1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2020: CameliaMiller

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 13 декември 2020.

?

Која форумџика ја одбележа 2020 година?

Анкетата е затворена на 30 декември 2020.
 1. Biljarkata

  109 глас(а)
  13,7%
 2. Bridget

  202 глас(а)
  25,3%
 3. Bubce38

  263 глас(а)
  33,0%
 4. CameliaMiller

  265 глас(а)
  33,2%
 5. JuLleE

  182 глас(а)
  22,8%
 6. Lilit

  117 глас(а)
  14,7%
 7. LunaGrey

  132 глас(а)
  16,5%
 8. Mantub

  119 глас(а)
  14,9%
 9. prominent

  105 глас(а)
  13,2%
 10. theowndemon

  179 глас(а)
  22,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.712
  Да ја финишираме необичната 2020 година со позитивни вибрации! ;)

  По внимателно анализирање и пребројување на валидните гласови...


  ...Официјално @CameliaMiller е ФОРУМЏИКА НА ГОДИНАТА.

  Од срце ѝ честитаме и би сакале претпразнично да ја израдуваме со:

  Алка Calvin Klein:
  [​IMG]

  и

  Krups KP170131 White еспресо апарат:
  [​IMG]


  Благодариме на сите коишто се вклучивте со номинирање или гласање и на сите кои со ведрина го следевте изборот. :bow:

  Пред сè ви посакуваме ЗДРАВЈЕ во новата година, а и милиони исполнети желби! Славете безбедно! :party:

  Убавите и позитивни традиции навистина вреди да се негуваат, особено во оваа турбулентна година која никогаш нема да ја заборавиме. Додека светот беше исправен пред огромен пандемски предизвик, стотици илјади искуства, ставови и совети ја збогатија Фемина Форум заедницата, а време е да дознаеме...

  ... која е Форумџика на 2020 година! :party:


  [​IMG]

  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНИРАЊЕ (завршено)

  2. ГЛАСАЊЕ (завршено)
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 12.12.2020, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2020 година и ќе добие подарок - изненадување.
   
  Последна измена: 30 декември 2020
  На atala, MinnieM, Meckicja и 23 други им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  Номинирав.
  Се надевам дека една од трите ќе биде Форумџика на 2020.
  Трите предложени беа активни по темите, а со ниту една од нив не сум на иста бранова должина:D
   
  На Meckicja, Idedemja, CameliaMiller и 7 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.064
  Пол:
  Женски
  Номинирав за интроверт членови :hug:

  Нека победи најдобриот.:D
   
  На LadyC, Idedemja, eliesaab и 6 други им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.540
  Пол:
  Женски
  На Jane.Birkin, Idedemja, LadyC и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  10.405
  За 2020 ги номинирам :

  1. @Yipman2 - брат, редно е да се најдеш на листата, ти си таков член што си немаш замерено со никој на форум и после толку години, плус имаш осет кон жени , на сите ни честиташ 8 ми Март , мала пажња.

  2. @referentka - синоним на итра лисица на форумот, годинава посебно ти манијачев мислења - реков и си стојам на збор да те номинирам.

  3. @Bridget - не знам оти многу членови не можат да те трпат, додека те читам те доживувам на скроз друг начин, тата мата праеш , за мене беше форумџика за 2019 година, но и оваа година те номинирам со надеж барем да се најдеш на списокот за гласање.


  Да бидеме реални, во текот на цела година најмногу низ темите ми шараа членките @CameliaMiller и @Biljarkata , кај и да отворев, корона, снаи и свекрви, домашни миленичиња, некои љубовни проблеми, цело време тие две членки беа најактивни во пишување. ----- праксата покажала дека никогаш на форум не победува членка што е активна, па затоа и не ги номинирам, оти се гласа најчесто од сожалување ако во текот на годината некој имал посебно некакви тешкотии, здравствени, проблеми у брак или слично.


  А за гласање , ако не се најдат на листа моите номинирани , ќе си ги гласам оние со кои најчесто си ставаме лајкови на форум :emo:
   
  На Idedemja, Kaetana, M&M и 14 други им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.593
  Пол:
  Женски
  Не лижете гз па сеа8)
  Оваа година нека помине без глупостите од претходно(fingers)


  Ќе номинирам.. жени што ги има таму каде што јас читам..
  Жени, лавици, секогаш стабилни во ставовите..воедно и жени со срца колку М.Еверест и Арарат заедно:hug:
  Тие се за мене победници, ни избор не е потребно:hai:

  Гуд лак еврибади..
   
  На ane.bella, Idedemja, Роберт 7 и 20 други им се допаѓа ова.
 7. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  18.760
  Пол:
  Женски
  А може машки?
  :D
   
  На Роберт 7, LejlaD и LiliBoz им се допаѓа ова.
 8. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  [​IMG]
   
  На galapce, Jane.Birkin, Trxmx и 44 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.216
  Допаѓања:
  76.944
  Пол:
  Женски
  Зошто секогаш @Femina се појавува во ситни саати да ја отвори темава, хм. :?:

  Ќе пишев јавно кои ќе ги номинирам ама пошто ова е тајно и оди по лп, ќе оставам изборот да ми биде таен. Понатака, кога ќе излезе листата, тогаш можеби ќе пишам јавно.

  Едната членка ми е избор затоа што е посебна и своја, доволно активна низ темите, ненаметлива, дискутира смирено, без да ја навредува другата страна, објективна е. Член на место.
  Втората ми е избор затоа што исто така е пријатна членка што знае да дискутира без навреди, иако помалку активна во дискусии. Мислам дека повеќе пишува во +/- 40, ама не ја читам таа тема. Ми се допаѓа некако каква жена е, од она што сум читала сиве овие години тука.
  За третата едвај се одлучив. Мораше од неколку да изберам уште само една. Креативна мајка, можеби не ни знае дека постојам на форумов но јас неа ја забележав и ми остави посебен впечаток. Заслужува да биде на листата. Мислам дека е релативно нова членка.

  Па ајде со среќа. :D
   
  На LadyLollypop, LejlaD, *Ench@nted* и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  Предлaгaм oвaa кoрoнa гoдинa, пaрите штo се нaменети зa пoдaрoк дa се пренaменaт зa нoвoгoдишни ќесињa зa фoрумски децa. Сите штo oстaнaле без рaбoтa, финaнсискa кризa и сличнo, дa нaпишaт нa мoдерaтoр (кoј немa дa труби пo лични пoрaки) и дa им се прaти пo пoштa. И тaкa знaеме декa сo гoдини нaнaзaд немa фoрумџики кoи се истaкнaле сo нештo вистински знaчaјнo пa дa имa ствaрнo некaквa смислa избoрoт и пoдaрoкoт. Сaмo предлoг.
   
  На Tea678, Meckicja, piglet1 и 116 други им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.890
  Допаѓања:
  223.728
  Пол:
  Женски
  И јас сум за.
   
  На Idedemja, Kaetana, boomsleng и 12 други им се допаѓа ова.
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  6.320
  Јас номинирав три членки што им го сакам стилот на пишување, објаснување, дебатирање, што се спремни секогаш да помогнат.. Ги има на повеќе теми, не се ограничени на две-три и тоа дополнително ми се свиѓа. Обожавам што пишуваат на долго и на широко, со аргументи, примери, случки од евридеј лајф и така. :)

  Верувам дека бар една од нив ќе се најде на листата горе. Да можев да номинирам уште некој, дефинитивно ќе беа тоа: @Billy Idol и @Yipman2. Јипи го памтам уште од темата за Џи Би Ти, муабетите за Љубица и како ќе и го земел местото. :D И филм би било една година муж да победи, редно време е. :D
   
  На Idedemja, boomsleng, LejlaD и 3 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.890
  Допаѓања:
  223.728
  Пол:
  Женски
  Јас ги номинирав
  @Lilit @LunaGrey @Billy Idol .
  Сите со непристрасна причина и зошто мислам дека придонеле форумот да е поубаво место. Посебно од Били сум изненадена.
   
  На Idedemja, thelittle17, LunaGrey и 8 други им се допаѓа ова.
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Номинирав и јас. Се потрудив да бидам колку што е можно понепристрасна, а изборот беше тежок бидејќи најмалку уште неколку заслужуваат да се најдат на мојата листа :)
   
  На Idedemja, LejlaD, Ahoy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.283
  Допаѓања:
  124.976
  За прв пат оваа година нема да номинирам,само ќе гласам.
  Причина,си имам омилени кои не беа доволно активни оваа година,си имам такви кои и со еден пишан пост месечно ќе бидат мои Фурумџики засекогаш.
   
  На MacenceEna, QueenBeyonce, Elf и 14 други им се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.941
  Ауу чекајте дошла Феминка
  Иначе нема да номинирам
  Ке чекам анкета :D
   
  На boomsleng, edna_malecka, LadyLollypop и 6 други им се допаѓа ова.
 17. LejlaD

  LejlaD Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  9.297
  Допаѓања:
  195.858
  Пол:
  Женски
  Номинирав,без пристрасност,искрено како што мислам.Многу членки/ви заслужуваат да се номинирани,но ете едвај за 3 се одлучив.Исто така би се сложила со @Bridget на тема подарокот:bow:
   
  На Idedemja, M&M, boomsleng и 8 други им се допаѓа ова.
 18. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  58.148
  Пол:
  Женски
  Јас годинава нема ни да номинирам, а би била благодарна и никој мене да не ме номинира. Крш ми беше истата, сеа на крај имам други проблеми и стварно сакам да не учествувам. Само сакам да помине и сите да ја дочекаме следната живи и здрави.

  Се согласувам иначе дека одлична идеа е да се даде онаму каде што е најпотребно. На државава особено годинава и треба покажување хуманост.
   
  На Idedemja, Elf, Celltica и 10 други им се допаѓа ова.
 19. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  26.172
  На boomsleng, cresa-jagoda, Ahoy и 4 други им се допаѓа ова.
 20. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.147
  Допаѓања:
  147.521
  Пол:
  Женски
  Бриџа, па ти срце си имала! :o :rofl:
   
  На Emma2, ane.bella, Idedemja и 13 други им се допаѓа ова.