1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2015: Lady Phoenix

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 17 декември 2015.

?

Која форумџика ја одбележа 2015 година?

Анкетата е затворена на 29 декември 2015.
  1. AnaKarenina

    58 глас(а)
    19,1%
  2. Annath

    57 глас(а)
    18,8%
  3. bittersweet

    57 глас(а)
    18,8%
  4. Cka

    49 глас(а)
    16,2%
  5. crimson

    51 глас(а)
    16,8%
  6. danichap

    87 глас(а)
    28,7%
  7. Kukla994

    24 глас(а)
    7,9%
  8. Lady Phoenix

    93 глас(а)
    30,7%
  9. Rainbow

    81 глас(а)
    26,7%
  10. Someonespecial

    43 глас(а)
    14,2%
  11. vitamina

    30 глас(а)
    9,9%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    @Bridget sto po tebe draga bi znacelo dominantnost na forumov?
    Ne mislis na zastapenost sigurno.


    Kako sto imas ti svoe mislenje okolu toa koj sto zasluzuva,zosto ne ostavis i drugite da si pokazat?
     
    На Cka, Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Оставено е, не ја затворив темата, секој си кажува што мисли.

    Доминантност мислам застапеност на различни теми со квалитетни дискусии. Да имавме таков ќе знаеше и ти галапче, немаше да се прашуваш што значи.
     
    На Sky-butterfly и mims-89 им се допаѓа ова.
  3. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Epa i reperot za kvalitet ne e na site ist.:!:
     
    На Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
  4. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Тоа е мојот, остави ме да си кажам.
     
  5. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Од моите три фаворитки што ги номинирав само @Annath се нашла на списокот на номинираните за гласање и искрено драго ми е поради тоа што една од нив е номинирана за гласање за форумџика на годината!:)Гласав за @Annath @RainBow и за @Someonespecial,малку тешко ми беше за одлучување,признавам,но сепак,која и да победи од номинираните десет мене искрено би ми било многу драго затоа што штом се нашле во номинираните десет значи дека навистина дале голем придонес за активноста и за популарноста на форумот за оваа година!:hug::l:Со среќа на сите!:hug::l:
     
    На Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Лелеее, ви благодарам многу на сите златни и прекрасни луѓенца што сте ме номинирале и поради кои сум дел од оваа прекрасна листа. :l:
    Голема чест за мене е фактот дека две години по ред допреле до некого моите скромни мислења и престој на форумов највеќе со цел дружење со драги луѓенца, иако без амбиција и цел да се истакнам тука. :$

    Како што реков, листата многу ми се допаѓа, сите девет сте прекрасни личности кои заслужуваат да се најдат тука. Многу се радувам што моите три фаворитки се тука... епааа та-даам - ги номинирав и гласав @Lady Phoenix, @Kukla994 и @crimson, и од срце им посакувам среќа :f:
    За Кукличе моја не можам да опишам колку се прерадував кога ја прочитав на листата. :party: Верувам дека човек што има срце не може да не обожава ваква прекрасна личност како неа, и дека и најсериозниот може со нејзиниот искрен хумор да го насмее.
    Кукле, искрено ти посакувам далеку да стигнеш и во овој избор, и продолжи со твојата добрина да ни го грееш ова виртуелно катче и понатаму, па мислам дека во некој од наредните избори ќе биде фер да се радуваме на твојата победа. Многу заслужуваш, убавино најмила! :hug:
    Кримсон ме воодушевува секој ден сѐ повеќе со нејзиниот стил, интелигенција и open minded ставови. :f:
    Лејди, што да кажам... најкомплетна форумџика е, интелигентна, екстремно креативна, згора на тоа и прекрасна комуникативна и духовита личност. Најголем мој фаворит за победа си. Go go go my lady! :l:
     
    На cresa-jagoda, QweenSM, promeneta и 10 други им се допаѓа ова.
  7. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Јас гласав за две феминки коишто секогаш ми било мерак да ги читам, премногу се креативни и зрачат со позитивна енергија.
    А какви лепотици се и какви модни комбинации имаат..тоа нема потреба ни да се каже! :)
    Со среќа @crimson и @Lady Phoenix :hug:
     
    На promeneta, galapce, Lady Phoenix и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Малку бе некако, претходниве години имаше повеќе номинирани:?:Како и да е, си гласав за дамнешен фаворит, нека победи најдобрата.(fingers)
     
  9. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Не нoминирaв нo глaсaв.
    Се нaдевaм ќе пoбеди вистинскaтa без рaзликa дaли ќе се сoвпaѓa сo мoетo мислење.
    Мoе скрoмнo мислење е декa ќе се вoди хммм.,пa бoрбa не би мoжелa дa кaжaм ,меѓу Дaни и Лејди Феникс.Мoжнo е дa пoбеди Лејди oд причинa штo е кaкo дa кaжaм млaдa крв нa фoрумoв.А тoa се цени.
    Ај дa пoчекaме,вие 10 феминки дa си имaте спремен гoвoр,свечен фустaн...секoјa oд вaс е впечaтливa нa свoј нaчин.
    Сo среќa...
     
    На calliope, galapce, makgirl и 7 други им се допаѓа ова.
  10. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Glasav,za edna od nominiranite.
    Za tri da glasav....što znam....
    Abe za edno ama vredno.
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Како и секоја година ајде и оваа да помине изборот.
    Мене ми е смачено да ги гледам истите членови номинирани секоја година, па и оние кои веќе ја понеле титулата пак држат место. Мислам дека треба да се смени ова, и лани истото го кажав, барем напрајте да неможе да се номинираат воопшто тие кои веќе победиле.

    Јас не номинирав никого од причина што во последно време не бев баш активна па заборавив кого да номинирам, а сега кога ја видов листата одма знаев за кого да гласам. Мојот глас отиде кај @danichap од причина што цела година беше многу активна во многу теми. Многу квалитетни мислења и многу убави споделени слики, не за џабе е и на врвот на листата како член со најмногу допаѓања. Баш насекаде низ темите ја сретнував, знае да води издржани дискусии, секогаш е одмерена и стабилна. Според мене „форумџика на годината„ би требало да биде член кој е цела година активен, вклучен е во најразлични теми, не само хихи хаха и бацки и поздрави праќање, член кој знае да води дискусии и си има свој став, не се труди да им се допадне на сите. Дани баш во сите теми може да се сретне, мода, шминки, храна, општи дискусии, проблеми и секаде знае што треба да каже. Леле ова сеа да не звучи као капмања гласајте за Дани :D ова е мое мислење што треба да исполнува како критериуми „форумџиката на годината„.

    Најинтересни засекогаш ќе ми останат оние кои си се дружат ин риал лајф па тука си се номинираат и се се срцкосуваат оти во живо се можеби прекрасни, али на форумов ти иде само да ги скролаш (facepalm). Невр мајнд, Дани навивам за тебе.
    И за да нема забуни за позитивново мислење кое го напишав во корист на означената форумџика не се знаеме и не сме другарки, ниту си разменуваме лп ниту четуваме хехе :smoke:.
     
    На SV1911, Dream-Girl, MacaLove и 21 други им се допаѓа ова.
  12. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа листава многу. 8-| Моите топ 3 се таму, yay for that. :D Ајде и јас да не сум покусо, ги номинирав и гласав за @Someonespecial затоа што е најинтелигентна, најмила и најзабавна феминка и заслужува да ја понесе титулата. @Lady Phoenix исто како Специ, само што е нова, односно освежување на форумот и токму затоа мислам дека ќе ја понесе титулата. 8-| И секако @crimson the brains and beauty combination, и не само затоа, туку има и квалитетни, воздржани мислења и стискам палци и за неа. :wasntme:
    Гушки и бакнежи до сите на листата, со среќа, кој и да победи, несомнено е заслужено. :hug: :*
     
    На Ketchup, Lady Phoenix, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Понова сум,а во последно време повеќе сум во темата -/+40,па од таму и издвоив женчиња,многу ве има кој да ве допамти:)
    Оова е мојот избор @referentka ,@DVAANGELA ,@ninja35
     
    На DVAANGELA, Lady Phoenix и referentka им се допаѓа ова.
  14. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    А искрено, не ви е глупо и нелогично секој што ве лајкнува троа повеќе и со кого сте си пратиле две чајчиња во СП да ви е срцка и да го номинирате/гласате поради тоа? :?:

    Горе-долу, кул ми е листава и ги гласав тие што ги сметам најкадрени, иако не номинирав.
    Ама бар овде да се бришат улизувањата. Гледаме колку раја е подложна на туѓи мислења.
    Еден ако пише пофален епитет за некого, 10 други го додаваат после истото. Пред да се свестиш, веќе се поставил шаблонот за личноста...
     
    На SV1911, Trnche, Victorian и 15 други им се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.797
    Допаѓања:
    38.193
    Пол:
    Женски
    Моите три што ги номинирав ги има на листата, јеј.
    Сметам дека изборот е одличен и токму овие феминки ги обележуваат деновите и годините.Има и други квалитетни форумџики секако, но не може сите да победат.Како и да е нека победи најзаслужената.:)
     
    На galapce, Annath, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Добро,само по 1 може да се гласа?
     
  17. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    пишува, по 3 :D
     
  18. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    По три, јас гласав, но мислев дека има уште време за номинирање, инаку @okcenzi би ја номинирала и уште една што ја нема овде, на листата.Окцензи и Цка ми се некако најфоворитки дека се многу искрени, не се улизуваат, и сакаат многу да дискутираат.Да не се сватиме погрешно, никоја од горенаведените не мислам дека е улизувачка, ама со нив се сложувам скоро со секое мислење, и нема мислење каде не ме насмеале. 8)
     
    На okcenzi, joy1, Cka и 2 други им се допаѓа ова.
  19. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Не бе тоа знам,мислев на колку пати,па и ја па не да се изјаснам поубаво;);)
     
  20. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    А ќе може ли некој да ми објасни според кои критериуми оди гласањето? Дали според број на гласови или според нешто друго?