1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2017

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gosh, 6 декември 2017.

  1. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Најинтелигентна форумџика: @theowndemon
    Најдуховита: @Nigredo Odor
    Најсериозна: @Lella
    Најкреативна: @Someonespecial @Ketchup
    Најстабилна во ставови: @Lella @theowndemon @Someonespecial
    Најискрена: @Adi888
    Најзаљубена: @LiliBoz @theowndemon
    Најприземена (објективена): @Tan4ence
    Најфин(а): @John Snow @Kukla994 @Someonespecial @theowndemon
    Најдосадна: (можи јас? @simonna.a )
    Најинтересен машки член: @John Snow
    Најфорумџиканец во позитивен поглед за цела година: @Ketchup
    Најкомшивка: @Adi888 @theowndemon
    Најповеќе недостига на чет: @Sawyer
    Најповеќе недостига на форумот: @Summerlover
    Најсрцка: @Dust
    Сигурно имам некој заборавено:?:
     
    Последна измена: 9 декември 2017
    На Kukla994, kuc, Lella и 9 други им се допаѓа ова.
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Помина уште една година.
    Година која буквално ја дочекав на катчето +-40 и членувањето на форумов,дружењето тука,споделување искуства, давање поддршка имаа голем удел и неизмерно позитивно значење за мене :)
    Меѓу вас открив многу многу Нај членови, а си добив и пријатели за цел живот.
    Да одам по листата нај..нај..навистина нема
    Ќе кажам само дека оваа форумска година дефинитиво ќе биде запаметена по членката @Umbrella22
    За жал,никогаш нема да ја види оваа нотификација...но за мене, феминка на 2017 е таа и само таа
    :( :f: ;(
     
    На Mariangel, Elissa, ivi1987 и 37 други им се допаѓа ова.
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Iako sum clen od 2010 godina sepak periodov slabo aktivna taka da nema da izdvojam nikoj samo ke recam da prodolzime taka slozno i ponataka :)
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
  5. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459

    Среќна Нова и тебе.
    Ти посакува најлицемерниот форум фемина.мк :D
     
    На Aquamarine93, karak, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Да не останам покуса, иако не следев баш се, од неколку теми кај што ѕиркам...

    Најдобар мод/админ: @Sesil @referentka
    Најлош мод/админ: тој што ми брише постови од тема "Религија"
    Најинтелигентна форумџика: @referentka @Val-Dim @sanjaeva
    Најдуховита: @baba Rada
    Најсериозна: /
    Најтупаџика: @JollyGirl
    Најпровокаторка: @DAngel @Emy867 @EvAngelos
    Најспамер: /
    Најкреативна: @Lady Phoenix
    Најстабилна во ставови: @Bitter-Sweet @sonuvana @Orthophill
    Најлажга: @JollyGirl во СДК, сори френд, така делува...
    Најискрена: @Bitter-Sweet @carangigia @Rama
    Најзаљубена: @Rama
    Најприземена (објективена): @sonuvana @Rama @referentka
    Најдрска: @Gosh
    Најдиректна: @Bridget @buba4e89
    Најфина: @Bitter-Sweet @Rama @Sesil @carangigia
    Најдосадна: @LivingGlam @Nausicaa
    Најинтересен машки член: @Vitaly
    Најдосаден машки член: @EvAngelos
    Форумџика со најтапа смисла за хумор : @JollyGirl
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: ќе прескокнам
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Mariangela не знам зошто, но така ја доживувам виртуелно, исто така и @mariz.
    Најфенси форумџики: @joy1 @Rose96 @marta993 @mssuniquee @marama
    Најинтересни за читање: @LiliBoz @stetoskop, во глобала сите од +- 40 ;)
    Ми фали страшно: @s&s
    И то....
     
    Последна измена: 9 декември 2017
    На Mariangel, Val-Dim, kuc и 17 други им се допаѓа ова.
  7. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.353
    Најинтелигентна форумџика: Листата на форумџики кои би ги споменала во оваа категорија е толку долга, што дури не се осмелувам да започнам со набројување бидејќи сигурно многу ќе бидат ненамерно пропуштени. Штета што фамилијарните и професионалните обрски оддалечуваат голем број членови од дискусии кои залагаат поголема концентрација или време на располагање, но вeрувам дека сите подоле набројани поседуваат еден од видовите на интелигенција и заслужено би биле споменати и во оваа категорија.

    Најдуховита: @Kaetana, @Mari*, @Abeja, @Doozy , @Gosh @Nigredo Odor @DAngel

    Најсериозна: @Annath

    Најтупаџика: Во темите за религија и политика некогаш го добивам тој впечаток.

    Најспамер:

    Најкреативна: @do-re-mi , @Lady Phoenix @Gea и @MandyLane почесто да не дружат, @Ketchup, @AnaKarenina, сите девојки од кулинарското, шминкерското и модното катче.

    Мерак за очи од Фемина Инстаграм: @Peppermint, @Val-Dim, @Ginger^ , @orhideea , @Mariangel , @SofiMar_ , @Viktorijaaa5 , многу се. Сигурна сум испуштив многу многу девојки.

    Најмодерни: @BoaVista @mirandaa , @crimson , @senza.parole, @@LaraSolare, @Rose96. @joy1 @macka91 @1209 @Trxmx @SuperGirl24 @India @sanja.burgundy

    Најшминкерки: @Artemission @Rose96 @marta993 @Irreplaceablee, @koritsaki @kim.k

    Најневести: @BoaVista @Rose96 @mirandaa @mssuniquee
    и сите останати :sun:

    Позитива на форумот: Темите за дечиња и слики од нив. Да не ги редам сите сонциња:sun::sun::sun:. Секое е посебно и грее многу многу срца.

    Најрелаксирана тема: Катчето за мајки. Владее некоја посебна позитивна енергија и со задоволство ги читам секој ден. @vitamina веќе набројала некои од нив. Би ја надополнила со уште многу многу мајки.

    Најстабилна во ставови: @Annath @sesilija @Kaetana @duffi @Mishela @LivingGlam @Sky-butterfly @sanjaeva @lunicka

    Мајки кои едноставно сакам да ги гушнам и се мои херои: @kallias @galapce @MilaP @Mariangel

    Најлажга: @Mama25
    Најпровокатор @EvAngelos
    Најдиректна: @Gosh @CameliaMiller @Nigredo Odor @JuLleE @Rebecca_R
    Најзаљубена: Јас и уште стотина други.

    Секогаш тука за совет, помош и споделување искуства во најразлични теми од форумов: @Biodevojka @koritsaki @Mishela @Kaetana @Lolipop23 @joy1 @Annath @Dust @PUPICA @bittersweet @kukla21 @duffi @kristina.k

    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @bittersweet @Doozy @Val-Dim @kristina.k
    Освежување на форумов @LiliBoz
    Форумџика која секогаш ќе фали: Чадорче.
     
    На senza.parole, Mariangel, Rose96 и 44 други им се допаѓа ова.
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Да ја дополнам листата со:
    - Личности што фалат @Summerlover @LivingGlam

    - Најфорумџика во негативен поглед за цела година (под тоа ги подразбирам категориите што ми се изоставени...Најдосадна, најтапа, најлажга, без трошка хумор,најдрска, најпровокаторка) : @Petra777
    one and ONLAJN my friend Pepita...Сори, нот сори мај дарлинг :u:

    Исто во досадна категорија може да се додадат членовите што во секоја тема спомнуваат политика и религија 8-|

    И то...Ќе се надополниме пак за скоро :dance:
     
    На Emy867, Petra777, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас само да ве известам дека ќе составам листа, ама ич не сум во можност моментално :$ зафатени денови, јбг... Сите ве сакам, освен оние што не ги :wasntme:
     
    На galapce, Bender Rodriguez, Lianna Anna и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Најдобар мод/админ: @Dream-Girl @Bender Rodriguez
    Најинтелигентна форумџика: @AnaKarenina
    Најстабилна во ставови: @theowndemon @crimson @Lianna Anna
    Најискрена: @Doozy
    Најзаљубена: @Yowannty
    Најкреативна: @Elissa @Ondula
    Најприземена (објективена): @Rebecca_R
    Најмила: @Dream-Girl @AnaKarenina @theowndemon @Lianna Anna @Yowannty @JollyGirl @Elissa @Rebecca_R @Someonespecial @Gosh @Antolinaa
    Најљубител на серии: @theowndemon
    Најактивна: @LiliBoz
    Најелегантна: @Someonespecial
    Членoви кoи недoстaсувaaт: @Jane.Birkin @Ondula @SeaMermaid @smb asr @CameliaMiller
    Најдиректна: @srhsejbsk @Someonespecial @Gosh
    Најфина: @Someonespecial @Dream-Girl @theowndemon @JollyGirl @Lianna Anna
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Ketchup
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial @theowndemon @Antolinaa
     
    На Mencia, Elissa, Antolinaa и 15 други им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Да си додам на претходното.
    Најдобар модератор: @Dream-Girl :hug:
     
    Последна измена: 11 декември 2017
    На Lunaria, simonna.a, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Најдобар мод/админ:Да речам СИТЕ, нема да згрешам.Некои од модераторите сега првпат ги запознав подобро и видов дека секоја во својите теми си прави ред.Џабе критики на нивна адреса, да не се модераторите кои подзабришуваат и ,,прередуваат,, постови ќе има неред.
    @RainBow @Sesil @Dust @danichap @cresa-jagoda @Dream-Girl @black-angel @CrazyOne @iloveyou29 @Ketchup @koritsaki @kukla21 @Lella @Mishela и мене лично многу драгиот @Bender Rodriguez
    Исклучително многу Ве почитувам и Ви благодарам на форумската дружба:)

    Најлош мод/админ:непостои:!:

    Најинтелигентна форумџика:тешко ми е да издвојам, но на ,,тапет,, ќе ги ставам @Bender Rodriguez @Lella

    Најхрабра жена во мои очи: @stetoskop :hug:, нема потреба да пишувам ,,зошто,,


    Најстабилна во ставови: @sanjaeva .И тоа во секоја област.
    Поп што ќе испее и Таа што ќе каже-кажано е:D.


    Најлажга:има неколку, претежно се претставуваат со слики кои не се нивни т.е. позајмени се:)

    Најискрена: @Rama .Нејзините постови и ја отсликуваат душата:)

    Најзаљубена @petra777:inlove:... @L-a-r-a22 :inlove:

    Најприземена (објективна): @Bozica1980 @Jas! @Annath

    Најдраг форумџија @Peco...колку и да сум нерасположена, знае да ме насмее со неговите досетки.

    Најинтересен машки член: @ADOKI .Ја користам приликава да му честитам за достоинственото бранење на неговиот политички фаворит

    Најдиректна: @Gosh..така добро знае да ти ,,залепи,, :D


    Најдосадна @AURUA


    Најфорумџика во шминкање @koritsaki и @Irrepleceable

    Најинаетчика:@buba4e89...она нејзиното ,,...и точка,, почнав да си го употребувам и јас кога сакам да дадам нота на значење на моето мислење (дека треба да се уважи):D

    Форумџика која ми фали: @MilaP @LivingGlam @Sky-butterfly првата зашто е најхрабрата мајка која сиот товар го носи на свој грб, втората и третата зашто и покрај контра-ударите ги доживував ете како нелигави жени кои имаат свој став за секоја работа.

    Форумџики кои храбро се држат на нозе: @DVAANGELA @JuLleE и Bubale(неможам срцата да ги најдам) на кои има посакувам да им се случи нешто кое ќе ги ,,измести,, :inlove:

    Форумџика најдомакинка: @Val-Dim.

    Најхронерска форумџика: @Bozica1980 и повремено @JuLleE

    Форумџика секогаш спремна да излезе во пресрет @duffi

    За мене интерeсна : @Yowannty @Anabelle.Amorette @AnaKarenina (Ана Канарина:D)

    Отварачка на најтапа теми : @baba Rada ..или за тоалетна, или како невестата моча со фустанот, или за умирачка, или за газ...:rofl:

    Имам Оште за пишување, ќе продолжам, ама морам да сработам нешто:nod:

    Ова колку да Ви докажам дека СИТЕ ве читам и дека многу ми влијаете со Вашите постови(y)
     
    Последна измена: 11 декември 2017
    На sanjaeva, Lella, azelea и 39 други им се допаѓа ова.
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Заборавив да ја додадам @Briar Rose, која е вистинско освежување на форумов. Читајќи ги твоите теми и мислењата во нив, човек може да избега од секојдневието, полно со предрасуди, политика и слично...
     
    На theowndemon, Lianna Anna, Matotheja и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам @Ketchup :$
    Навистина ми е мило што имаш ваков впечаток ...
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Да се дополнам пак :tmi:

    Форумџии со кои на некои теми ептен се согласувам, а на други ептен не (и знаат да бидат океј ко зрели дискутанти во таква ситуација): @Lilit и @EvAngelos
    Најдругарка што сакам почесто пак да ја гледам тука: @Anabelle.Amorette :hug:
    Најтролче во позитивна смисла на зборот: @PogbaPol :D
    Најзрела за своја возраст која има многу да покаже: @Joi
    Најсредношколки што нѐ освежуваат со симпатични школски ситуации: @Stephen Amell и @Dream-Girl, души од девојчиња :hug:
    И во најосвежувања и најинтересни машки членови @+++ би направила голем пропуст ако го заборавам (highfive)

    Ваљда тоа би било сѐ :D
     
    На Lianna Anna, +++, LiliBoz и 13 други им се допаѓа ова.
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Заборавив дека сум член на форумов, заборавив дека се ближи крај на годината, заборавив дека немам толку време за на интернет, од обврски го заборавив значењето на темава (ако воопшто има значење освен за отворање на омраза и кавги), можеби ми фали и билобил не викам дека не, ама мене обврските некако ми легнаа, после породилното се осеќам како да ми фалела работа и тоа уште повеќе ме радува кога напред гледам само позитивна иднина, потенцијален успех, напредок. Одамна се немав почувствувано вака, дека конечно можам да се фиксирам на место за кое мислев никогаш нема да го има.
    Можеби постов ви личи дека е наменет за сдк или некоја слична тема на неа, но не мислам така.
    Поентатата ми е дека премногу се замараме со другиот, со оговарање, со поделби, дискриминација, што не е фер. Нема да доживееш оргазам ако некој те стави у група најкул, најинтелигентна или не знам каква, а можеби и ќе доживееш оргазам, којзнае, чуда се дешаваат.
    Наместо да се делиме и оцрнуваме, подобро да си размениме некој убав збор. Животот е краток, денес те има, утре којзнае. Не знам како сум размислувала порано за темава, ама толку беспотребна, беспредметна, без поента, без резултат. И кога ќе изберат форумџика на годината, кој к*р после тоа, едни ќе и честитаат, други пцујат, колнат, плукаат, оговараат, па не требаше она требаше јас итн. А и титулава најфорумџика-мислиш на Мон блан се качила.

    Сите ние си имаме некој со кој се согласуваме, со кој не, со кој ни оди муабетот со кој не, ама смешно е тоа на овој начин директно да го кажуваме, во смисла-едвај чекав да дојде декември за да ти го спопикам.
    Толку омраза и негативности наменети за некого за кој не ти иде муабетот во некоја тема е бесмислено.
    Подобро ќе беше наместо темава да имаше тема за споделување на најкул лампиони, барем ќе беше шарено и весело, а не вака членовите отвараат и чекаат да видат у која "категорија" се ставени.

    Мене Божиќнава магија почна да ме фаќа уште од ноември, без разлика што сеуште не најдовме време да ја накитиме елкава, ќе биде и тоа. Одамна вака не се чувствував. Уште снег ми фали, како лани.
    И ме радуваат прослави, и тие преку работа кафански и тие со семејството во некој ресторант, со децата дома крај огин со музика од бејби тв или бурјонка даша и сл...

    Тоа, наминав само да кажам дека крајот на годината не треба да биде за вакви нешта, ма ниту еден период од годината не треба да се замараме со вакви нешта.

    Останете во добро здравје, сите сме си интересни на свој начин.
    И Баба рада не отвара најтапа теми, баш се разликуваат од другите и се оригинални ако сакате да знаете :D
    Тоа за невестата и фустанот прв пат го слушам, ама касно, кај беше кога јас требаше да мочам како невеста, може некоја финта ќе кажевте.8)
     
    На MacenceEna, oblace1, augustd и 24 други им се допаѓа ова.
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Најомилен вмровец: Абеја.
    Го имав и јас муабетов.
    Треба да се осеќаш почестен демек? Па дури и навреден може да бидеш сакајќи или несакајќи.
    Ваквите теми ми се малку повозрасна форма на - ју кант сит вит ас. Па и осветољубиви, двосмислени, провоцирачки.
    Да не бидам погрешно сфатена, благодарам што сум се нашла во било која категорија тагната, почитувам, но за вакви теми...така мислам. Како и онаа со желбите. И секоја каде треба да се тагне некој.
    Како специјален поздрав исто. Они се убиваат од четување, ама цуци сп до тебе, знаеш зошто. Начукала 30 и кусур, 40 ама...пуберетот касни... ги гајле другите како живеете и колку си го имате.
    Врвот - ја поздравува така јавно и посче два дена ја оговара на друго место. Хаос.
     
    Последна измена: 13 декември 2017
    На YoungandBeautiful, Avery, honest girl и 8 други им се допаѓа ова.
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Друштво,нема љутиш,нели?:P:$

    Најдобар мод/админ: @cresa-jagoda @Dust @referentka @CrazyOne
    Најлош мод/админ: Нема :D
    Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Lianna Anna @Aquamarine93 @AnaKarenina @crimson @Someonespecial @Doozy
    Најдуховита: @JollyGirl @theowndemon @zhap4e @baba Rada
    Најсериозна: @Sesil @JuLleE @LiliBoz
    Најтупаџика:Повеќе се :D
    Најпровокаторка: @EvAngelos
    Најспамер: @EvAngelos
    Најкреативна: @AnaKarenina
    Најстабилна во ставови: @duffi @eli25 @zuto @IronLady
    Најлажга: Повеќе се :D
    Најискрена: @evangelina.ina @Jas! @Dream-Girl @stetoskop @buba4e89 @galapce @kolumnistot
    Најзаљубена: @prominent @Minnie 1 @Yowannty
    Најприземена (објективена): @Lianna Anna @Annath
    Најдрска: @Bridget
    Најдиректна: @Gosh @Rebecca_R @CameliaMiller
    Најфина: @duffi @Tajnaotrovna
    Најдосадна: @bijonse
    Најинтересен машки член: @ЕденЧлен @Ketchup @Mr. Right @Orthophill
    Форумџика со најтапа смисла за хумор :Не именувам :D
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Bankarkata
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @joy1 @Lilianna @Elissa
    Најфорумџика која недостига: @tessie @Anabelle.Amorette @purple..m
    Најрелигиозна форумџика: @Bitter-Sweet @Petra777 @agios @sonuvana
    Најфорумџика што си ја сака државата: @carangigia и секако @Rama :D

    Фала,лепо!
     
    Последна измена: 14 декември 2017
    На prominent, referentka, Aquamarine93 и 27 други им се допаѓа ова.
  19. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Awww shiiieeet, пак им текнало на некои на мене иако сум присутна ко пратеник во собрание. :l:
    Сакам да се заблагодарам на сите дома и на сите пред малите екрани и нареднава година да бидам помалце анксиозна и повеќе присутна за да добијам ЦД од Росалинда.

    Не е фер да номинирам пошто не знам многу што се дешавало.
    Сите* сте топ кисче, ќе ве гласам кога ќе никне анкета.



    *Освен оние што ми едитираат мислења до непрепознатливост и тие што сметаат дека земјата е рамна.
     
    На Lella, Emy867, DAngel и 13 други им се допаѓа ова.
  20. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    @Matotheja, кoјa би јa стaвил вo некoјa кaтегoријa кo: Unique членкa. Зa oвa крaткo време штo си нa фoрумoв, нaпрaви дa мoжaм дa препoзнaaм твoј пoст и без дa ти гo прoчитaм никoт.
     
    На Lella, theowndemon, Matotheja и 1 друга личност им се допаѓа ова.