babylove овошни кашички

Форумџика на годината 2011: Phyramide

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 19 ноември 2011.

?

Која форумџика ја одбележа 2011 година? (може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 5 декември 2011.
 1. Annath

  66 глас(а)
  9,2%
 2. Ariel

  39 глас(а)
  5,5%
 3. Doozy

  95 глас(а)
  13,3%
 4. Hipica

  116 глас(а)
  16,2%
 5. Lilit

  189 глас(а)
  26,4%
 6. LivingGlam

  51 глас(а)
  7,1%
 7. ljubam

  124 глас(а)
  17,3%
 8. ludoto19

  50 глас(а)
  7,0%
 9. marama

  86 глас(а)
  12,0%
 10. Marilyn-Monroe

  51 глас(а)
  7,1%
 11. Phyramide

  247 глас(а)
  34,5%
 12. Rainbow

  80 глас(а)
  11,2%
 13. rossonerka

  107 глас(а)
  15,0%
 14. sesilija

  35 глас(а)
  4,9%
 15. Shelea

  24 глас(а)
  3,4%
 16. starfish

  25 глас(а)
  3,5%
 17. teddybear

  40 глас(а)
  5,6%
 18. Theodora

  46 глас(а)
  6,4%
 19. Trendafilka

  151 глас(а)
  21,1%
 20. zhap4e

  67 глас(а)
  9,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  Форумџика на годината 2011

  За сите кои се плашите, нема оваа година да биде пак Трендафилка ... друга ќе биде :wasntme:
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Форумџика на годината 2011

  Кој и да победи, тврдам дека ќе биде заслужено :)
  Трендафилка со причина победила лани. И оваа година и да победи она или било кој друг ќе биде фер. Бидејќи победникот не ни го бира никој од страна. Мнозинството форумџики гласаме за тие што навистина ја заслужуваат оваа титула. И верувам дека сите кои ќе бидат поставени за гласање, ја заслужуваат наградата.
  Според мене нема потреба во ваква позитивна тема да се водат расправии :)
   
 3. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Форумџика на годината 2011

  Па и пак Трендафилка да биде...што?!
  Зошто да биде нефер ако е заслужено.
  Јас ја номинирав и сум сигурна дека ќе биде меѓу најноминираните 20.
  Незнам зошто толкава прашина кревате.
  Нека победи најдобрата. :)
   
 4. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  24.980
  Форумџика на годината 2011

  I will nominate Trendafilka , and i will see her in top 20 , and i will give my 1/3 votes to her

  because i like her posts , l like her mind , i like everything about her  AND


  THERE IS NOTHING .... NOTHING YOU CAN DO ABOUT IT

  [​IMG]
   
  На x.Daisy.x, Meggy и crazylady им се допаѓа ова.
 5. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Форумџика на годината 2011

  |(

  ...Да знаев дека волку ќе галамите, барем говор да си спремев.
  Очи ископавте за парфем, ами ако даваа свинска полутка и канта сирење, на СИТЕЛ у ударен термин ќе идеше реклама за Трендафилка и за хајката против неа :D :D

  Како не ви е срам бе, цела година ќе давите со мислења за детето со трета рака на Фернандо Гарсија и Росалинда Миамор, за хулакопки, временската прогноза... и после крив ви е Андреј на Ленка оти некој бил попаметен и далеку поинтересен за читање од вас...

  И дај олабавете, не се избира Премиер побогу |(
   
  На JoxyTheFreak, Gea, Marilyn-Monroe и 27 други им се допаѓа ова.
 6. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  Форумџика на годината 2011

  За да не се карате и да нема лутење оваа година машко ќе е и готово....ајт завршена работа 8)
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 7. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Форумџика на годината 2011

  Не гледам ниту една доволно добра и паметна причина зошто Трендафилка да не биде и овогодишен победник.
  Ако девојката односно членката пишува интересни и квалитетни мислења тогаш заслужено би победила, без трт-мрт плачење и цмиздрење како не би било фер и сл.
  Ние сами номиниравме и сами ќе гласаме, тие што мислат дека не би било фер ќе имаат уште неколку понудени форумџики за кои ќе можат да го дадат својот глас.
  Никој никого не фаќа за врат дека мора да гласа за овој или оној, сите сами анонимно од дома гласаме за оној форумски лик за кој сметаме дека би требало да биде избран односно избрана за форумџика на годината.
  Ако не сакте Трендафилка да победи, не гласајте за неа, гласајте за некој друг, а не да мрчите м*да тука, ако девојките ја номинирале тогаш таа треба да стои на листата како и другите кандидатки и кандидати.

  Се е потполно јасно ко ден, незнам зошто од ништо се прави нешто.

  Женска работа, бреј.
   
 8. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  847
  Форумџика на годината 2011

  Точно така, олабавете :!: Па и вие ја претеравте побогу. Јас не се сложувам со нејзиното мислење дека не е фер една иста форумџика да биде два пати избрана, но ја сфатив што сака да каже. Не рече девојката ниту дека Трендафилка не е квалитетна, ниту пак рече дека таа самата сака да стои во 20-те форумџики. А вие одма и се нафрливте со обвинувања, па дури и демек криво и било што нема да биде во топ 20. Јас нигде во нејзините постови не го видов тоа.
   
  На WhiteAngel, CoverGirl10 и starbucks им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Форумџика на годината 2011

  Дали тоа дека Хипица лани зема парфем за најактивна не е исто со тоа да победи Трендафилка како најфорумџика? Ако годинава делат парфем за најактивна пак ќе биде тоа Хипица, или има некоја друга?
  Глупи муабети. Секако дека ако заслужила пак да биде - ќе биде. Енд оф стори. Се гласа и гласовите кажуваат, нема ништо местено или нефер. Сами бираме крај краева.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Леле бе аман,и тука ли почнавте да се карате? Секој да си гласа за тој шо сака ееееееееее,има премногу квалитетни членови ете и 20 да се номинирани,сите ќе заслужуваат да победат.Ај не се тепајте. Важно е разбирањето и почитувањето меѓу нас,не тоа кој ќе победел....

  И Офи I'm glad you're back :) :*
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Форумџика на годината 2011

  Jа уште од сега со панцир, шлем и тако даље да си се опремам, во случај на (недај боже) разгорување на уште поголеми страсти
   
  На Strumfeta93, Divinebutterfly и JuLleE им се допаѓа ова.
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  Форумџика на годината 2011

  :D :D Ех лудо си бе!
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.944
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2011

  Ке треба изгледа пак да спремам пуканките. :D

  Сега барем не ми е мака што ниту номинирав и најверојатно ниту ке гласам.
  Чисто од причина што не би сакала да издвојувам ниедна и затоа што претпоставував дека ке дојде до вакво нешто.
  Аман бре, секоја си има своја вредност, свое размислување и став, па сега дали мене или на Митра и Стојка ни се свиѓаат или не, тоа е веќе вкус и став и што има да се расправа дали ке е Трендафилка или било која. Што лошо ми сторила некоја девојка овде па да не победи? И ферари нека е наградата, ако е фер и заслужена, треба на секого да му е мило.
  Мех...мех...женско да не ставиш во компетиција.
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Форумџика на годината 2011

  ^ пола тафче без сол нека бидат, другата половина ако сакате може и со сол.
  Mногу феминки овде мораат без сол да ги јадат :lol: оваа е проверена информација :D али боље е со сончоглед, повозбудливо е некако :lol:
  ајде сега бришете ме, веќе не мавам офф топик :)

  едит- подобро Tрендафиљ, отколку
  таа што го чита спојлеров, у случајов :rofl: :rofl:
   
  На calliope му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Форумџика на годината 2011

  На денешен ден среќа е да не си номиниран :D
   
  На LittleDevil, ludoto19 и MacaLove им се допаѓа ова.
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.765
  Форумџика на годината 2011

  Да не се караме, секој нека си гласа за тој што мисли дека заслужува. :)
  Јас гласав за 3 феминки кои се познати (ама не се на `врвот`), кои секогаш даваат многу вредни постови за читање, кои се многу хумани и непристрасни кон сите овде, кои никогаш никого не навредиле!!!
  Асоцијација:
  две се мажени, една е во врска. :D
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Форумџика на годината 2011

  Секоја си гласала за таа што мисли дека заслужила да победи. И да е таа што победила лани, значи вреди. Нека победи најдобрата. И јас гласав за 2, иако требаше за 3. Ама за жал кога ја пишував пораката, ја заборавив. Ама верувам дека многу феминки гласале за неа, и е во номинираните. 100% сум сигурна :)
   
 18. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Форумџика на годината 2011

  ^
  (Грл 23) Фала за номинацијата :emo: :D
  Инаку оваа дискусија веќе станува смешна од проста причина што постои само еден единствен пост, едно единствено мислење, заради кое се крева непотребна прашина и се вадат уште понепотребни заклучоци...Еден одговор ќе беше доволен.
   
  На Ann.94 и zhap4e им се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Форумџика на годината 2011 (ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК)

  Гласав и јас :)
   
 20. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Форумџика на годината 2011 (ГЛАСАЊЕТО Е ВО ТЕК)

  Па може да се каже дека се номинирани едни од подобрите форумџики. Со среќа на сите.
  Јас гласав, гласајте и вие да не плачете после. Како да сум на избори звучам.

  Сакав да кажам и дека сите 3 што ги предложив се во списокот.