Форумџика на годината 2011: Phyramide

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 19 ноември 2011.

?

Која форумџика ја одбележа 2011 година? (може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 5 декември 2011.
 1. Annath

  66 глас(а)
  9,2%
 2. Ariel

  39 глас(а)
  5,5%
 3. Doozy

  95 глас(а)
  13,3%
 4. Hipica

  116 глас(а)
  16,2%
 5. Lilit

  189 глас(а)
  26,4%
 6. LivingGlam

  51 глас(а)
  7,1%
 7. ljubam

  124 глас(а)
  17,3%
 8. ludoto19

  50 глас(а)
  7,0%
 9. marama

  86 глас(а)
  12,0%
 10. Marilyn-Monroe

  51 глас(а)
  7,1%
 11. Phyramide

  247 глас(а)
  34,5%
 12. Rainbow

  80 глас(а)
  11,2%
 13. rossonerka

  107 глас(а)
  15,0%
 14. sesilija

  35 глас(а)
  4,9%
 15. Shelea

  24 глас(а)
  3,4%
 16. starfish

  25 глас(а)
  3,5%
 17. teddybear

  40 глас(а)
  5,6%
 18. Theodora

  46 глас(а)
  6,4%
 19. Trendafilka

  151 глас(а)
  21,1%
 20. zhap4e

  67 глас(а)
  9,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Форумџика на годината 2011

  Зошто да не, можеби некои членки како и јас не биле зачленети во 2010тата па сакаат да ја номинираат баш неа, а и ако била форумџика на претходната година сигурно пишува толку добро што продолжила истото да го прави и годинава :) Ама искрено мислам дека теориски е можно, но во пракса тешко да биде така сепак треба да се остави простор на други форумџики, ама очекувам да биде меѓу номинираните :)
   
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Форумџика на годината 2011

  ^^ Па и јас претпоставив дека е во номинираните, па затоа си прашав.
  Мислам дека не би било фер истата да е секоја година. Немој да ме сфатите погрешно, немам ништо против минатогодишнтата победничка, само мислам дека нема да биде фер ако секогаш победува една иста. :)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Со оглед на тоа, дека минатата година, почнало да се номинира на 20 ноември, а завршило до 28 ноември, и почнало да се гласа на 29 ноември, а завршило на 5ти декември, би требало и годинава од прилика тоа време да почне и да заврши, бидејќи сеуште пишува дека номинациите се во тек.
  Тоа е барем мое мислење. :)
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.360
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  А зошто не би било фер? Ако пак ја сакаат форумџиките и пак ја гласаат е сосема фер. :)
   
  На ana-banana, LittleDevil, Buttterfly и 9 други им се допаѓа ова.
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Форумџика на годината 2011

  Па тогаш нека се прогласи истата и нема потреба од избори...
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.360
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Ти рече дека не би било фер, а јас ти реков дека е фер се додека е избор на форумџиките. Од каде сега ова да се прогласи? :)
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Па не може никоја пред време да се прогласи, затоа ќе гласаме со поставување на анкетата. :)
  Аман еден куп жени нестрпливи колку сме!
  Никој не рече дека ќе биде истата и дека не може да биде.
  Трпение, спасение.
  Да се стрпиме да ја видиме анкетата, да видиме кого сме номинирале, па после ќе гласаме и ќе избериме, не донесувајте неточни заклучоци набрзина .
   
 8. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Форумџика на годината 2011

  Па победникот се прогласува... :)
  Сепак, си стојам дека нема смисла истата да победува секогаш (или да биде избирана, како сакаш).
  Како што кажа и Плавуша погоре, треба да се остави простор и на другите. :)
   
 9. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.640
  Форумџика на годината 2011

  :o
  Го испуштив рокот ,еееј!!!
  Не можам да поверувам како не сум ја видела темата! Туу бре. :@ :fubar:
  Ептен сум смотана.

  Како и да е, со среќа на сите!!!
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.360
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  А како би се направило тоа? Да се спроведе кампања да не се гласа за ланската победничка или?
  Нормално дека ако ја сакаат пак ќе ја гласаат. Простор се прави во текот на целата година, џабе ако е оставен просторот ама нема кој да го пополни.
  Една од моите три секако ќе биде Трендафилка бидејќи и оваа година се согласувам со голем процент на нејзините постови, сметам дека е реална и не би ми пречело пак да си ја освои наградата. Иако оваа година некако е потесен изборот. :)
  Ама пак ќе речам, нема фер или нефер, форумџиките ќе си го дадат гласот и тоа е тоа.
  (Ау избориве бетер од политички ќе станат. :rofl: )
   
  На BeYourself, ana-banana, Buttterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.188
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Добро бе ајде сега и за ова ли ќе се караме?
  Па и да победи пак Трендафилка мислам дека пак заслужено ќе биде. Еве јас си ја ставив во моите три, зошто сметав дека заслужува.
  Значи жени, мора за нешто да најдат замерка. Уште не е истакната листата вие замерки.
   
  На Cynthia, crazylady, BoaVista и 4 други им се допаѓа ова.
 12. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Форумџика на годината 2011

  Овде не било нешто да прашаш, одма на карање се оди!
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Епа сеа и вие не бидете лоши , ај ако не нека напишат сите во темава што ја гласале Трендафилка.
  Тие што сме ги номинирале според нас сигурно заслужуваат да победат, секоја од нас било кого да номинирала си има свои причини.
  Мислам никој никому не може да му рече еј ќе гласаме за неа и точка или да му нареди да гласа, да ви речам ја сега на 5 форумџики еј да гласате за мене обавезно и јас ќе гласам важи? Не оди така.
  И да ја оставиме темава на раат додека не се направи анкета.
  Од едно прашање кренавме толку прашина. :o |(
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.360
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Не се оди одма на карање, туку човек не може да реплицира и да си каже мислење, а да не го сметаат за карање. ;)
  Си кажавме ставови и тоа е тоа. Останува анкетата да се стави, па да видиме. :)
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  107.558
  Форумџика на годината 2011

  Де бееее...уште не почнат изборот почнавте да си плачете! :D Трендафилке де кажи им дека парфемчето не чинеше! Тууу више па!
  Зошто па да не бидат истите,дал Трендафилка,дал Пирамид?! Па и цел модераторски тим,пошто и нас не удостоија лани новогодишно! :D

  Жени,ај не бидете жени и уживајте во забавата! За еден холограм ли бе?! :D
   
  На Neytiri, Cacy, Wild.Child и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Форумџика на годината 2011

  Oу,боже мој!
  Прв пат ја гледам темава :tmi:
  И што сега? не можам да гласамм ? :o
  аа па пише таму номинации во тек,дали тоа значи дека може да пуштам една скромна ЛП :wasntme: ?
   
 17. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  Форумџика на годината 2011

  хахаха абе па што има врска ако Тренди била лани избрана со тоа дека годинава не би требало.
  шо демек доста и е? :D кој ви го рече тоа?
  доколку си заслужува нека биде уше 5 години па ете ви предизвик да бидете подобри да бидете повеќе креативни трудете се повеќе и поминете ја :)
   
 18. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Аман што сторивте. Трендафилка јас сум благодарна што ја има на форумов, таа е толку квалитетно форумско лице и милион пати да победи, ќе го има мојот благ наклон. :bow:
   
  На Buttterfly, crazylady, JuLleE и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  58.840
  Форумџика на годината 2011

  Жена - суштество кое забавата ја сфаќа премногу сериозно. :D Предлагам да се банира Трендафилка ако пак го земе парфемчето, КАКО НЕ И Е СРАМ! :devil:

  :rofl:

  А, бе, пишувајте си што сакате, кога сакате, како сакате. Пишувајте за вас, да се испразните, олесните, споделите радости и убавини, да се занимавате, посмеете, расположите. Ако пишувате само за другите да видат колку сте вие НАЈ-паметни, убави, згодни, слободоумни, нашетани, најадени, напиени, ако пишувате за другите да ви се восхитуваат и да ве величат, тотално сте ја промашиле поентата на форумот. :)

  Мајке ми, и ако пишувате само за парфемчето, сте утнале бааги. :rofl:

  Мене лично ми е олеснување кога секојдневните мисли ќе си ги преточам овде, потоа не ни ги мислам.
  Ај, ај, да не тупам, кој ќе го земе, ќе ни даде сите по еднаш да се шприцнеме! :rofl:
   
  На Cynthia, Neytiri, LilBaby и 12 други им се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Форумџика на годината 2011

  Е ланската ли форумџика да е крива ако никој не ја надминал годинава, па да не може да биде пак :D :)
   
  На crazylady, TheKiketoo, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.