1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2014: AnaKarenina

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 25 декември 2014.

?

Која форумџика ја одбележа 2014 година?

Анкетата е затворена на 29 декември 2014.
  1. AnaKarenina

    213 глас(а)
    40,8%
  2. Annath

    73 глас(а)
    14,0%
  3. bittersweet

    109 глас(а)
    20,9%
  4. Daleron

    95 глас(а)
    18,2%
  5. Lilit

    112 глас(а)
    21,5%
  6. lunicka

    97 глас(а)
    18,6%
  7. mims-89

    119 глас(а)
    22,8%
  8. Serafima

    141 глас(а)
    27,0%
  9. Someonespecial

    78 глас(а)
    14,9%
  10. tessie

    143 глас(а)
    27,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.443
    Допаѓања:
    22.745
    Пол:
    Женски
    Едвај се одлучив кои три да бидат, па и милите они тука се нашле сите. Знаев!
    Пак за нив си гласав. Барем до три опции има. :D
    Па, нека победи најсреќната!
    Не викам најдобрата, оти сите се најдобри што се нашле тука и ги ценам многу како форумски ликови.
    Со среќа, женчиња мои! :party:
     
    На Mama25 и tessie им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Морам да кажам дека лично мене фаворит ми е @AnaKarenina и од се срце се надевам дека ќе победи.
    Исто така морам да кажам дека речиси сите се со право на листата, иако во моите очи и со сета должна почит, ама @Annath не ми е со право на листата. Она тек во ноември пак се активира на форумов, што не може баш да се каже дека е форумџика на годината, туку на два месеци (едвај).
    Патем, @Annath ова не е ништо против тебе, се надевам дека го знаеш тоа. :)
     
    На Emy867, cresa-jagoda, Artemission и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Немав номинирано никоја девојка...ама си ја видов омилената баш сега и си гласав само за неа .Напред Теси,заслужуваш победа ..прилично ми се допаѓаа твоите постови и се сложував со твојот начин на изразување.Според мене и другите се ок со исклучок на Лилит. Lol:D:D
     
    На tessie и Arthur им се допаѓа ова.
  4. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    mims-89 kaj mi zaostana aj poturni malce odtamu :clap:
     
    На MiaNmaR, mims-89, mirandaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    @RainBow , ако е така тогаш и @Daleron се зачленила во јули годинава, и таа е активна помалку од пола година, па е меѓу номинираните.
    И јас се согласувам за тоа дека треба активност во текот на цела година, впрочем така е и насловот, форумџика што ја обележала годината, меѓутоа тоа не стоеше како правило при номинациите, што значи нема никаква причина да не бидат номинирани.

    Инаку и јас гласав, заборавив дека не се гледаат резултатите ако немаш гласано:D и можам да кажам дека генерално ми се допаѓа листата, а ми се допаѓа и што е изедначена борбата, сите се тука некаде со гласовите, интересно е за следење.
     
    Последна измена: 27 декември 2014
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    ^Да, знам дека не стоеше како правило, ама ете, можеби и треба да се стави, нема смисла вака. Иако можеби тие што ја номинирале и гласале сметаат дека за помалку од два месеци има поквалитетни мислења од некои што пишувале цела година.
    Како и да е, се коси со насловот, на изборов.
    Уште да кажам дека и @tessie да победи ќе ми биде исто мило и ќе биде сосема заслужено. :)
     
    На Hipster и tessie им се допаѓа ова.
  7. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Две од моите три номинирани @bittersweet и @Serafima се на листата. Не ги мерам, нема која е подобра и двете се квалитетни и на форумот, а сосема сум убедена и во реалниот живот, така да дел од своите квалитети ги пренесуваат и нам тука.
    И @mims-89 заслужува да е на листата и тоа како.

    Не е лоша листата, ама можеше и малку поинаква да биде. :)
    Некако ми фали и @Cka на листава и плус некои други, ама нема врска. Изборов е ионака релативна работа. ;)
     
    На Mama25, bittersweet, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас ќе кажам дека фаворит ми е @bittersweet и од срце се надевам дека ќе победи, исто така ќеф ми е шо и @mims-89 е на листата, се двоумев за која од неа, ама ете ова година за Битерсвит
    Мимс наредната за тебе :)
    Искрено сакам да се најдам барем на листата некој пат, немора да победам ама онака само да бидам :wasntme: ама пусти обврски, факултет не дозволуваат да бидам уште поќе активна тука.
    Со среќа на сите, нека победи најдобриот :) Нек се угодеее :D
     
    На bittersweet, Lella, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Yey!!! dve nominirav I dvete mi se tuka na listata.stiskam palci za dvete podednakvo. Ne ja nominirav @bittersweet no mi e milo shto I taa e tuka. Good luck girls :)
     
    На bittersweet и galapce им се допаѓа ова.
  10. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Mi fali @danichap vo listata. Uste na start na moe zaclenuvanje ja primetiv kako neizmerno pomaga na sote so svoite soveti bez troska drskost i osuduvanje. Retko koj e takov.
    InAce gi ima duri i onie koi sakav a radi ogranicenosta na tri. nemozev da gi nominiram.
    Gi ima i drugi sto gi nema no najverojatno ne se pojavuvaat po site temi. Neka pobedi najdobrata.
     
    На tessie, Mama25, Hipster и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Знaчи не мoжaт дa се видaт резултaтите aкo не глaсaш, ме зaе*aвте, љубoпитнa сум. Ќе глaсaм зa @mims-89 кул, oк личнoст ми е.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.895
    Пол:
    Женски
    На annel и mims-89 им се допаѓа ова.
  14. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Од тие што ги номинирав само една влегла :(
    Колку само тежок избор за гласање...
     
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.220
    Допаѓања:
    124.242
    Гласав :) Искрено, со оглед на тоа дека лани предложив шпорет да се доделува, мислам дека треба да победат жените домаќинки :)

    Иначе, јас мислам дека @Daleron и @lunicka не треба ништо да им се даде, освен ваучер двете да си одат во некој спа центар за викенд. Нив не им треба саат, бидејќи знаат да се организираат у животу :) Ама релаксација, и тоа како :) Значи, купете им ваучери во хотел, на пример Радика и остајте жените да уживаат малце.

    А @Serafima , e она ако победи, ке има обврска од оние колачине да части :) @mims-89 ке треба коктели.

    Ај со среќа и да не се кавгаме годинава :)

    ПС @Sky-butterfly фала и на помислата, ми значи :*
     
    На Bozica1980, Mama25, Captain-Omni и 5 други им се допаѓа ова.
  16. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    И јас помислив дека фалиш на списокот иако никогаш немаме исти мислења. Не знам зошто, ама јас на форумов, постојано гледам и други личности кои не се ниминирани. Впрочем станав активна пред неколку месеци и не забележав ни една од горенаведените. Дури отпосле почнаа да ми излегуваат пред очи:D. Сепак сите отвараме различни теми, кои ни се цел на интереси и се состевени од одредени групи форумџики, кои после ги номинираме.
    Навивам за @tessie , напред девојко
     
    На tessie и Cka им се допаѓа ова.
  17. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Desetina casa mirni tivki izbori bez brasninja...seuste nikoj ne me agitiral..Sala na strana slab mi e internetit edvaj mi otvara smajlijna.
    Dobro navestuvanje deka nema da se povtori lanskoto fijasko.Ke bideme valjda site zadovolni bez ogled na pobednikot.
    Dali ako pomine izborov mirno bez 'skandali'toa ke znaci deka ke prestanat komentarite od tipot...'forumot ne e toa sto bese,propaga'...ili pak ke ispadna se naucivme na greskite..
    Duri i od sekoe fijasko nesto moze da se nauci za zal..
    Mi se dopaga sto vo vodtstvo se feminki so apsolutno smirenie vo sebe a istovremeno ne kontradiktorni so samite sebe..znaci mnozinstvoto sepak saka blagost.Jes da i drskosta ponekogas e interesna no da poseduvas apsolutna blagost vo naravot ne sekoj moze.
     
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ѓе па мене наѓосте? :D

    Ја мислев безбедно ќе си коментирам и ќе си навивам и ќе се зезам, ама ништо од бизнисот. Kaндидатка сум сеа, мора на однесувањето да припазам. :rofl:

    Искрено, за во топ 20 очекував да сум, но на скратенава листа искрено не очекував да се видам. :)
    Некои фалат, но од овие што се тука, изборот е претежок.

    Ме радува тоа што Каренинчето води. Искрено за оваа година, имав некое претчувство дека би требало да победи. Нејзиниот придонес за форумот е толку уникатен, подолг од една година искрено, во се` што е објавено тука, има толку труд, префинетост и емоции, што рачно изработените честитки и нејзиниот ник баш ми одговараат како слика за заокружување на 2014.

    За Серафима што е високо на листата исто така се радувам. Во многу нешта ми се слични со Каренина, само одредени правци и улоги во животот што им се различни.

    За Спешлка сум такоџе прерадосна. Навистина, местото и` е на листава. Kратко и јасно.

    За Далеронка очекував и баш ми е драго. Си остави свој печат годинава, донесе многу свежина и хумор, но и животно школо и искрени совети, како што би дала на нејзино дете.

    Ма кој и да победи ќе биде заслужено (тука не се вбројувам јас, дее).

    А за оние од вас коишто со нешто сум ги натерала веќе да помислат на мене како форумски лик и да ме номинираат/гласаат, им благодарам. :f: Oсобено ме изненади поддршката од Реинка којашто искрено очекував да ја видам таму горе. Ласка. :$
     
    Последна измена: 27 декември 2014
    На RainBow, zalosna, ane.bella и 7 други им се допаѓа ова.
  19. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Мојот глас го дадов за @tessie @Someonespecial и @lunicka .

    Од она што досега го гледам мојот фаворит кој го номинирав и претходно е во предност! Напред Теси, од се срце ти го посакувам рачното часовниче. :)
     
    На lunicka, Someonespecial, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Не ти земам за зло Реин, ни најмалку. Од срце им благодарам на тие што ме номинирале и што ги ценат моите мислења, ама реално и искрено, не ни сакам да бидам дел од листава. Има форумџики кои далеку повеќе од мене заслужиле да се најдат тука, дале свој придонес на темиве, и се надевам дека наградата ќе отиде во вистински раце, како и досега. Додека бев модератор добив и премногу, а дадов и се од себе да си ја вршам функцијата како што треба, за тоа бев солидно наградена. Затоа сега само сакам да бидам само обичен член кој повремено чкрта на овие страници, ништо повеќе.

    За сите останати би го дала својот глас, затоа што секоја од нив заслужува да биде Форумџика на годината, далеку повеќе од мене. А би ставила на листава уште неколку девојки кои ете, не добија доволно номинации за нивните имиња да бидат тука ставени, ама се надевам дека наредната година ќе дојдат уште повеќе до израз нивните квалитетни мислења.
     
    На Hipster, atala, Artemission и 3 други им се допаѓа ова.