1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2013: Trendafilka

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 17 декември 2013.

?

Која форумџика ја одбележа 2013 година? (ВАЖНО: може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 30 декември 2013.
  1. AnaKarenina

    103 глас(а)
    16,3%
  2. anabel-a

    82 глас(а)
    13,0%
  3. Abeja

    54 глас(а)
    8,5%
  4. Annath

    73 глас(а)
    11,5%
  5. Ariel

    34 глас(а)
    5,4%
  6. bittersweet

    76 глас(а)
    12,0%
  7. Doozy

    56 глас(а)
    8,8%
  8. Gordana10

    41 глас(а)
    6,5%
  9. Hipster

    83 глас(а)
    13,1%
  10. Ketrin.Moon

    89 глас(а)
    14,1%
  11. Lilit

    83 глас(а)
    13,1%
  12. lunicka

    79 глас(а)
    12,5%
  13. RainBow

    46 глас(а)
    7,3%
  14. Serafima

    70 глас(а)
    11,1%
  15. Sexybaby86

    28 глас(а)
    4,4%
  16. Shelea

    31 глас(а)
    4,9%
  17. Snow-Queen

    181 глас(а)
    28,6%
  18. teddybear

    38 глас(а)
    6,0%
  19. tessie

    63 глас(а)
    10,0%
  20. Trendafilka

    195 глас(а)
    30,8%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Не номинирав никој, а сега гласав за Hipster, Ketrin.Moon и lunicka. Doozy и Trendafilka си ги сакам, ама мислам дека годинава некои нови заслужуваат шанса :)

    Hipster затоа што има добро оформени и издржани ставови, а и со поголемиот дел од нив се сложувам. Искрена е и директна, и има добар вкус за накит 8)

    Ketrin.Moon затоа што е креативна и мила романтична душичка која прекрасно пишува. Ако победи, јас предлагам да и се издаде книга! :D Жално е, а воедно и привилегирани сме ние, само ние што добиваме парче од нејзиниот свет, треба повеќе луѓе да можат да ги прочитаат нејзините дела.

    lunicka затоа што е толку реална, толку приземна, секогаш расположена да даде совет, и има неверојатна смисла за хумор :)

    Да ја имаше, ќе гласав и за danichap. Иако не е многу активна во последно време, отсекогаш ми била една од омилените членки со којашто делам многу мислења :)

    Со среќа девојки!
     
    На Umbrella22, tessie, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Ја што ги номинирав, една од нив нема... Ај, гласав за некои погоре.
     
  3. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Гласав за Ана Каренина, Шилејка и Битерсвит. Според мене, сосема заслужено (покрај Трендафилка, таа ми е #1 ама сакав и на други да им дадам шанса). :lol:

    Ана, зашто ми е прекрасна личност, сосема на место. Постовите - милина да ги читаш. Ептен мила и позитивна девојка. :sun:
    Шилејка - уметник во вистинска смисла на зборот.
    И Битерсвит. Имаме роденден на ист датум, ептен си ја сакам. Прекрасна жена и мајка.

    Со среќа девојки!
    :f:
     
    На Shelea, bittersweet, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Со оглед на тоа што многу отсуствував од форумов не се чувствував многу компетентна да номинирам некого затоа што не ги познавам толку многу форумџиките како некој друг,ама затоа го дадов мојот глас според тоа кој ми оставил најпозитивен впечаток до сега. Тоа се Трендафилка,Хипстер и Сноу-Квин...
    Секако има и други кои заслужуваат но ќе има се надевам и др.вакви избори! Се најдобро! ;)
     
    На Snow-Queen и Hipster им се допаѓа ова.
  5. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Женчиња, зарем и јас сум во листата? :o

    Нема да лажам, ми годи самото тоа што се најдов покрај сиве овие имиња, покрај жени вредни за паметење, паметни, елоквентни, со свој став и секогаш спремни да помогнат. Секако, има уште многу други кои не се на листата, а несомнено заслужуваат да се најдат, и тоа многу повеќе од мене.

    Мило ми е и навистина ми значи што ете, сум оставила позитивен впечаток кај феминките што ме номинирале. Мислам, ни на крај памет не очекував дека ќе се најдам тука, ме фативте затечена, жими мајка :D Дури и малку трема имам во моментов :rofl:

    Јас не знам дали ќе гласам, од причина што е тотално неблагодарно да издвојам само три од наведените. Форумов изобилува со многу жени кои се навистина богатство, жени чии постови полни болна искреност ме враќале на земја кога било потребно, жени чии зборови ме допирале до срж, ме расплакувале или ме смееле до степен да не снемам воздух, жени со кои сум си разменувала искуства за одредени работи по ЛП, кои ме советувале или сум ги советувала, жени кои ми помогнале и сум им помогнала, жени кои иако не ги познавам, ги ценам како вистински пријателки и знам дека во секое време можам да им се обратам за било што.

    Ви благодарам од срце, ми ја разубавивте вечерва :) Иако сметам дека одредени имиња на листата многу повеќе ја заслужуваат титулата Форумџика на годината од мене, сепак ми значи што сум тука. Не во трката за победа, туку тука, на форумот, во ова виртуелно семејство кое толку многу ми прирасна за срце :)

    Благодарам женчиња :$ :*
     
    На bittersweet, Daydream, ludoto19 и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    :D кога видов пост од тебе, уште пред да го отворам помислив дека пишуваш за нешто во стилот the crowned miss :rofl:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    п.с. Спремај си добар говор за предавањето на титулата :D :d:
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Не стигнав да ги номинирам моите личности, но премногу се израдував кога ги видов нивните имиња на списочето :inlove: .
    Им честитам!

    Само се изненадив од една личност која врска нема и за џабе си стои таму, т.е. јас :o .
    Благодарам за довербата, ама навистина залудно стои моето именце таму. Навистина требаше некоја друга девојка да стои на тоа место. Не сум заслужила за тоа. Навистина...
    Сепак... им благодарам на тие личности на кои сум им оставила позитивен впечаток.
    За вас :bow: .


    п.с. Како и да е, камчето т.е. мене, по можност прескокнете го :wasntme: .
    Им посакувам на сите среќичка и уште од сега му честитам од срце на најдобриот форумски лик :hai: .
     
    На Abeja, sweet-star, Dog-lover и 2 други им се допаѓа ова.
  8. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Барем да имаше коефицинети до имињата па да типувавме и да направевме некој денар,а замислете :D

    Три номинирав за истите три гласав..
    Кога ја отворив темата и кога видов дека почнале номинациите прво име кое што ми се заврте во главата беше АнаКаренина,не ја познавам Ана лично,ама нема ден кога ќе се уклучам на форумот да не побарам нејзино мислење во СДК.Смирена,интелегентна и девојка што знае што сака-вака би ја опишала неа.

    Втората личност е Hipister.Oва име ме асоцира на длабоки дебати кои и те како држат вода.Девојка која што има широки познанства во многу области.Истрајни ставови и морам да напоменам дека особено се согласувам со нејзините мислења во темата за Абортусот,верувам дека кога би застанала рамо до рамо со некој политичар,би го направила партал со милиони ставови и аргументи.

    Третата личност..Е овде имав мала дилема,ама и двете се овде,во номинираните.
    Искрено се двоумев помеѓу Сноу и Трендафилка..
    За Тренди знаев дека останатите ќе го направат своето со гласовите и дека пак ќе се најде овде,бидејќи е неизбежно.Би сакала секоја година додека сум дел на форумот да ја гледам овде,особено со колумнте кои неможам а да не ги прочитам.
    Гласав за Сноу..Во врска со ова име имав многу погрешено,и се извинив и знам дека го прифати тоа.Мила душа е.Иако најголемиот дел од мислењата и се во свадба и бременост,ја следев целата приказна и знам дека ќе биде подобра мајка од многу жени кои лично ги познавам.
    Ете,за неа гласав од некоја можна причина што ми стана многу мила од кога објави дека е бремена,сите соништа и се остварија а нам ни ги даде на тацна да ги читаме.
    И уште еднаш за да се извинам на некој начин што имав многу погрешно мислење за неа.

    Тоа е тоа.Среќно на сите.
     
    На Snow-Queen, Hipster, AnaKarenina и 2 други им се допаѓа ова.
  9. cvet957

    cvet957 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    38
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Гласам за форумџика на годината за Гордана10
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Серафима,Битерсвит и Ана!
    Сите три оставиле посебен впечаток за мене,нормално секоја на свој посебен начин. Не би можела да издвојам една зошто секоја е приказна за себе и кога би имала можност да бирам ,на 3 би им дала ПРВО место :$
     
    На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Гласав и се надевам дека ќе победи мојата форумџика :$
     
  12. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Немам ништо против Трендавфилка, напротив, една од најдобрите личности на форумов, најпаметна, најинтелигентна, наобразована и ја заслужува титулата Форумџика на годината.

    Но таа еднаш победи, сметам дека е ред сега за другите феминки. Како што ми стои пак таа ќе победи. Се’ така ќе се вртиме во круг. Можеби ќе треба да се одреди граница да речеме, да не учествуваат феминките кои победиле во претходните... три години. :?:

    Што велите?
     
    На Kaylie и anichka94 им се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Сега кога Јипи ќе види ова, ќе ти каже убаво... :D шала...

    Што се однесува до правилово, искрено мислам дека нема потреба од истото. Секој си има слободна воља да гласа за неговите омилени форумџии, а на саатот или парфемот или што и да биде награда гледам како начин за одбележување на настанов едноставно. Најголемата “фешта“ е кога ќе видиш дека си се нашол меѓу 20те највеќе номинирани форумџики од форум со илјадници членови. :)

    Јас искрено, ниту ја номинирав, ниту гласав за Трендафилка од проста причина што сакав и за други мои драги ликови да гласам, а за неа бев убедена одамна дека ќе биде во номинираните и дека мојот еден глас нема ништо да смени и дека е драг лик на повеќето од нас.

    Нема победувано само Трендафилка, лани еве Дузи победи, а една година паметам и Пирамида (ако не се лажам)...

    Трендафилка, како некој бренд си го следи и придонесува за форумот од самиот почеток и е и те како добра “реклама“ за истиот како место каде што се`уште може да се најде издржана, фина дискусија на едно интелектуално ниво. Од оваа година, го збогатува и сајтот со нејзините колумни кои навистина привлекуваат внимание.

    Ова се дел од причините зошто не би ми пречело доколку победи иако си имав други фаворити. :)

    Инаку, прва година како се наоѓам на оваа топ 20 листа. Ви благодарам феминки, ми значи. :f: Има многу феминки за кои повеќе пати би сакала да гласам, но како оди песнана „правила, правила... :D
     
    На Sexybaby86, simonna.a, lunicka и 3 други им се допаѓа ова.
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Од сигурни извори блиски до една форумџика во последните 2 дена ќе има масовна навала со автобуси кон нејзините гласови, еве и сендвичи ни ветија. Тренди пази се! ]:) :D
     
    На ilipili, JuLleE, Nymeria и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013



    Знам дека изгледам како Мавнете ја Трендафилка од списокот, што бара таму, победи веќе. :D Не ми беше зборот за саатите и прафемите, сосема заслужено е да победи Трендафилка, секако, да не се повторувам, многу важна феминка е на форумов, се согласувам дека секој си има право да гласа и номинира (за) тој што сака. Трендафилка може да победува овде со години, зашто искрено и заслужено е. Ама па нема да ја има таа неизвесност, за кој да победи, ова она, тоа сакав да кажам и си дадов предлогче :)

    Оуу, да бе, сега треба да бегам од Јипи :wasntme:
     
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    [​IMG]
     
    На Umbrella22, Papillon.Papi, simonna.a и 3 други им се допаѓа ова.
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Па и Вмро тепа уназад години и години, што да правиме сега? :D :D
    Тоа е сепак избор на мнозинството на Фемина :)
     
    На anabel-a, Hipster и Kaylie им се допаѓа ова.
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    ^Никаде во правилата не пишува дека веќе еднаш избрана феминка на годината не може да биде пак избрана ;) секој со својата среќичка
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013


    Само што Тренди не е Грујо, во ни една смисла, па секоја победа ќе и биде најзаслужена :)
    Ќе не убие тука, да прочита Вмро, Грујо и она во иста реченица.
    Што не иде, не иде :D
     
    На Neytiri, ilipili, danielka0507 и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    ГЛАСАЊЕ: Форумџика на годината 2013

    Еј ич да не ве боли тулето, шо му фали на Грујо, елеганција во движење пал зилери плус и каква госпожа има префинета. Пу бре завидлк.

    Со гласањево како на партиски гласања да сме, што е битно кој гласал и кој за кого гласал, мислам од кај потребата од тоа да се каже за кого си гласал, тоа треба да биде тајно и на крајот ќе се види резултатот. Или мислите дека ако именувате, именуваниот/та одма чоколадо ви праќа :D
     
    На Lella, Camellie и tessie им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.