchi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Не сум нова оддамна го посетувам овој форум но токму денес се решив да се регистрирам! Се е прекрасно и одлично! Браво за овој форум ! А ова што ви текнало вака е сосем супер. Плус ке соберете повеке луге затоашто ке се види тоа дека и вие сакате да придонесувате за лугето како и со наградите!
  Браво и да продолжите вака.
  П.С и јас си гласав за тие што ги следам и што мислам дека се НАЈ ФОРУМЏИКИ уште од кога дознав за форумот ;) се надевам дека некоја од нив ке освои награда и навистина ке ми биде многу мило!
   
 15. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]


  Ти немаш право да гласаш ;)
   
 16. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Ок Name, изгледа погрешно сум те разбрала :) Ама така изгледаше твојот пост, како да ти е криво што има ваков избор, ама ете, ни ти не си прочитала добро какви се правилата. Поздрав :)
   
 17. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Епа изгледа за овие неколку месеци колку што си присутна,оние 13 лајкови не ти помогнале некој да те номинира |( Извини на иронијава,ама ако веќе секој ден си присутна на Фемина ќе видеше дека како што кажа Оффи мора пред се да имаш барем 500 мислења,башка не гледам зошто да ти се одмили Фемина?...Зашто не си најдобра баш ти?

  Значи изборот си е на место,ако бојкотираш еве не мора да гласаш ветуваме никој нема да се лутиме,само поштеди не од за мене навредливи коментари.Може сум грешка ама добивам впечаток дека си се зачленила на форумов со цел да станеш Number 1 меѓу форумџикиве и пошто не е така,сега Фемина е крива???? Чил аут ;)
   
 18. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.095
  Допаѓања:
  789
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Oчекував овие форумџики да се најдат на листата.Сите имаат посебни карактеристики и сите имаат свој сјај со кој го красат форумот.Која и да победи,заслужено е. :) Се надевам дека сите ќе продолжат да присуствуваат на форумот,зошто без било која од нив форумот не е ист.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Сега сум во потешка ситуација се размислувам кој три да ве одвојам за сите предложени би гласала.
   
 20. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината (2010) [ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК]

  Девојки сите сте супер, многу ми беше тешко што морав да издвојам само три :) Нека победи најдобрата :* :* :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.