1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2020 година

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од cresa-jagoda, 5 декември 2020.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.769
    Допаѓања:
    259.738
    Е не. 8)
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  2. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.241
    :D
    Мрч бе:D
    Мрч сум и тоа од 11 март 2020, и нема да запрам се додека не престане лудилово.

    Важно е да ја обележиш усраната 2020, а дали си мрч или не ич не е важно:D

    @CameliaMiller Камелио поштено се изнасмеав сама.
    И да-мрч сум - признавам
     
    На mareane, JuLleE, LadyC и 7 други им се допаѓа ова.
  3. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.769
    Допаѓања:
    259.738
    Не си од сеа мрч, него сеа ќе пунам ја 30 па ми се може, не моеж детиште да ме викаш :devil: :P

    :*
     
    На fana, LadyC, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Најинтелигентна форумџика: има неколку кои се впечатливи доста дека отскокнуваат со своето познавање за разлика од другите. Тука ќе ја сместам @Kaetana @An-na @Mantub @Lilit @JoyJoy @CameliaMiller @danichap @0ли @kukla21

    Од сите овие ликови само Лилит не трпи спротивно мислење. Со другиве можеш да спориш до другиден на различни оски. Додуша Мантуб може да ти изнапише дека си глупа и да се изгубиш ама нема лутиш. Јас во принцип не се лутам на жестоки реакции. Навикната сум.

    Најдуховита: @BabyT* , @AlicaInWonderland @Spidy @happygirl @lackygirl @Milaаа991 по можност у комбинација во исто време и место. Тука се и @The Unicorn @Мариаа. @srekice @Happyinlove @Emma2 @Mari* @TeddyGrey

    На овие ликови не треба да им црташ со една реченица разбираат што сакал авторот да каже.

    Најсериозна: @An-na Анче ми е карактеристична по тоа што увек искача во заседа. Многу интересен лик. Нема дискусија, нема објаснување туку искача со обвинение, констатација или суд и заминува. 99,9% е критика тоа што го пишува. Како во трофазна да е уклучена и на штрек. Баш така ја замислувам. И во тоа е посебна и уникатна што ја прави специфична отскочува од мнозинство. А јас обожавам посебни ликови така да не е замерка Анче биди си своја и претпознатлива. Се надевам и во живо така им ускакаш у сред лежерност. Иначе летаргија ќе фати човек од копии безлични.

    Најтупаџика: ова е група веројатно за златната тројка тепачи + хранење со компир на трет месец + и вадење клинови. Овие ликови се интелегентни заедно колку една мравка. Не вреди да ги тагнувам ништо не допира и онака до нив. Само бајачка.
    И онаа подгрупа на овие: ако толку ги сакате земете си ги дома уличните и чувајте си ги. Оваа подгрупа е најглупа на свет.

    Најпровокаторка: мене лично ме испровоцирала само @LiliBoz до степен да ја запаметам на прва

    Најкреативна: слабо тука

    Најстабилна во ставови: @RainBow не ја мрда ни цунамии. Макар и грешела.

    Најобјективна: @TeddyGrey

    Најдрска: @LiliBoz знае да те извади од петици за две секунди и да те трасне од земја. Толку добро го прави тоа што другиве што како папагали повторуваат насекаде излишни фори од форумов може на часови да и идат. Лавли :)

    Најдиректна: @Mantub малку да биде похрабра и да искочи од вин вин позиции со позадинска поддршка би сакала да ја прочитам и во друго светло. Можеби и не сум имала среќа да налетам и сум грешка али таков ми е генералниот впечаток за овој лик.


    Најфина: @Mari* воедно и одличен хумор владее

    Најдосадна: оние со бебињата / децата што си ги сакаат највеќе на свет. Па драми и беседи. Очи да ти истечат. И оние што патат по мешето, па галат мешиња..Па тоа коментари како ме разнежни леле мори мајко.

    Форумџика со најтапа смисла за хумор: има многу оперирани

    Форумџика која ми стана драга годинава: @Ava.84 сега ја чекам да се породи и кога ќе се распашкаме по теми има лом да биде.

    Форумџика на која и ја праќам цела позитивна енергија: @Bubce38 одвај го чекам денот и јас како за Оли.

    Најубава тема на форумот: темата за слики од ваши миленици


    Форумџика во позитивен поглед за цела година:
    - @danichap едно такво убаво створење со една таква убава харизма не се гледа често. Достојна и самоуверена, жена планина. Тоа душата памук. Можеш да ја вреѓаш до другиден.
    Е за такви ликови вредат форумите. Ќе си го најдеш и ќе го сместиш во реалност.

    - @LiliBoz навидум некршлива, но толку нежна. Мајкиште, жениште! Да и сте во кожа ни три минути не би издржале би се расплиснале на милиони парчиња. Капа доле мила моја.

    - @TeddyGrey познавате некој за кого тврдите дека може да ви е пријател без да му го знаете ни името? Некој за кого слободно може да тврдите работи без да го познавате лично? Ете тоа е Теди. Душа најубава.


    Мојата екипа е во посебна лига и веќе ми се приватно пријатели така да ги вадам од секоја група јел се спешл и ви посакувам и вие такви да си најдете*

    *Фала што ме тагна на темава Лили па можев да сумирам впечатоци.
     
    На kukla21, Mantub, Kaetana и 21 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Иии она коа мислиш дека нишо од овде не може да те допре ќе пише ФриМајнд и слободно моеш да се носиш у три лепе со тоа јер знаеш дека жената не збори у празно.
    Те сакам ма.
    Ама емоциите ќе ги чувам уште некој ден ;)
     
    На BabyT*, Spidy, Lilit и 7 други им се допаѓа ова.
  6. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Апдејт:
    Најискрена: @Mantub
    Најтупаџика/провокатор/најдосадна: @buba4e89
    Најинтересен машки лик: @John Snow
     
    На mal.ecka, John Snow, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.209
    Пол:
    Женски
    Ееееххх, колку мислења и ставови имам сменето откако сум тука. Само доказите треба да се доволно цврсти да ме разубедат.

    Јас веќе ја спомнав @KateKane во другата тема, тука би ја спомнала @Kaetana толку стрпливо објаснува, надолго и на широко, мерак е за читање. За @danichap се сложувам со сè што напишала погоре freemind, од збор до збор.
    @Mishela ми е најдругар за книги, секогаш сакам со нејзе да си муабетам, за книги и серии, иако некогаш ни се разликуваат мислењата.
    Форумџики кои сакам да ги читам и по години поминати се @Lilit и @JuLleE. Со Лилит толку се имаме расправано, па бевме колешки модераторки, па ехеее, историја. :D

    @Cosmi @theowndemon @Ava.84 има многу за спомнување уште зашто имаме одлични членки. :)
     
    На theowndemon, Kaetana, mal.ecka и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Јас не ве познавам, мислења читам, кој ги напишал не. Исто како на факултет, ќе научев ама наслов немаше да прочитам па после оди мисли каде и што треба да се одговара.
    Ќе си напишам моја листа за да ги вметнам тие што ги знам.

    - Најсликар: @1209, многу добар впечаток ми имаш оставено, кул личност во секој аспект што сум прочитала. Омилена ми си.
    - Некој со сличен карактер: @theowndemon, осмислуваме се' до најмал детал, се хајпнуваме и за обичен цртеж, прва те забележав ради никнејмот, а мислам ти беше шо сака да има дете именувано Џелибин.
    - Некој со кој сакам да имам повеќе контакт: @Amellie13, слични интереси, слично размислуваме, исти проблеми, срамежливи и интровертни.
    - Најфина: @Blue.Sky, ми изгледаш како добар и фин човек и во рил лајф, истото важи од @Amellie13.
    - Најмила: @Dream-Girl, ти го кажале и други но: блазе на твоите со дете како тебе, нежна и приземна.
    - Најкреативна: @SofiMar_ од фемина инстаграм до домашните изработки на украси, секогаш скоцкано без грешка.
    - @joy1 за мода, кога ќе потпораснам можеби ќе ја достигнам хаха.
    - Најобјективна и најконструктивна: @cresa-jagoda, во темите со совети го забележав тоа, секогаш добри совети.
    - Најдуховит: @Billy Idol, прво во ФМЌ начинот на кој раскажуваше, а после и приказната со именикот, тајмлес. Значи можи и креативен да си, во пишување.
    - Најдиректна: @Mantub, добро е што има некој како тебе малку да не' размрда, да не си се тапкаме по рамо.
    - Најинтересен машки член: @John Snow, ќе видам двајца се караат и оп ете го Џон со саркастичен коментар, дури и скриншот имам во телефон од некое мислење.
    - Најинтелигентни и стабилни во ставови: @KateKane, @lovestoneddd, многу сакам да ве читам, имавте големо влијание на мене во позитивна смисла.
    - Форумџика која сакам да бидам кога ќе пораснам: @DAngel, објаснување не е потребно, таков впечаток имам засега во одредени теми.
    - И членка која ми недостасува: @Animali и @Lady Phoenix.
    @Someonespecial пишувај почесто, фалиш.
    Ете, @sweet-cherry ја заборајв, една креативците во теми со фотографија.
    - Најдосадна: @Ugly Duckling
    Изумив некој сигурно, ама засега тоа би било. :sun:
     
    Последна измена: 14 декември 2020
    На SofiMar_, Mantub, lovestoneddd и 18 други им се допаѓа ова.
  9. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Јас секоја година мислејќи се што да пишам, а што да не пишам во темава :D :

    [​IMG]

    Не знам колку ќе ми е кохерентна листава, имајќи предвид дека 2020 е еден огромен кластерфак што повеќе беше ко fever dream отколку реална година, ама... here we go again. :D

    Најинтелигентна: Right off the bat, годинава тука ми се истакна @KateKane, не само во смисол на сестрани знаења, туку и способност за расудување. Не сум сретнала дискусија во која учествувала каде се дефокусирала или избегала од поента. Плус секогаш пишува на начин што те тера да си кажеш „да, баш во срце ја погодува поентата“. Треба кликер да ти работи за тоа, а нејзиниот работи и тоа како.

    Астро-љубител на годината: @Amellie13. Првата асоцијација за неа ми е астрономија, вселена, ѕвезди... :D Исто така многу паметна девојка што секогаш е задоволство за читање.

    Најколумнист: @danichap. Колумните редовно си ги читам иако обично темите не би ме интересирале. Ама нејзините се стварно интересни и едукативни, богати со информации, а и одлично склопени и напишани.

    Најосвежување: @Srckata28. Обично тука се ставаат нови членови, ама категоријава јас ќе си ја протолкувам како „чии мислења ми делуваат како ладен сок на жешко време“. :D Воедно, ја доживувам како nice addition of the outside world на форумов, бидејќи некогаш некои мислења тука ме депримираат и се прашувам што да фак барам на форумов. Aма после ми текнува дека Срцката е тука и сè е океј повторно. :rofl:

    Најинтересна: @Sejfullai. Воведува весел дух кај што ќе се појави, ама во хаотична смисла. :D Тоа просто го обожавам, дефинитивно ми е едно од најголемите обележја на форумов годинава.

    Нај-intriguing: @f.girl. Не знам зошто ја немам приметено порано, ама во последниве месеци ми е една од омилените за читање. Во секој случај, во нареднава година се надевам уште повеќе ќе ја читам, мислам дека има многу да понуди. (Пишувај почесто рецензии на книгите што ги читаш, I'm a whore for рецензии :D)

    Најстабилна: @CameliaMiller. Имам впечаток како да е некој who's got their shit together. :D Не е од скоро ова секако, и минатите години го мислам истото, ама сега ми текна да потенцирам. Не знам како успеваш, како постигнуваш, и секако не знам колку во реален живот сè ти е тип-топ, ама на форумов јас имам таков впечаток, како да не те изненадува ништо и како да сè да држиш под контрола. Goals goals goals. Goals во секој можен поглед.

    Најбанирана: @WildMk, лани ја ставив како најпровокаторка, ама изгледа годинава ептен ја отера таа титула надвор од границите. :D Ако читаш, а знам дека читаш, сакам да знаеш дека уште си ми една од најомилените членки на форумов of all time, покрај сите скандали и контроверзии. Во секој случај, несомнено ја одбележа и оваа година, во сопствен стил.

    One-liners-на-годината: @theowndemon. Оние кратки твитер-формат постови во сдк многу често ми се хајлајт на денот. :D Без разлика дали е за Пес, за другарките, за рандом shower thoughts што ти се вртат низ глава, небитно. Имаш целосна поддршка од мене да продолжиш да ги пишуваш, сакам таков quality content да читам, и ова е без трошка зафрканција кажано. :D

    Див коноп на годината: @Bridget. Во превод, кај не ја сееш таму никнува. :D Ама многу ми е интересно кога читам некоја актуелна тема, од тие што се секое чудо за три дена, и Бриџит речиси невино се појавува и ги цитира сите, па тие враќаат, па по пат се загубуваат во одговорот, па пак ги цитира, па тие се нервираат, и така, интересно е. Неопходен лик е. Што би рекол мој сакан професор: ти ја мислиш во бандера ќе удри, она по жиците оди.

    Математичко нишало на годината: @Mantub. Уште не можам крај да ѝ најдам, во повеќето теми викам еј потполно се согласувам од збор до збор, во друга тема си викам дали е истава членка ова? :D Не дека си менува ставови ко чорапи, далеку од тоа, туку идеологијата ѝ е all over the place, а во исто време успева да биде конзистентна. Не знам како. :lol: Ако не се кажам во расизам имаше нешто out-of-place пишано, и во темата за grooming, од тоа што ми текнува вака од ракав. Битно ја имаше секаде и беше јасна и гласна, така што секако нема да ѝ избега на мојава новогодишна листа. :D

    Ненамерен сексист на годината: @GrimTheReaper. Мислам дека ова е годинешниов претставник на „жена мајка краљица“ феминизмот. Сосе „жена е институција“ вајбови, сосе слат-шејминг вајбови, сосе „holier than thou“ вајбови, цел пакет.

    Пријателството на годината: @theowndemon и @Vitaly. Стварно сè се свртело наопаку годинава.
    [​IMG]
    Girl... што се дешава? :D Прибери се.

    Нај-психо-вајбс: @Billy Idol. Непопуларно мислење, ама имам осечај како да пишува од соба со колекција ножеви по ѕидовите, немам појма зошто, не прашувајте.

    Нај-ви-спомнав-ли-дека-сум-докторка: @Dream-Girl. Дечки, мислам, мислам, дека Дрим студира медицина, имам чувство некое. :D

    Тивка-вода-брег-рони: @Ketchup. Не сум сретнала некој кој го знае цел форумски чај, а никогаш не учествувал во ниту еден. Имам чувство дека кога форумов еден ден ќе пропадне, ќе биде негово дело.
    [​IMG]

    Во секој случај, дојде крајот на уште еден циклус од love-hate врската која сите ја имаме со форумов. :D
    Лани реков чирс на уште една непредвидлива година, ама не мислев дека ќе е *вака* непредвидлива. Овојпат ќе кажам дека доста ни беше на сите, па во нареднава година да се надеваме на помалку мислења за чумата, а повеќе за патувања, за дружења, за нови спомени и интересни доживувања, и за уште поинтересни дискусии. :d:
     
    На RoseRain, Mantub, f.girl и 28 други им се допаѓа ова.
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Е умрев на описиве посебно последните :rofl::rofl:
     
    На Blue.Sky, GrimTheReaper, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.426
    Пол:
    Женски
    Прво се пробвам СДК за да знам дали на Твитер да ги клавам. :devil: :D

    :lol:
     
    На CameliaMiller и Lella им се допаѓа ова.
  12. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Trust me I feel the same way. :lol:
    :hug: :l:

    @Lella ми го разубави денот. :inlove: :D
     
    На Lella, GrimTheReaper и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  13. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Хммм од кај да почнам ? :^)

    Нај секта : нашата секта Мајки во Германија :lol: , се изненадив колку многу не читале од страна, ехееее суперишка :party: , комплетно сите членки кои пишуваме во таа тема.

    Најдотерано форумско дете на форумџика : @FreeMind

    Најдуша форумџики со кои ама ич бе ич не се дружам , но си ставаме лајкови : @LejlaD , @LadyC , @M&M , @Love 83

    Најдруштво : комплетно сите што идат на фемина четот и сите што се дружиме во подфорумот форумски игри на чело со брат ми @Yipman2

    Најтазе 2020 мајки за кои ептен се израдував : @dunika , @Alishan30 .....во исчекување за @Ava.84

    Најчленка што сакам да бидам како неа и ако се пружи прилика и лично да ја запознаам да се изнасмееме во живо : @buba4e89

    Најнови членки позитивно откритие за 2020 : @GrimTheReaper , @Biljarkata , @tinka-mace , @LadyLollypop , @mode-kristina , @prominent , @Ahoy , @edna_malecka

    Нај нај најјјјј - интелигeнтни членки : @theowndemon , @Nigredo Odor , @Bridget , @Purplelilac

    Најчленки за кои сум имала погрешно мислење , а уствари баш нормални биле,не се караат со мене, фини на муабет : @DAngel , @CameliaMiller

    Нај - КОРОНА клан : @referentka , @JuLleE , @vitamina , @CameliaMiller , @Ahoy

    Најдоверливи членки со кои имам континуирано стабилен форумски однос : @Dust , @cresa-jagoda , @Rama , @Dadusicka , @stetoskop


    Членка што не можам да ја преболам, ненормално многу ми фали на форумот е @baba Rada

    Ако ми текне уште некоја категорија, ќе додадам .
     
    На LadyLollypop, Yipman2, Роберт 7 и 21 други им се допаѓа ова.
  14. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Категоријава ти е јака @Herrera :D
    @Lella ја добива титулата за најкреативна. Многу фино склопено ме насмеа.
     
    На Lella, LejlaD и Herrera им се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Мислам дека треба да побрзаш со растењето, не верувам дека сум многу постара од тебе :rofl:
     
    На theowndemon и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  16. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Добро, пораснам во наводници, интелектуално растење. :lol:
     
    На Dentina и DAngel им се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.426
    Пол:
    Женски
    До сега за ова се думав. :D Има минимални шанси да сум јас ама можи и другарка ми. Не памтам. :D Јас ќе имам едно дете, ќерка, и ќе се вика Софија. :rofl: Решено е години уназад и уз раскин го добив "спорот" за името. :rofl: :whew:
     
    На Biljarkata, CameliaMiller и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Најдобар модератор/администратор: @cresa-jagoda, најпосветена е и често е уклучена, па пријавува мислења и се, браво, за пофалба е :)
    Најинтелигентна форумџика: @Alishan30
    Најкреативна: @Ugly Duckling @theowndemon и многу други што се активни во темата за цртачкиот предизвик и фото натпревар, ви се восхитувам на креативноста
    Најмодерна: @joy1 @buba4e89
    Најшминка: @marama, се подобра и подобра годинава, обожавам да те гледам :inlove:
    Најискрена: @Bubce38
    Најзаљубена: @prominent
    Најколешка: @MeckaCia, секогаш тука да објасни и да ни помогне за се
    Најколега: @Waverly Raven, истото го мислам и за тебе, секогаш споделуваш искуство за се, ептен сте ни од помош со @MeckaCia
    Најфина: @prominent @bicycle @Stephen Amell @Ugly Duckling @Guns N` Roses @Bubce38 и сите од фмќ, да не продолжам да набројувам, ќе заборавам некој како и да е
    Најинтересен машки член: @Ahoy @Waverly Raven @Billy Idol
    Член што сакам појше да го читам: дефинитивно @Waverly Raven, едно време дојде у фмќ и го снема, врати се назад :D
    Форумџика во позитивен поглед за цела година: @prominent

    Мојата скромна листа за оваа година, со оглед на тоа што баш и не читав премногу годинава, затоа е и така пооскудна. :D Намерно се избегнати негативните категории, затоа што како што кажав не читав премногу, а и доволно беше негативна годинава сама од себе. :D
    Се изненадив колку сте ме тагнале, со оглед на тоа што последниве месеци и не бев баш баш најактивна искрено. Значи сепак сум оставила некаков впечаток на форумов годинава, без разлика дали негативен или позитивен. :)
    Со уште појаки сили идеме у 2021.:d:
     
    На LadyLollypop, buba4e89, marama и 10 други им се допаѓа ова.
  19. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.114
    Пол:
    Женски
    Абе леле бе па.
    Ме имало и мене.
    @bicycle :rock: :hug: :* ти благодарам #најодсрцеверимач лепото :l:
    @simonka93 forever-че си ми :l: :l: :l:
    @LiliBoz знаеш дека си луда и чоек со огромно срце ( и друго ама ај не пишам тоа :rofl: ) и те обожавам.
    @CameliaMiller you rule baby ! :smoke: (hollest) :l:


    Се подмочнав жими се.
    Среќна сум. :D
    Да ви се плукнам се радувам на форум бе. |(
    Колку може животот да ми е забавен from scale from 0 to 10 ? (facepalm)

    Што јегер?
    Да ви кажам оваа 40ка ме расипа. Скроз на др ми текиња у моментов, вие само за кока кола се фативте. 8-| :rofl:
    Ниеден пијалок не е САМО пијалок у 40ка!
    Секој пијалок е Д пијалок :!:

    @CameliaMiller леле Камелијо ти ќе ме умреш со @fana моментот. Урлам !!! :rofl: :rofl::rofl:
     
    На fana, mal.ecka, Ahoy и 8 други им се допаѓа ова.
  20. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    FB_IMG_1607968651215.jpg
     
    На fana, T.e.d.d.y, mal.ecka и 13 други им се допаѓа ова.