1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2018

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 14 декември 2018.

 1. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Кога веќе ја имаме и темата за форумџика на годината... :lol:

  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  © @Offspring
  Одговарајте и додавајте категории по желба за форумџиките кои според вас оставија свој печат годинава.
   
  На Purplelilac, LejlaD, Natali.3 и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.379
  Пол:
  Женски
  Сите сме со своите бубачки, сега за сега ќе кажам само

  НАЈГОЛЕМ БОРЕЦ @galapce со Алекче.
  Толку:bow:


  И најлош модератор @Dust :D
   
  На Skorpija25, piglet1, Arthur и 43 други им се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.927
  Допаѓања:
  162.166
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Dream-Girl @Lella и @Mishela
  Најинтелигентни: @Lella @Briar Rose @Scott Weiland @DAngel @Nigredo Odor @KateKane @Lianna Anna @Bender Rodriguez
  Најдуховити: @Yipman2 @Fauhxy @calliope
  Најсериозна: @danichap @poenta
  Најкреативна: @theowndemon @*Ench@nted* @Ketchup @Natali.3 @Yowannty @Ginger^
  Најстабилна во ставови: @lovestoneddd @DAngel @Nausicaa @Mishela @Srckata28 @LollySky @Afrodite¥ @CameliaMiller @Joi
  Најзаљубена: јас :$
  Најприземена (објективна): @danichap @zhap4e @kravce
  Најискрена/директна: @DAngel @lovestoneddd @Rebecca_R @Gosh и мистериозната extreme badass queen @Asparagus :bow:
  Најфина: @Tan4ence @Purplelilac @Anabelle.Amorette @Rama @JollyGirl @kravce @crimson @Amellie13 @x.Daisy.x @cresa-jagoda @Annath @vitamina @ivi1987 @RoseRain @LittleChili @Kukla994 и секако basically цело ФМЌ :l:
  Најдругари: @Tan4ence @Lella @Ketchup @Nigredo Odor @John Snow @theowndemon @DAngel @Rebecca_R @x.Daisy.x @Afrodite¥ @kikkki @simonka93 и @Читател и @simonna.a кои ми избегаа :/
  Најмодерна: @SeaMermaid @macka91 @1209 @joy1
  Најхрабри и борци: @galapce и @Doozy :hug::hug:
  Најмногу ми фалат низ темиве: @JollyGirl @Gosh @Florence @prominent
  Најосвежување на форумов: @Scott Weiland @lovestoneddd @KateKane @RoseRain @MarigoldA
  Најинтересен машки член: @Scott Weiland
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @DAngel [​IMG]
   
  На crimson, calliope, piglet1 и 52 други им се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  Ама не изнафалии.... одма со кампањи почувате, немате срам вие политичарите :P
   
  На Nigredo Odor, candy.cane, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.117
  Допаѓања:
  56.740
  Пол:
  Женски
  Оваа година @WildMk
  Беше најактивна, не знам како успеа за толку кратко време да изнапише толку многу. Или знам, обид за сексуална револуција, разбивање на стереотипи и етикети, промоција на хардкор либерализам и тако даље. :D

  Други нема да спомнувам. :mm:
   
  На M&M, Dr.Zzz, Thallia и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.910
  Допаѓања:
  16.216
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: Сите ми се ок.
  Најлош мод/админ: Имаме таков? :worried:
  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Briar Rose @Nigredo Odor @Lella @DAngel @Someonespecial Дечки, уште немате конкуренција.
  Најдуховита: Оваа година најмногу ме насмеа @WildMk
  Најсериозна: /
  Најтупаџика: @yarre @Centurion
  Најпровокаторка: Не знам. Можеби @WildMk би ја ставила во оваа категорија. Не во негативна смисла, ами како мотиватор за дебата на одредени теми.
  Најспамер: /
  Најкреативна: @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @lovestoneddd @sjdgo @Nigredo Odor
  Најлажга: /
  Најискрена: @Yowannty @christinnn @Doozy
  Најзаљубена: @Someonespecial @Yowannty
  Најприземена (објективена): Не сум забележала некој скроз објективен, но најблиску се @Bender Rodriguez @Nigredo Odor
  Најдрска: /
  Најдиректна: @lovestoneddd @WildMk @DAngel @Gosh (треба да се врати на темиве)
  Најфина: @Rama @cresa-jagoda @joy1 @Annath
  Најдосадна: :^)
  Најинтересен машки член: @John Snow @EvAngelos @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : Јас. :devil:
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @DAngel А тоа значи дека влегува во секоја позитивна категорија од погоре и оти ќе победи на избори. :party:

  Иначе, форумџика која ја обележа годинава, е дефинитивно, @WildMk
   
  На M&M, CameliaMiller, LejlaD и 17 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.547
  Допаѓања:
  206.422
  достате аман :$

  :hug::hug::hug:

  п.с. да ми се донира памперси, оти не мом да престанам да се прод*цнувам од вас :rofl:
   
  На Skorpija25, M&M, Sandrin4 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Те обожавам мор :l:
  Егото ми го креваш, немој. Не сум до толку без чувства :D
   
  На CameliaMiller, Rama, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Dust
  Најлош мод/админ: @RainBow no offence ама ни требаш почесто овде
  Најинтелигентна форумџика: @Lella @DAngel @Lilit @Gosh @Someonespecial
  Најдуховита: @baba Rada
  Најсериозна: немам вака конкретно некој
  Најтупаџика: јас @WildMk @iki26 @Mamli
  Најпровокаторка: јас повторно, @DAngel @WildMk @Bridget
  Најспамер: тролчињата кои доаѓаат и @iki26 @Mamli и другар му кои не можам да ги тагнам
  Најкреативна: не знам..
  Најстабилна во ставови: @sjdgo
  Најлажга: XXXXXXX
  Најискрена: @Gosh @Lilit
  Најзаљубена: па што знам @Dream-Girl
  Најприземена (објективна): повеќе се.
  Најдрска: јас знам да бидам, @Gosh , @Dust ама во позитивна смисла.
  Најдиректна: @Gosh @WildMk @DAngel @referentka @Dream-Girl
  Најфина: @Kukla994
  Најдосадна: @iki26 no hate
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : не знам..
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: XXXXXX (не се Xовиве ник не се секирајте )
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @galapce @DAngel @Kukla994
  Најдружељубиви: (со мене) @joy1 @zuto @baba Rada @Dream-Girl @Someonespecial @Rama
   
  Последна измена: 15 декември 2018
  На Yipman2, LejlaD, WildMk и 12 други им се допаѓа ова.
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.012
  Допаѓања:
  13.005
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @kukla21
  Најлош мод/админ: @Mihajlo
  Најинтелигентна форумџика: @Lilit
  Најдуховита: @baba Rada
  Најсериозна: @Bridget
  Најтупаџика: @Meckicja
  Најпровокаторка: @Someonespecial
  Најспамер: @Heartagram
  Најкреативна: @Offspring
  Најстабилна во ставови: /
  Најлажга: /
  Најискрена: @Bubce38
  Најзаљубена: @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): /
  Најдрска: @babaDara
  Најдиректна: @WildMk
  Најфина: @Bubce38 @podravka
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @John Snow
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @joy1
   
  На LejlaD, WildMk, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
 11. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Ау каква тема. :D
  Еве ги моите нај:

  Најдобар мод/админ: @referentka
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Briar Rose
  Најдуховита: @KateKane
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @baba Rada
  Најпровокаторка: @Bridget
  Најспамер: /
  Најкреативна: @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @Nigredo Odor
  Најлажга: /
  Најискрена: @Someonespecial
  Најзаљубена: @Yowannty
  Најприземена (објективена): @Dust
  Најдрска: @DAngel и @Gosh не можам да се одлучам, ајде Ангел нека биде пошто поактивна
  Најдиректна: @Rebecca_R
  Најфина: @Purplelilac
  Најдосадна: /
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:/
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @lovestoneddd

  Има уште 100 други што можам да ги сместам во истиве категории, ама пошто НАЈ нека биде нај. :)
   
  На Yipman2, Purplelilac, LejlaD и 18 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.503
  Пол:
  Женски
  Јас можам само да кажам кои членови на форумов се најдрски, најтупаџии, а тоа се @Mr. Right and @makedonkamak and @DAngel... Без конкуренција..
  Најлош модератор е @Sesil
  Најдобар модератор е @Dust
  Сите останати членови изобилуваат со многу позитивна енергија и обожувам да ги читам...нека ми се живи и здрави и уште долго време да се читаме на форумот.
   
  На M&M, zalosna, Aleksandar1212 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: Сите ми се ок.
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Annath
  Најдуховита: @NarCis@
  Најсериозна: @JuLleE
  Најтупаџика: @buba4e
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна: @Alishan30
  Најстабилна во ставови: @referentka
  Најлажга: /
  Најискрена: @CameliaMiller
  Најзаљубена: @DAngel
  Најприземена (објективена): @DAngel
  Најдрска:
  Најдиректна: @WildMk
  Најфина: @M&M @SV1911 @EuHenIa @kuc @mareane @LejlaD
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Peco
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @referentka

  Од принцип ќе ги прескокнам неколку полиња иако имам што да пишам. Чисто да дадам на знаење дека дрскоста провокацијата и екстремната саркастичност прават луѓето да се небитни .

  Ако утнав некој ник во пишување тоа е зашто телв не ми дава опција да тагнам ко од пц па пишувам рУчно интерпункции и сл.
   
  Последна измена: 15 декември 2018
  На M&M, EuHenIa, mareane и 15 други им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.836
  Пол:
  Женски
  Најинтелигентна форумџика: @Bender Rodriguez @Briar Rose @Lella
  Најсериозна: @Briar Rose
  Најкреативна: @Natali.3 @SStasia @Irreplaceablee
  Најстабилна во ставови: @DAngel
  Најзаљубена: @Someonespecial @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): @Nigredo Odor @Scott Weiland @Bender Rodriguez
  Најдиректна: @WildMk @DAngel @MagsDestiny @Nigredo Odor @lovestoneddd @Gosh
  Најфина: @Someonespecial @ivi1987 @Doozy @Amellie13 @Yowannty @Dream-Girl @Mishela @Purplelilac @cresa-jagoda @Rama @MarigoldA @simonna.a @Lianna Anna @Tan4ence @Afrodite¥ @x.Daisy.x @Rebecca_R
  Најинтересен машки член: @John Snow @Scott Weiland @Ketchup
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @KateKane

  По некоја моја логика, тема како ова треба да е позитивна, па изоставив негативните карактеристики, и додадов мало виножито. Онака уба слика и за очи. :$

  [​IMG]

  Прегратки за:

  Ќе биди лага ако речам дека чувството не е убаво да се најдиш во прекрасна категорија. :wasntme: Одлично е чувството, ми кревате его, не се лутам. (highfive) :rofl: :l:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ketchup, Purplelilac, Stephen Amell и 32 други им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  47.050
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @cresa-jagoda @Dust @RainBow @Dream-Girl
  Најлош мод/админ:Нема,сите се добри на свој начин,ама овие од погоре ми се топ 4:D
  Најинтелигентна форумџика: @Someonespecial @Bender Rodriguez @Rebecca_R @x.Daisy.x @DAngel @Lianna Anna @Lella @Nigredo Odor @SV1911
  Најдуховита: @KateKane
  Најсериозна: @Sesil @Snow-Star
  Најтупаџика:Ќе прескокнам
  Најпровокаторка:Ќе прескокнам
  Најспамер:Ќе прескокнам
  Најкреативна: @theowndemon @*Ench@nted*
  Најстабилна во ставови: @zuto @sjdgo
  Најлажга: Ќе прескокнам
  Најискрена: @Doozy @Yowannty @Anabelle.Amorette @kravce @joy1
  Најзаљубена: @cresa-jagoda @Someonespecial @prominent @Amellie13
  Најприземена (објективена): @Lianna Anna @zuto @Nigredo Odor @referentka @LiliBoz
  Најдрска:Ќе прескокнам
  Најдиректна: @Lilit @Bridget @zhap4e @Gosh @DAngel @Abeja
  Најфина: @duffi @AnaKarenina @Annath @Anabelle.Amorette @christinnn @stetoskop @Dadusicka @Purplelilac
  Најдосадна: Ќе прескокнам
  Најинтересен машки член: @Ketchup @ЕденЧлен @Mr. Right @Orthophill @Kenzoo
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :Ќе прескокнам,да нема увреџени :D
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: Исто ќе прескокнам...
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Doozy @Yowannty

  И дефинитивно барам јас да бидам прогласена за најфина феминка8) фина сум ко да сум од Финска8-|
   
  На Scott Weiland, Snow-Star, Purplelilac и 37 други им се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow дека обожавам виножита :D , @Mishela
  Најлош мод/админ: Нема такви, иако има одредени кои понекогаш ме вадат од такт <3
  Најинтелигентна форумџика: @KateKane @Lella @Briar Rose @DAngel @Someonespecial @Nigredo Odor @Lianna Anna @CameliaMiller @Amellie13
  Најдуховита: моја маленкост @DAngel
  Најсериозна: @poenta
  Најтупаџика: @iki26 очобол
  Најпровокаторка: @Bridget @Cka
  Најспамер: @iki26
  Најкреативна: @Offspring @theowndemon @Dream-Girl
  Најстабилна во ставови: @KateKane @Lella @Briar Rose @DAngel @Someonespecial @Nigredo Odor @Lianna Anna @CameliaMiller @Cosmi @WildMk
  Најлажга: /
  Најискрена: /
  Најзаљубена: @Someonespecial @prominent @Dream-Girl
  Најприземена (објективена): @CameliaMiller @Someonespecial @oblace1
  Најфина: @Someonespecial @Amellie13 @KateKane
  Најдосадна: @iki26
  Најинтересен машки член: @Yipman2
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @iki26 Sorry ljubavi
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Трите мои номинирани, која и да победи ќе сум задоволна.
   
  Последна измена: 16 декември 2018
  На Yipman2, Purplelilac, Stephen Amell и 20 други им се допаѓа ова.
 17. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.011
  Допаѓања:
  121.775
  Пол:
  Женски
  Редоследот нема врска со квалитетот, секој во категоријата е подеднакво битен како и останатите. :)

  Најдобар мод/админ: @Dust @Dream-Girl @koritsaki @Mishela
  Најинтелигентна форумџика: @kravce @Lianna Anna
  Најдуховита: @calliope
  Најкреативна: @*Ench@nted* @KateKane @theowndemon
  Најстабилна во ставови: @Lianna Anna @LivingGlam @Cosmi @DAngel @Emy867
  Најискрена: @Rama
  Најзаљубена: @Someonespecial
  Најприземна: (објективена): @kravce
  Најдиректна: @lovestoneddd
  Најфини и најмилили: @sweet-cherry @Purplelilac @*Ench@nted* @JollyGirl @cresa-jagoda @Rama @Someonespecial @Baby-bubu @Anabelle.Amorette , практично цело ќоше.
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @HardSex
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Doozy
  Нај борци: @Doozy :hug: & @sweet-cherry :hug:
  Недостигаат: @*Amethyst* @Ketrin.Moon

  :f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f::f:

  It continues... :D
   
  На calliope, sweet-cherry, JollyGirl и 26 други им се допаѓа ова.
 18. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.193
  Пол:
  Женски


  Tи Благодарм многу за мислењето. Го ценам ова. :l:
   
  На WildMk и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.193
  Пол:
  Женски
  Ти Благодарам многу, ми значи мислењето. :l::inlove:
   
  На WildMk и Someonespecial им се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.380
  Допаѓања:
  133.611
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: - Ќе прескокнам.
  Најлош мод/админ: - @Dust @Lella
  Најинтелигентна форумџика: @Briar Rose
  Најдуховита: @Gosh
  Најсериозна: @WildMk
  Најтупаџика: @LiliBoz @DAngel
  Најпровокаторка: @lovestoneddd @DAngel
  Најспамер: - појма немам
  Најкреативна: Во мода @joy1 , @Rose96 @BoaVista
  Најстабилна во ставови: @danichap
  Најлажга: Како и секоја година @Someonespecial
  Најискрена: @Rama
  Најзаљубена: Повеќе се...
  Најприземена (објективена): @stevemila
  Најдрска: @Feminka22
  Најдиректна: @lovestoneddd
  Најфина: @koritsaki @DreamGirll
  Најдосадна: - сите оние што ми досадувавте за Малта, ко пролив бевте досадни. :puke:|(
  Најинтересен машки член: @Mamli - со глупостите.
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: /

  И така повеќето време не ве пратев, али вие мене секако ме следите. :inlove::rofl:
   
  На koritsaki, Stephen Amell, Abeja и 8 други им се допаѓа ова.