1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2016

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 8 декември 2016.

 1. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  © @Offspring

  Бидејќи гледам темата за Форумџика на годината ја отворија, а оваа сè уште не, се решив јас да ја отворам.
  Секако, можете да си додате и некоја своја категорија.
   
  Последна измена: 8 декември 2016
  На Kukla994, Barbie20, Gosh и 8 други им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  Најстабилна во ставови: @Dust
  Најлажга: @Petra777
  Најискрена: @Outlook @galapce
  Најприземена (објективена): @joy1
  Најдрска: @baba Rada
  Најдиректна: @Abeja @Bridget
  Најфина: @vitamina
  Најинтересен машки член: @Orthophill
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @okcenzi
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @anakonda88
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Cka и клавирот


  ФМП
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Esmeralda-MD, LUCERKA и 10 други им се допаѓа ова.
 3. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  47.725
  Пол:
  Женски
  Јас малку ќе ја изменам листава.
  Прво од машките членови да почнам,помалку се.

  Откритие на годината ми е @Ketchup ,не знаев дека е машко и младо дете,а толку вредно и воспитано.
  Најбариста @Bender Rodriguez .Воедно и најдискутант,со цврсти ставови,начитан и поткован со факти.
  Најкафекувар од сабајле @ninja35 и многу заљубен.
  Најмистериозен @Peco ,дури раката му ја видовме.
  Најдругар во друштвото +/- 40 @Petar80 .

  Сега веселата дружина:hai:.

  На чело со @referentka која ми е прва на листа за форумџика на годината,после следуваат @Bridget @joy1 за нив и претходно кажав што мислам. @Dust ако е помлада,ама многу е паметница.
  На @kukla21 , @emkaemka ,@duffi и @Viktorijaaa5 @Sesil им посакувам штркот да ги посети ,а со голема радост да го дочекаат @vitamina и @danichap .
  @Sky-butterfly e со многу цврсти и издржани ставови, исто и @LivingGlam @Ordinary @zhap4e @Lady Phoenix културни и умерени и имаат толку многу да кажат.
  @Annath @PUPICA @Ariel @Bozica1980 ,генерацијава моја ми е посебно драга.
  На @JuLleE да и тргне кариерата по нагорна линија.
  На @bittersweet капа и симнувам за херојскиот подвиг и и се лутам што не се јави да ја запознаеме.
  На малото @galapce да е здраво и среќно со своите родители и на @MilaP ,најголемиот борец и ја пуштам сета среќа на светов за добро здравје на нејзиниот јунак.
  @DVAANGELA има најчист дом,па затоа ни е најдомаќинка.
  @sanjaeva да успее се одбрани од симпатизери на Миу Миу.
  На BUBALE да и се средат коцките и да крене глава високо.
  @mareane ,@mami blue и @Val-Dim @Tajnaotrovna да ги читам и понатаму со убава и чиста мисла.

  Гарант некој заборавив,случајно или намерно....,но ова се луѓето кои секојдневието ми го направиле побогато.

  Постов може е малку измешан,излезе комбинација од луѓе луѓе кои оставиле печат на форумов во изминатава година,со желби и четститки.
   
  На ALISA0000, MilaP, Val-Dim и 39 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентни: @Bender Rodriguez @Lella @Tan4ence @calliope @Lady Phoenix
  Најдуховити: @Kukla994 @Читател @Summerlover @JollyGirl @calliope
  Најмудра: @galapce @Sky-butterfly @vitamina :bow:
  Најсериозна: @elimkd
  Најкреативна: @Lady Phoenix @AnaKarenina @Mishela @Florenсе @zhap4e @Ginger^ @Lilianna @Yowannty :f:
  Најфотограф: @Lady Phoenix @Ketchup @MandyLane
  Најмодерна: @senza.parole @Rose96 @mirandaa @mssuniquee
  Најлепотица во Вашата шминка: @kim.k @QweenSM @Rose96 :makeup:
  Најблогерка и инстаграмџика: @MandyLane, рај за очи и инспирација ти се сите слики :inlove:
  Членки со најубави слики во темите за храна: @anel @marama @Babushka @Kukla994 @Winter Lady @VivienLeigh @PrettyDramaQueen
  Најстабилна во ставови: @theowndemon @crimson @LivingGlam @eloves @Nausicaa
  Најдрска: @Abeja
  Најпровокаторка: @Bridget
  Најдиректна (во позитивна смисла): @Gosh @JollyGirl @sjdgo
  Најискрена, најспонтана: @Winter Lady
  Најзаљубена: @Kukla994
  Најприземени (објективни): @RainBow @LivingGlam @Lady Phoenix @Bender Rodriguez @theowndemon @Sky-butterfly
  Најоптимисти и најпозитивни: @Florenсе @Lilianna @sofijanoka – на светов му требаат повеќе личности како вас! :sun:
  Најдами како кои сакам да бидам кога ќе пораснам: @Mama25 @vitamina @zhap4e @Sky-butterfly @galapce :bow:
  Нај open-minded, најкул иомилени во дискусии: @Lella @Ketchup @Bender Rodriguez @Gosh @theowndemon @crimson @1209 @kim.k (highfive)
  Најфини: @Tan4ence @Anabelle.Amorette @LittleChili @Ketchup @Lella @Summerlover @Bender Rodriguez @КикиМаус @theowndemon @Elissa @vitamina @Florenсе @Madam-A @QweenSM @kjukli @SV1911 @Lady Phoenix @Kukla994 @Mr. Right @CuteSugar :hug:
  Најголемо освежување и најубаво нешто што му се случи на форумов во 2016: @Florenсе @Gosh @КикиМаус @Dabria @xGrapefruitx – прекрасни сте, девојки! :l:
  Членки кои најмногу фалат: @Valerin не можам да ја преболам :u: Исто и @tessie, @Abrakadabra, @ozbilnazena...
  Најинтересен машки член: @Ketchup @Bender Rodriguez @Читател @Mr. Right
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: @baba Rada

  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: ако не се земаат во предвид банирани членови, @Petra777
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Lella :hug: :l: , и најфорумџија @Bender Rodriguez 8)

  И во најпосебна категорија - најблиска и најдрага феминка за која сум неизмерно благодарна што ја запознав тука, мојата најмила sister from another mother @Tan4ence. :sun: Te oбожавам!!! :hug: :hug: :hug:
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, AnaKarenina, Kukla994 и 44 други им се допаѓа ова.
 5. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: и единствен, @RainBow. Во очекување на нови сме.
  Најлош мод/админ:/
  Најинтелигентна форумџика: @Lella, толку млада, а толку зрела и паметна
  Најдомаќинки: +/-40
  Најкафеџика: @Ordinary без конкуренција
  Најдуховита: @Summerlover @JollyGirl @zhap4e @Doozy @calliope
  Најмодна икона: @macka91 @senza.parole @1209
  Најтрудница: @danichap
  Најпоттикнувач на забави: @referentka
  Најпоттикнувач на дискусии: @joy1
  Најпозитивна: @sofijanoka
  Најастролог: @Ginger^
  Најкреативна: @Dgirlll @Ketchup @macka91 @AnaKarenina @Mishela
  Најстабилна во ставови: @LivingGlam @Sky-butterfly @galapce @danichap @Annath
  Најстудентка: @Someonespecial @Anabelle.Amorette @joy1
  Откритие на годината: @sia.bella (не знам како порано не те забележав)
  Најзаљубена: @vitamina @duffi @Viktorijaaa5 @Umbrella22 @Kukla994
  Најприземjена (објективна): @LivingGlam @Annath
  Најдискутант: @Bender Rodriguez
  Најдиректна: @Bridget @Lilit
  Најфина: @Someonespecial @ph.orhideja @sanjaeva @lunicka
  Најистрајна: @kukla21 @emkaemka
  Најсаркастичен: @Bender Rodriguez
  Најинтересен машки член: @Ketchup @Yipman2 @Bender Rodriguez
  Најхрабри мајки: @MilaP @galapce
  Мајка со најоткачени дешавки: @bittersweet
  Малку пишува, многу кажува: @crimson
  Најоткачена: @Sanjichka007
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Sashko1992
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @referentka @LivingGlam @Doozy @JuLleE

  И сигурно нешто за некого заборавив.

  Да, на @Peco да му посакам 2017та да му биде одбележана со исполнување на неговата најголема желба!
   
  Последна измена: 8 декември 2016
  На Yipman2, MilaP, Lilit и 49 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Ооооооф мори мајко(facepalm) илјада пати сакам да почнам да пишувам и илјада пати неможам;( СИТЕ СТЕ ПРЕКРАСНИ ЧЛЕНОВИ и сите на свој посебен начин ја одбележавте оваа 2016 год.(y)
  Сите ВЕ сакам и неможам да правам неправда одбирајќи сам неколкумина:(
  Многу членки ми фалат што ги сакам, но сигурно поради оправдани причини не се со нас:)
  Никој ми нема стапнато на жуљ, па така немам член што би го ставила в категорија на дрзок, тупаџија или трол.
  Само сакам да го додадам вака јавно како мое освежување позитивно @EvAngelos (y)
   
  На MilaP, Esmeralda-MD, irenadaniel и 14 други им се допаѓа ова.
 7. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  Најдобар мод/админ: Една и единствена - @RainBow
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Lella
  Најдуховита: @calliope @JollyGirl @Summerlover @Doozy
  Најдружељубива: @Summerlover
  Најсериозна: /
  Најтупаџика: /
  Најпровокаторка: /
  Најспамер: Оној што има 30 акаунти на форумов и што лаже дека е од Америка.
  Најкреативна: Сите знаеме дека Феникс и Ана ни се најкреативни, затоа годинава ќе ја спомнам @Sky-butterfly. Годинава ги имаше едни од најубавите фотографии низ темите. Исто така мора да ги спомнам @Yowannty @Dgirlll @macka91
  Најкул луѓенца: @1209 @Papillon.Papi @Sanjichka007 @crimson @zhap4e @xGrapefruitx @Аliсe @Dabria @srcence1607
  Најстабилна во ставови: @Bender Rodriguez и @theowndemon
  Најлажга: /
  Најискрена: @Someonespecial @Lella (иако некогаш ме подлажнува :P)
  Најзаљубена: @Cka @Viktorijaaa5 @kjukli
  Физички најубава: @kim.k :$
  Најприземена (објективена): @Bender Rodriguez
  Најдрска: @Bridget
  Најдиректна: @Lilit @LivingGlam
  Најфина: @Anabelle.Amorette @theowndemon @КикиМаус @Winter Lady @Dust @referentka @Someonespecial @Tan4ence @sofijanoka @Elissa @Rama @Adi888 @elimkd
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Yipman2 (во 2017, малку повеќе да се активираш :!:) @Mr. Right и @Читател
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Petra777 @Bitter-Sweet
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Summerlover
  Форумџики кои недостасуваа годинава на форумот: @Madam-A @Marossa @Valerin @tessie @Serafima @anel
  Инспирација на годината: @Lady Phoenix за апаратот и @SV1911 за вегетаријанството. Овие девојки се најзаслужни за промените на мене оваа година! ♡♡
  Форумџика со која цела година си дискутиравме и споделувавме идеи за фарбање на косите: @IronLady :lol:
  Најдобар мајстор за кафиња: @Bender Rodriguez
  Најголем Animal Lover: @Sanjichka007
  Детектив на годината: @joy1
  Членка со најдобра смисла за хумор: @Bridget @Kukla994
  Оваа категорија не знам како да ја именувам: @Kukla994, затоа што си... едноставно The best! ♡
  Најфотограф: @Lady Phoenix! Во оваа категорија сакам да и честитам на @LivingGlam за апаратот и се надевам дека следната година ти ќе ми стоиш во оваа категорија. :!:
  Епа вака најверојатно ќе изгледа мојата листа на форумџики што ја одбележаа 2016, освен ако во наредните 15 минутки не ми текне да допишам нешто. :lol:
   
  Последна измена: 8 декември 2016
  На Yipman2, Lilit, Kukla994 и 41 други им се допаѓа ова.
 8. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Машки
  Ако сакаме да ја задржиме и поттикнуваме позитивната и пријателска атмосфера на форумов, мој предлог е да ги изоставиме овие категории. Реално, тешко е човек да биде објективен тука. Овде ќе се случи некои да ставаат луѓе кои ги мразат, на кои сакаат да им се „одмаздат“ затоа што пишале нешто против нив лично или контра нивните ставови. И потоа кога некој ќе си го види името во оваа категорија, ќе биде повреден и изнервиран и тој/таа ќе ги стави во слична категорија итн. огнот само ќе се разгорува, наместо да се стишува и гасне. Нели сите сакаме убава, топла и пријателска атмосфера на форумов? Ајде да ја направиме, од нас зависи.
   
  На SAMIRA, cresa-jagoda, senza.parole и 13 други им се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  Оваа листа е од Offspring, уште од 2012. Секој може да си пише во која категорија сака. Не се сите задолжителни.
   
  На toogood, cresa-jagoda, Dust и 6 други им се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Најинтелигентна форумџика: @referentka
  Најдуховита: @baba Rada
  Најубава: @Rose96
  Најкреативна: @Yowannty
  Најприземена (објективена): @vitamina
  Најдиректна: @Bridget
  Најтупаџика: @Sashko1992
  Најфина: @Ane-Goki1 и @Роберт 7
  Најинтересен машки член: @ЕденЧлен
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @anakonda
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @КикиМаус
   
  Последна измена: 8 декември 2016
  На cresa-jagoda, Rose96, Yowannty и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Само малце да се дополнам :D
  Не ми се верува @macka91, @Doozy и @Jordanovska-K дека ги заборавив :$ меѓу духовитите, креативните... воглавно од сè по нешто ми се од позитивните категории :hug:
  @EvAngelos - еден од најтрпеливите во дискусии :)
  Најамбициозна: @srcence1607 (ми текна од ова на Лејди за најстуденти што нè напишала :angel:) :bow:
  И најкомуникативни сум испуштила да напишам ко што пишував претходните години - сите редовни во младинско ќоше :l:
   
  На cresa-jagoda, senza.parole, LUCERKA и 13 други им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.914
  Допаѓања:
  75.431
  Пол:
  Женски
  Најискрена а воедно и членка која ми беше хит оваа година е @baba Rada
  Најдиректна @Petra777
  Најстабилна во ставови и најобјективна ми изгледа @Offspring
  Најфина @fallenangel и @Rama
  Најинтересни машки членови оваа година ми се @Vitaly и @Sashko1992
  Најискулиран лик @korisnichka @kolumnistot @Orthophill
  Највесела и позитивна @biGirl
  Најдрска @Gosh
  Најулижувач @Someonespecial
  Најпатетичен @Ketchup
  Најспамер @EvAngelos

  Среќни празници :party:
   
  На cresa-jagoda, LUCERKA, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.457
  Допаѓања:
  154.979
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелегентен форумџија: @Bender Rodriguez
  Најдуховита: @Summerlover
  Најкреативна: @Lady Phoenix
  Најстабилна во ставови: @Someonespecial
  Најискрена: @Ketchup
  Најприземена: @Papillon.Papi
  Најдиректна: @Bridget
  Најфина: @Ginger^
  Најинтересен машки член: @EvAngelos
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @AnaKarenina
  Најмногу ми недостига: @simonna.a take a hint woman, come back.
  :lol:
   
  На AnaKarenina, cresa-jagoda, irenadaniel и 10 други им се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  Како можев да ја заборавам оваа категорија... :o
  Најдобра професорка по македонски јазик: @Lella
  @Gosh @vitamina @Jordanovska-K исто така ми оставија добар впечаток годинава, а заборавив да ги напишам. :lol:
   
  На JollyGirl, cresa-jagoda, LUCERKA и 10 други им се допаѓа ова.
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Замсили Сашко да ти биде најинтересен, најкул и најдуховит :lol:

  Мислам без навреда, може човекот во реалниот свет си е супер ама овде како форумски лик... :x :handshake: :rofl:
  Човече, полиграф спрема за да ја тестира искреноста и чесноста на идната му жена :|
   
  На Rose96, Nausicaa, Gosh и 11 други им се допаѓа ова.
 16. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.777
  Пол:
  Машки
  Може мислеле луѓево дека се шали. :D
   
  На Kukla994, SV1911, Rose96 и 12 други им се допаѓа ова.
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Па нели се шегуваше де :?:

  :rofl:
   
  На Sanjichka007, theowndemon, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.269
  Допаѓања:
  28.740
  Пол:
  Женски
  In the spirit of all rainbows and unicorns Christmas love and joy shit, нема да спомнам ниту еден негативен лик, само ќе се преправам дека не постојат. :D
  Promote what you love, don't bash what you hate.

  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Someonespecial @EvAngelos
  Најдуховита: @Summerlover @Kukla994 @JollyGirl
  Најсериозна: @Mishela
  Најкреативна: @Lady Phoenix е дефиниција за креативност
  Најзаљубена: @Tan4ence [​IMG]
  Најобјективна: @LivingGlam
  Најцарица: @Gosh
  Најtumblr: @Papillon.Papi ти се восхитувам
  Најфина: @Sky-butterfly @xGrapefruitx @Dabria @krEM4Eto @КикиМаус @srcence1607 @elimkd ...
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez , воедно и за феминка на годината, планирај ме во штаб
  Форумџика со најдобра смисла за хумор : @Madam-A
  Најфилмомани: @zhap4e @Lady Phoenix @Bender Rodriguez @promeneta @boomsleng @Madam-A @Ginger^ очекувајте ме назад за распустот ^_^ :~:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial
  Најмодерна: @Rose96
  Најубавица: @kim.k (плус со најсрцка маче)
  Најфотограф: @Ketchup нека ти биде :D
  Најчудна: @baba Rada
  Најготвач: немам појма, не ги следам тие теми, ама ај да речеме @Dgirlll од тоа што сум видела
  Најопуштена: @theowndemon :l:
  Најмногу заслужува да се опушти: @s1a1n1d1r1a1 :hug:
  Најизживеана: @Minnie 1
  Најпомагач по германски: @Anabelle.Amorette :*
  Најмногу фали: @Valerin дури ни ознаките не те даваат ;(, откога замина се сврте сè наопаку
  Најсрцка во живо и camp buddy: @Joi
  Форумџија чие знаење еден ден би сакала да го имам: @EvAngelos
  Најкајганџии: @CuteSugar @EvAngelos @Anon
  Нај форумот-ми-е-за-да-си-зачувувам-сликички: @kolumnistot
  Најbestie: @Ketchup :l: да не си ти, нема да има на кој да #пишувамзадаизгледамзафатено :D

  Мислиш...
  Форумџика со најдобар професор по македонски јазик: @Lella
  Најдобар професор по македонски јазик: @мјау-мјау ;) (леле се надевам дека нема да види)

  Напомена: Сè погоре е во позитивен контекст, напати летнав да пишувам негативни категории, ама ми текна што напишав на почетокот. :D
   
  На Kukla994, cresa-jagoda, s1a1n1d1r1a1 и 25 други им се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Традиционално си ја правам листава. Оваа година ќе (се обидам да) ги избегнам негативните категории бидејќи лани имаше љутки. :)

  Најдобар мод/админ: :D @RainBow
  Најлош мод/админ: Се надевам дека до година ќе имаме избор за оваа и за претходната категорија. Засега, @Mihajlo затоа што не не’ рецка. упс
  Најинтелигентна форумџика: @Lilit ми е секогаш во оваа категорија. Плус @danichap, @Bender Rodriguez, @Lella.
  Најдуховита: @calliope, @Bridget, @danichap, @Bender Rodriguez, @Summerlover. @Yipman2 малку повеќе да се активира во различни теми за да се врати во категоријава. И @ludoto19 исто. :*
  Најсериозна: @vitamina
  Најспамер: @baba Rada
  Најкреативна: @MacenceEna, значиии секоја чест. Also, @Lady Phoenix
  Најстабилна во ставови: @sesilija
  Најискрена: @Ordinary, @joy1, @lunicka
  Најзаљубена: @bittersweet, @duffi, ... @zhap4e? :D
  Најприземна (објективна): @Ariel, @Sky-butterfly, @Bozica1980
  Најдиректна: @Bridget, @referentka
  Најфина: @Mama25, @Mishela, @DVAANGELA, @Lady Phoenix, @Annath, @Doozy, @
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez

  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @toogood. Sorry, субјективно мислење е ова.
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Бендер е.

  Додавам: Најчудна: @XstrongerX, @Valerin
  Најкафекувар: @Bender Rodriguez, of course. Ама и @Mama25.
  Најдомаќинка: @DVAANGELA, ко шо се договоривме.
  Најдотерана: @senza.parole
  Најмама: тешка категорија, ама @sanjaeva
  Најготвач: @Dgirlll, фала @Lella што ме потсети за категоријава додека пишував. :)

  Сигурно испуштив некого, ама многу сте луѓе. И сите сте супер. (y)
   
  На Yipman2, cresa-jagoda, senza.parole и 30 други им се допаѓа ова.
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow, дебели нерви треба за форумов, уште подебели за улогава..добро што си имаш некој да те смее и радува измеѓу сите работи тука.:D
  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez, @kukla21, @Ordinary, @EvAngelos..... @Lella
  Најдуховита: @BoneMachine, @Sanjichka007, @Kukla994, @Doozy, @JollyGirl ....
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка: @Bridget @JollyGirl @galapce .... @Sky-butterfly (понекогаш)...
  Најспамер: virt/belcrnec и илјада и едното му лице, овај профил.
  Најкреативна: @Ketchup @AnaKarenina @Lady Phoenix @anel @Serafima @Ginger^ @Asterion @Kukla994 @Gosh @elimkd....
  @Dgirlll @Mishela ....
  Најстабилна во ставови: @Bender Rodriguez @EvAngelos @danichap @kukla21 @Ordinary @Bozica1980 ...
  Најлажга:
  Најискрена: @mareane ...
  Најзаљубена: @Kukla994 @duffi ....
  Најприземена (објективена):
  Најдрска: Анаконда
  Најдиректна: @JollyGirl @Sky-butterfly @kukla21 @Bridget ...
  Најфина: @mareane
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @BoneMachine @ccca @Yipman2 @Ketchup
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџии што МИ ја одбележале година:та +/-40ка на чело со @referentka утринскиот будач, @joy1 предлагачот на теми, @danichap и нејзините ритуали, торта кафе и доручек, ручок со свекор и свекрва, вечера за двајца со Тозо... клуб кози невини со + @Bozica1980 и ќере ѕвере, @Ordinary кафеџиката.. гарави со @Abrakadabra отсутната:) @Dust и сфаќита @Emy867 со кои патуваме.., вечерните јавувања на @Val-Dim.... ФФФ и готвачите во натпреварот и инстаграмот, екипата диеталци @ALISA0000 и останатите.
   
  Последна измена: 8 декември 2016
  На ALISA0000, Yipman2, AnaKarenina и 33 други им се допаѓа ова.