Форумџики кои ја одбележаа 2018

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 14 декември 2018.

 1. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.909
  Допаѓања:
  37.128
  Пол:
  Машки
  Кога веќе ја имаме и темата за форумџика на годината... :lol:

  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  © @Offspring
  Одговарајте и додавајте категории по желба за форумџиките кои според вас оставија свој печат годинава.
   
  На Purplelilac, LejlaD, Natali.3 и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.636
  Допаѓања:
  135.695
  Сите сме со своите бубачки, сега за сега ќе кажам само

  НАЈГОЛЕМ БОРЕЦ @galapce со Алекче.
  Толку:bow:


  И најлош модератор @Dust :D
   
  На Skorpija25, piglet1, Arthur и 43 други им се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.510
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Dream-Girl @Lella и @Mishela
  Најинтелигентни: @Lella @Briar Rose @Scott Weiland @DAngel @Nigredo Odor @KateKane @Lianna Anna @Bender Rodriguez
  Најдуховити: @Yipman2 @Fauhxy @calliope
  Најсериозна: @danichap @poenta
  Најкреативна: @theowndemon @*Ench@nted* @Ketchup @Natali.3 @Yowannty @Ginger^
  Најстабилна во ставови: @lovestoneddd @DAngel @Nausicaa @Mishela @Srckata28 @LollySky @Afrodite¥ @CameliaMiller @Joi
  Најзаљубена: јас :$
  Најприземена (објективна): @danichap @zhap4e @kravce
  Најискрена/директна: @DAngel @lovestoneddd @Rebecca_R @Gosh и мистериозната extreme badass queen @Asparagus :bow:
  Најфина: @Tan4ence @Purplelilac @Anabelle.Amorette @Rama @JollyGirl @kravce @crimson @Amellie13 @x.Daisy.x @cresa-jagoda @Annath @vitamina @ivi1987 @RoseRain @LittleChili @Kukla994 и секако basically цело ФМЌ :l:
  Најдругари: @Tan4ence @Lella @Ketchup @Nigredo Odor @John Snow @theowndemon @DAngel @Rebecca_R @x.Daisy.x @Afrodite¥ @kikkki @simonka93 и @Читател и @simonna.a кои ми избегаа :/
  Најмодерна: @SeaMermaid @macka91 @1209 @joy1
  Најхрабри и борци: @galapce и @Doozy :hug::hug:
  Најмногу ми фалат низ темиве: @JollyGirl @Gosh @Florence @prominent
  Најосвежување на форумов: @Scott Weiland @lovestoneddd @KateKane @RoseRain @MarigoldA
  Најинтересен машки член: @Scott Weiland
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @DAngel [​IMG]
   
  На crimson, calliope, piglet1 и 52 други им се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.965
  Пол:
  Женски
  Ама не изнафалии.... одма со кампањи почувате, немате срам вие политичарите :P
   
  На Nigredo Odor, candy.cane, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.927
  Пол:
  Женски
  Оваа година @WildMk
  Беше најактивна, не знам како успеа за толку кратко време да изнапише толку многу. Или знам, обид за сексуална револуција, разбивање на стереотипи и етикети, промоција на хардкор либерализам и тако даље. :D

  Други нема да спомнувам. :mm:
   
  На M&M, Dr.Zzz, Thallia и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: Сите ми се ок.
  Најлош мод/админ: Имаме таков? :worried:
  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Briar Rose @Nigredo Odor @Lella @DAngel @Someonespecial Дечки, уште немате конкуренција.
  Најдуховита: Оваа година најмногу ме насмеа @WildMk
  Најсериозна: /
  Најтупаџика: @yarre @Centurion
  Најпровокаторка: Не знам. Можеби @WildMk би ја ставила во оваа категорија. Не во негативна смисла, ами како мотиватор за дебата на одредени теми.
  Најспамер: /
  Најкреативна: @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @lovestoneddd @sjdgo @Nigredo Odor
  Најлажга: /
  Најискрена: @Yowannty @christinnn @Doozy
  Најзаљубена: @Someonespecial @Yowannty
  Најприземена (објективена): Не сум забележала некој скроз објективен, но најблиску се @Bender Rodriguez @Nigredo Odor
  Најдрска: /
  Најдиректна: @lovestoneddd @WildMk @DAngel @Gosh (треба да се врати на темиве)
  Најфина: @Rama @cresa-jagoda @joy1 @Annath
  Најдосадна: :^)
  Најинтересен машки член: @John Snow @EvAngelos @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : Јас. :devil:
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @DAngel А тоа значи дека влегува во секоја позитивна категорија од погоре и оти ќе победи на избори. :party:

  Иначе, форумџика која ја обележа годинава, е дефинитивно, @WildMk
   
  На M&M, CameliaMiller, LejlaD и 17 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.140
  Допаѓања:
  141.809
  достате аман :$

  :hug::hug::hug:

  п.с. да ми се донира памперси, оти не мом да престанам да се прод*цнувам од вас :rofl:
   
  На Skorpija25, M&M, Sandrin4 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.362
  Допаѓања:
  48.370
  Те обожавам мор :l:
  Егото ми го креваш, немој. Не сум до толку без чувства :D
   
  На CameliaMiller, Rama, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.402
  Допаѓања:
  18.468
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Dust
  Најлош мод/админ: @RainBow no offence ама ни требаш почесто овде
  Најинтелигентна форумџика: @Lella @DAngel @Lilit @Gosh @Someonespecial
  Најдуховита: @baba Rada
  Најсериозна: немам вака конкретно некој
  Најтупаџика: јас @WildMk @iki26 @Mamli
  Најпровокаторка: јас повторно, @DAngel @WildMk @Bridget
  Најспамер: тролчињата кои доаѓаат и @iki26 @Mamli и другар му кои не можам да ги тагнам
  Најкреативна: не знам..
  Најстабилна во ставови: @sjdgo
  Најлажга: XXXXXXX
  Најискрена: @Gosh @Lilit
  Најзаљубена: па што знам @Dream-Girl
  Најприземена (објективна): повеќе се.
  Најдрска: јас знам да бидам, @Gosh , @Dust ама во позитивна смисла.
  Најдиректна: @Gosh @WildMk @DAngel @referentka @Dream-Girl
  Најфина: @Kukla994
  Најдосадна: @iki26 no hate
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : не знам..
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: XXXXXX (не се Xовиве ник не се секирајте )
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @galapce @DAngel @Kukla994
  Најдружељубиви: (со мене) @joy1 @zuto @baba Rada @Dream-Girl @Someonespecial @Rama
   
  Последна измена: 15 декември 2018
  На Yipman2, LejlaD, WildMk и 12 други им се допаѓа ова.
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.947
  Допаѓања:
  12.795
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @kukla21
  Најлош мод/админ: @Mihajlo
  Најинтелигентна форумџика: @Lilit
  Најдуховита: @baba Rada
  Најсериозна: @Bridget
  Најтупаџика: @Meckicja
  Најпровокаторка: @Someonespecial
  Најспамер: @Heartagram
  Најкреативна: @Offspring
  Најстабилна во ставови: /
  Најлажга: /
  Најискрена: @Bubce38
  Најзаљубена: @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): /
  Најдрска: @babaDara
  Најдиректна: @WildMk
  Најфина: @Bubce38 @podravka
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @John Snow
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @joy1
   
  На LejlaD, WildMk, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
 11. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  7.136
  Пол:
  Женски
  Ау каква тема. :D
  Еве ги моите нај:

  Најдобар мод/админ: @referentka
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Briar Rose
  Најдуховита: @KateKane
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @baba Rada
  Најпровокаторка: @Bridget
  Најспамер: /
  Најкреативна: @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @Nigredo Odor
  Најлажга: /
  Најискрена: @Someonespecial
  Најзаљубена: @Yowannty
  Најприземена (објективена): @Dust
  Најдрска: @DAngel и @Gosh не можам да се одлучам, ајде Ангел нека биде пошто поактивна
  Најдиректна: @Rebecca_R
  Најфина: @Purplelilac
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:/
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @lovestoneddd

  Има уште 100 други што можам да ги сместам во истиве категории, ама пошто НАЈ нека биде нај. :)
   
  На Yipman2, Purplelilac, LejlaD и 18 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Јас можам само да кажам кои членови на форумов се најдрски, најтупаџии, а тоа се @Mr. Right and @makedonkamak and @DAngel... Без конкуренција..
  Најлош модератор е @Sesil
  Најдобар модератор е @Dust
  Сите останати членови изобилуваат со многу позитивна енергија и обожувам да ги читам...нека ми се живи и здрави и уште долго време да се читаме на форумот.
   
  На M&M, zalosna, Aleksandar1212 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.722
  Допаѓања:
  141.430
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: Сите ми се ок.
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Annath
  Најдуховита: @NarCis@
  Најсериозна: @JuLleE
  Најтупаџика: @buba4e
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна: @Alishan30
  Најстабилна во ставови: @referentka
  Најлажга: /
  Најискрена: @CameliaMiller
  Најзаљубена: @DAngel
  Најприземена (објективена): @DAngel
  Најдрска:
  Најдиректна: @WildMk
  Најфина: @M&M @SV1911 @EuHenIa @kuc @mareane @LejlaD
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Peco
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @referentka

  Од принцип ќе ги прескокнам неколку полиња иако имам што да пишам. Чисто да дадам на знаење дека дрскоста провокацијата и екстремната саркастичност прават луѓето да се небитни .

  Ако утнав некој ник во пишување тоа е зашто телв не ми дава опција да тагнам ко од пц па пишувам рУчно интерпункции и сл.
   
  Последна измена: 15 декември 2018
  На M&M, EuHenIa, mareane и 15 други им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.628
  Допаѓања:
  108.247
  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Briar Rose @Lella
  Најсериозна: @Briar Rose
  Најкреативна: @Natali.3 @SStasia @Irreplaceablee
  Најстабилна во ставови: @DAngel
  Најзаљубена: @Someonespecial @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): @Nigredo Odor @Scott Weiland @Bender Rodriguez
  Најдиректна: @WildMk @DAngel @MagsDestiny @Nigredo Odor @lovestoneddd @Gosh
  Најфина: @Someonespecial @ivi1987 @Doozy @Amellie13 @Yowannty @Dream-Girl @Mishela @Purplelilac @cresa-jagoda @Rama @MarigoldA @simonna.a @Lianna Anna @Tan4ence @Afrodite¥ @x.Daisy.x @Rebecca_R
  Најинтересен машки член: @John Snow @Scott Weiland @Ketchup
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @KateKane

  По некоја моја логика, тема како ова треба да е позитивна, па изоставив негативните карактеристики, и додадов мало виножито. Онака уба слика и за очи. :$

  [​IMG]

  Прегратки за:

  Ќе биди лага ако речам дека чувството не е убаво да се најдиш во прекрасна категорија. :wasntme: Одлично е чувството, ми кревате его, не се лутам. (highfive) :rofl: :l:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ketchup, Purplelilac, Stephen Amell и 32 други им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.806
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @cresa-jagoda @Dust @RainBow @Dream-Girl
  Најлош мод/админ:Нема,сите се добри на свој начин,ама овие од погоре ми се топ 4:D
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @Bender Rodriguez @Rebecca_R @x.Daisy.x @DAngel @Lianna Anna @Lella @Nigredo Odor @SV1911
  Најдуховита: @KateKane
  Најсериозна: @Sesil @Snow-Star
  Најтупаџика:Ќе прескокнам
  Најпровокаторка:Ќе прескокнам
  Најспамер:Ќе прескокнам
  Најкреативна: @theowndemon @*Ench@nted*
  Најстабилна во ставови: @zuto @sjdgo
  Најлажга: Ќе прескокнам
  Најискрена: @Doozy @Yowannty @Anabelle.Amorette @kravce @joy1
  Најзаљубена: @cresa-jagoda @Someonespecial @prominent @Amellie13
  Најприземена (објективена): @Lianna Anna @zuto @Nigredo Odor @referentka @LiliBoz
  Најдрска:Ќе прескокнам
  Најдиректна: @Lilit @Bridget @zhap4e @Gosh @DAngel @Abeja
  Најфина: @duffi @AnaKarenina @Annath @Anabelle.Amorette @christinnn @stetoskop @Dadusicka @Purplelilac
  Најдосадна: Ќе прескокнам
  Најинтересен машки член: @Ketchup @ЕденЧлен @Mr. Right @Orthophill @Kenzoo
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :Ќе прескокнам,да нема увреџени :D
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: Исто ќе прескокнам...
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Doozy @Yowannty

  И дефинитивно барам јас да бидам прогласена за најфина феминка8) фина сум ко да сум од Финска8-|
   
  На Scott Weiland, Snow-Star, Purplelilac и 37 други им се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.743
  Допаѓања:
  35.986
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow дека обожавам виножита :D , @Mishela
  Најлош мод/админ: Нема такви, иако има одредени кои понекогаш ме вадат од такт <3
  Најинтелигентна форумџика: @KateKane @Lella @Briar Rose @DAngel @Someonespecial @Nigredo Odor @Lianna Anna @CameliaMiller @Amellie13
  Најдуховита: моја маленкост @DAngel
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @iki26 очобол
  Најпровокаторка: @Bridget @Cka
  Најспамер: @iki26
  Најкреативна: @Offspring @theowndemon @Dream-Girl
  Најстабилна во ставови: @KateKane @Lella @Briar Rose @DAngel @Someonespecial @Nigredo Odor @Lianna Anna @CameliaMiller @Cosmi @WildMk
  Најлажга: /
  Најискрена: /
  Најзаљубена: @Someonespecial @prominent @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): @CameliaMiller @Someonespecial @oblace1
  Најфина: @Someonespecial @Amellie13 @KateKane
  Најдосадна: @iki26
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @iki26 Sorry ljubavi
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Трите мои номинирани, која и да победи ќе сум задоволна.
   
  Последна измена: 16 декември 2018
  На Yipman2, Purplelilac, Stephen Amell и 20 други им се допаѓа ова.
 17. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.519
  Допаѓања:
  100.292
  Пол:
  Женски
  Редоследот нема врска со квалитетот, секој во категоријата е подеднакво битен како и останатите. :)

  Најдобар мод/админ: @Dust @Dream-Girl @koritsaki @Mishela
  Најинтелигентна форумџика: @kravce @Lianna Anna
  Најдуховита: @calliope
  Најкреативна: @*Ench@nted* @KateKane @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @Lianna Anna @LivingGlam @Cosmi @DAngel @Emy867
  Најискрена: @Rama
  Најзаљубена: @Someonespecial
  Најприземна: (објективена): @kravce
  Најдиректна: @lovestoneddd
  Најфини и најмилили: @sweet-cherry @Purplelilac @*Ench@nted* @JollyGirl @cresa-jagoda @Rama @Someonespecial @Baby-bubu @Anabelle.Amorette , практично цело ќоше.
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @HardSex
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Doozy
  Нај борци: @Doozy :hug: & @sweet-cherry :hug:
  Недостигаат: @*Amethyst* @Ketrin.Moon

  :f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f:

  It continues... :D
   
  На calliope, sweet-cherry, JollyGirl и 26 други им се допаѓа ова.
 18. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.153
  Пол:
  Женски


  Tи Благодарм многу за мислењето. Го ценам ова. :l:
   
  На WildMk и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.153
  Пол:
  Женски
  Ти Благодарам многу, ми значи мислењето. :l::inlove:
   
  На WildMk и Someonespecial им се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.659
  Допаѓања:
  104.021
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: - Ќе прескокнам.
  Најлош мод/админ: - @Dust @Lella
  Најинтелигентна форумџика: @Briar Rose
  Најдуховита: @Gosh
  Најсериозна: @WildMk
  Најтупаџика: @LiliBoz @DAngel
  Најпровокаторка: @lovestoneddd @DAngel
  Најспамер: - појма немам
  Најкреативна: Во мода @joy1 , @Rose96 @BoaVista
  Најстабилна во ставови: @danichap
  Најлажга: Како и секоја година @Someonespecial
  Најискрена: @Rama
  Најзаљубена: Повеќе се...
  Најприземена (објективена): @stevemila
  Најдрска: @Feminka22
  Најдиректна: @lovestoneddd
  Најфина: @koritsaki @DreamGirll
  Најдосадна: - сите оние што ми досадувавте за Малта, ко пролив бевте досадни. :puke:|(
  Најинтересен машки член: @Mamli - со глупостите.
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: /

  И така повеќето време не ве пратев, али вие мене секако ме следите. :inlove::rofl:
   
  На koritsaki, Stephen Amell, Abeja и 8 други им се допаѓа ова.