1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики на годината 2017: Annath и danichap

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 17 декември 2017.

?

Која форумџика ја одбележа 2017 година?

Анкетата е затворена на 28 декември 2017.
 1. Annath

  208 глас(а)
  33,5%
 2. Bender Rodriguez

  123 глас(а)
  19,8%
 3. danichap

  208 глас(а)
  33,5%
 4. Dust

  126 глас(а)
  20,3%
 5. Gosh

  119 глас(а)
  19,2%
 6. joy1

  151 глас(а)
  24,4%
 7. Lella

  36 глас(а)
  5,8%
 8. Lianna Anna

  65 глас(а)
  10,5%
 9. referentka

  112 глас(а)
  18,1%
 10. Someonespecial

  125 глас(а)
  20,2%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  :o Неизвесност до крај. Се преброивме и констатиравме - за првпат имаме не една, туку две дами кои ќе ја понесат титулата „Форумџика на годината“. :party:

  Браво! :clap: Со задоволство им подаруваме и на двете таблет Lenovo Tab4 7 Essential:
  [​IMG]

  Им честитаме на сите кои се најдоа на листата на номинирани и им благодариме на сите кои се вклучија со номинација, глас или коментар во изборот.  2017 година се ближи кон својот крај и време е да ја избереме и израдуваме со подарок ФОРУМЏИКАТА НА ГОДИНАТА! :party:

  [​IMG]

  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ (завршено).

  2. ГЛАСАЊЕ (завршено).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 16.12.2017, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2017 година и ќе добие подарок.
   
  Последна измена: 28 декември 2017
  На rolulika, jasmina00, karak и 23 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  57.158
  Пол:
  Женски
  Што убаво вака штама. (tumbleweed)
   
  На @Verba, Elissa и elimkd им се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Најбољи админ - @Femina :D
  Нека биде ова заеднички пост со онаа другата тема, кој ќе пишуе два пати.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.187
  Пол:
  Женски
  Лаптопот и таблетот спаѓаат во наградата?
  Мх, требаше порано да почнам да се спремам за ова.
   
  На piksooki, Hipster, India и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  Ама плус и тефтерче со ознака Фемина и пенкалце исто така,да си запишеш коа си подалеку од лаптопот што си имала да кажеш на форум. Така да се знае кој е кој.8)
   
  На Espadrila, CameliaMiller, simonna.a и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.486
  Допаѓања:
  39.331
  Е штo чекaш? Земи мaргaринoт и сaлaмaтa и пoчни дa делиш сендвичи. А сoкче ќе имa ли? :?:
   
  На CameliaMiller, buba4e89, simonna.a и 8 други им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.187
  Пол:
  Женски
  Пица и пиво за сите!

  Ај доста замарам, ќе земам да номинирам луѓе :sun:
   
  На CameliaMiller, Victorian, Sanjichka007 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  162.199
  Пол:
  Женски
  Чекајте малце другари, без @Yipman2 не можат да почнат избори 8-|
  Ајде бе друже Јипи, појавувај се, време е штаб да собереме море еј! :call:]:) :D
   
  На Yipman2, Hipster, CameliaMiller и 15 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.506
  Пол:
  Женски
  Аууу..годинава нема да дадам номинација..па многу се и на сите името им почнува со Б...8-|
   
  На Aleksandar1212, carangigia, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.486
  Допаѓања:
  39.331
  Мoментaлнo oн е стaвен кaј пребрoјувaње нa нoминaциите. Мoрaше некoј нaш дa стaвиме, зa дa имaме пoвеќе нaши луѓе нa листaтa, пa aкo oди и се пo плaнoт и нaш пoбедник. :muscle:
   
  На CameliaMiller, Victorian, Gosh и 4 други им се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  Veteruska
   
  На ADOKI, elimkd, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  Лелле јас си пишав во порака кој номинирам, читам ама не дочитувам..лоша навика :lol:(facepalm)
   
 13. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.819
  Пол:
  Женски
  Во порака до Фемина треба да номинираш, не си згрешила. :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.172
  Допаѓања:
  16.320
  Пол:
  Женски
  Насловот на разговорот е "номинации 2016", една забелешка до поставата на Фемина.

  И останува да видиме кои топ десет ја одбележале годината според номинациите. :)
   
  На simonna.a, Someonespecial, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  Да ама гласањето е од 20ти до 27ми, сум подранила малку ахахха
   
  На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  8.451
  Пол:
  Женски
  Ја номинирав, не ви кажувам кои. (mooning)
   
 17. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  16.050
  Пол:
  Женски
  Аииии незнаев дека имало и вакви награди и титули ... Да знаев ке бев фина и добра со сите :lol:
   
  На Lilit, Yowannty, SexyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Мислам дека некое ауто ќе биде годинава, можда бе ем ве. Им рипна стандардот после Лино, не се брукаат тие со лаптоп. Другата година може авион ќе има за награда, тогаш ќе се активирам малку поќе.
   
  На Yowannty, DzingrlakaDzikica, elimkd и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.910
  Допаѓања:
  16.219
  Пол:
  Женски
  А јас сакав сама себе да се номинирам. И тоа три пати. Сега се разочарав. :rofl:
   
  На Yowannty, elimkd, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  16.050
  Пол:
  Женски
  После 5 години можи ке стигне наградата и до кука во малдиви :D