1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2014: AnaKarenina

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 25 декември 2014.

?

Која форумџика ја одбележа 2014 година?

Анкетата е затворена на 29 декември 2014.
  1. AnaKarenina

    213 глас(а)
    40,8%
  2. Annath

    73 глас(а)
    14,0%
  3. bittersweet

    109 глас(а)
    20,9%
  4. Daleron

    95 глас(а)
    18,2%
  5. Lilit

    112 глас(а)
    21,5%
  6. lunicka

    97 глас(а)
    18,6%
  7. mims-89

    119 глас(а)
    22,8%
  8. Serafima

    141 глас(а)
    27,0%
  9. Someonespecial

    78 глас(а)
    14,9%
  10. tessie

    143 глас(а)
    27,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас нема да номинирам, а ќе видам дали ќе гласам во зависност од номинираните. Мене искрено ми пречи што секоја години едни исти се номинираат и се прогласуваат за форумџии на годината. Дај барем направете тие што еднаш биле избрани да неможе да се номинираат или штознам, средете го тоа некако.

    Сосема е во ред што сакате да направите ваков избор и да ја наградите најфорумџиката ама тоа многу лесно може да се направи и по ваш избор, не за џабе има рејтинзи. Имате пристап до сите тие податоци и сами прогласете го оној го во текот на годината напишал најмногу квалитетни мислења и добил најмногу лајкови односно остварил најголем напредок во текот на годината, а притоа тоа да не е член кој веќе бил прогласен за форумџика на годината.
    Вака воопшто не е ни реално, има многу форумџики кои си се дружат меѓусебно и си се номинираат и гласаат, а можеби воопшто и не заслужуваат да бидат номинирани, цела година пишувале во „што би и кажале на форумџиката над вас„ и во игрите, а на крај очекуваат титула и ќе се расправаат околу изборот. Од друга страна има многу членови кои пишуваат квалитетни мислења кои се реални, саркастични, дрски, а сепак многу паметни што им боде очи на некои ликови кои се пронаоѓаат во тие постови, па организираат табори за хејтање и на крај доаѓаме до таква ситуација како лани.
    Мислам ако сакате да задржите ниво на квалитет и да спречите циркузи.
     
    На Jordanovska-K, MiaNmaR, SV1911 и 39 други им се допаѓа ова.
  2. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Јас оваа година го сменив принципот за номинирање. Ги номинирав најголемите трошачки на козметика (според мене се разбира) затоа што после три години дружење со фемина сфатив дека Овој сајт најмногу ми користи при изборот на производи. А и знам дека ако добијат парфем, нема да остане само на тоа, веднаш ќе прочитам некоја негова рецензија или ќе се најде во топ листа за парфеми.
    А од друга страна неможам да одвојам само три кои најмногу ги читам -ги има многу повеќе..
     
    На bubac, marama, Espadrila и 11 други им се допаѓа ова.
  3. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Aj jas kako najmalku kompetentna deka od ponovite ama so razgledano od toa lani sto bilo,da prokomentiram.
    Da nemalo izbori oti ke imalo cirkuzi..Aman be luge,cirkuzi ima na site temi,a temite go pravat forumot pa aj da nema forum?
    Jes da ima svasta,jes da ima dosta clenovi i toa ne od onie za po igrite,kako sto ljubite da gi klasificirate kvalitetni i ne kvalitetni.Abe kvalitetot e relativna rabota.Sekoj si e ovde prisuten od svoi potrebi.Nekomu salite niz igrite
    mu se kvalitet.Postuvam.Mene moze ne mi se ama nivno pravo.
    Imalo zdruzenija..Pa neka ima.Imajte i vie.Ako ne sakate izborot e vas ama neka ne vi smeta tugiot izbor.Osven ako ne sme tuka za site da gi napravime istomislenici.
    Ubavo e da davame predlozi za pravila i nacin na izbor,no da ne zaboravime deka ako ni se prifatat na site ke im se dopadnat.Taka da,na koj mu se dopaga neka ucestvuva,suetata na strana.
    I da ima cirkuzi ne e kraj na svet.Sekoj si se pokazuva vo svoe svetlo.
    Neznam zosto povlekuvanje od forum radi iks postovi,licnosti i grupacii.Toa postoelo i ke postoi.Taka ako se otkazuvame i vo realniot zivot...
    Lesno e koga se odi vo superlativ,ama zivotot ima i druga strana.
    Bas sakam da se vratat tie sto zaminale,i nikoj da ne zaminuva od vakvi pricini,da ne bidam loso sfatena,mada na covek vo kozata da ne si mu sekoj si znae najdobro.
    Ama patetiki od tipot jas si odam bla bla nemozam da gi razberam.Ili si odam ili ostanuvam cemu pravenje fama?Zelba za vnimanie?
    Zasluzi ja i dobij ja poinaku.Ova drugovo e najlesno.
     
    На Ivy89 и tessie им се допаѓа ова.
  4. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Правете што ќе правете само да не се повтори ланското фијаско.Направете ограничување нови членови да не може да номинираат и да гласаат да не биде како минатата година кога се носеше гласачко тело и од Пустец само да се добие награда.
     
    На tessie, Lella, Mahidevranfan и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Уште кога прочитав неколку мислења во Членови кои ја обележаа 2014 јасно ми е како ќе оди работата. Не ве номинирам нит ве гласам, некогаш сте ми интересни, некогаш досадни, во една тема паметни во друга се чудам дали истата личност ја читам, и така. Немам фаворити оти не мислам дека некој посебно ми се истакнува, обиди такви има многу али ништо што би ме импресионирало. Но продолжувам да читам и пишувам, а кој сака нека ужива во забавата.
     
    На bebeto93, Abeja и gingerchild им се допаѓа ова.
  6. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Kade e taa tema da ja vidi moeto ljubopitstvo?:D
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @galapce баш затоа што на многу теми се прават циркузи тоа може да се избегне тука.
    Лани беше премногу мизерно еве ако си читала не ли те фати срам да го читаш сето тоа, плус многу мислења се избришани? Мене искрено да, срам ме фаќаше лани од тоа што се случуваше, онака си се покажаа во вистинско светло многу личности дури криво да ти падне. Баш ваквите избори придонесуваат за тоа и заради тоа сум за тоа да се сменат правилата околу овој избор. Ако ние не сме објективни тогаш Фемина си е најобјективна, од никого нема корист ниту пак познава некој лично и најправилно може да си прогласи победник.
    Верувај дека изминативе неколку години ми стигнуваа пораки во инбокс „те молам гласај за мене„.
    Концептот за форумџика на годината најверојатно е да се избере форумџиката со најквалитетни мислења нели? Јас барем така го сфаќам тоа. Јас членовите не ги делам на квалитетни и неквалитетни туку мислењата кои ги читам и тоа често не ни гледам кој го напишал мислењето, а фала Богу па имам осет за тоа што е квалитетно и што ми одговара за читање, а што не, тоа значи во никој случај не се темите за правење меѓусебен муабет со форумџиките, no hard feelings. Според тоа ред е да се избере форумџиката која напишала најмногу корисни мислења, а не онаа која била позитивна и се утепала од поздравување во СП така? Јас така го сфаќам изборот, треба да се биде објективен ама не се сите такви, повеќето паѓаат на тоа молење во пораки, поздравување во СП и делење лајкчиња затоа и доаѓа до такви ситуации како лани.

    Оние што драматично си одат нивни проблем, не е поустот копнеење за нивен come back искрено сеедно ми е дали членовите кои пишуваат мислења кои мене ми се допаѓаат се стари или нови, ниту пак ми недостигаат оние што си отишле. Онака баш сеедно ми е, сеуште има што да се чита на форумов. Целта е да нема брукање како лани затоа што навистина е многу лоша слика за сите нас тука колку и да не сме засегнати.
    За мене лично да си кажам не ни очекувам некој да ме номинира ниту да ми се додели некаква награда, признание или што и да е, едноставно не ни размислувам за тоа, да не испадне дека со коментариве сакам да привлечам нечија наклонетост или внимание. :)
    Како и да е не заборавајте да си спремите пуканки за на 29ти. :party:
     
    На MiaNmaR, Marossa, Bridget и 12 други им се допаѓа ова.
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    So, it began...
     
    На Lella и Someonespecial им се допаѓа ова.
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Е добро де, Пирамид, Тренди и Дузи зарем немаа квалитетни и корисни мислења кога победуваа? Јес да има кхм ситуации :D чудно би било да нема искрено, но на крај секогаш таквите се избирале. Не гледам некоја утка во системот од тој аспект.
     
    На galapce и bittersweet им се допаѓа ова.
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Наредните избори јас ќе се кандидирам за Претседател на државичкава ни наша мила.
    Сите ќе добиете лп со податоци ве молам гласајте за мене и кога ќе ги чекате резултатите грицкајте сончоглед.
    Не ми се верува дека и лп се пишуваат само за да се победи, мислиш на светско првенство си, а не на форум.
    Патем прочитав и неколку мислења од изборот и после 2-3 мислења се откажав од читање трач рубрика.
     
    На MiaNmaR, imelda и tessie им се допаѓа ова.
  11. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    to sto bilo pominalo..daj da glasame onaka za zabava :)bez nikakov komentar od minatoto....
     
    На galapce, Sky-butterfly и tessie им се допаѓа ова.
  12. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Номинирав и јас. Со среќа на сите номинирани. Се надевам дека нема да ги има истите глупости од лани. И можеби го имам кажано ова 100 пати но навистина недостасува Трендафилка.
     
    На Sunshine.Sunshine и atala им се допаѓа ова.
  13. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Еве и јас си ги номинирав моите три фаворити!(y)И се надевам дека барем едната од нив ќе влезе во потесниот избор за форумџика на годината 2014!8)Со среќа на сите!:hug::l:
     
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Aj нек се угоде, после толку мислење и јас успеав некако да номинирам 3... :D
    Good luck everyone, и што е најважно - се надевам ќе биде се` коректно за разлика од лани.
     
    На Mariangela, Dream-Girl и tessie им се допаѓа ова.
  15. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    И јас номинирав ама беше ми тешко да се одлучам помеѓу три бидејќи има повеќе коишто сакам да читам, мада често и не се сложувам со нивното мислење.

    Ете видиш, јас да бирам веднаш тебе ќе те прогласам за најфорумџика, иако не те номинирав, не ми текна во моментот.
    Ама она што една форумџика треба да биде: да има што да каже, директна, прецизна, без лигавења, свестрана...си ти.
    Не ми е целта да ти давам комплименти :D (и сигурно не лажни) обично не сум таква, ама сакам да кажам дека сакам да те читам.

    Исто има многу "популарни" членови чиишто мислења често и прескокнувам, бидејќи кога пишуваат, стилот им е толку тежок, филозофски, колку и да звучи интелигентен, ме исцрпува, ко шифри да дешифрувам.

    Исто сметам дека при номинациите треба да се остават по страна нашите приврзаности кон некого, пример се поздравуваме во сп па ајде ќе те номинирам. Да бидеме реални.

    А можам ли да ги кажам моите номинации? :wasntme: :lol:
     
    На Bridget и imelda им се допаѓа ова.
  16. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Дури живееме во минатото никогаш нема да успееме во иднината. Било па прошло нели? :) Заборавете веке еднаш што се случило лани, jас верувам годинава ке е по коректно.
    # think positive бе ;)
     
    На Mahidevranfan, zalosna, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    @mims-89 tokmu ona sto sakav da kazam e ona sto nema zosto da se osekame nie izbrukani zaradi necii mislenja.Ete na primer ti velis deka za zal nekoi si gi pokazale pravite lica.Jas ne sum za seiri ama bas sakam koga lugeto si gi pokazuvaat svoite pravi lica.
    Plus jas nemam protiv da pobedi tokmu onoj za koj ke glasa mnozinstvoto.Ova go sfakam kako zabava.Ako na poveketo im se dopaga nekoj clen cij prioritet im e sobiranje lajkcinja preku specijalni pozdravi neka bide.Krivo ke mi e ama ke imame pretstava so sto dominirame.
    Za da odluci admiinistracija na osnova na lajkovi i poeni,togas pak toj od tipot sobirac na lajkovi preku SP ke pobedi.Znaci pak nie sme lajluvale.
    Da ne se lutime na neprifateni predlozi mi bese zborot oti sekogas ke ima na nekogo pa duri i naseto da ne mi se dopaga.
    Ete cist primer jas i ti za ova imame sprotivstaveni mislenja ama si diskutirame bez navredi i lutenja.Da bide taka od pocetok do kraj na ovoj "proekt"ke bide najdobro ama se si ostanuva vo racete na site nas.
     
  18. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Ќе се лепат плакати за избори? И друго, ќе се даваат рекламни запалки/пенкала? :D

    Да не се чешлаат правила :emo: Арни си се, така нејасни по малку, има место и за кривење, кршење и за пеглање. Чуму пуканки инаку;) :P

    Кој се лути, здравје! не можат сите да се задоволни. А наградата од ДМ ќе е? :^) :rofl:
     
    На Mahidevranfan, Daleron, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Шта речи...
    Не номинирам никој!
     
  20. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Моите номинации припаднаа на овој пат на сосема,различни девојки,потонати во фантазии украсени со поетичност,искрени,весели.
    Среќа,на сите.
     
    На Marossa, Lella, Viktorijaaa5 и 3 други им се допаѓа ова.