1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2015: Lady Phoenix

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 17 декември 2015.

?

Која форумџика ја одбележа 2015 година?

Анкетата е затворена на 29 декември 2015.
 1. AnaKarenina

  58 глас(а)
  19,1%
 2. Annath

  57 глас(а)
  18,8%
 3. bittersweet

  57 глас(а)
  18,8%
 4. Cka

  49 глас(а)
  16,2%
 5. crimson

  51 глас(а)
  16,8%
 6. danichap

  87 глас(а)
  28,7%
 7. Kukla994

  24 глас(а)
  7,9%
 8. Lady Phoenix

  93 глас(а)
  30,7%
 9. Rainbow

  81 глас(а)
  26,7%
 10. Someonespecial

  43 глас(а)
  14,2%
 11. vitamina

  30 глас(а)
  9,9%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  1.565
  :party:

  Форумџика на 2015 година е:
  @Lady Phoenix

  Со огромно задоволство ѝ подаруваме Kindle Touch… ;)

  [​IMG]

  Честитаме! :clap:

  Ви благодариме на сите коишто на каков било начин придонесовте форумот да биде релаксирано место за размена на совети и искуства, за забава и создавање на пријателства во виртуелниот, но и реалниот свет.

  Среќни празници! :party::d:


  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ (завршено).
  • Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики (не можете да се номинирате самите).
  • Можете да номинирате само членови кои имаат над 500 мислења.
  • За да номинирате, кликнете ТУКА и напишете ги вашите фаворитки »
  2. ГЛАСАЊЕ (завршено).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
   (Овој пат вкупно 11, бидејќи две форумџики беа со ист број номинации)
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 17.12.2015, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2015 година и ќе добие подарок.
   

  Прикачени фајлови:

  • 2015.jpg
   2015.jpg
   Големина на фајлот:
   246 KB
   Прегледи:
   986
  Последна измена: 29 декември 2015
  На Gosh, simonna.a, vitamina и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.897
  Да се самоцитирам, во соодветната тема: :D
   
  На Dgirlll, tessie, kjukli и 15 други им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.177
  Допаѓања:
  30.190
  Пол:
  Женски
  Имам некое претчувство дека Форумџика за 2015 ќе биде @RainBow. :)

  Ако не е @RainBow да го одржува редот и мирот на форумот, форумов не би бил тоа што е. Сметам дека ја заслужува титулата Форумџика на годината.
   
  На Dgirlll, Annath, Victorian и 17 други им се допаѓа ова.
 4. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  124.553
  Ај да прашам дали треба да ги номинираме со тагирање, со празно место, запирка, нов ред? Да биде како што треба. И дали ќе им стигаат нотификации ако ги тагираме? Веројатно да, а?

  Друго, не ми се допаѓа што сте почнале темава да ја користите како предизборна кампања. Сугестивно се делува на многу кои не се баш сигурни кого да номинираат, па ајде каде сите турци таму и Асан. Мислам дека подобро би било темава да си стои за прашања, а мислењата за тоа која е вредна за титулата да си ги задржите за себе, субјективни се, а со тоа и (треба да бидат) небитни за многумина.
   
  На Gea, pupi.girl, Daydream и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.897
  @Bridget Бидејќи се однесува ова на мојот пост, да искоментирам. И лани и полани, кој сакаше во темата јавно си коментираше кои му се фаворити, за кој гласал, што и како. Јас си изнесов лично мое мислење, кое верувам дека го споделуваат и сите други, а да не беше така, немаше да се согласат.
  Не се работи за колективна награда, туку кој ја највеќе заслужува. И едно мислење не менува ништо, не се потресувај.
  И моето мислење е објективно. Субјективно ќе беше јас да бев best friends со Реин и сега тука ајдее, гласајте за ми амига. Јас кажувам од перцпеција на реалната ситуација. За разлика од тоа што кога повеќето номинираат, си одат по логиката со кој си се највеќе дружат.
  Мислам, off.
   
  На Annath, kjukli, girl-miri и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.968
  Допаѓања:
  42.046
  Номинирано. :angel::e:
   
  На Abrakadabra, Lady Phoenix, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.883
  Допаѓања:
  55.721
  Пол:
  Женски
  Номинираш со приватна порака до @Femina, нема никакво тагирање, само напиши ги корисничките имиња на членките правилно. Не можеш да тагираш во порака. Така барем го сфаќам - ова е обична приватна порака и после тие ќе си пребројат номинации.
  Мислам дека новите редови и запирките не играат улога. :lol:

  Инаку, критика - воопшто не ви е добро изведено ова со номинирањево, затоа што еден член може да испрати многу пораки без да забележите. Многу сме, имате начин да видите дали некој праќа многу пораки?
   
  На Mama25, Annath, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.927
  Номинирано :mm:
   
  На Ketchup, Abrakadabra, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.350
  Пол:
  Машки
  Бојкот
   
  На Abrakadabra и sjdgo им се допаѓа ова.
 10. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.927
  So lesno I so pomin neka ni e. Samo neka se zavrsi so dobro I dodeka imam struja za da go vidam krajot :D :D
  Lani ne go vidov. DocneF :D
   
  На Lella, Abrakadabra, Lady Phoenix и 3 други им се допаѓа ова.
 11. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.791
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam so @Summerlover okolu delot za javno pisuvanje za svoeto mislenje.
  Me iznenaduvas @Bridget ,barem ti si od podirektnite ovde.
  I ova e izbor,ama nemora do tolku politicki da gledame na rabotite.
  Se sekavam lani kako nova,i mene mi se nagrnaa zosto sum nominirala nekogo i javno sum obrazlozila zosto.Me zacudi sto im zabode vo oci toa sto sum nominirala clenka so osnova deka pomaga i sovetuva bezrezervno niz temite vo koi jas togas ucestvuvav.
  A na koja osnova treba da nominiram ako ne po svoe ubeduvanje,svoja percepcija?

  Edna od moite nominirani godinava sekako ke bide Rain bas od ista pricina navedena pogore.
  Sama se spravuva so site.I toa mnogu umesno.
  Za drugite dve uste se mislam,ima dosta devojki za koi spored mene forumov ne bi bil ist.
  Odi pa odluci se.
  Kritikata na @LivingGlam e na mesto.
   
  На anina, kim.k, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
 12. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Done! :hai:
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.864
  Допаѓања:
  167.812
  Пол:
  Женски
  Номинирано. :e: Се надевам некоја од 3те номинирани ќе биде во топ 10те форумџики. 8-|
   
  На Abrakadabra и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.148
  Пол:
  Женски
  Samo se 'rchkate i si mudruvate edna na druga :D Namesto da se diskutiraat nastani i idei, forumov zhivnuva edinstveno koga se drugi feminki na tapet.

  Mene 6 chlenki mi pagjaat na pamet i ne mozham da se odlucham za samo 3. Ne znam, kje razmislam dali voopshto da nominiram ili ednostavno da se vklucham koga kje dojde vreme za glasanje.
   
  На Abrakadabra и VladeMila им се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.729
  Допаѓања:
  155.439
  Пол:
  Женски
  Јас номинирав три, кои нема да ги откријам. Една од членките кои ми оставија убав впечаток иако не ја знам лично заслужува да биде номинирана и да влезе во потесен круг за форумџика на годината. Но, како и да е која и да е јас ќе гласам.
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  8.592
  Јас номинирав и форумџија, се надевам дека е дозволено...иако првиот пост делува доста дискриминирачки : )))))
  Како и да е, без разлика на розевата боја на форумов, не би го игнорирала придонесот на некои машки членови во некои од најквалитетните дискусии на форумов :)
   
  На Annath, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Jordanovska-K и 8 други им се допаѓа ова.
 17. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  32.574
  Пол:
  Женски
  Тешка одлука беше, ама номинирано е ^-)
  Им посакувам среќа на членките кои ќе влезат во кругот, се надевам дека и трите членки кои ги номинирав ќе се најдат во тој круг ^_^
   
  На Lady Phoenix, Ketchup, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  124.553
  @Summerlover Не мoже дa имa чистo oбјективнo мислење нa темaвa oд причинa штo не пoстoјaт утврдени прaвилa штo некoјa членкa требa дa ги испoлнувa пa дa ги штиклирaме и нa крaј дa излезе декa тaa е тaa штo требa дa биде. Имa дoстa рaзнoлики и квaлитетни кaрaктери тукa, a дaли некoј ќе се oдлучи зa уметничкa душa, дoбaр oргaнизaтoр oднoснo мoдерaтoр, стрaствен дискутaнт или мoднa икoнa, е прaшaње нa личен вкус, пa oттaму дoaѓa и субјективнoстa.
  Зaтoa oвие aгитирaњa ми се без врскa, имa мнoгу теми кaде мoже дa се пoздрaвите, пoфaлите, изрaзите нaклoнoст, психoлoшки прoфил дa нaпрaвите... Сaмo сметaм декa oвaa темa не требa дa биде зa тoa. Мoе мислење.
  @galapce Зa штo тoa те изненaдувaм oти не сум директнa? Не те рaзбирaм, дaли мислиш декa имaм нештo прoтив Реин пa не кaжувaм oтвoренo туку вртaм oдoкoлу? Апсoлутнo грешкa си. Кoјa и дa биде дел oд тaкaнaреченaтa кaмпaњa штo пoчнaлa дa се вoди тукa мене ќе ми сметa, oд причини кoи ги кaжaв пoгoре.
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.041
  Пол:
  Женски
  Ајде да не се расправаме и за ова номинирање, небаре премиер избираме.
  Дај олабавете малку, форумов е за забава и убаво расположение.
  @Bridget нормално дека е субјективно, како инаку ќе избереш или издвоиш само три фемки од куп други, а нема критериуми. И во право си.
  Еве, јас имам проблем да издвојам и не сум меродавна да издвојувам, со оглед дека не го користам толку често форумов. Еве, има фемки кои не ни знам колку се активни и колку допринесуваат во одредени теми, зошто некои не ми се ни отворени.
  А ова бара студиозност и време да анализираш.
  Затоа, одлучив да не гласам. Затоа што не сакам да бидам неправедна кои фемките кои се активни, а јас не ги знам. Секој се раководи од својата проценка и совест.
   
  На Mama25, Annath, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.968
  Допаѓања:
  42.046
  Околу тагнувањето... Јас ги тагнав во пораката трите форумџики, доколку некој тагнеш тој не може да види додека не го внесеш во конверзацијата.
   
  На Abrakadabra и Kukla994 им се допаѓа ова.