Форумџики кои ја одбележаа 2014

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Someonespecial, 14 декември 2014.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.508
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Се ближи половина на декември, полека ја испраќаме 2014 а со тоа време е и за собирање на овогодинешните впечатоци коишто сме ги добиле низ странициве на форумот. Па затоа ми текна да ја отворам традиционалнава тема, а поранешните автори нека си присвојат копирајт :$
  Па да почнам прва :) ова ќе биде троа долгичко, кој сака нека ги изменува и дополнува категориите. :)

  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @tessie, @Valerin, @Daydream
  Најоригинална: @calliope, @Hipster, @Valerin
  Најдуховита: @AziskaStrslenka, @calliope, @Elennaa, @simonna.a
  Најсериозна: @vinozito1
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најмодерна: @mirandaa, @crimson, @BoaVista, @MandyLane
  Најстабилна во ставови: @tessie, @Gordana10
  Најискрена: @Daleron, @Cka
  Најприземена (објективна): @Gordana10, @lunicka, @tessie, @RainBow
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5, @Umbrella22, @Ketrin.Moon
  Најдиректна: @Cka, @XstrongerX, @Summerlover
  Најмудра: @tessie, @ozbilnazena, @julie77, @Peppermint
  Oмилени од „околу и преку 40“ (како најактуелна тема овие месеци, морав да издвојам :lol: ): @Serafima, @Daleron, @lunicka, @ozbilnazena
  Најзрели за својата возраст: @Lella и @ColoursOfTheRainbow
  Најфина: @Serafima, @Gordana10, @tessie, @Anabelle.Amorette, @Lella, @QweenSM, @eliesaab, @Antoninaaa, @Kaley, @Viktorijaaa5, @Mahidevranfan, @Elissa, @makedonkamak, @Ivy89, @Vikica.cuci... еден куп фини женски има за набројување :D :hug:
  Најоптимист: @Viktorijaaa5, @julie77
  Најинтересен машки член: @Nightwalker, @Captain-Omni
  Најосвежување на форумот: @sia.bella, @AziskaStrslenka, @Portishead
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @bittersweet, @Serafima
  Најневеста: сите :wasntme:
  Најтрудница: не би сакала да ги делам, ама ќе ги издвојам @Serafima, @bittersweet, @Agrona кои верувам на многумина ни изнудија насмевка на лицето ^_^
  Најкомуникативна: @Lella, @Valerin, @Gordana10, @Marossa, @k.i.m, @Sanjichka007, @Anouk, @Anabelle.Amorette, @Dream-Girl, @Viktorijaaa5, @QweenSM, @Summerlover, @Elissa, @IronLady etc, etc... :D
  Најинтересни за читање: @AnaKarenina, @bittersweet, @tessie, @Ketrin.Moon, @Barbie20, @Serafima, @lunicka, @ozbilnazena, @mims-89, @anuskaNESTLE, @Hipster, @Waka-waka...
   
  Последна измена: 14 декември 2014
  На Serafima, simonna.a, Kaley и 40 други им се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  31.805
  Пол:
  Женски
  Би сакала во категориите:фина,комуникативна,интересна за читање и зрела за своите години да ги додадам @Papillon.Papi и @Snow-Star.Уште со најпрвите мислења ми оставија супер впечаток. ^_^ :)
   
  На Ivy89, Someonespecial, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.890
  Пол:
  Женски
  Најинтелигентна форумџика: @Daydream, @Viktorijaaa5,
  Најоригинална: @XstrongerX
  Најдуховита: @AziskaStrslenka
  и @luci22 (Eдно време мислев дека се работи за иста особа) :tmi:
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најмодерна: @mirandaa
  Најискрена: @Lovely93, @tessie
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5
  Најдиректна: @Daleron, @Cka , @Valerin
  Најмудра: @Ketrin.Moon, @Serafima
  Oмилени од „околу и преку 40“ @lunicka, @Daleron, @ozbilnazena, @bittersweet, @imelda
  Најзрели за својата возраст: @Someonespecial
  Најфина: @AnaKarenina,@Doozy, @danichap
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:
  Дефинитивно @Viktorijaaa5 немам прочитано ниту едно негативно мислење од неа :hug:
  Најкомуникативна: @Viktorijaaa5,
  Најинтересни за читање: @Valerin, @anichka94, @Cka,
  Најготвач: @Annath, @zalosna, @Serafima

  Aко ми текне на уште некоја ќе го дополнам списокот :D
   
  На Serafima, bittersweet, AziskaStrslenka и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас да ја начнам темава.Ќе копирам категории од Спешл и поголемиот дел сличен ни е,исто размислуваме :D
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @calliope @Giovanna @Valerin
  Најоригинална: @Hipster @tessie @mims-89
  Најдуховита: @AziskaStrslenka
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најмодерна: @MandyLane @danichap
  Најстабилна во ставови: @lunicka @tessie @Daydream
  Најискрена: @Daleron @Cka @Summerlover
  Најприземена (објективна): @danichap @tessie @sesilija
  Најзаљубена: @Viktorijaa5
  Најдиректна: @Cka @Valerin @Daleron @Madam-A @Summerlover
  Најмудра: @tessie @Serafima @ozbilnazena @poenta
  Најзрелa за својата возраст: @Lella една и единствена :*
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni
  Најосвежување на форумот: @sia.bella @Portishead
  Најнапорна личност: @buba4e89
  Најтрол: @Acisal
  Најкомуникативни,најфини и поштени :D : @Someonespecial @QweenSM @Valerin @Lella @Sanjichka007 @ALISA0000 @Bokchee @Dream-Girl @Marijana93 @Anouk,@eliesaab .........................
  И за крај,феминки на кои никогаш не им прерипнувам пост и што секогаш ме воодушевуваат со знаење,вокабулар и воздржаност: @AnaKarenina @Umbrella22 @Serafima @sesilija @lunicka @Waka-waka @Barbie20 @Lilit @Pirana @Miss666 @Annath , @senza.parole + сите оние погоре,како и многу други кои најверојатно сум ги заборавила.
   
  На Serafima, Pirana, AziskaStrslenka и 26 други им се допаѓа ова.
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.691
  Допаѓања:
  25.256
  Пол:
  Женски
  И мојата листа не е нешто поразлична од вашите, ама ете, адет си е адет. :wasntme:

  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin @Lilit
  Најоригинална: @tessie @Gea
  Најдуховита: @Elennaa @AziskaStrslenka @Doozy
  Најкреативна: @AnaKarenina @Gea
  Најмодерна: @mirandaa @Someonespecial @crimson @AziskaStrslenka
  Најстабилна во ставови: @lunicka @Bah
  Најискрена: @Cka @Summerlover
  Најприземена (објективна): @Summerlover
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5 @Umbrella22 @Ketrin.Moon
  Најдиректна: @Cka @Daleron
  Најмудра: @tessie
  Oмилени од „околу и преку 40“: @lunicka @Serafima @bittersweet @Daleron ...
  Најзрели за својата возраст: @Papillon.Papi

  Најфина и најкомуникативна: @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Marossa @QweenSM @Valerin @Viktorijaaa5 и уште еден куп други
  Најоптимист: @Marossa
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni
  Најосвежување на форумот: @AziskaStrslenka
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial
  Најинтересни за читање: @AnaKarenina @bittersweet @Someonespecial @Marossa @Valerin @lunicka @Serafima
   
  На Serafima, Marossa, bittersweet и 12 други им се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.072
  Допаѓања:
  12.867
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас да си кажам. :D

  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin
  Најоригинална: @Ketrin.Moon @tessie @Daleron
  Најдуховита: @Elennaa @AziskaStrslenka
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најмодерна: @mirandaa @Rose96 @Someonespecial
  Најстабилна во ставови: @Madam-A @XstrongerX @tessie
  Најискрена: @Marossa @Someonespecial @Lella @Summerlover @IronLady
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5 @Umbrella22 @Lovely93
  Најдиректна: @Valerin @tessie
  Најмудра: @XstrongerX
  Oмилени од „околу и преку 40“: @lunicka @Daleron
  Најзрели за својата возраст: @Elennaa @Someonespecial @Lella @Dream-Girl
  Најфина и најкомуникативна: @Marossa @IronLady @Anabelle.Amorette @Lella и многу други.
  Најоптимист: @Someonespecial
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni @Bokchee
  Најосвежување на форумот: @Elennaa @Barbie20 @AziskaStrslenka
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial
  Најинтересни за читање: @AnaKarenina @Someonespecial @Lella @Valerin @XstrongerX @Barbie20
   
  На Marossa, AziskaStrslenka, tessie и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Marijana93

  Marijana93 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  3.808
  Ај и јас да си кажам според мене :D
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin
  Најдуховита: @Elennaa i @AziskaStrslenka
  Најинтересен машки член: @Sawyer (nesto go snema ) :D
  Најинтересни за читање: @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Daleron @lunicka
  Најкомуникативна: @Lella @Anabelle.Amorette @Someonespecial @Summerlover @IronLady @hermosa @QweenSM @Lovely93 @Valerin @Marossa
   
  На simonna.a, Marossa, Lella и 7 други им се допаѓа ова.