Форумџика на годината 2016: joy1

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 8 декември 2016.

?

Која форумџика ја одбележа 2016 година?

Анкетата е затворена на 28 декември 2016.
 1. AnaKarenina

  87 глас(а)
  14,0%
 2. Bender Rodriguez

  181 глас(а)
  29,1%
 3. Bridget

  94 глас(а)
  15,1%
 4. danichap

  159 глас(а)
  25,6%
 5. Dust

  97 глас(а)
  15,6%
 6. joy1

  187 глас(а)
  30,1%
 7. LivingGlam

  81 глас(а)
  13,0%
 8. referentka

  179 глас(а)
  28,8%
 9. Someonespecial

  135 глас(а)
  21,7%
 10. Summerlover

  112 глас(а)
  18,0%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  Годинава ги имавме најнеизвесните избори, окарактеризирани со исклучително позитивна и коректна кампања. :lol: По пребројувањето на гласовите и проверувањето на легитимноста, ФИК едногласно донесе заклучок дека немаше нерегуларности, па со задоволство можеме да ја прогласиме новата Форумџика на годината:

  @joy1

  Ѝ честитаме на победничката! :party:

  Подаруваме таблет Lenovo Ideatab 2 7”
  [​IMG]
  [​IMG]

  Воедно, им честитаме и на сите кандидати/гласачи за мирниот изборен процес, кој се одвиваше во фер и демократска атмосфера, без забележани инциденти. :)

  Традицијата продолжува. ^_^ Време е да ја избереме и израдуваме ФОРУМЏИКАТА НА ГОДИНАТА! :party:

  [​IMG]

  Изборот ќе се одвива во 2 фази:


  1. НОМИНАЦИИ (завршено).
  2. ГЛАСАЊЕ (завршено).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 07.12.2016, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2016 година и ќе добие подарок.
   
  Последна измена: 28 декември 2016
  На Ana Chio, Santaa, Arthur и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.872
  Допаѓања:
  55.303
  Пол:
  Женски
  Коментарите можат да почнат. :D
   
  На fallenangel, biGirl и Petra777 им се допаѓа ова.
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.241
  Пол:
  Машки
  А кaј сме ние фoрумџиите вo прикaзнaвa? Не е фер. И јaс сaкaм пoдaрoк. :envy:
   
  На Adi888, poetesa09, Kaetana и 16 други им се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.006
  Па нека да се номинираат и форумџии, што има врска што не е тоа назначено со родова припадност на именката која би требало да означува член кој ќе победи.

  Ако машки член ( на пример Бендер ) , е доволно предлаган за да влезе во 10те номинирани, и ако после тоа е доволно гласан за да победи, не гледам зашто некој би му ја одзел победата само затоа што не е форумџиКА.

  Јас си подразбирам дека номинацииве не исклучуваат машки предлози, зашто не ни има логика да е така ни пак е назначено дека не смеат да влезат во трка, па затоа и оваа година како и претходно ќе номинирам и форумџии.
   
  На cresa-jagoda, sia.bella, Gosh и 14 други им се допаѓа ова.
 5. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.348
  Допаѓања:
  2.469
  Пол:
  Женски
  Ииии идемо и ние со избори ајмо форумџии.:muscle: Десници, левици, чекаме состанок овде од комисијата за кампањи на чело со @Ketchup и @Bridget за промо материјали,упаљачи, сендвичи нешо ова она. Дај бе кампањи у ек иаме, се ли ја да ви мислам? |(

  Моите номинации нема да ги образложувам од причина што верувам голем дел ќе се согласат со мене дека ја одбележаа годинава и дека сосем заслужена ќе им е. :!: Тоа се:
  @Kukla994
  @Bender Rodriguez
  @Someonespecial

  May the odds be ever in your favor. Let the games begin :o:
  :mp::handshake:
   
  На Arthur, Kukla994, Gosh и 12 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.435
  Допаѓања:
  39.100
  [​IMG]
  За феминската иднина!
   
  На SV1911, butterfly*, Mr. Right и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.886
  Девојките, најискрено, не можам да ги одвојам, кои се топ 3, кога обожавам да читам минимум 10 од нив и тоа секоја во различна област. Од мода и рецензии едни, други во кулинарскиот свет, трети во политичкиот.

  Но, кога станува збор за оваа титула, мислам дека @Bender Rodriguez најзаслужено треба да ја понесе оваа година. Кога го читам во начинот на дискусии, ми е како @Lady Phoenix , во машка верзија. Значи, и да не се согласувам понекогаш со тоа што го пишал, едноставно I love reading him.
  Го обожавам начинот на кој дискутира, смирено, без навреди, детално сето зачинето со интересен содржински ритам и секако, со смисла за хумор. А покрај тоа, ја заслужува титулата бидејќи ги опфаќа скоро сите теми за дискусија, од политика и религија, до филмови и љубовни совети. Едноставно си го бива!
  А нај на крај, да не ги заборавам тие оргазмични кафиња :inlove: , заслужуваат нивниот уметник, на крај на оваа брилијантна 2016-та, да си го понесе подарокот што следува со титулата, ете за уште поубав завршеток на неговата, нашата и Феминската година.
  :d::drunk:
   
  На Dzevelekova, cresa-jagoda, sia.bella и 31 други им се допаѓа ова.
 8. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.550
  На Ketchup, КикиМаус и Crna Dama им се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.046
  Допаѓања:
  5.364
  @Bender Rodriguez @Someonespecial и можеби некој нема да се согласи со мене, ама највпечатлива феминка за оваа година ми беше @baba Rada. :lol:
   
  На cresa-jagoda, boomsleng, EvAngelos и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.750
  Допаѓања:
  145.133
  Сите ве сакам:hug:
  Форумџии, форумџики..:hug::hug:
  Знам дека е традиција секоја година, ама оди одвои три да те видам...

  Vitaminia, Ketchup, pupica, bоzica, tajnaotrovna, referentka, zeka, bender, sesil, sanjaeva, baba rada, cka, someonespecial, summerlover, Rama, Petar, promeneta,
  ...
  OooOoooo...и на крај нема да се одлучам за никого(facepalm):rofl:
   
  На promeneta, Arthur, cresa-jagoda и 19 други им се допаѓа ова.
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.123
  Пол:
  Женски
  Someonespecial, Summerlover i Ketchup

  Ama neli e Ketchup mashko i ne mozhe, ne mi teknuva koja bi bila tretata, se blokirav...


  Mozhe JollyGirl
  Ili referentka
   
  На referentka, LUCERKA, JollyGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 12. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  На boomsleng, Someonespecial, Bender Rodriguez и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.872
  Допаѓања:
  55.303
  Пол:
  Женски
  На boomsleng, fallenangel и biGirl им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.208
  Допаѓања:
  83.010
  Мене Бендер ми е форумџика на годината, ќе си го гласам :) Полова дискиманација никаква не треба да има. Кој го читал знае.
   
  На piglet1, cresa-jagoda, sia.bella и 27 други им се допаѓа ова.
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  Ondak tebe biterche @Bitter-Sweet
  @Someonespecial i babeto najaktivna ni bese so temite @baba Rada
  javno ne javno toa e bitno da mi gi broite glasovite :D
   
  На LUCERKA, Someonespecial, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Јас номинирав тројца.

  Нема да кажувам кои се, ама опфатив различни категории на луѓе.

  Мислам дека вредат како ликови, паметни се, сакам да ги читам и заслужуваат да ја понесат титулата.
   
  На Kukla994, cresa-jagoda, boomsleng и 7 други им се допаѓа ова.
 17. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.787
  Допаѓања:
  102.506
  За форумџика уште немам размислено кои 3 би ги предложила, само знам дека овојпат сакам да е некој интересен, екстровертен, да знае да се поврзи со широки народни маси 8-| да не бега од дискусии и да не гледа само да смири топка, повишени тонови и подинамични дискусии да не му сметаат на нервен систем, да не пишува на форумот само за своја душа нешто ко дневници да си води и слично...што значи маж ќе е веројатно :D Go @Bender Rodriguez
  [​IMG]
   
  На biGirl, referentka, Anonymous-Mr.Known и 33 други им се допаѓа ова.
 18. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.164
  Пол:
  Женски
  Знаев дека @Bender Rodriguez ќе биде форумџиика на годината, ме мрзи да го барам коментарот од пред некој месец.

  А за кој друг ќе гласам, не сум сигурна.
   
  На crazylady, Kukla994, cresa-jagoda и 15 други им се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.845
  Допаѓања:
  103.499
  Пол:
  Женски
  И јас сум за Бендер. :clap:
   
  На Kukla994, boomsleng, Dgirlll и 6 други им се допаѓа ова.
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.046
  Допаѓања:
  5.364
  Знаете јас што мислам, да го прескокнеме целиот овој дел со номинирањето, да се префрлиме одма на гласање... Bender it is. :wasntme: :lol:
  Само да биде подарокот некој неутрален, да не биде апла женски парфем или ташна, може нешто од светот на технологијата да биде.. Јас па се внесов со предлозиве, сигурно е веќе одбран што ќе биде подарокот, ама сакам да кажам да се размисли и за машката страна малку. :D
   
  На cresa-jagoda, boomsleng, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.