1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2016

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 8 декември 2016.

  1. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Најинтелигентна форумџика: @referentka @vitamina
    Најмодна икона: @macka91 @1209 @SuperGirl24 @Irreplaceablee
    Најдуховита: @referentka
    Најсериозна: @elimkd
    Најкреативна: @Lady Phoenix @AnaKarenina
    Најстабилна во ставови: @referentka @sesilija
    Најискрена: @duffi
    Најзаљубена: @Kukla994
    Најдиректна: @Bridget
    Најфина: @Someonespecial @fallenangel
    Најдуховита: @Summerlover
    Најдосадна: Јас
    Најневеста: @duffi @Girl-Rabbit
    Најинтересен машки член: @Ketchup @Bender Rodriguez
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @kjukli @macka91 @Summerlover @MilaP @referentka
    Членки кои најмногу фалат: @ozbilnazena @Abrakadabra
    Најмодерна мама: @MilaP @joy1
    Најнашминкана: @Rose96 @kim.k @Irreplaceablee
     
    На kjukli, koritsaki, MilaP и 22 други им се допаѓа ова.
  2. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    [​IMG]

    Не е Нова година се додека не се појави темава на форумов, да го разгори предновогодишниот дух. Да се надеваме дека нема да се разгори и нешто друго. :D

    Најдобар мод/админ: @RainBow

    Најлош мод/админ: Ова догодина допрва ќе видиме, кога ќе има и други модератори.

    Најинтелигентна форумџика: Мислам дека и лани тука ја ставив @Lella, иако за категоријава има убедливо наголема конкуренција, али ете - девојчево не прекина да ме восхитува со својата интелигенција и зрелост. Би ја ставил тука и @Papillon.Papi, со молба да пишува почесто и не само во темите за миленици. :D

    Најдуховита: Ух, и овде јака конкуренција. Морам прво да ја спомнам @calliope, која нема пост кој не е смешен, после @JollyGirl која е една од ретките кои и покрај ќошињата и катичињата си продолжи да си пишува и у СДК и колективно да не забавља, и @Madam-A, @Sanjichka007, @crimson, @Doozy и @LivingGlam, девојки со кои имаме слична смисла за хумор.

    Најсериозна: @poenta, иако нешто ми кажува дека во неа се крие одлична смисла за хумор. :)

    Најтупаџика: @Sashko1992, човек кој слободно може да напише докторска дисертација со наслов „Предизвиците на современата жена – значењето на невиноста и бројот на сексуални партнери: полиграф анализа“.

    Најпровокаторка: @Petra777, која откако разбра дека некои членови се дрзнале да ја оговараат, веќе не се смири и постојано ги провоцира у секоја можна тема. Да, Петра, има луѓе кои не те сакаат, ама не го доживувај тоа толку трагично, гледај на посветлата страна – чим те оговарале, значи дека си им оставила впечаток. :) И мене ме оговарале, сигурен сум, али не се нервирам – нејќум да губам од лепота. :D

    Најспамер: Еден те исти човек, кој секој ден во ситните утрински часови прави нов профил и пишува у што е можно повеќе теми, пред да осамне сонцето и све да му избришат. И секогаш пишува за тоа како некој член или форумов генерално е срање. А сепак, вложува поише време и труд во форумов повеќе од било кој друг член.

    Искрено се надевам дека наскоро ќе си најде девојка или дечко. И искрено ја жалам таа девојка или дечко. :D

    Најкреативна: @Lady Phoenix, @do-re-mi, @Dgirlll, @AnaKarenina, @macka91, @Someonespecial, @MandyLane, @Mama25 и сите други кои го разубавуваат форумов со своите дела.

    Најстабилна во ставови: @LivingGlam, @Sky-butterfly, @Giovanna, @Cka, @Bridget и штознам, уште многу други.

    Најлажга: Очигледно Adina, за чиј живот и дело на форумов разбрав тек откако ја банираа. Цела шпанска серија, со mistaken identity, двојнички, украдени и туѓи деца, а бе, вујна ми мушка тетка.

    Најискрена/најдиректна: Ова ми е некако исто, затоа категоријава две-у-едно. Шлапање на вистината у фаца – ненашмникна - него онаква, разбушавена, само што станата од спиење, со уште неизмиени заби - @Bridget и @Gosh.

    Најзаљубена: @Anabelle.Amorette, која откако се заљуби скроз не батали нас тука на форумов. :D И @theowndemon, која уште ја држи заљубеноста од лани. :) А да, и @Kukla994, ама тоа не се рачуна, она е практично мажена. :D

    Најфина: @AnaKarenina, која не сум видел да напише нешто лошо за некој, нити па некој друг да напише нешто лошо за неа. Не знам дали у историјата на форумов има друг таков лик. :D Како ти успева, не знам, ама алал да ти е!

    И секако, @crimson, девојка со практично непостоечки критериуми за тоа кој све е „фин“, чија способност постојано да го редефинира значењето на овој збор и да ја проширува неговата дефиницја за да опфаќа се поголем број на луѓе, никако да прекине да ме изненадува. Sorry, морав. :D

    Најдосадна: @kolumnistot, со цитати од Лешовски, Таневски и други поети и поетеси. Не друго, него од толку цитати и не сум сигурен кога некој нејзин пост е стварно нејзина мисла, а кога дело на друг мислител. :)

    Најинтересен машки член: @Captain-Omni и @BoneMachine - под хитно да се вратат на форумов, и @Yipman2 и @EvAngelos, кои со мислењево би сакал да ги поттикнам да пишуваат и у други теми освен политика и религија, соодветно. :D

    Форумџика со најтапа смисла за хумор: 90% од авторите во „Смешни слики“, „Што ве насмеа денес?“ и сл. :D

    Бонус категории :D:

    Најкул: @imelda, @1209 и @anel – кул као што ја само можам да посакувам да бидам.

    Најпозитивни: @sofijanoka и @Lilianna, две девојки кои не сум видел да напишат нешто лошо или негативно на форумов, like ever. Софија дури и ни се извинува кога не е баш расположена. :D Девојки, време е за кариера како мотивациски говорници или автори на книга за самопомош – таму лежат парите. :D

    Најголемо освежување: @Gosh и @Dabria, жив доказ дека у земјава постојат уште паметни и фини девојки кои не се веќе на форумов. :D

    Најголемо откритие: @Summerlover, која после период на хибернација пак се активираше на форумов и направи партали и @sia.bella, која не знам како не сум ја приметил пред Вестворлд темата. :D

    Луѓе кои највише фалат: @Jordanovska-K и @jovanovska94 - таман научив да ве распознавам која е која, вие ко за инат и двете прекинавте да пишувате на форумов. |(

    Најархеолог: @Bitter-Sweet, која откако повторно се активираше лани, почна да пишува низ темиве по азбучен ред и да ни открива стари, веќе заборавени теми, неактивни од 2013-та, и пак да ги актуелизира и одново да ги воскресне дискусиите на нив. (y) Штета што кога стигна до буквата „р“ и ја откри религијата, прекина со оваа пракса. Искрено се надевам дека ќе продолжи со другите букви од азбуката и ќе ни открие уште многу други теми, за кои повеќето не сме ни знаеле дека постојат на фоурмов. :)

    Најгинеколог: @Kolumbo, можеби најактивниот у темите за бременост и женска интима – дечко кој највероајтно имаше добри намери у почетокот, а сега е уште еден потенцијален докторант, со тезата „Теоретска ембриологија: оплодување со семена течност преку семипермеабилна мембрана по пат на осмоза“.

    Најмазна: @zhap4e, првата и едниствена жаба у светот со влакна и сега, со решение за истиот проблем. :D

    Нај-Evil Dead форумџика: @Nausicaa (highfive)

    Најуфилмани: Тие со кои си гледаме филмови, де - @promeneta, @boomsleng, @zhap4e, @Madam-A, @Lady Phoenix, @Someonespecial, @Lella, @RainBow и некои други, кои се надевам ќе се активираат поише годинава.

    Најжител на Пустец: @LivingGlam, фантомски гласач со лична карта на адреса на Фоајето, а место на живеење некаде каде нема ни струја, а камоли па телевизор. :D

    Најомладина: @Someonespecial, @Anabelle.Amorette, @Tan4ence, @Lella, @Ketchup, @Kukla994, @srcence1607, @Mishela, @kjukli, @IronLady, @theowndemon, @kim.k, @marama, @calliope, @elimkd, @JollyGirl, @Summerlover, @Yowannty, @LittleChili и сите други кои ненамерно ги заборавив.

    Нај-трето доба: Сите од темата +/-40 :D. Оние со кои радо се среќавам и надвор од катчето – @ph.orhideja, @Bozica1980, @Annath, @danichap, @Dust, @Offspring, @duffi, @referentka, @joy1, @lunicka, @galapce – како и сите останати, да не ве редам сеа, најбројни сте од сите. :D И секако, самопрогласената баба, @baba Rada.

    Најклан: Мојот, секако. :D

    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: Сите оние кои озбилно веруваат во форумски кланови, секти, култови и други баба-роги, теоретичари на заговори и кројачи на истите, оние кои мислат дека некој е против нив, дека некој активно ги мрази или дека можеби дома има вуду-кукличка од него и дека навечер омразата не му дава да спие затоа што ги мисли.

    Никој не ве мрази и на никој не му ни текнува на вас дека постоите откако ќе се одлогира од форумов. Тотално сте небитни, иако сакате да верувате у спротивното. :)

    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Ги има многу, али кога би морал да издвојам само една „нај“ особа, која најмногу се вложила во форумов, со намера да стане поубаво место за дружење и релаксација за сите, онда тоа би била @Someonespecial – генерално суперфина, екстрапозитивна и ултрапаметна млада дама. ;)
     
    Последна измена: 9 декември 2016
    На Tan4ence, sia.bella, An-na и 61 други им се допаѓа ова.
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    :$ :$ :$

    [​IMG]

    Не можам да ти опишам колку сум поласкана, и од останатите категории што си ме спомнал, а најмногу па каков комплимент е ова издвојување од личност како тебе :angel:
    Фалааа ти, легендо!!! :hug: :bow:
     
    На sia.bella, Gosh, EvAngelos и 23 други им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ти се пушта Бендеро ;) ;)
    Виде сега дека му е долга чергата, па си ги пушти нозете... Баш удри по навлијателната членка од штабот ]:)
    Ех, јас вакви игри кога играв ;);) 8)
     
    На sia.bella, Jordanovska-K, macka91 и 17 други им се допаѓа ова.
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле Бендеру, од сите категории мене во трето доба ме тури :D Ам не сум стара море, 26 имам , само што повеќе се пронаоѓам во сериозната тема, него ли во младинското ќоше, па таму редовно шкртам :D
     
    На sia.bella, EvAngelos, Dust и 12 други им се допаѓа ова.
  6. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Најмудра: @galapce
    Најубава: @Rose96
    Најшминкерки: @Rose96 @kim.k @Irreplaceablee
    Најубава колекција на шминки @koritsaki
    Форумџики што најмногу ги почитувам: @Lella @LaraSolare @Doozy @christinnn @Summerlover @Sesil @Kukla994 @AnaKarenina @JollyGirl
    Најинтересна: @Lady Phoenix
    Најљубител на животни: @Papillon.Papi
    Најдругарка: @Annora
    Најиритантен: @Sashko1992


    Најфорумџика: @Someonespecial

    И уште мноооогу други што ги почитувам и читам!
    Во сите овие години тука што дремам сте ми биле сите во глобала и поддршка, и инспирација, и поттик за многу позитивни работи. Во духот на новогодишните празници што следат- фала ви на сите!
    На ви по едно коктелче :d::d::d::d::d:
    :rofl:
     
    На koritsaki, Jordanovska-K, kim.k и 14 други им се допаѓа ова.
  7. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.942
    Допаѓања:
    50.025
    Пол:
    Женски
    Нај форумџика оваа година ми е @Rama :hug:
    Никој друг ми нема оставено некој посебен впечаток.
     
    На buba4e89, evangelina.ina, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
  8. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Најдобар мод/админ: @RainBow
    Најинтелигентна форумџика: @Lella @Sky-butterfly @Bender Rodriguez
    Најдуховита: @Summerlover @JollyGirl @calliope
    Најсериозна: @vitamina
    Најтупаџика: @Sashko1992
    Најспамер: мислам дека периодов е очигледно
    Најкреативна: @Lady Phoenix
    Најстабилна во ставови: @Gosh @Cka
    Најискрена: @lunicka
    Најзаљубена: @Kukla994
    Најприземена (објективена): @joy1
    Најдиректна: @Lilit
    Најфина: па според впечатокот шо сум му го оставила на @Bender Rodriguez сите, дечки сите ве сакам!
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez
    Форумџика со најтапа смисла за хумор : @baba Rada
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Bitter-Sweet
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @JollyGirl @Summerlover @Someonespecial

    Ете така.
    Не е нешто посебно креативно.
     
    На calliope, Gosh, Lilit и 14 други им се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    Последна измена: 9 декември 2016
    На fallenangel, Victorian, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Сите форумџики за 2016 год. ми оставија позитивен впечаток секоја во свој стил и со својата креативност и оригиналност и секогаш подготвена да прочитам и осознаам нешто поразлично од моите убедувања. Мада не пишувам толку колку што читам, а често пати и не стасам се да прочитам, сепак секое размислување е убаво да се разбере :) .
    Колку што гледам темата е наменета повеќе за членови без влакна на јазикот, а и јас сум понекогаш таква :)
    Сигурно една е малку да се вброи во само една карактеристика, а и да се исчитаат сите мислења во сите одговорени теми :) Како најинтересни би ги издвоила: @buba4e89 , @elimkd , @BabaRada...
    Најдуховита: @vitamina ,а и како некој за восхит @Papillon.Papi ,ако не ми се љути :)
    Најобјективна: @LivingGlam
    Најприступачна: @Annath
    Најкреативна: @AnaKarenina , @Ketchup , @Lux ...
    ...и многу други членови кои не се најактуелни многу по форумов.
     
    На buba4e89, Esmeralda-MD, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Кога гледам дека сте ме ставиле во најзаљубена, уште толку се заљубувам, верувајте.:inlove: :l:


    Иначе мене ме мрзи да прам вакви листи...знаете.
    Си знаете вие што сте ми сите нај нај, секој на свој начин (poolparty) :* :sun::hug::party:
    :makeup:
     
    На buba4e89, sia.bella, fallenangel и 16 други им се допаѓа ова.
  12. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    И мене ме мрзи дa прaвaм вaкви листи и дa тaгнувaм, a и дa пoчнaм знaм декa некoгo ќе испуштaм.

    Зa мене сите сте ми дрaги и мили, културни и фини. Секoј oд вaс ми имa oстaвенo некaкoв впечaтoк. Дo сегa кoлку штo сум дел oд вaс, гoдинa и пoл веќе, не сум нaвлегoл вo кoнфликт сo никoгo, ниту сум нaвредил некoгo. Не сум тип нa чoвек кoј сaкa рaспрaвии и нaвреди, кaкo вo реaлниoт живoт тaкa и oвде.
    Секoј oд вaс е пoсебен нa свoј нaчин и зaслужувa дa биде дел пoд oвa Феминскo пoднебје. :)

    Зa крaј ќе упaтaм пoздрaв дo млaдите oд ФМЌ и мoите oмилени личнoсти oд +/- 40. :hug:
     
    На sia.bella, Esmeralda-MD, Victorian и 18 други им се допаѓа ова.
  13. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Најархеолог: @Bitter-Sweet, која откако повторно се активираше лани, почна да пишува низ темиве по азбучен ред и да ни открива стари, веќе заборавени теми, неактивни од 2013-та, и пак да ги актуелизира и одново да ги воскресне дискусиите на нив. (y) Штета што кога стигна до буквата „р“ и ја откри религијата, прекина со оваа пракса.
    Е на ова се изнасмеав :rofl:
     
    На Victorian, MacenceEna, JollyGirl и 11 други им се допаѓа ова.
  14. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    :* Ти си лутам само што не си ме стаил во една друга категорија Ме разочара :D
    :hug: Специка моја :hug: :*
     
    На Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Јас сум многу неодлучен човек, па пола саат ги читав категорииве и се мислев кои членови да ги сместам таму, но не смислив ништо, па сега само би кажала кои членови ми оставиле позитивен/негативен впечаток по некои мои критериуми.
    @КикиМаус ни дојде како освежување на форумов, ептен интересен лик според мене. @Gosh сакам да ја читам по темите, се пронаоѓам во некои нејзини мислења и сметам дека делиме исти ставови за повеќето работи. @Dabria како квалитетен член исто би рекла дека ни го освежи форумот, паметна, модерна и либерална девојка, with a witty sense of humor. @Florenсе @AnaKarenina @Shelea (иако за жал ретко пишува на форумот) би ги сместила во најкреативните членови, мирни, стабилни, никогаш не навлегуваат во конфликти, позитивни личности. Најинтересни машки членови ми се @Ketchup што кога дознав дека е сеуште средно се запрепастив, го сметав за барем 22-23 години, зрел и со добар хумор, @Bender Rodriguez не може да се исклучи од категоријава, најсталожен член во ставовите ever, доста трпелив во "препирките" со Сале, или било кој друг, за што треба челични живци. Потоа @Yipman2 кој го сметам за "стара гарда" на форумов, многу лудо човече нели во позитивна смисла, и секогаш успева да ме насмее со постовите. (Макар се работело за најсериозна тема на светов.) @EvAngelos кој горе долу, ги дели истите квалитети на Бендер.
    @theowndemon редактирав повторно, за да ја додадам и Оун на списокот. Секогаш со аргументирани мислења, убаво објаснети, подвлечени, болдирани, истакнати на некаков начин. Природна, заљубена, без предрасуди за многу работи, open-minded.
    @Rama @tessie @vitamina @Outlook не знам во која категорија точно би ги ставила, но со некои нивни страни ми се допаѓаат како форумски ликови и сакам да ги читам. @Rama ми изгледа како емотивна, сочувствителна девојка, порано доста и ги читав постовите во СДК. @tessie одамна ја немам сретнато на форумот, но заедно со @vitamina ми беа едни од посериозните, но реални членови. @Outlook ми е забавна за читање, има смешни и интересни постови, посебно кога ќе се "закара" пример со Сале за нешто. :D
    @baba Rada си е без конкуренција и е категорија сама за себе, не знам каде би ја сместила, ама луда си е, голем поздрав бабе. :D
    @ludoto19 @XstrongerX исто ми се од почетоците на форумот, карактерните особини на Лудото се објаснети во самиот ник и би сакала повеќе да ни пишува, а Стронгер отсекогаш ми била дрско реален лик, со многу интересен стил на пишување.
    @crimson Кратка, но јасна. Секогаш успева да ја долови поентата, дури и во две реченици.
    Ми фалат @Lux и @eloves, повеќе да се активираат со пишување, втората членка сметам дека доживеала доста неправди во животот кој и не и бил така лесен, а сепак сето тоа стоечки го поднела, знае како да се носи со проблемите, и е паметна млада девојка со ставови кои наликуваат како да има повеќе години од реалните.
    @Someonespecial (ова веќе личи на пуштање од моја страна :rofl: ) ама не, Спец ми се допаѓа зошто колку и да има судирање на ставови за некои работи со мене или било која друга членка, сепак знае да ги почитува како личности и не дозволува тоа да и ја наруши сликата за одреден член, ги гледа и другите нивни квалитети, и има висок праг на толеранција.
    @Mishela ми е доста мила и ми има оставено позитивен впечаток уште од кога се имам зачленето на форумов, ми има давано доста совети како помала, кога мислев дека се што лета се јаде и и' благодарам за тоа. :$
    @Summerlover и нејзиното мартини во комбинација со пијаното смајли :D знае да биде и сериозна и откачена, зависно од потреба/ситуација, и затоа ми е доста кул лик.
    @Rose96 ми е модната икона на форумот, најмногу и ги сакам street fashion комбинациите, и начинот на кој што совршено ја нанесува шминката... начинот кој јас никогаш нема да го постигнам. ;(
    @Serafima најблаг, најтопол и најдобродушен член, секогаш со некој добар збор за секого.
    Членови кои ми оставиле негативен или имам mixed emotions за нив се @Bitter-Sweet ,тука во најголем дел би се согласила со објаснувањето на Бендер, @Sashko1992 со легендарниот полиграфски тест, ако ништо друго барем успеа да ме насмее, во некои теми има навистина издржани и сериозни излагања, но за некои немам зборови... Ако ништо друго, барем е упорен и истраен во ставовите, колку и тие да немаат логика. :D @sjdgo исто би ја сместила овде, за некои работи сметам e непотребно дрска и безобразна, ништо лично против неа, но сметам дека не сме на иста бранова должина. @Petra777 .Also, do i need to mention HUNK?

    Сигурно имам заборавено некоја форумџика, но многу сте и не ми замерувајте. :)
     
    Последна измена: 10 декември 2016
    На Gosh, Florenсе, Rose96 и 17 други им се допаѓа ова.
  16. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.127
    Допаѓања:
    17.697
    Форумџика за 2016 година
    Сосема заслужено и без конкуренција
    @Someonespecial :party:
     
    На Lilianna, JollyGirl, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    @Bender Rodriguez драго ми е што тоа си го запазил, имаше некои кои порано ми го дадоа тој епитет но ако продолжев со тоа темпо ретко некој да ме запомнеше, вака се приметува дека сум ја одбележала 2016. :D by the way, не ја мешајте религијата секогаш кога моето име ќе се спомне, јас само видов некои работи за кои многумина овде се слепи. That's it.
     
    На fallenangel, Victorian, EvAngelos и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Не само што сум го приметил, него и те поддржувам да продолжиш да го правиш тоа. Ете, на нас другиве, од некоја причина, не ни текнува да пробуричкаме низ некативните теми, а реално - има доста кои се и денес актуелни и би биле интересни за дискусија. :)
     
    На fallenangel, purple..m, crimson и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    @Bender Rodriguez тоа е тоа .(highfive)
    Ретко кој може да процени дел од мојот карактер.
    Едно е да си провокатор, а др. негативец, не разликуваат луѓе .
    Се знае кој паѓа на прковокации...:wasntme:
    Далеку од тоа дека се нервирам и дека сум желна да ме сакаат сите.
    BTW не мислев дека провокација е едно отследување , ама и тоа можело :fubar:
     
    Последна измена: 10 декември 2016
    На buba4e89, Victorian, baba Rada и 4 други им се допаѓа ова.
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Сакам да ја гушнам: @MilaP @Mariangel
    Нај ми помагаат: @danichap @Doozy @Lady Phoenix
    Уживам да ја читам: @promeneta
    Најотворена: @referentka @joy1
    Со најмалку зборови кажуваат многу: @Ordinary @Bozica1980
    Би поминала ден кај: @danichap @bittersweet
    За Нова година би одела кај: @green.eyes
    Најсталожена: @Tajnaotrovna @Esmeralda-MD @Espadrila
    Најспокојна: @danichap
    Најсваќа: @Val-Dim
    Најборци: @evangelina.ina @zeka @galapce @JuLleE
    Најмладина: @Doozy @LivingGlam @Summerlover @crimson @AnaKarenina
    (ме деконцентрираат вестиве на тв :rofl:)
    Најреална: @Cka
    Нај без цензура: @Bridget
    Ме развеселува: @promeneta @PUPICA
    Посебни се: @kukla21 @emkaemka
    Најдотерана: @Rose96 @senza.parole @SuperGirl24
    Најубава модна комбинација: @mimiiiii (модни критики стр.1084)
    Најсекси: @India
    Најемотивна: @Rama
    Најубава невеста: @duffi
    Нај fifty shades of grey: @Dust
    Најдомаќинка: @Val-Dim @DVAANGELA @anel
    Нај машки членови: @Peco @ninja35 @Petar80 @Bender Rodriguez

    Сите не споменати се НАЈ :sun:

    И иако не се членови, а не греат секој ден со насмевките и очињата
    Најсакана: мадам на @danichap
    Најљубов: Енџела
    Најмиличка: големата на @zalosna
    Најнасмеан: шефот на @Mariangel
    Најмил: убавиот на @galapce
    Најшмеќер: фраерот на @Miss.Sweet
    fast and furious: џивџанот на @joy1 и тротинетџијата на @PUPICA
     
    На monik55, Sesil, PUPICA и 33 други им се допаѓа ова.