1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2015

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 16 декември 2015.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  Листата е преземена од темата од 2012 година, отворена од @Offspring
  Одговарајте и додавајте категории по желба за форумџиките кои според вас оставија свој печат годинава. :)
   
  На Tinushka, cresa-jagoda, Olgitsa и 7 други им се допаѓа ова.
 2. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.263
  Допаѓања:
  46.551
  Пол:
  Женски
  Јас сефте да направам.

  Најдобар мод/админ @RainBow,само неа ја имаме
  Најлош мод/админ:/
  Најинтелигентна форумџика: многу ги има
  Најдуховита @referentka
  Најсериозна @Peppermint во позитивна смисла,се што си кажува,држи вода.
  Најтупаџика:/
  Најпровокаторка:/
  Најспамер:/
  Најкреативна @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови @Peppermint
  Најлажга:/не го сфаќам форумов здраво за готово,на кој му се лаже,нека лаже,сигурно и такви има
  Најискрена @Doozy
  Најзаљубена:многу се
  Најприземена (објективена):сега ми текнува на @Bridget ,@referentka ,@bittersweet ,@Annath ,@sesilija ,@joy1
  Најдрскa:/
  Најдиректна:/
  Најфина:сите околу и преку 40
  Најдосадна:и од овие се многу,не ги ни знам
  Најинтересен машки член @ninja35 ,@Petar80
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :/
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:нема такви,има по нешто добро во секоја феминка
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година @danichap, @bittersweet ,и сите останати од околу 40.Тоа се оние жени кои несебично помагаат,советуваат и споделуваат искуства,кога треба и прекоруваат.Заради нив и го читам форумов.
  Би ја додала и како најмодерна @Mama25 ,ептен ми е супер.

  Ова е мое мислење,читам само неколку теми и од таму ми се оформува сликата за феминкиве.Сигурно има и уште кои сакам да ги читам,ама за сега толку. Негативните вибрации кои понекогаш се појавуваат ги игнорирам,па така околу негативните избори не можам да коментирам.
   
  На MacenceEna, bittersweet, Mama25 и 15 други им се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Најдобар мод/админ: /
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: Има повеќе.
  Најдуховита: @Winter Lady
  Најсериозна: @Valerin @Anabelle.Amorette @Читател @Someonespecial
  Најтупаџика: @Скопјетесакам
  Најпровокаторка: @alice
  Најспамер: @Скопјетесакам
  Најкреативна: /
  Најстабилна во ставови: @Tanjamm @Summerlover @Papillon.Papi
  Најлажга: /
  Најискрена: @MiloMalo @Ketchup
  Најзаљубена: @angelche16
  Најприземена (објективена): /
  Најдрска: @Lella
  Најдиректна: /
  Најфина: @Elissa
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : Има многу.
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Lella (толку многу негативна енергија пренесува, што ќе ти требаат 10 души со позитивна енергија за да те вратат во нормала)
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Elissa @MiloMalo @Valerin @Winter Lady
   
  На Papillon.Papi, Abrakadabra, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 4. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  13.045
  Еве ја и мојата листа:

  Најдобар мод/админ: единствената @RainBow (единствена ама добро го менаџира форумов)
  Најлош мод/админ: Mihajlo, заради отсуство.
  Најинтелигентна форумџика: a tough one. @calliope прва ми паѓа на памет. Ама не е единствена.
  Најдуховита: @Doozy , ги обожавав нејзините постови од преку океанот во СДК.:D А не изостанува ни @danichap , која годинава ја видовме во едно сосема ново светло - релаксирана и забавна.
  Најсериозна: @tessie , but in a good way.
  Најтупаџика: има сериозен кандидат но, ќе прескокнам.:P
  Најпровокаторка: @Strumka
  Најспамер: -
  Најкреативна: @Gea , не е потребно објаснување.
  Најстабилна во ставови: @Giovanna
  Најлажга: сите што стават туѓи слики во темите за сопствени фотографии.:emo:
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5
  Најприземена (објективена): @Annath
  Најдрска: -
  Најдиректна: @Bridget
  Најфина: @Serafima , @tessie , @AnaKarenina и @Biodevojka .
  Најдосадна: истиот кандидат од точка 6.;)
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: ... :wasntme: никој не се смее на моите шеги.:headbang: (среќа либето се смее:rofl:)
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: -
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Lady Phoenix (и и` предвидувам титула Форумџика на годината).:*:
   
  На Bender Rodriguez, anel, calliope и 18 други им се допаѓа ова.
 5. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: hmm @AnaKarenina
  Најдуховита: @Kukla994 @Adina @Elisa
  Најсериозна: @Annath @poenta
  Најтупаџика: @buba4e89 знае да му ја тупи понекад.
  Најпровокаторка: @Bridget @Daleron
  Најспамер: @Kukla994 @angelche16
  Најкреативна: @Lady Phoenix
  Најискрена: @Kukla994 @honest girl @buba4e89 @Bridget @Minnie 1 ...
  Најфина: @Biodevojka
  Најинтересен машки член: @PogbaPol @viktorxD @Ketchup
  +категорија : Најдобро нашминкана :D @Rose96 @kim.k @koritsaki
   
  На Oneo, Adina, Abrakadabra и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.191
  Допаѓања:
  165.682
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најлош мод/админ: тие што очигледно дигнаа раце од форумов, а треба некој да биде администратор
  Најинтелигентна форумџика: ги има многу, не можам ниедна да издвојам
  Најдуховита: @calliope, @referentka, @Kukla994
  Најсериозна: @kukla21
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка: @Pepelaska25 или како и да беше
  Најспамер: /
  Најкреативна: @AnaKarenina, @Gea
  Најстабилна во ставови: @bittersweet, @danichap
  Најлажга: да ви кажам искрено, немам поим... не ги читам сите теми, па затоа
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5, @aways
  Најприземена (објективена): @danichap
  Најдрска: ги имаше доста во темине за снаи и свекрви :wasntme:
  Најдиректна: @Bridget @Lilit
  Најфина: @Biodevojka
  Најдосадна: сите оние кои прашуваат дали сум бремена :!:
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @ninja35 @Petar80
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @Strumka22
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @LadyPhoenix @Abrakadabra - не можам да се решам за една од нив две, простете ми вие другите што морав да издвојам некого.
  А девојките од темите за мода и шминка си заслужуваат посебно место, па треба и за нив категорија ;)
   
  На anina, Bender Rodriguez, anel и 18 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.927
  Допаѓања:
  162.166
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас со едно резиме :lol: време беше за темава :wasntme:

  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin, @calliope, @crimson, @Ginger^
  Најзрела за својата возраст: едната и единствена моја најмила @Lella :hug:
  Најдуховита: @calliope, @Summerlover и целата прекрасни екипа од четот на чело со @Kukla994, најсимпатична е и најсмешна дефинитивно, единствена си :hug:
  Најмудра: @vitamina, @julie77, @ozbilnazena, @Annath, @Peppermint, @galapce
  Најтупаџии, најтролови и предизвикувачи на фејспалм фаци: @Marick14 и @DeepBlue 8-|
  Најкреативна: @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @AnaKarenina, @Ginger^
  Најмодерна: @mirandaa, @crimson, @senza.parole, @LaraSolare
  Најкул и најдама: the one and only unique @Madam-A :makeup: :l:
  Најстабилна во ставови: @tessie, @vitamina, @Annath, @LivingGlam, @Valerin, @Giovanna...
  Најискрена: @vitamina
  Најзаљубена: @vitamina, @Umbrella22, @Viktorijaaa5
  Најприземена (објективена): @LivingGlam, @vitamina, @RainBow, @Lady Phoenix, @Annath
  Најдрска: @Lilit, @Bridget
  Најдиректна: @Cka, @XstrongerX
  Најфини: @Anabelle.Amorette, @Lella, @Ketchup, @Kukla994, @PogbaPol, @Marossa, @QweenSM, @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @vitamina, @mirandaa, @Rama, @Yowannty, @kjukli, @AnaKarenina, @Serafima, @cresa-jagoda, @ozbilnazena...
  Најкомуникативна: @Ketchup, @Valerin, @Anabelle.Amorette, @Lella, @Kukla994, @PogbaPol, @vitamina, @Elissa, @Adina, @IronLady, @Marossa, @QweenSM, @Lady Phoenix etc etc... :D :hug:
  Најголемо освежување на форумот: @vitamina, @Ginger^, @Jordanovska-K, @Lady Phoenix, @Abrakadabra, @Kukla994, @PogbaPol, @Аliсe
  Најинтересен машки член: @Ketchup и @PogbaPol ми се најдраги и најзабавни, @Captain-Omni и @Bender Rodriguez интересни за читање со подолги филозофии по темите :lol:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @Marick14
  Форумџика која најмногу фали на форумот: @Gordana10 и @k.i.m
  Форумџики кои најмногу израдуваа со убави вести годинава: @a dina и @RainBow :f: :sun:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @AnaKarenina :hug:
   
  На Bender Rodriguez, anel, mirandaa и 34 други им се допаѓа ова.
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.182
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најлош мод/админ: со оглед на тоа дека реин е единствената што уствари прави нешто, сите останати :D
  Најинтелигентна форумџика: @Doozy @calliope @Lella @Valerin @Someonespecial @AnaKarenina @Hipster
  Најдуховита: не можам да се одлучам помеѓу @Doozy и @calliope
  Најсериозна: @tessie и баш поради тоа ја обожавам
  Најтупаџика: Петре што си го немаме веќе :D
  Најпровокаторка: @buba4e89
  Најспамер: @Marick14 @Bitter-Sweet во смисла, многу објави за кратко време :)
  Најкреативна: @Lady Phoenix @Abrakadabra @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови: @tessie
  Најлажга: no idea.
  Најискрена: @Lilit
  Најзаљубена: моментално @mirandaa
  Најприземена (објективена): @tessie и ако ја номинирам во уште една категорија текстов ќе се претвори во „причини зошто теси е кул“
  Најдрска: @Bridget и исто најзабавна за читање и со најмногу слични мислења
  Најдиректна: пак бриџет
  Најфина: @Jordanovska-K @vitamina @Winter Lady
  Најдосадна: ја
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Priroden
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : ја
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Tanjamm
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Sanjichka007
   
  На Bender Rodriguez, anel, mirandaa и 17 други им се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.742
  Пол:
  Женски
  Не е Нова година додека не се отвори темава на форумот. :sun: Еве го и мојот список:


  Најдобар мод/админ: Се знае @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Valerin @Someonespecial @calliope @LivingGlam @Ginger^
  Најдуховита: @Kukla994 :hug:
  Најмудра: @poenta без никаква конкуренција
  Најтрол: @DeepBlue (hollest) @Marick14
  Најтупаџија: @Marick14 [​IMG] :D @troublesome @ariela09
  Најмодерна: @crimson
  Најстабилна во ставови: @CameliaMiller
  Најискрена: @Cka
  Најобјективна: @LivingGlam
  Најдрска: @Bridget
  Најдиректна: @buba4e89
  Најфини: @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Аliсe @Kukla994 @Ketchup @PogbaPol @Valerin @Reachel @LittleChilli @GirlRose
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Captain-Omni @Читател @Mr. Right и секако my homies @Ketchup и @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @ceca1
  Форумџика која најмногу фали на форумот: @Gea @Snow-Queen @Dream-Girl @Gordana10 @tessie
  Најталентирани: @Lady Phoenix @Abrakadabra @SwanMay @Natali.3
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial те сакам :hug: :*
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На GirlRose, Bender Rodriguez, anel и 20 други им се допаѓа ова.
 10. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Ееее, интересно ова, ама има доста за размислување и повеќе кандидати за една категорија. :)

  Најдобар мод/админ: жими @RainBow што ја имаме, а за среќа добро си ја знае работата
  Најлош мод/админ: тие што веќе не ги интересира форумов
  Најинтелигентна форумџика: има доста такви, но морам да ја издвојам @Lella за која мислев дека има над 20 години, а всушност не е ни средношколка :D и @Papillon.Papi која е страшно интелигентна, зрела и паметна за своја возраст
  Најдуховита: убедливо @Kukla994 @Doozy и @Sanjichka007
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: :?:
  Најпровокаторка: си има повеќе тука...
  Најспамер: @Bitter-Sweet
  Најкреативна: @Abrakadabra @vitamina @Someonespecial @AnaKarenina @Anabelle.Amorette @Mishela @Gea @do-re-mi (ова важи и за надарени за пишување, и за фотографија и за сликање...), а во темата за сликање - повеќе ги има
  Најстабилна во ставови: @Nausicaa @Annath @RainBow @lunicka и некои други дами од темата +/-40
  Најлажга: не би сакала да се занимавам со таквите... :^)
  Најискрена: @Cka
  Најзаљубена: @Umbrella22 @kjukli
  Најприземена (објективена): @Annath @LivingGlam @Valerin
  Најдрска: @Bridget @Lilit, ама не мора да значи дека е во негативна смисла
  Најдиректна: @Bridget @Cka @Madam-A
  Најфина: @koritsaki @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Jordanovska-K @crimson @LivingGlam
  Најдосадна: ќе си молчам мудро
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni @Bender Rodriguez @Priroden @Ketchup
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : не знам, јас можеби :rofl:
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @sjdgo
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @crimson

  Бонус од мене

  *Најуникатна во секој поглед @Mama25 (y)
  *Секогаш расположена за зезање, забава, журки и патувања: @Elissa

  (Извинување за оние кои ги пропуштив :angel:)
   
  На Nausicaa, Bender Rodriguez, anel и 29 други им се допаѓа ова.
 11. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.803
  Пол:
  Машки
  Најдобар мод/админ: Појма немам
  Најлош мод/админ: Исто така појма немам
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @Valerin @Ketchup @Kukla994 @Anabelle.Amorette @Lella @Bokchee
  Најдуховита: @Valerin @Ketchup @Kukla994 @Someonespecial @Anabelle.Amorette @Lella @Bokchee @honest girl
  Најсериозна: @Ketchup @Anabelle.Amorette @Kukla994 @honest girl @Lella @Bokchee @Someonespecial
  Најтупаџика: @Читател
  Најпровокаторка: @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial @Kukla994 @Bokchee @Valerin
  Најспамер: @Читател
  Најкреативна: @Читател @Someonespecial @Kukla994 @Bokchee @Valerin @honest girl @Valerin
  Најстабилна во ставови: @Bokchee @Valerin @Lella @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial
  Најлажга: /
  Најискрена: @Ketchup @Lella @Bokchee @Valerin @honest girl @Anabelle.Amorette @Someonespecial
  Најзаљубена: Сите и тие што не ги знам, СИТЕ !


  П,С, Листата на назначени членови се базира на репрезентативниот примерок од вкупните познанства на креаторот стекнати низ изнинатите неколку месеци. Можеби се скромни ама сигурно не се објективни бидејќи самото "знаење" е недоволно за правилна прераспределба.

  За било какви критики во недоверливоста на информациите објавени во овој пост обратете те се кај менаџерот на истиот.

  ПозЗ3³®
   
  На Abrakadabra, Annath, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.859
  Допаѓања:
  236.261
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: Најмудрите се само дел од листата. Mногу се.
  Најдуховита: @Doozy @Abeja@Sommerlover
  Најмудра: @ozbilnazena, @Annath, @Peppermint, @do-re-mi , @LivingGlam, @Moira, @sesilija, @stetoskop , @tessie , @vitamina, @Lilit.
  Најтупаџии @buba4e89 @Valerin
  Најкреативна: @Gea @Abrakadabra @AnaKarenina
  Најмодерна: @mims-89, @Mama25,@BoaVista @Adina, @mirandaa, @mssuniquee @crimson, @senza.parole, @LaraSolare, @Rose96. @marama @Sky-butterfly @joy1 .

  Најстабилна во ставови: @tessie.
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: Mногу се.
  Најприземена (објективена): @vitamina, @kukla21, @AngelOfArh, @Serafima, @Lady Phoenix, @galapce, @crimson @Jordanovska-K

  Најдиректна: @Bridget @Cka @CameliaMiller
  Најфини: Сите од плус 40.

  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez, @ninja35

  Форумџика која најмногу фали на форумот: Шкорпионка
  Форумџики кои најмногу израдуваа со убави вести годинава: Сите трудници и сите кои се споија со либињата.
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @bittersweet
  Најубаво козмечко катче @mims-89 , @koritsaki,
  Најубав плакар: најмодерните девојки плус @Hipster
  Мерак за очи од Фемина Инстаграм: @Serafima, @do-re-mi, @zalosna, @AngelOfArh, @lunicka, @Peppermint, @Val-Dim, @MandyLane, @Ginger^ , @elisabeta...многу се. Сигурна сум испуштив многу девојки.

  Секогаш услужливи: @Biodevojka @vitamina @Kaetana @Mishela @joy1 @bittersweet
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Val-Dim, Bender Rodriguez, anel и 38 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Најдобар мод/админ: @RainBow Од кога сум дојден на форумов, таа е единствениот модератор.
  Најлош мод/админ: @Mihajlo Колку што ја има Реин, него го нема.
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @crimson @Lella
  Најдуховита: @Kukla994 @referentka @Sanjichka007
  Најсериозна: @Lella
  Најтупаџика: /
  Најпровокаторка: @buba4e89
  Најспамер: /
  Најкреативна: @AnaKarenina @Lady Phoenix
  Најстабилна во ставови: @tessie
  Најлажга: /
  Најискрена: @Valerin
  Најзаљубена: @angelche16
  Најприземена (објективена): @Anabelle.Amorette
  Најдрска: @Bridget @Lilit
  Најдиректна: @honest girl
  Најфина: @Anabelle.Amorette @Someonespecial @Sanjichka007 @IronLady @srcence1607 @Kukla994
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @Читател @Mr. Right @Marjan007 @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @ceca1
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @buba4e89
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial Една од првите форумџики кои ги запознав кога дојдов на форумов и ми остави добар впечаток.
  Бонус:
  Форумџика со најголем талент за готвење: @Kukla994 @Lady Phoenix @Abrakadabra
  Форумџика со најубави фотографии: Lady Phoenix и @Abrakadabra
  Форумџика со најубави цртежи: @Lady Phoenix @Papillon.Papi и @Natali.3
  Најинтересен женски член: @Аliсe @Elissa и @Adina
  Форумџика со најубави модни комбинации: @crimson @mirandaa и @Rose96
  Тоа е тоа. ^_^
   
  На Papillon.Papi, Adina, Abrakadabra и 20 други им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.664
  Допаѓања:
  88.571
  Најдобар мод/админ: @RainBow Годинава ме извади од заборавен пасс, а лани за малце идентитет ќе откриев да не беше она.
  Најлош мод/админ: Сите кои е замислуваат дека се админи додека Реин се спревува со луди женски хормони и спасува ситуации. Симнете си ги круните на админи и тргнете си го звањето. Кликови и на форум се фаќаат, верувам Аналитиксот ви кажува колку многу приход има и од тука, а еден админ работи.
  Најинтелигентна форумџика: @danichap
  Најдуховита: @Doozy Како сум се смеела кога беше Америка, со солзи.
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @vichy
  Најпровокаторка: @Bridget
  Најспамер:
  Најкреативна: @AnaKarenina
  Најстабилна во ставови: @monik55
  Најлажга:
  Најискрена: @lunicka
  Најзаљубена: @Lilit
  Најприземена (објективена): @Abeja
  Најдрска: @Bridget
  Најдиректна: @vitamina
  Најфина: @bittersweet
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @AngelOfArh

  +Најтрудница - @Eli23 ама веќе не е трудна :) и @Mama25 исто нетрудна веќе :) ама многу научив од нив :*
   
  На Captain-Omni, galapce, monik55 и 16 други им се допаѓа ова.
 15. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.054
  Допаѓања:
  55.889
  Најдобар мод/админ: @RainBow наравно. Се справува и више него одлично. :)
  Најинтелигентна форумџика: @calliope @Yowannty @Ginger^ @Madam-A итн.
  Најдуховита: @Kukla994 @Eli23 @Bridget
  Најкреативна: @AnaKarenina @Lady Phoenix @do-re-mi @Abrakadabra @vitamina
  Најстабилна во ставови: @Giovanna @LivingGlam @Abeja @bittersweet
  Најискрена: @lunicka @Annath @Bridget
  Најприземена (објективена): @Peppermint @Giovanna
  Најдиректна: @Bridget @galapce @RainBow
  Најфина: @Someonespecial @Mishela @danichap @do-re-mi @anel и друштво од +-40
  Најинтересен машки член: @Ketchup @Bender Rodriguez i drugarite od +/-40
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Lady Phoenix @danichap @AnaKarenina
  "Најсоветодавачки" @Annath @Mishela @joy1
  Најготвачки: @Serafima @Winter Lady @zalosna
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Winter Lady, MacenceEna, Val-Dim и 27 други им се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.890
  Најреално, сите треба да признаеме дека форумџика на годината треба да е @RainBow. Единствена поради која и форумот функционира одлично, а и функционира воопшто. Секогаш не трпи, и нашите испади, и нашиот пмс, и нашите навреди и караници по форумот, офф топици милион и уште плус толку теми, а од друга страна пак се ангажира да функционираат креативни теми со анкети, при кои сите се забавуваат и уживаат кога е се средено.
  Едноставно кажано, титулата е и повеќе од заслужена. Еднаш треба и таа да биде наградена, а верувам и сите други го мислат истото.
  :d::drunk:
   
  На Elena69221, Gea, Viktorijaaa5 и 28 други им се допаѓа ова.
 17. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.007
  Најдуховита: @Doozy , @calliope
  Најзабавни: @Valerin , @Sanjichka007 ,
  Најкомуникативни и пријатно расположени: @Kukla994 , @Ketchup
  Најфина: @vitamina , @Elissa,
  Најинтересен машки член: @Captain-Omni , @Bender Rodriguez
  Најстабилна во ставови: @mims-89
  Најпозитивна форумџика: @Someonespecial
  --------------------- е сеа овие од горе ми варираат низ категориите, зашто сите ми се симпатични и кул :inlove:
  Најинтелигентна форумџика: @Lella , имајќи ги предвид годинките, не можам а да не ја издвојам
  Најприземена (објективена): @Daydream
  Најлажга: не би знаела
  Најискрена: не би знаела
  Најзаљубена: @Viktorijaaa5, @Umbrella22
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџија: @Читател , утепа со тоа бесконечните броеви во сдк
  Најпровокаторка: @Abeja можеби? (Ако се рачуна позитивно `рчкање)
  Најдиректна: @Cka
  Најспамер: @VladeMila , зошто секоја вечер/утро го пишува истото
  Најдосадна: @aways , ради постовите за дечко и, не за друго му горат ушите на човекот постојано
  Најнегативна форумџика: @Lilit
  Најкреативна ( пишување, сликање, облакање, шминкање...) : @Someonespecial , @Lady Phoenix , @sadgirl21 , @AnaKarenina , @LaraSolare
   
  Последна измена: 16 декември 2015
  На Bender Rodriguez, Captain-Omni, calliope и 17 други им се допаѓа ова.
 18. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.920
  Пол:
  Женски
  Ај пошо мене ме мрзи сите да ги пополнувам, ќе ги тагнам луѓево што најголем впечаток ми оставиле и ми ја обележиле оваа форумска година. :D
  @Viktorijaaa5 @Jordanovska-K @Madam-A @crimson @Bender Rodriguez @Captain-Omni @jovanovska94 @IronLady @Ketchup @Summerlover @Lady Phoenix @vitamina @tessie @Doozy @referentka @calliope @AnaKarenina @Cka ....

  Страшно кул луѓенца, без вас форумов ќе ми беше апла досаден. :D
   
  На Bender Rodriguez, calliope, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Морам да се надополнам. Не намерно заборавив две членки кои исто така мислам дека ја одбележаа оваа година. @Viktorijaaa5 и @Madam-A
   
  На Annath, Lady Phoenix, Abrakadabra и 3 други им се допаѓа ова.
 20. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  13.045
  @Summerlover комплетно се согласувам но, мислам ќе има посебна тема и гласање за Форумџика на годината. Кај и да е, за некој ден и тоа ќе почне. Барем минатите години беше така.:?:
   
  На galapce, Annath, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.