1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2013: Trendafilka

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 17 декември 2013.

?

Која форумџика ја одбележа 2013 година? (ВАЖНО: може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 30 декември 2013.
 1. AnaKarenina

  103 глас(а)
  16,3%
 2. anabel-a

  82 глас(а)
  13,0%
 3. Abeja

  54 глас(а)
  8,5%
 4. Annath

  73 глас(а)
  11,5%
 5. Ariel

  34 глас(а)
  5,4%
 6. bittersweet

  76 глас(а)
  12,0%
 7. Doozy

  56 глас(а)
  8,8%
 8. Gordana10

  41 глас(а)
  6,5%
 9. Hipster

  83 глас(а)
  13,1%
 10. Ketrin.Moon

  89 глас(а)
  14,1%
 11. Lilit

  83 глас(а)
  13,1%
 12. lunicka

  79 глас(а)
  12,5%
 13. RainBow

  46 глас(а)
  7,3%
 14. Serafima

  70 глас(а)
  11,1%
 15. Sexybaby86

  28 глас(а)
  4,4%
 16. Shelea

  31 глас(а)
  4,9%
 17. Snow-Queen

  181 глас(а)
  28,6%
 18. teddybear

  38 глас(а)
  6,0%
 19. tessie

  63 глас(а)
  10,0%
 20. Trendafilka

  195 глас(а)
  30,8%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.712
  Форумџика на годината е:
  Trendafilka

  Трендафилке, честитки за втората титула „Форумџика на годината“! :d:
  Твојата колекција часовници :lol: ќе ја збогатиме со:


  Часовник Versus Versace со кристали Swarovski
  Trendafilka

  versus-versace-2.jpg

  Со мала разлика второто место ѝ припадна на Snow-Queen, па решивме да ја израдуваме и неа со:

  Часовник Versus Versace
  Snow-Queen

  versus-versace.jpg


  P.S. Дојде до промена во рангирањето, бидејќи ги отстранивме гласовите од корисници кои се зачлениле на форумот по започнувањето на изборот (17 декември 2013).

  Честитки до сите номинирани!


  Номинирање и гласање – ЗАВРШЕНО

  Го организираме четвртиот по ред избор „Форумџика на годината“.

  По традиција, форумџиката на годината ќе добие подарок – изненадување.  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ. Периодот за номинирање заврши.
   • [*]Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики (не можете да се номинирате самите).
    [*]Испраќајте ги номинациите преку лична порака на femina.
    [*]Можете да номинирате само членови кои имаат над 500 мислења.
  2. ГЛАСАЊЕ. Гласањето заврши на 29.12.2013.
   • [*]20-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
    [*]Секој член ќе може да избере по 3 форумџики за кои ќе го даде својот глас (анонимно).
    [*]Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2013 година и ќе добие подарок.
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 8 ноември 2014
  На Twinkles, SwiFtiE-7330, tea4e и 41 други им се допаѓа ова.
 2. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Добро што се сетивте, мислевме нема да има избор :D
   
  На Dax, guitar97 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Гласано :*: т.е. номинирано
  Јас смеам ли два пати да номинирам, еднаш од името на бебушко :lol: ...... се шалам
   
  На okcenzi, 24.07, goranmace и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.270
  Допаѓања:
  28.743
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Годинава првпат ќе гласам/номинирам. :) Се надевам дека ќе победи некој мој фаворит. :D
   
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Си ја номинирав омилената, се надевам ќе победи. :l:
   
 6. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  И јас номинирав 3 феминки :)
   
 7. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Гласано :)
   
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Номинирано :)
   
 9. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  88
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Многу голем избор има, тешко се одлучува :) во позитивна смисла
   
 10. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Феминки гласањето е од 23 декември.
   
 11. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Јас не знам за кој да гласам... Не можам да одвојам баш три... Уфффф.... :sweat:
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  И јас ги гласав моите топ 3. Се надевам ќе победи некоја од нив! :inlove:
   
 13. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Многу лесен избор,од членовите кои се останати на форумов премногу ми беше лесно да номинирам.
  Очекувам баш тие 3 да се најдат во потесниот круг за победник,а ќе си кажам кој номинирав и за кого ќе гласам кога ќе заврши кампањата,односно на денот кога ќе го искористам правото за гласање.

  Штом ја видов темава,веќе знам кој сака да победи..
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.491
  Допаѓања:
  21.254
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  Ке може некој да ми каже каде се номинита ? :lol: Не ми се смејте.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  ^ повели линк
  profil/femina/
  Нејзе ќе и пишеш лична порако со,3 членки за кои сметаш дека треба да се најдат на листата за гласање :)
   
 16. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  И јас си номинирав три феминки како најдобри по мој избор за оваа 2013-та година и се надевам дека барем една од нив ќе се најде во потесниот избор за најдобра форумџика на годината! :* :inlove:
   
 17. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  И јас номинирав штом ја видов темава. :) А кој го номинирав ќе кажам пред да биде прогласен победник :D
   
 18. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  а зошто сега номинирате кога пишува дека почнува од 23.12 или јас нешто погрешно сум сватила :?: :!:
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  ^тогаш е гласањето, сега е номинирањето....значи секоја од нас номинира по три.
  Од тие номинирани, првите 20 според номинации (која највеќе пати била номинирана)
  Ќе бидат објавени на 23ти и ќе почне официјалното гласање кое ќе трае до 29ти.
   
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  НОМИНАЦИИ: Форумџика на годината 2013

  ^^
  Прво се номинациите после гласањето.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.