Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотоапарати

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anamariia.x3, 14 август 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  И јас бев залетана едно време по тие професионалните, и јас ќе бев фотограф, ама секое чудо за три дена-па и тоа ми помина. Си купив Никон Кулпикс, 16 мегапиксели, а најбитен момент беше да е розев.
  Ништо не ми фали дека немам некој професионален од 500евра и овој прави супер фотки.
  Работата е во талентот и колку ти фаќа окцето... ;)
   
 2. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Јас сакамд а си купам Sony DSC TX10 Cuber shot али немам видено каде го има? Во АМЦ го немаат каде да видам и колку пари е? Ако некој знае нека ми каже.
   
 3. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Моментално имам HP Photosmart M547
  [​IMG]
  a огромна желба ми е да имам ваков
  [​IMG]
  Одсекогаш сум го сакала фотографирањето. Некои од моите фотографии можете да ги погледнете во темата Вашите "професионални" лични фотографии. :)
   
 4. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Имам Nikon Coopix L22. Not bad. Добар е до сега, а желба ми е истата како на Теа. :)
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Самсунг некој имам, розев и работа врши. професионален многу сакам да имам, обично идам кај другарки и со нивните се сликам :) Наредно нешто што ќе купам е професионален.
   
 6. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Обожавам да фотографирам,тоа е и моето хоби,имам еден фотоапарат Канон исто така имав и водоотпорен еден само што тој веќе цркна..незнам што му е одамна е забатален во фиоката ме мрзе и да го однесам нешто на мајстор или да го видам. :)
   
 7. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И мене ми помина желбата за некој професионален со објективи некои и триста чуда. И овој сега што го имам прави одлични слики. Ако станувам некогаш фотограф ( :angel: ) може некој подобар. Засега овој ми е супер. :)
   
 8. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.404
  Пол:
  Женски
  Имам никон д90, и канон мануелен. Засега сум задоволна ама би сакала никон д 700. АХ!
   
 9. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.066
  Пол:
  Женски
  За роденден добив fujifilm s2950 и сум презадоволна. Полупрофесионален е и како за почеток е одличен.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   120
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  На листата е веќе ставен
  [​IMG] :inlove:
  Собрани пари до пола и сега чекам некоја паричка да капне и јас да се порадувам малку :D
  Мислам дека е најдобар апарат за непрофесионалци, кои имаат пасија кој добра фотографија :)
   
  На F-M му/ѝ се допаѓа ова.
 11. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  јас лично го користам овој апрат Nikon D3100, апаратот е погоден за аматери-почетници. Ако сте почетници ви го препорачувам токму овој модел. Доколку ве ве интересира нешто + слободно прашајте. Тука сум за вас :)
   
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.503
  Би ви била многу благодарна ако ме советувате за фотоапарат до 5000 денари (марка, место за купување во Ск..)
  Конечно и јас ќе си купам, знам дека за 5000 денари не може да си купи кој знае што, ама сепак...
  :$
   
 13. Xtinna12

  Xtinna12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  6
  Кога го купив апаратот значит бев заразена за него нонстоп се сликав правев фотки сега ептен ретко се сликам иначе имам апарат Olympus ;)
   
 14. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Јас иам.Nikon F90X :)
  [​IMG] :lol:
   
 15. 1234girl

  1234girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  33
  samsung,no sakam da zemam canon
   
 16. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  И јас сакам некое апаратче до 5,000... Со 14 мегапиксели да е и по можност 4х зум.
  Да ми препорачате некое добро вакво?!
   
 17. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Јас го имам моментално овој Canon EOS 30D,но во план сум догодина да купам нов
   

  Прикачени фајлови:

  • frontview.jpg
   frontview.jpg
   Големина на фајлот:
   128,2 KB
   Прегледи:
   124
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.503
  Во АМЦ има огромен попуст, провери има добри модели од Сони и Никон ;)
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  9
  и јас размислував за ваков модел, колку го купи? задоволна си? поздрав4е!
   
 20. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  O, да! Jас не ви се пофалив :lol: пред неколку дена си купив Cаnon EOS 600D конечно 8)
  Aли слики неможам да ставам бидејќи мојот лаптоп се расипа па чекам да ми го направат..