1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2019

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Bitter-Sweet, 1 декември 2019.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.106
  Пол:
  Женски
  Не е рано за темава, нели? :D Гледав баш другите кога се отворени, некои порано, некои подоцна. Па ајде да видиме како стојат работите. :D
  Ги пишувам само категориите, јас подоцна ќе ги одредам, според мое гледиште, кои членови за каде се.

  Најдобар модератор/администратор:
  Најлош модератор/администратор:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најобјективна:
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор:
  Форумџика во негативен поглед за цела година:
  Форумџика во позитивен поглед за цела година:

  Ова се категориите од @Offspring која ја отвори темава во 2012 и традиционално си ја продолжуваме, а може да се дополни и нешто свое.
   
  На LejlaD, GoodGirl45, Rama и 12 други им се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.510
  Пол:
  Женски
  Најдобар/најлош модератор: ќе се воздржам тука, не ми паднало во очи годинава ништо посебно скандалозно или неправедно, стандард по некој трол се толерира повеќе отколку што треба од администрација, ама крај краева сите вложуваат труд за почит :)
  Најинтелигентна: @Nigredo Odor @Lella @Briar Rose @Tan4ence @Lianna Anna @KateKane @lovestoneddd @Nausicaa @theowndemon @Srckata28
  Најдуховит/а: @Gosh @Fauhxy @John Snow @VoodooGirl
  Најсериозна: @nextredstyle
  Најтупаџија/најдосаден: @EvAngelos (на форумов и пошироко)
  Најпровокаторка: @LiliBoz
  Најспамер: @Keanu_R.Wick
  Најкреативна: @theowndemon
  Најмодерна: @Ugly Duckling посебно ми остави впечаток во модни критики годинава :*:
  Најискрена: @WildMk @irrelevant
  Најзаљубена: @prominent
  Најобјективна: @Lianna Anna @ivi1987
  Најдрска: @Bridget @Lilit
  Најдиректна: @Asparagus @lovestoneddd @Gosh @Alisa22
  Најфина: @prominent @Purplelilac @Anabelle.Amorette @Rama @Dream-Girl @Peperutce1115 @x.Daisy.x
  Најинтересен машки член: @John Snow и твитер другарчето @staycalm :D
  Најинтересна нова членка (зачленета годинава): @Sejfullai
  Форумџика во негативен поглед за цела година: @sjdgo
  Форумџика во позитивен поглед за цела година: @Briar Rose омилена со научните реферати, но и раскажувањето во ФМЌ со кое стана уште поинтересна, духовита и поблиска :f:
   
  На Ugly Duckling, LejlaD, M&M и 36 други им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.596
  Допаѓања:
  171.604
  Пол:
  Женски
  Форумџика во позитивен поглед за цела година: @bittersweet .. :hug:
  Најдосадна: @Dust ..т.е јас:D
  толку придонес од мене за темава, следниот пред нова година:D
   
  На LejlaD, M&M, GoodGirl45 и 10 други им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.896
  Допаѓања:
  223.775
  Пол:
  Женски
  Јас сум почестена што уште во првиот пост сум спомната, исто ми значи, а добро а лошо. Посебно од личност која едвај чека да и се пружи ваква огромна шанса да може да се ИСТАКНЕ со својата енормно закржлавена мудрост.
  Немам желба да кажувам дали овој бил објективен лицемерен или не знам шо, сите горе долу си знаат што мислам и нема потреба апсолутно да се повторувам.
  Фала на сите што ќе ме спомнете и прескокнете и чисто колку да знаете - баш ми е гајле :*
   
  На LejlaD, ocicka2014, fana и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  @Bridget да дојде да поплачеме сите сложно.
  Што очекуваш Лили од луѓе што НАУЧНО се едуцираат на форуми, место да фатат да прочитаат некоја книга, да научат нешто и да се самовоспитаат.

  Иам јас за у неколку никаде не спомнати категории... но... ко на пример тофу категорија, едно та исто категорија, пациенти, утната терапија, трауми од детство и слично.
   
  На LejlaD, Abeja, ocicka2014 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Најдобар модератор/администратор: Цел тим, но бидејќи највеќе ја "замарам" за консултации ќе ја одвојам @RainBow, а и сепак најголем товар има за цел форум :D
  Најлош модератор/администратор: / Никој, секој си работи максимално посветено во своите категории :)
  Најинтелигентна форумџика: колешките @Peperutce1115 и @Unicornus
  Најдуховита: @Gosh, доста се имам смеено на нејзини мислења. :D
  Најсериозна: @Lella, @Briar Rose, во позитивна смисла, онака сериозно ми делувате и стабилно како за прилично млади личности. :D
  Најтупаџии и најспамери : Сите што пишуваат по еден збор у 200теми у секс категориине и што си бараат партнери за тројки и не знам ти што:rofl:
  Најпровокаторка: Карамиа и нејзините 100 профили :lol:
  Најкреативна: @theowndemon
  Најискрена: @prominent
  Најзаљубена: @cresa-jagoda и @prominent
  Најинтересни во ФМЌ: well, сите ама посебно омилени ми се мислењата на @Billy Idol @prominent @Purplelilac @Peperutce1115
  Најинтересни во 40+/- (редовно ве читам :$): @Bubce38 @LiliBoz @mareane @Alishan30 @referentka @Bozica1980
  Најдиректна: @Gosh @Bridget @Lilit
  Најфина: @prominent @cresa-jagoda @MeckaCia @Unicornus @theowndemon @Peperutce1115 @Someonespecial @christinnn @Cinnamon Bun @Jane Lane @Bitter-Sweet
  Најдосадна: Тие што бараат партнери на форумот и смараат со пораки и тие што бараат состави да им пишуваме по ЛП. :D
  Најинтересен машки член: @Billy Idol
  Форумџика во негативен поглед за цела година: @macencef
  Форумџика во позитивен поглед за цела година: @Alishan30

  Има уште многу категории шо би ги пишувала и тагнувала али доста е и ова, се изморив. :lol::whew:
   
  Последна измена: 1 декември 2019
  На LejlaD, M&M, MrenaRiba и 27 други им се допаѓа ова.
 7. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  7.782
  Пол:
  Женски
  Да, сега ни докажа дека не ти е гајле кој што мисли за тебе, со ниски индиректни ( пошо како и увек немаш гз за директно да кажеш што мислиш) навреди и инсинуации базирани на мислења од други теми каде што членката се отворила за некои деликатни прашања.
   
  На Rama, Someonespecial, Alisa22 и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  Пoчнaвте ли, штo не кaжaвте дa се нaчешлaм, нoвoтo кoмплетче дa си гo oблечaм, кaрмин црвен... Иaкo, дoсaднo веќе, секoјa гoдинa истo, прoвoкaтoркa, директнa, дрскa, негaтивнa...зaр пoсле тoлку гoдини не видoвте ништo другo пoдлaбoкo вo мене :D ПoздрaФ, бaцки.
   
  На galapce, LejlaD, snegulkata и 51 други им се допаѓа ова.
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.795
  Допаѓања:
  163.891
  Пол:
  Женски
  Еми ај у најзаљубена да те стават:o
   
  На LejlaD, Rama, duffi и 12 други им се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  Ху ар ју?
   
  На Abeja, ocicka2014, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.896
  Допаѓања:
  223.775
  Пол:
  Женски
  Игнорирај.
  Се појавува само коа треба отроФ да се фрли.
   
  На Abeja, sj *O*, TeddyGrey и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  Ау влечуга значи...
  Или дупли профил.
   
  На sj *O*, TeddyGrey, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  @Lilit @LiliBoz
  Не бе, за во екипа со нас е Аспарагус, иста сорта сме :D
   
  На TeddyGrey, Lilit, JuLleE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  Категориите базирани на тоа кој колку си развива дискусија у +/-40 или ФМЌ, у модни критики кој на кого лајкнал или критикувал, која дала грешен рецепт за равенија, ако некоја била тагирана за нај паметна, оваа другата ќе ја означи за нај убава итд итд..
  Боринг.
   
  На LejlaD, Oxymoron, Cinnamon Bun и 2 други им се допаѓа ова.
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
  Вие што се лутите за критиките бевте истите што велевте дека не треба да се замараш за некој обичен форум или јас сум грешка?
  Како и да е не можам да одговорам на темата затоа што тешко запамтувам имиња па и овде затоа ќе дадам одговор подоцна.А за тие кои се лутат еве може и јас ќе се поднавредам ако некој ме стави во лошите категории но на крај од денот тоа е нивно мислење што не значи дека е точно за вас.
   
  На galapce, LejlaD, Rama и 10 други им се допаѓа ова.
 16. Disconnected_

  Disconnected_ Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  wtf со темава? :D Ко оние лексиконе што ги попунувавме од прво за второ одделение. :D
   
  На Espadrila, Angie1432, nightingale и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  34.873
  Многу комлекси вриштат од особи кои се први дијагнози и психолошки профили да ни поделат, да ни помогнат на нас кутрите небитни паченички на форумов...

  Али океј, чим не можете сами да си помогнете, фала шо се сожаливте барем на нас да ни помогнете.
  Вие можете шо било за било кој да пишете, али пу пу скраја да е шо некоја пишала дека сте провокаторки.
  Па уште и говор спремен ко Оскар да е доделен, на првиот мочан пост на темава, демек која сум јас, над сите вас, не ме дирнуе шо некоја небитна особа рекла за мене.

  Епа не може секоја особа да ви го лиже гзот.
  Особено не на форумов, кај што сте небитни као и сите нас.
   
  На galapce, LejlaD, Oxymoron и 19 други им се допаѓа ова.
 18. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.896
  Допаѓања:
  223.775
  Пол:
  Женски
  Колку знаеш да го изопачиш тоа што некој го кажал е богами за аплауз. Треба креативност за тоа, да. Гзолижач не ми треба. Мислење ќе си кажам па макар и ти на глава стоела. Фмп
   
  На LejlaD, fana и Gosh им се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  А ние што ќе останеме неспомнати, заборавени. Ко да не сме постоеле, Ние што да правиме? 8-|
   
  На galapce, LejlaD, Lostinparadise и 60 други им се допаѓа ова.
 20. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  2.774
  Пол:
  Женски
  Grab the popcorn сестро :D
   
  На boo3, Brinetka, nena2010 и 18 други им се допаѓа ова.