Форумџики кои ја одбележаа 2015

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 16 декември 2015.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.969
  Допаѓања:
  47.892
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  Листата е преземена од темата од 2012 година, отворена од @Offspring
  Одговарајте и додавајте категории по желба за форумџиките кои според вас оставија свој печат годинава. :)
   
  На Tinushka, cresa-jagoda, Olgitsa и 7 други им се допаѓа ова.
 2. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  45.417
  Пол:
  Женски
  Јас сефте да направам.

  Најдобар мод/админ @RainBow,само неа ја имаме
  Најлош мод/админ:/
  Најинтелигентна форумџика: многу ги има
  Најдуховита @referentka
  Најсериозна @Peppermint во позитивна смисла,се што си кажува,држи вода.
  Најтупаџика:/
  Најпровокаторка:/
  Најспамер:/
  Најкреативна @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови @Peppermint
  Најлажга:/не го сфаќам форумов здраво за готово,на кој му се лаже,нека лаже,сигурно и такви има
  Најискрена @Doozy
  Најзаљубена:многу се
  Најприземена (објективена):сега ми текнува на @Bridget ,@referentka ,@bittersweet ,@Annath ,@sesilija ,@joy1
  Најдрскa:/
  Најдиректна:/
  Најфина:сите околу и преку 40
  Најдосадна:и од овие се многу,не ги ни знам
  Најинтересен машки член @ninja35 ,@Petar80
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :/
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:нема такви,има по нешто добро во секоја феминка
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година @danichap, @bittersweet ,и сите останати од околу 40.Тоа се оние жени кои несебично помагаат,советуваат и споделуваат искуства,кога треба и прекоруваат.Заради нив и го читам форумов.
  Би ја додала и како најмодерна @Mama25 ,ептен ми е супер.

  Ова е мое мислење,читам само неколку теми и од таму ми се оформува сликата за феминкиве.Сигурно има и уште кои сакам да ги читам,ама за сега толку. Негативните вибрации кои понекогаш се појавуваат ги игнорирам,па така околу негативните избори не можам да коментирам.
   
  На MacenceEna, bittersweet, Mama25 и 15 други им се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Најдобар мод/админ: /
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: Има повеќе.
  Најдуховита: @Winter Lady
  Најсериозна: @Valerin @Anabelle.Amorette @Читател @Someonespecial
  Најтупаџика: @Скопјетесакам
  Најпровокаторка: @alice
  Најспамер: @Скопјетесакам
  Најкреативна: /
  Најстабилна во ставови: @Tanjamm @Summerlover @Papillon.Papi
  Најлажга: /
  Најискрена: @MiloMalo @Ketchup
  Најзаљубена: @angelche16
  Најприземена (објективена): /
  Најдрска: @Lella
  Најдиректна: /
  Најфина: @Elissa
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : Има многу.
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Lella (толку многу негативна енергија пренесува, што ќе ти требаат 10 души со позитивна енергија за да те вратат во нормала)
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Elissa @MiloMalo @Valerin @Winter Lady
   
  На Papillon.Papi, Abrakadabra, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 4. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  11.012
  Еве ја и мојата листа:

  Најдобар мод/админ: единствената @RainBow (единствена ама добро го менаџира форумов)
  Најлош мод/админ: Mihajlo, заради отсуство.
  Најинтелигентна форумџика: a tough one. @calliope прва ми паѓа на памет. Ама не е единствена.
  Најдуховита: @Doozy , ги обожавав нејзините постови од преку океанот во СДК.:D А не изостанува ни @danichap , која годинава ја видовме во едно сосема ново светло - релаксирана и забавна.
  Најсериозна: @tessie , but in a good way.
  Најтупаџика: има сериозен кандидат но, ќе прескокнам.:P
  Најпровокаторка: @Strumka
  Најспамер: -
  Најкреативна: @Gea , не е потребно објаснување.
  Најстабилна во ставови: @Giovanna
  Најлажга: сите што стават туѓи слики во темите за сопствени фотографии.:emo:
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5
  Најприземена (објективена): @Annath
  Најдрска: -
  Најдиректна: @Bridget
  Најфина: @Serafima , @tessie , @AnaKarenina и @Biodevojka .
  Најдосадна: истиот кандидат од точка 6.;)
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: ... :wasntme: никој не се смее на моите шеги.:headbang: (среќа либето се смее:rofl:)
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: -
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Lady Phoenix (и и` предвидувам титула Форумџика на годината).:*:
   
  На Bender Rodriguez, anel, calliope и 18 други им се допаѓа ова.
 5. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: hmm @AnaKarenina
  Најдуховита: @Kukla994 @Adina @Elisa
  Најсериозна: @Annath @poenta
  Најтупаџика: @buba4e89 знае да му ја тупи понекад.
  Најпровокаторка: @Bridget @Daleron
  Најспамер: @Kukla994 @angelche16
  Најкреативна: @Lady Phoenix
  Најискрена: @Kukla994 @honest girl @buba4e89 @Bridget @Minnie 1 ...
  Најфина: @Biodevojka
  Најинтересен машки член: @PogbaPol @viktorxD @Ketchup
  +категорија : Најдобро нашминкана :D @Rose96 @kim.k @koritsaki
   
  На Oneo, Adina, Abrakadabra и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.760
  Допаѓања:
  133.747
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најлош мод/админ: тие што очигледно дигнаа раце од форумов, а треба некој да биде администратор
  Најинтелигентна форумџика: ги има многу, не можам ниедна да издвојам
  Најдуховита: @calliope, @referentka, @Kukla994
  Најсериозна: @kukla21
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка: @Pepelaska25 или како и да беше
  Најспамер: /
  Најкреативна: @AnaKarenina, @Gea
  Најстабилна во ставови: @bittersweet, @danichap
  Најлажга: да ви кажам искрено, немам поим... не ги читам сите теми, па затоа
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5, @aways
  Најприземена (објективена): @danichap
  Најдрска: ги имаше доста во темине за снаи и свекрви :wasntme:
  Најдиректна: @Bridget @Lilit
  Најфина: @Biodevojka
  Најдосадна: сите оние кои прашуваат дали сум бремена :!:
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @ninja35 @Petar80
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @Strumka22
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @LadyPhoenix @Abrakadabra - не можам да се решам за една од нив две, простете ми вие другите што морав да издвојам некого.
  А девојките од темите за мода и шминка си заслужуваат посебно место, па треба и за нив категорија ;)
   
  На anina, Bender Rodriguez, anel и 18 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.510
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас со едно резиме :lol: време беше за темава :wasntme:

  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin, @calliope, @crimson, @Ginger^
  Најзрела за својата возраст: едната и единствена моја најмила @Lella :hug:
  Најдуховита: @calliope, @Summerlover и целата прекрасни екипа од четот на чело со @Kukla994, најсимпатична е и најсмешна дефинитивно, единствена си :hug:
  Најмудра: @vitamina, @julie77, @ozbilnazena, @Annath, @Peppermint, @galapce
  Најтупаџии, најтролови и предизвикувачи на фејспалм фаци: @Marick14 и @DeepBlue 8-|
  Најкреативна: @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @AnaKarenina, @Ginger^
  Најмодерна: @mirandaa, @crimson, @senza.parole, @LaraSolare
  Најкул и најдама: the one and only unique @Madam-A :makeup: :l:
  Најстабилна во ставови: @tessie, @vitamina, @Annath, @LivingGlam, @Valerin, @Giovanna...
  Најискрена: @vitamina
  Најзаљубена: @vitamina, @Umbrella22, @Viktorijaaa5
  Најприземена (објективена): @LivingGlam, @vitamina, @RainBow, @Lady Phoenix, @Annath
  Најдрска: @Lilit, @Bridget
  Најдиректна: @Cka, @XstrongerX
  Најфини: @Anabelle.Amorette, @Lella, @Ketchup, @Kukla994, @PogbaPol, @Marossa, @QweenSM, @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @vitamina, @mirandaa, @Rama, @Yowannty, @kjukli, @AnaKarenina, @Serafima, @cresa-jagoda, @ozbilnazena...
  Најкомуникативна: @Ketchup, @Valerin, @Anabelle.Amorette, @Lella, @Kukla994, @PogbaPol, @vitamina, @Elissa, @Adina, @IronLady, @Marossa, @QweenSM, @Lady Phoenix etc etc... :D :hug:
  Најголемо освежување на форумот: @vitamina, @Ginger^, @Jordanovska-K, @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @Kukla994, @PogbaPol, @Аliсe
  Најинтересен машки член: @Ketchup и @PogbaPol ми се најдраги и најзабавни, @Captain-Omni и @Bender Rodriguez интересни за читање со подолги филозофии по темите :lol:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @Marick14
  Форумџика која најмногу фали на форумот: @Gordana10 и @k.i.m
  Форумџики кои најмногу израдуваа со убави вести годинава: @a dina и @RainBow :f: :sun:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @AnaKarenina :hug:
   
  На Bender Rodriguez, anel, mirandaa и 34 други им се допаѓа ова.
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.818
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најлош мод/админ: со оглед на тоа дека реин е единствената што уствари прави нешто, сите останати :D
  Најинтелигентна форумџика: @Doozy @calliope @Lella @Valerin @Someonespecial @AnaKarenina @Hipster
  Најдуховита: не можам да се одлучам помеѓу @Doozy и @calliope
  Најсериозна: @tessie и баш поради тоа ја обожавам
  Најтупаџика: Петре што си го немаме веќе :D
  Најпровокаторка: @buba4e89
  Најспамер: @Marick14 @Bitter-Sweet во смисла, многу објави за кратко време :)
  Најкреативна: @Lady Phoenix @Abrakadabra @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови: @tessie
  Најлажга: no idea.
  Најискрена: @Lilit
  Најзаљубена: моментално @mirandaa
  Најприземена (објективена): @tessie и ако ја номинирам во уште една категорија текстов ќе се претвори во „причини зошто теси е кул“
  Најдрска: @Bridget и исто најзабавна за читање и со најмногу слични мислења
  Најдиректна: пак бриџет
  Најфина: @Jordanovska-K @vitamina @Winter Lady
  Најдосадна: ја
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Priroden
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : ја
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Tanjamm
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Sanjichka007
   
  На Bender Rodriguez, anel, mirandaa и 17 други им се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.691
  Допаѓања:
  25.257
  Пол:
  Женски
  Не е Нова година додека не се отвори темава на форумот. :sun: Еве го и мојот список:


  Најдобар мод/админ: Се знае @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin @Someonespecial @calliope @LivingGlam @Ginger^
  Најдуховита: @Kukla994 :hug:
  Најмудра: @poenta без никаква конкуренција
  Најтрол: @DeepBlue (hollest) @Marick14
  Најтупаџија: @Marick14 [​IMG] :D @troublesome @ariela09
  Најмодерна: @crimson
  Најстабилна во ставови: @CameliaMiller
  Најискрена: @Cka
  Најобјективна: @LivingGlam
  Најдрска: @Bridget
  Најдиректна: @buba4e89
  Најфини: @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Аliсe @Kukla994 @Ketchup @PogbaPol @Valerin @Reachel @LittleChilli @GirlRose
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Captain-Omni @Читател @Mr. Right и секако my homies @Ketchup и @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @ceca1
  Форумџика која најмногу фали на форумот: @Gea @Snow-Queen @Dream-Girl @Gordana10 @tessie
  Најталентирани: @Lady Phoenix @Abrakadabra @SwanMay @Natali.3
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial те сакам :hug: :*
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На GirlRose, Bender Rodriguez, anel и 20 други им се допаѓа ова.
 10. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.311
  Пол:
  Женски
  Ееее, интересно ова, ама има доста за размислување и повеќе кандидати за една категорија. :)

  Најдобар мод/админ: жими @RainBow што ја имаме, а за среќа добро си ја знае работата
  Најлош мод/админ: тие што веќе не ги интересира форумов
  Најинтелигентна форумџика: има доста такви, но морам да ја издвојам @Lella за која мислев дека има над 20 години, а всушност не е ни средношколка :D и @Papillon.Papi која е страшно интелигентна, зрела и паметна за своја возраст
  Најдуховита: убедливо @Kukla994 @Doozy и @Sanjichka007
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: :?:
  Најпровокаторка: си има повеќе тука...
  Најспамер: @Bitter-Sweet
  Најкреативна: @Abrakadabra @vitamina @Someonespecial @AnaKarenina @Anabelle.Amorette @Mishela @Gea @do-re-mi (ова важи и за надарени за пишување, и за фотографија и за сликање...), а во темата за сликање - повеќе ги има
  Најстабилна во ставови: @Nausicaa @Annath @RainBow @lunicka и некои други дами од темата +/-40
  Најлажга: не би сакала да се занимавам со таквите... :^)
  Најискрена: @Cka
  Најзаљубена: @Umbrella22 @kjukli
  Најприземена (објективена): @Annath @LivingGlam @Valerin
  Најдрска: @Bridget @Lilit, ама не мора да значи дека е во негативна смисла
  Најдиректна: @Bridget @Cka @Madam-A
  Најфина: @koritsaki @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Jordanovska-K @crimson @LivingGlam
  Најдосадна: ќе си молчам мудро
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni @Bender Rodriguez @Priroden @Ketchup
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : не знам, јас можеби :rofl:
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @sjdgo
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @crimson

  Бонус од мене

  *Најуникатна во секој поглед @Mama25 (y)
  *Секогаш расположена за зезање, забава, журки и патувања: @Elissa

  (Извинување за оние кои ги пропуштив :angel:)
   
  На Nausicaa, Bender Rodriguez, anel и 29 други им се допаѓа ова.
 11. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.796
  Пол:
  Машки
  Најдобар мод/админ: Појма немам
  Најлош мод/админ: Исто така појма немам
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @Valerin @Ketchup @Kukla994 @Anabelle.Amorette @Lella @Bokchee
  Најдуховита: @Valerin @Ketchup @Kukla994 @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Lella @Bokchee @honest girl
  Најсериозна: @Ketchup @Anabelle.Amorette @Kukla994 @honest girl @Lella @Bokchee @Someonespecial
  Најтупаџика: @Читател
  Најпровокаторка: @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial @Kukla994 @Bokchee @Valerin
  Најспамер: @Читател
  Најкреативна: @Читател @Someonespecial @Kukla994 @Bokchee @Valerin @honest girl @Valerin
  Најстабилна во ставови: @Bokchee @Valerin @Lella @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial
  Најлажга: /
  Најискрена: @Ketchup @Lella @Bokchee @Valerin @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial
  Најзаљубена: Сите и тие што не ги знам, СИТЕ !


  П,С, Листата на назначени членови се базира на репрезентативниот примерок од вкупните познанства на креаторот стекнати низ изнинатите неколку месеци. Можеби се скромни ама сигурно не се објективни бидејќи самото "знаење" е недоволно за правилна прераспределба.

  За било какви критики во недоверливоста на информациите објавени во овој пост обратете те се кај менаџерот на истиот.

  ПозЗ3³®
   
  На Abrakadabra, Annath, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.540
  Допаѓања:
  231.969
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: Најмудрите се само дел од листата. Mногу се.
  Најдуховита: @Doozy @Abeja@Sommerlover
  Најмудра: @ozbilnazena, @Annath, @Peppermint, @do-re-mi , @LivingGlam, @Moira, @sesilija, @stetoskop , @tessie , @vitamina, @Lilit.
  Најтупаџии @buba4e89 @Valerin
  Најкреативна: @Gea @Abrakadabra @AnaKarenina
  Најмодерна: @mims-89, @Mama25,@BoaVista @Adina, @mirandaa, @mssuniquee @crimson, @senza.parole, @LaraSolare, @Rose96. @marama @Sky-butterfly @joy1 .

  Најстабилна во ставови: @tessie.
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: Mногу се.
  Најприземена (објективена): @vitamina, @kukla21, @AngelOfArh, @Serafima, @Lady Phoenix, @galapce, @crimson @Jordanovska-K

  Најдиректна: @Bridget @Cka @CameliaMiller
  Најфини: Сите од плус 40.

  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez, @ninja35

  Форумџика која најмногу фали на форумот: Шкорпионка
  Форумџики кои најмногу израдуваа со убави вести годинава: Сите трудници и сите кои се споија со либињата.
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @bittersweet
  Најубаво козмечко катче @mims-89 , @koritsaki,
  Најубав плакар: најмодерните девојки плус @Hipster
  Мерак за очи од Фемина Инстаграм: @Serafima, @do-re-mi, @zalosna, @AngelOfArh, @lunicka, @Peppermint, @Val-Dim, @MandyLane, @Ginger^ , @elisabeta...многу се. Сигурна сум испуштив многу девојки.

  Секогаш услужливи: @Biodevojka @vitamina @Kaetana @Mishela @joy1 @bittersweet
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Val-Dim, Bender Rodriguez, anel и 38 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.910
  Допаѓања:
  37.133
  Пол:
  Машки
  Најдобар мод/админ: @RainBow Од кога сум дојден на форумов, таа е единствениот модератор.
  Најлош мод/админ: @Mihajlo Колку што ја има Реин, него го нема.
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @crimson @Lella
  Најдуховита: @Kukla994 @referentka @Sanjichka007
  Најсериозна: @Lella
  Најтупаџика: /
  Најпровокаторка: @buba4e89
  Најспамер: /
  Најкреативна: @AnaKarenina @Lady Phoenix
  Најстабилна во ставови: @tessie
  Најлажга: /
  Најискрена: @Valerin
  Најзаљубена: @angelche16
  Најприземена (објективена): @Anabelle.Amorette
  Најдрска: @Bridget @Lilit
  Најдиректна: @honest girl
  Најфина: @Anabelle.Amorette @Someonespecial @Sanjichka007 @IronLady @srcence1607 @Kukla994
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @Читател @Mr. Right @Marjan007 @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @ceca1
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @buba4e89
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial Една од првите форумџики кои ги запознав кога дојдов на форумов и ми остави добар впечаток.
  Бонус:
  Форумџика со најголем талент за готвење: @Kukla994 @Lady Phoenix @Abrakadabra
  Форумџика со најубави фотографии: Lady Phoenix и @Abrakadabra
  Форумџика со најубави цртежи: @Lady Phoenix @Papillon.Papi и @Natali.3
  Најинтересен женски член: @Аliсe @Elissa и @Adina
  Форумџика со најубави модни комбинации: @crimson @mirandaa и @Rose96
  Тоа е тоа. ^_^
   
  На Papillon.Papi, Adina, Abrakadabra и 20 други им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.813
  Допаѓања:
  71.016
  Најдобар мод/админ: @RainBow Годинава ме извади од заборавен пасс, а лани за малце идентитет ќе откриев да не беше она.
  Најлош мод/админ: Сите кои е замислуваат дека се админи додека Реин се спревува со луди женски хормони и спасува ситуации. Симнете си ги круните на админи и тргнете си го звањето. Кликови и на форум се фаќаат, верувам Аналитиксот ви кажува колку многу приход има и од тука, а еден админ работи.
  Најинтелигентна форумџика: @danichap
  Најдуховита: @Doozy Како сум се смеела кога беше Америка, со солзи.
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @vichy
  Најпровокаторка: @Bridget
  Најспамер:
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови: @monik55
  Најлажга:
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Lilit
  Најприземена (објективена): @Abeja
  Најдрска: @Bridget
  Најдиректна: @vitamina
  Најфина: @bittersweet
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @AngelOfArh

  +Најтрудница - @Eli23 ама веќе не е трудна :) и @Mama25 исто нетрудна веќе :) ама многу научив од нив :*
   
  На Captain-Omni, galapce, monik55 и 16 други им се допаѓа ова.
 15. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.521
  Допаѓања:
  48.340
  Најдобар мод/админ: @RainBow наравно. Се справува и више него одлично. :)
  Најинтелигентна форумџика: @calliope @Yowannty @Ginger^ @Madam-A итн.
  Најдуховита: @Kukla994 @Eli23 @Bridget
  Најкреативна: @AnaKarenina @Lady Phoenix @do-re-mi @Abrakadabra @vitamina
  Најстабилна во ставови: @Giovanna @LivingGlam @Abeja @bittersweet
  Најискрена: @lunicka @Annath @Bridget
  Најприземена (објективена): @Peppermint @Giovanna
  Најдиректна: @Bridget @galapce @RainBow
  Најфина: @Someonespecial @Mishela @danichap @do-re-mi @anel и друштво од +-40
  Најинтересен машки член: @Ketchup @Bender Rodriguez i drugarite od +/-40
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Lady Phoenix @danichap @AnaKarenina
  "Најсоветодавачки" @Annath @Mishela @joy1
  Најготвачки: @Serafima @Winter Lady @zalosna
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Winter Lady, MacenceEna, Val-Dim и 27 други им се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Најреално, сите треба да признаеме дека форумџика на годината треба да е @RainBow. Единствена поради која и форумот функционира одлично, а и функционира воопшто. Секогаш не трпи, и нашите испади, и нашиот пмс, и нашите навреди и караници по форумот, офф топици милион и уште плус толку теми, а од друга страна пак се ангажира да функционираат креативни теми со анкети, при кои сите се забавуваат и уживаат кога е се средено.
  Едноставно кажано, титулата е и повеќе од заслужена. Еднаш треба и таа да биде наградена, а верувам и сите други го мислат истото.
  :d::drunk:
   
  На Elena69221, Gea, Viktorijaaa5 и 28 други им се допаѓа ова.
 17. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  7.988
  Најдуховита: @Doozy , @calliope
  Најзабавни: @Valerin , @Sanjichka007 ,
  Најкомуникативни и пријатно расположени: @Kukla994 , @Ketchup
  Најфина: @vitamina , @Elissa,
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni , @Bender Rodriguez
  Најстабилна во ставови: @mims-89
  Најпозитивна форумџика: @Someonespecial
  --------------------- е сеа овие од горе ми варираат низ категориите, зашто сите ми се симпатични и кул :inlove:
  Најинтелигентна форумџика: @Lella , имајќи ги предвид годинките, не можам а да не ја издвојам
  Најприземена (објективена): @Daydream
  Најлажга: не би знаела
  Најискрена: не би знаела
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5, @Umbrella22
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџија: @Читател , утепа со тоа бесконечните броеви во сдк
  Најпровокаторка: @Abeja можеби? (Ако се рачуна позитивно `рчкање)
  Најдиректна: @Cka
  Најспамер: @VladeMila , зошто секоја вечер/утро го пишува истото
  Најдосадна: @aways , ради постовите за дечко и, не за друго му горат ушите на човекот постојано
  Најнегативна форумџика: @Lilit
  Најкреативна ( пишување, сликање, облакање, шминкање...) : @Someonespecial , @Lady Phoenix , @sadgirl21 , @AnaKarenina , @LaraSolare
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Bender Rodriguez, Captain-Omni, calliope и 17 други им се допаѓа ова.
 18. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.905
  Пол:
  Женски
  Ај пошо мене ме мрзи сите да ги пополнувам, ќе ги тагнам луѓево што најголем впечаток ми оставиле и ми ја обележиле оваа форумска година. :D
  @Viktorijaaa5 @Jordanovska-K @Madam-A @crimson @Bender Rodriguez @Captain-Omni @jovanovska94 @IronLady @Ketchup @Summerlover @Lady Phoenix @vitamina @tessie @Doozy @referentka @calliope @AnaKarenina @Cka ....

  Страшно кул луѓенца, без вас форумов ќе ми беше апла досаден. :D
   
  На Bender Rodriguez, calliope, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.910
  Допаѓања:
  37.133
  Пол:
  Машки
  Морам да се надополнам. Не намерно заборавив две членки кои исто така мислам дека ја одбележаа оваа година. @Viktorijaaa5 и @Madam-A
   
  На Annath, Lady Phoenix, Abrakadabra и 3 други им се допаѓа ова.
 20. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  11.012
  @Summerlover комплетно се согласувам но, мислам ќе има посебна тема и гласање за Форумџика на годината. Кај и да е, за некој ден и тоа ќе почне. Барем минатите години беше така.:?:
   
  На galapce, Annath, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.