1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2018

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 14 декември 2018.

  1. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Најдобар мод/админ: Сите, додека не ме бришат. :D
    Најлош мод/админ: Same.
    Најинтелигентна форумџика: @Lianna Anna @Bender Rodriguez @Tan4ence @Lella @DAngel @WildMk @Doozy @Afrodite¥ (и другарка ѝ @AFRODITA :D ) @Ketchup @Someonespecial @MagsDestiny @Scott Weiland @BoneMachine @Briar Rose @Lilit @MarigoldA
    Најдуховита: Дефинитивно @DAngel и @EvAngelos (со нивните мудри досетки). Потоа @Yipman2 @lovestoneddd @John Snow @x.Daisy.x @ivi1987 (уште ми е низ глава муабетот за Гоцевата бркова ложа) @Mr. Right @WildMk @Читател @Fauhxy и @Scott Weiland (се шалев брат, ќе те биде за stand up комичар, али те зезав за да не ти билдам его). :smoke:
    Најсериозна: @Lilit @Bridget @LiliBoz (сепак ЛилиБ највише ја поштувам и сакам).
    Најтупаџика: Сите ново настаните тролови што немаат ништо квалитетно да понудат, а сепак се тука да отвараат глупи теми.
    Најпровокаторка: Сите во одредени теми, али дефинитивно највише @WildMk и @DAngel |(
    Најспамер: Овие две горе.
    ќе ме утепаат
    Најкреативна: @Ketchup @theowndemon @Someonespecial @Shelea и сите други кои декорирате, фотографирате и пишувате. Посебно ве почитувам
    Најстабилна во ставови: @Lianna Anna @JuLleE @Afrodite¥ @DAngel @Lella @Dust @danichap @Abeja @Rebecca_R
    Најлажга: @КикиМаус :devil:
    Најискрена: Не постои таква/таков
    Најзаљубена: Нема да ги пишам, знаат кои се. ,,Срц" :l: :D
    Најприземена (објективена): Jас - краљицата тротоара.
    Најдрска: @Bridget @referentka и @sjdgo иако некад сматрам дека се у право.
    Најдиректна: @Gosh и @lovestoneddd :angel:
    Најфина: @Florenсе (фалиш)
    Најдосадна: @Afrodite¥ (highfive) :rofl:
    Најинтересен машки член: @Scott Weiland дефинитивно.
    Форумџика со најтапа смисла за хумор: Мислам дека и оваа година, како и претходната ми нема замена. :inlove:

    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: Фала курцу немаше таква. Со никој/а не се фатив толку многу за заб за да ми засмета, иако повторно влегов во бројни драми и конфликти. Што по моја вина, што ради околностите. :~:

    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Нема една. Сите горе набројани сте квалитетни луѓе, вредни за форумско внимание, и покрај тоа што со некои од вас не се мирисаме и делиме идентичен животен светоглед. Заради вас дечки, учам, се градам и осознавам. Драго ми е што постоите на форумов, буквално, без оглед на сѐ.

    Eдит..
    Најслободоумни форумџии: @Herrera @WildMk @Lella и ваљда (ако не се лажам) @Mr. Right
    Најинтересни ми се вашите реплики низ секс темите зошто најмногу се согласуваме во тој поглед. Со исклучок на Лела секако, со неа увек се караме. :bandit:
     
    Последна измена: 18 декември 2018
    На CameliaMiller, Lilit, Rama и 27 други им се допаѓа ова.
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.423
    Пол:
    Женски
    Цела година има препуквања, нема да е нешто ново и посебно ако и овде се продолжи така, и нема смисла уште една тема да биди тема за едно па исто. Па после следва и пасивна агресија и наредната година зошто ќе спомниш кратко дека некој не ти оставил вау впечаток.

    Ама ова е така за мене, и зато скроз свесно, два пати, ги изоставив негативните категории.


    Прегратки до:
    Најголеми прегратки за @referentka зошто е един чоек шо ЗНАЈ дека не сум површна. :l: :rofl:

    [​IMG]
     
    На CameliaMiller, Rama, *Ench@nted* и 5 други им се допаѓа ова.
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Благодарам на членките што ме спомнале :):inlove:
    Убаво е човек кога ќе си го види тагот некаде :angel:

    Мене ми е страв да дадам листа оти ако ја дадам ќе испуштам некого а не сакам ама сепак ќе пишувам и ќе пробам да ги спомнам сите или барем групно..

    Најдобар мод/админ: Според мене сите се добри :).
    Сите ми се исклучително квалитетни членови пред се. Не сум имала проблеми со никого до сега. Нешто што ми издвојува од модераторскиот тим е културата што ја имаат.

    Најинтелигентна форумџика: @Lella @Anabelle.Amorette @Bender Rodriguez @Lilit @joy1 @Someonespecial @LejlaD @Yowannty @theowndemon @JollyGirl @danichap @Mari* @Mari-Ja @gjoker4e @mareane @WORRIED.BT @kravce @Rebecca_R @manja666 @Mishela @Doozy @Lilianna @LiliBoz @AnaKarenina @Lianna Anna @Nigredo Odor @Yipman2 @Nausicaa @crimson @Gosh @CameliaMiller @WildMk @galapce @DAngel @Ava.84 @referentka @SV1911 @stetoskop @Bozica1980
    Сигурно сум испуштила некои. Овие членки ми се во :l: и обожавам да ги читам

    Најдуховита: @WildMk @Gosh @DAngel @JollyGirl @baba Rada @referentka @Yipman2 @Mr. Right @Bubce38

    Најкреативна: @Lady Phoenix @Ketchup @Offspring @SV1911 @Ketchup

    Најстабилна во ставови: @Yowannty @WildMk @Nausicaa @Lianna Anna @CameliaMiller

    @LiliBoz ги издвојувам овие како членки за дел од дебати што последно читајки ги сум ги забележала верувам дека има и повеќе од тагираниве

    Најискрена: @Cka @Bridget @wannaBeMomma @joy1 @WildMk

    Најзаљубена: @Bubce38 @danichap @referentka @Yowannty @Dust
    Најприземена (објективена): во оваа категорија нема да пишам туку посакувам сите овде да ја имаме таа доблест и без никакви сомненија да стискаме лајк и да коментираме објективно. За жал се повеќе не е така.. но има членки што во последно време ме изненадиле со објекстивноста морам да признаам.

    Најфина: титула за најфина личност можам да издвојам активни членки од мајчински и 40 ка исто така и помалата половина од катчето. Ги има премногу!!! Баш затоа и го отворам форумот тука. Баш ради сите нив .. не би да тагирам за да не испуштам ниту една од нив.

    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Yowannty сакам да ја издвојам малку повеќе оваа година бидејки ја читам.

    НАЈГОЛЕМ БОРЕЦ @galapce со Алекче. @stetoskop @gjoker4e @Mariangel

    Најмодерни @Rose96 @joy1 @macka91 @BoaVista

    Најосвежување на форумов @Macito007 @Herrera @KateKane
    Имаше и други знам.

    Сакам да ја гушнам @Rama

    Да не тупам веќе.
    Обожавам да ги читам мајчински и 40 ка баш ради тамошните членки. Сите до една истакнуваат со посебен печат.

    Баш ради куп луѓе сум овде у целина.

    Знаев дека заборавив некого а тоа се драхи членки како @duffi @simonka93 @zuto @
     
    На CameliaMiller, Rose96, Rama и 40 други им се допаѓа ова.
  4. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    Јас сум нова, ама од тоа што имам читано низ форумот, некој посебен впечаток ми имаат оставено @Sexybaby86 и @Shelea :)
     
    На Sexybaby86, manako1, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Одорка моја :* секогаш ќе ми бидеш најнеобичната и воедно најоригиналната личност што претерано ја ценам. И надам се икад ќе ја иам таа чест да пуштиш срце да пиеме кофи :*
     
    На CameliaMiller, Rama, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
    За заљубеноста ме усрамивте :$ :lol: толку ли се приметува :wasntme: изгледа вие тајно ме манијачите што пишувам во темана :rofl: ставете де по некое (y) кога манијачите :lol: да не бидам вака после изненадена на колку многу сум им паднала во очи :rofl: :rofl: :hug: :hug: за некои не сум изненадена, ама ко на пример: @Mishela @referentka ме изненадија 8-| :hug::hug: :hug:

    За финоќата :wasntme: изгледа и вие сте фини :lol: штом шкорпијата е фина со вас :D :hug: :hug: :hug:

    Туку ми ја нема другарката :rofl: да ви каже колку сум фина :rofl: :rofl: ај да не ја означувам :wasntme: може сама ќе се појави :rofl:
     
    На Ava.84, Rama, Herrera и 9 други им се допаѓа ова.
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    На Rama, ane.bella, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.656
    Допаѓања:
    11.089
    Пол:
    Машки
    Hmm, lets see..

    Најдобар мод/админ: @Ketchup @Lella
    Најинтелигентна форумџика: @Briar Rose @Lella @Someonespecial
    Најдуховита: @DAngel @Nigredo Odor @lovestoneddd @theowndemon @KateKane
    Најсериозна: @WildMk
    Најтупаџика: @WildMk
    Најпровокаторка: @WildMk
    Најспамер: @WildMk
    Најкреативна: @Someonespecial @theowndemon
    Најстабилна во ставови: @Rebecca_R
    Најлажга: @najnajsexy56
    Најискрена: @Someonespecial
    Најзаљубена: @Nigredo Odor @Afrodite¥
    Најприземена (објективена): @theowndemon
    Најдрска: @baba Rada
    Најдиректна: @WildMk
    Најфина: @baba Rada
    Најдосадна: @baba Rada
    Најинтересен машки член: @John Snow @Yipman2
    Форумџика со најтапа смисла за хумор : @baba Rada
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @baba Rada
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @DAngel

    Под дејство на нечист воздух сум, не ме сфаќајте озбилно :D
     
    Последна измена: 19 декември 2018
    На KateKane, Rama, ALISA0000 и 13 други им се допаѓа ова.
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Обично пред избори треба да се избегнува пишување во вакви теми , али се чуствувам доста храбро во последно време па ќе пишам по нешто.

    Најдобар мод/админ:
    Во моето срце како најдобри админи секогаш ќе останат од бивши @Bender Rodriguez ( *brofist*) и сегашни @Ketchup ( *brofist*).

    Најлош мод/админ:
    Тука сакав да ја пишам @Dust , уште од почетокот на годината кога ми ја избриша шегата со мачките што е ок бидејќи и така моите мислења таму се 80% оф топик трол/лош хумор глупости , после тоа она пиша слична шега што беше оф топик и не беше избришана, оставена беше , тука бев едноставно , What the fuck ауууу , а имам и после приметено некои такви слични зулуми со други членови ... но сепак на прво место дефинитно и оваа година , или пардон 6та год по ред ќе ја ставам @RainBow од прости причини како извршување на задачата прилично лошо. Прво немање проценка и еднаквост во бановите што ги дели , не може двајца да кажат две исти навреди во иста тема и да едниот му биде избришано мислењето а другиот еј бан 24 саата или сл. Друго , 3 год на член успеа со фејк профили да прави што сака низ темите , да си се цитира самиот , прашање е уште колку други има такви ,други членови со месеци беа оставани да тролаат со патриотски песни и разни други глупости преку нови профили што ги правеа на секој 2 месеца иако беа посочувани уште од прв ден дека се работи за иста особа, иди во политика на search , пиши стока и види колку мислења има оставено , мене едно мислење ми беше такво избришано што е сосема у реду , а овие другиве 500 кога? , сега треба да се одлучи , или сите што навредуваат и хараат ќе бидат банирани , или сите ќе им се бришат мислења , не може фрли паричка па што биде нека биде, а и да ај ќе банираме некој бидејќи неколку членови се побуниле , паѓање под притисок , најлошо нешто што може некоја личност со одговорност да направи. И за крај се разбира , саркастичниот пост со смајлито на крај , аххх тоа смајли , ме печат очите некогаш кога го гледам....

    Најинтелигентна форумџика:
    Тука ќе пишам дипломатски одговор за да избегнам прашања од типот а што јас глупа сум или што ја паметна сум ама не ко таа што си ја пишал а? и сл.
    Така дипломатскиот одговор тука е сите сте најубави и најпаметни на свој посебен начин , дури и црковната краде ама важно гради групичка која од време на време се прави глупа со сила , сите ве сакам.

    Најдуховита: @JollyGirl со постовите во скд ме има смеено на моменти убаво.

    Најсериозна: @LiliBoz или е најсериозна или моите шеги се глупи , јас ќе се тешам и верувам дека е првото.

    Најтупаџика:
    @Abeja , реално вакво тупење , со толку лош сарказам и прчење на моменти , потребата да го има последниот збор на секоја дискусија е , holy jesus christ ... вакво тупење немам сретнато во мојот живот на друго место, а колку си беше забавна и добра пред 4-5 год...

    Најпровокаторка:
    Мање више сите сакаат да пецкаат , јас сакам да пецкам во политикана , ама како @Cka , нема рамен, таква уметност во пецкање мислам дека не можат другите , пец пец и после абе јас не знам , невинаа сум у оваа дискусија , зашто вака мислитеее .... цццц ах што си ти ..

    Најспамер:
    Darko91919 или некој од другите 3-4 профила што ги направи , спамирање линкови од не знам што , патриотски песни , некој други глупости итн во текот на целата год , ќе ја ставев @iki26 ама таа се приклучи со спамовите за одбрана на името летово , али сигурен сум дека следната година со полна пареа ќе стигне на првото место.

    Најкреативна: @theowndemon 8)

    Најстабилна во ставови:
    На нестабилен форум каде што претежно дискусиите се , ова е мој став и јас не го менувам без разлика колку контра аргументи ми плеснете у лице, кој ве шиша , праење глуп со сила наместо да се признае дека ставот му е погрешен и сл , би ги издвоил @Briar Rose и @WildMk (иако некад ми делува многу наивно , мисли може да смени нечие мислење , ех беее)

    Најлажга:
    @carangigia , ме лажеше дека нешто ќе го сопирале Зајко , името немале да го дадат , таму другарчињата нејзини викаа нешто ќе беселе луѓе , ќе палеле влада ... ама на крајот... Mehhh

    Најискрена:
    PWHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHHA ... ummm.... no.

    Најзаљубена: @Someonespecial :inlove::inlove:

    Најприземена (објективена):
    Оваа година би ги посочил @Lianna Anna @Lilit @zhap4e.

    Најдрска:
    @Gosh и нема рамен во дрскости , мнооогу ми се допаѓаат овие дркости ,можеби требаше нејзе да ја номинирам и да биде нашиот бел тигар , а не онаа другана што ми го спопика 3 дена пред избори....

    Најдиректна:
    @lovestoneddd и @DAngel , како бонус ми е кога ќе фатат некој член во комбо цитирања , дриблање како Меси и Роналдо заедно да играат...

    Најфина:
    Тешко да се избере од толку многу финииии и милиии форумџики на фемина , али еве ако бирам тоа се @Purplelilac , @Doozy , @cresa-jagoda , @kravce и @Dream-Girl

    Најдосадна:
    Оваа година нема такви што ми досадувале.

    Најмодерна:
    Добро ајдее... добро ..ќе ја пишам @joy1 , добро... се надевам нема да примети , кој ќе ја чита после....

    Најинтересен машки член: @Mr. Right (*brofist*) @Scott Weiland (*brofist*).

    Форумџика со најтапа смисла за хумор :
    Реално сите ме имаат смеено убаво годинава , без разлика со каков хумор , така да немам некој посебен член за оваа категорија.

    Форумџики што фалат годинава или се молат да ги има повеќе следната :
    @Lady Phoenix @crimson @КикиМаус И Ветрушкеееее врати сеееее:l:

    Најосвежување на форумот :
    WHITE TIGER SUPREME што смета дека Мамли е квалитетен член и го избра а не ме ни спомна мене (ова е еквивалентно кога симпатијата ќе ти каже те сакам ама како брат) , @Herrera :l: , @KateKane , @NarCis@

    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @Bridget
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Yipman2 најпозитивно гледа на долго очекуваниот бан цела година.
     
    На Gosh, blueeparadise, CameliaMiller и 36 други им се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.803
    Пол:
    Женски
    @Yipman2 те ме те :D:D

    Алиии доброооо ќе се праам дека не приметив ништо :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Среќна нова и на тебе...
     
    На Yipman2 и WildMk им се допаѓа ова.
  12. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    @Yipman2 Тенкју за позитивно мислење, во твој стил :D


    [​IMG]

    :d::d:
     
    На Yipman2, SV1911, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
  13. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    @Yipman2 ти благодарам што не ме спомна, што успеа да се воздржиш:handshake:8-|
     
    На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.423
    Пол:
    Женски
    Прегратки!!
    [​IMG]
     
    На Yipman2 и vitamina им се допаѓа ова.
  15. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Wait, what?? :^)
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    @Yipman2 - најдобриот, најинтелигентниот, насмешниот, најнапорниот... све нај-нај значи! :hug:
    :D
    Јас сите ве сакам... дури и тие што ме нервирате :hug:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На dunika, Yipman2, do-re-mi и 15 други им се допаѓа ова.
  18. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Дали во тој негативен контекст влегува и најтупаџика, не за друго, ќе си се дружиме во категоријата. :D
     
    На WildMk и Bridget им се допаѓа ова.
  19. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Најдобар мод/админ: Сите оние кои успеаја да издржат како модератори (на страна од @RainBow) и сѐ уште неуморно се борат со троловските ветерници на форумов.

    Најлош мод/админ: Сите ние кои се откажавме, дезертиравме и преминавме на „другата страна“. (Ќе има ли закон за амнестија на бившите модератори? :D)

    Најинтелигентна форумџика: Како и секоја година, ќе ја ставам @Lella – не затоа што нема други интелигентни луѓе на форумов, туку затоа што кога прв пат ја приметив по зрелоста и издржаноста на мислењата беше фрапантно млада. И не е дека веќе не е млада, пак е исто толку години помлада од мене како и кога ја приметив и е исто толку интелигентна. :D

    Најдуховита: Како и секоја година, @calliope, затоа што е... well, Калиопе. :D

    Најсериозна: @poenta За целово ова време кое сум на форумов, никогаш не сум ја приметил да се однесува несериозно, да се мајтапи со некој, да се шегува.

    Најтупаџика @Briar Rose „Дали сте знаеле деке тупењето, односно blunting, е процес на модификација на краевите на ДНА веригите со кој едноверижното надвишување создадено со рестрикциски дајџест се надополнува со додавење на нуклеотиди од комплементарната верига со користење на надвишувањето како template за полимеризација? Не? Баш на таа тема спремам труд во мојата makeshift домашна лабораторија.“ :D

    Најпровокаторка: @DAngel со својата умешност во рутината good cop/bad coop демаскираше и испрати во неповрат неброено многу тролови, со life sentence во егзил од Фемина. И сето тоа без и самата да добие бан. Секоја чест! :D

    Најспамер: @WildMk – ја има во секоја тема, од А до З, што би рекле нашиве прекрасни преведувачи. „А“ како Анален во темите за секс, „З“ како „Заев“ во подфорумот политика, во секое доба од денот и ноќта, 24/7 остварува. Откако се појави, навистина дојде живот во сите теми на форумов. :D

    Најкреативна @LitttleRNBPrincess со своите мислења во „Последен филм и кратка рецензија“.

    Најстабилна во ставови: Сите во темите на политика кои сѐ уште упорно ги бранат ВМРО и СДСМ.

    Најлажга: Годинава не фативме никој со кропнато тело од манекенка, туѓо бебе или прибори за чај од кралицата Елизабета, а? Oh well…

    Најискрена: Сите ликови кои се зачленуваат со полно име и презиме, а потоа поставуваат прашања у теми за еректилна дисфункција. 0 fucks given.

    Најзаљубена @Someonespecial :inlove:

    Најприземена (објективена): @referentka

    Најдрска: @buba4e89 „Не скокај одма!“ :D

    Најдиректна: Како и секоја година, @Bridget

    Најфина: @crimson, божица на бесконечното трпение :D

    Најинтересен машки член: @Yipman2, мојот екс-campaign manager, кој освен со тролање у политика, пријатно изненадува годинава и со рецензиите на филмови.

    Форумџика со најтапа смисла за хумор @Читател

    1. RUN
    2.
    3. види под 2
    5. Позз ®


    Бонус категории:

    НајСДК: @kravce, која ги има најинтересните, интроспекциско-аналитички мислења у темата, кои ми се меѓу најинтересните за читање.

    Најнапалена: @Herrera, чии мислења у СДК ескалираа до неверојатно еротски размери.

    Најclickbait: @baba Rada, на чија креативност на отварање нови теми може да ѝ позавидат и од фармите за тролови на институтот за fake news од Русија. :D

    Најлатиница: @toogood

    Gone, but not forgotten: @imelda, @Captain-Omni, @Summerlover

    И на крај, им се извинувам на сите оние кои не стигнав да ги спомнам, а ми се драги од форумов - си знаете кои сте. :party:
     
    Последна измена: 20 декември 2018
    На blueeparadise, calliope, Dadusicka и 35 други им се допаѓа ова.
  20. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Дали сме спремни за 2019? ^_^ Ме немаше доволно на форумов годинава за да направам компетентна листа, ама традиција не напуштам, па еве.

    Најдобар мод/админ: Сите што средуваат пријави кои висат со денови во сандаче. #therealheroes

    Најлош мод/админ: Сите сме топ, хејтери умрете.

    Најинтелигентна: @Bender Rodriguez, мада и тој забушаваше годинава, ама да си се пофалиме де. (Фала за ануалниот ego boost, I appreciate it. :rofl: Јас кога првпат те приметив мислев дека си астронаут неколку минути.)

    Најдуховита: @lovestoneddd со one liners во делумно сериозни дискусии :D

    Најсериозна: И јас ќе кажам @LiliBoz. Се сеќавам првпат кога ја приметив беше кога во објаснување на избришано мислење имав пишано wtf, и ако не се лажам имаше силни негативни реакции. :lol:

    Најтупаџика: Сите што се фаќаат за ситници и после ти ги вадат низ нос со страници нанапред (@EvAngelos поз).

    Најпровокаторка: @baba Rada, и јас сум од оние што мислат дека баба Рада е всушност 40 годишен маж без работа, ама за да му е интересно низ дома си прави балалајќи на фемина и луѓето или се нервираат или сеир фаќаат.

    Најспамер: @WildMk од што ти се ма тие живци? Јас две мислења на ден да напишам го сметам за успех, таа по 30 пишува. :D

    Најкреативна: @theowndemon. Не само најкреативна, туку некој што може најбазична работа да претвори во нешто во што ќе се ѕвериш пола саат прашувајќи се зошто. Плус, сметам дека е една од ретките од кај нас што стварно знае како да тера во животот и да ужива во него. Таков впечаток имам, те молам научи ме да бидам како тебе, фала.

    Најстабилна во ставови: @EvAngelos, ама не си ласкај, треба да знаеш и да си флексибилен во дебати.

    Најлажга: Јас кога си велам дека ќе почнам да учам ги учам оние ужасни досадни македонски емиграциони друштва по историја а уствари до ден денес не ги знам и не ме интересираат (тепајте ме, патриоти).

    Најзаљубена: @Someonespecial *веѓа смајли*

    Најприземена (објективена): Се плашам дека не се наоѓа таков, сите сме пристрасни донекаде.

    Најдиректна: @Gosh, иако и таа забушава. (Не сум толку активна за да познавам нови дрски фаци океј?)

    Најфина: @Purplelilac човечка форма на деминутив. :inlove: (Мала тајна: го отворам ќошето некогаш за тебе да те читам)

    Најдосадна: Тие што индиректно пердашат некој во сдк и на крај викаат ако се пронајдовте жал ми е. Параноична будала како мене секогаш се пронаоѓа, дури и кога разумот ми вели дека најверојатно немам рчка со Бубаче или некој сличен.

    Најинтересен машки член: @Ketchup, муа :*

    Форумџика со најтапа смисла за хумор: Океј слушајте ваму, имам интензивни чувства за оваа тема. Вие што ставате во Насмевка слики од баби со 3 заба, бебиња со пива во рака и мечки со пушки и што ти знам, заедно со вас што објавувате вицови а ла Солза и смеа 2009та, што ставате ужасни македонски мимови во демотивација формат, мажиштата што ставате сексистички стрипчиња, вие жените што ги лајкнувате со цел памет, а и вие што ставате ултра промашени работи од камај на кои се смее секој втор сељак, поштено ве молам да се вратите во 2004. Sorry not sorry, се депримирам кога ги отворам тие теми, затоа и не ги отворам. :D

    Посебна категорија за најлоша смисла за хумор: @Orthophill. Имаше одговорено на еден мим од Евангелос со цитат од Библијата. But then again, ретко се смеам толку колку што се смеев на тоа.

    Најфотофеминки: @joy1 @danichap @Minnie 1 @Rose96 @Rabbit плус оние кои се вклучуваат само и единствено да ставаат слики, и после магично ги снемува. :D

    Најдобра комбинација за кинење живци на конзервативни луѓе: @DAngel @lovestoneddd, ако ви е за утеха, се смеам на глас додека ви ги бришам мислењата.

    Најдобар слушател за хроники од земјата на слободните: @Nigredo Odor те сакаммммм :l: Во паралелен универзум живееме заедно во прескап стан во Њујорк и уживаме во господовите лета.

    Најдобар слушател на хроники од школските клупи: @Mishela, при секој поголем скандал си мислам, океј ќе напишам реферат на Мишела и ваљда ќе ми потврди дека може и не е во мене проблемот. Плус, добро е да се смееш низ плачење кога историја ќе ти пише кец. :inlove:

    Најголема жртва на аутокорект, а воедно и негов обожавател: @Tan4ence

    Најqueen во тривија: @KateKane

    Најтрпелива: @WildMk Некогаш те читам и си викам, посакувам да го имав овој левел на енергија. Алал да ти е, толку ќе кажам.

    Најхорни: оној Роберт или како и да беше, @Herrera, 90% од машките членови, сите што пишуваат крипи еротски приказни, а уште повеќе тие што ги читаат. (Направете си една собиранка најпаметно).

    Најскорпија (флешбекови од моите кринџовски хороскопски моменти од 2013): @cresa-jagoda, не сум сретнала некој погорд на својот хороскопски знак. :D Воедно и најмногу ти наликува животот на шпанска ромком серија, will they won't they, се осеќам како на јајца да газам секој ден кога читам како уште не можете да се погодите со тој што го сакаш, мислам мене повеќе ќе ми олесни кога ќе се фатите, жими сè. :rofl:

    Најфеникс: @Yipman2, изникнува од пепелта двапати во годината, еднаш кога треба да прати грм грм грм и вторпат кога се бира феминка на годината и тоа првиот пат е манипулација за да добие соработка за вториот. I'm onto your games bitch. (евентуално ако има гот таа година може и третпат да го видиме).

    Најмеханички мислења: @EvAngelos, како со ѕид да збориш, со таа разлика што ѕидот веројатно не би спомнал лгбт заедница во муабет за коњи и не би почнал да збори за комплексноста на човечката клетка во муабет за времето надвор.

    Најбеб: @Ketchup те сакам бебу. Не, не сме новиот фемина power couple, fuck off.

    Најненамерен сексист: @GirlLove, sorry, but whyyyy?

    Регуларни God комплекси: оние на @Cka @Abeja @Snow-Star @buba4e89, со поинакви зборови, ,,сите наопаку јас терсене, само да не сум како другите."

    Најголеми God комплекси: @sjdgo @Bridget. Ако кажеш дека небото е сино, тие ќе те убедат дека небото е зелено, а притоа ќе коментираат дека им е испод ниво да зборат за бојата на небото со тебе со оглед на твоите години. :D #трауми

    Енромно голем God комплекс што тешко се споредува со другите: @Briar Rose ама видете, таа бар не се труди да го прикрие како горенаведените, а тоа е за поштовање. Плус, Брајар, сум кажала и порано, има некоја страшно интересна жичка во тебе, бидејќи не е тајна дека си екстремно самобендисана, ама допираш и до некој степен на невиност во самобендисаноста што всушност многу ми се допаѓа. :lol: Плус, многу ми е интересно кога читам твое мислење бидејќи на некој начин секоја реченица ти е побесна од претходната. Се сеќавам во темана зошто луѓето не сакаат паметни луѓе за дејтање, имаше пишано нешто во стил ,,така е, сите нè сметаат за чудовишта", тоа ми беше голем power move и big dick energy. :D I like you.

    All in all, ако некој ја одбележа годинава, тоа е дефинитивно: @WildMk, и ако победи некој што не сме го виделе подалеку од 40ка, Ќоше или Модни критики, ќе бидам доста тажна. Не е шејдинг ова, само горчина што никогаш не победува мојот фаворит. :lol:

    П.С. Има еден куп фини и паметни членки што не ги спомнав само бидејќи ќе пропуштам некоја па ќе си ја трескам главата од ѕид. :drunk:

    Twenty nineteen, here we come hoe. (hollest)
     
    На Amellie13, blueeparadise, Scott Weiland и 29 други им се допаѓа ова.