1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2014: AnaKarenina

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 25 декември 2014.

?

Која форумџика ја одбележа 2014 година?

Анкетата е затворена на 29 декември 2014.
 1. AnaKarenina

  213 глас(а)
  40,8%
 2. Annath

  73 глас(а)
  14,0%
 3. bittersweet

  109 глас(а)
  20,9%
 4. Daleron

  95 глас(а)
  18,2%
 5. Lilit

  112 глас(а)
  21,5%
 6. lunicka

  97 глас(а)
  18,6%
 7. mims-89

  119 глас(а)
  22,8%
 8. Serafima

  141 глас(а)
  27,0%
 9. Someonespecial

  78 глас(а)
  14,9%
 10. tessie

  143 глас(а)
  27,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  Форумџика на годината е:
  @AnaKarenina

  Честитки за заслуженото признание!

  Еден мал ( :lol: ) подарок од нас:
  Kindle Touch (2014) читач на е-книги

  [​IMG]

  Искрени честитки и до сите кои се најдовте на потесниот список, а и благодарност до сите што гласавте. :)

  Номинирање и гласање – ЗАВРШЕНО

  Го започнуваме петтиот јубилеен избор „Форумџика на годината“!

  femina-laptop.jpg

  Веќе се подразбира, форумџиката на годината ќе добие подарок – изненадување. :)

  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ (завршени).
  • Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики (не можете да се номинирате самите).
  • Можете да номинирате само членови кои имаат над 500 мислења.
  • За да номинирате, кликнете ТУКА и напишете ги вашите фаворитки »
  2. ГЛАСАЊЕ (завршено).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 20.12.2014, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2014 година и ќе добие подарок.
   
  Последна измена од модератор: 29 декември 2014
  На GirlRose, sweetgirl358, thinkerbell и 27 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.786
  Пол:
  Женски
  Јас гласав, а искрено мислев дека нема да има избор оваа година. :D
  Ги гласав моите топ 3 форумџики за оваа година, за една сум сигурна дека ќе ја има во листата за најдобри форумџики. :)
  Па со среќа нека е. :D
   
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  А машки членови може да се номинираат?:)
   
  На zalosna и kolovoz им се допаѓа ова.
 4. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
  И јас ете гласав. Па со среќа нека ви е на сите кои сте се потрудиле
   
 5. Mihajlo

  Mihajlo Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  20 ноември 2008
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  444
  Пол:
  Машки
  Да појаснам: моментално во тек е НОМИНИРАЊЕТО, а гласањето сѐ уште не е започнато. :)

  Може, но не знам колку добро би им стоела „титулата“. :D
   
  На Aleksandarreal, kolovoz, galapce и 5 други им се допаѓа ова.
 6. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  106.417
  Пол:
  Женски
  Znaci nominaciite se anonimni..So sreka i neka pobedi najdobrata.
   
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Мал предлог. :) Пожелно е овој пат, барем откако ќе завршат номинациите, да се нагласи за новите членови и нивното право на гласање. Некои без да знаат ќе гласаат залудно.
   
  На Cka, Lella, Valerin и 2 други им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.036
  Допаѓања:
  55.822
  Пол:
  Женски
  Sooo it's that time of the year [​IMG]

  Ај со среќа, may the odds be ever in your favor. [​IMG]
   
  На Victorian, simonna.a, julie77 и 10 други им се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Номинирано :e: и со среќа.
  И само едно посакувам, веќе никогаш да не се доживее скандалот од лани.
  Среќно на сите.:)
   
  На Mahidevranfan, QueenElena, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Само десет ќе бидат у гранде финале? Ај бар полесно ќе биде за гласање. Онака 20 ги имаш, се` кој од кој и два дена се думаш за кого да гласаш.
  Јас си ги номинирав моите три грации :rofl: , а им посакувам среќа на сите...
   
  Последна измена: 26 декември 2014
  На Snow-Queen и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 11. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.253
  Пол:
  Женски
  Номинирав. Среќно на сите. :)
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Yipman2 Форумџика на годината , Честитки , дојдете таму и таму Rainbow лично да ви го даде подарокот-изненадување (Саат или парфем некој)

  Одлично стои !


  Ми отиде Трендафилка , штета , минатата год беа прави избори , и со крадење и со манипулации и со бебиња користење и све , оваа год тежок избор има , али мислам дека нема да биде исто како минатата год |-):$:|:D
   
  На Hipica, Mahidevranfan, QueenElena и 10 други им се допаѓа ова.
 13. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.611
  Допаѓања:
  21.765
  Пол:
  Женски
  Номинирав,ајде Good Luck на сите номинирани феминки
   
 14. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Со среќа на сите девојки кои се номинирани :*
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.972
  Ете така ијас си номинирав:e: па да видиме. Ај со среќа девојки па нека биде најдобрата;)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Леле ја гледам девојката од сликата што сте ја ставиле и добивам нагон да земам да ја исфарбам. Толку ли не можевте да најдете некоја поасална, или сакате да не' отсликува нас, што сме нефарбани и чекаме уште некој ден па да се исфарбаме пред Нова Година :D?

  Јас нема да номинирам, а не верувам ни дека ќе гласам, но воајерски ќе го следам целиот процес :dance:.
  Искрено не ни очекував да има избор за форумџика, гледам сте го скратиле времетрањето, веројатно да се избегнат глупости како тие лани, ама џабе е, изборот веќе нема никаков шарм, забележувам дека и Билката ја нема веќе, се' е некако meh.
   
  На Hipica, toogood, marama и 3 други им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.190
  Пол:
  Женски
  Јас номинирав, се надевам симпатиите ќе ми се меѓу десетте избранички :D
  Инаку, лани ова време не бев активна, ептен ме интересира сега што се случило толку страшно :D
   
  На Paradox и tessie им се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.142
  Допаѓања:
  78.272
  номинирано па ке гласаме во наредните денови
  п, с, бидете умни
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.461
  Како се гласа :wasntme:
   
 20. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Нема уште бе срц сега само номинации.8)