1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотоапарати

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anamariia.x3, 14 август 2011.

  1. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Го имам овој и да ви кажам право задоволна сум си го купив пред две години од АМЦ и ми се наога за по одмори, прослави и такви ствари и плус не го купив ни скапо

    [​IMG]
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Не знам,почто го имам веќе некој добри 5-6 години искрено не знам,апаратот е супер,но веќе е стар модел нема опција за сниманје али прави супер фотки,ти препорачувам да го земеш овој или пак Канон али понов модел
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]
    јас го имам светло синото кое е во долниот ред ,,,,
    ПРЕЕЕЕЕ ПРЕЕЕЕ задоволна сум од него веке 3 год го имам
    батеријата му трае 2 недели - а верујте дека во теј период
    сум со над 300 слики или клипови - хехеххее
    Сликам - бришам итн.
    Ако ви падне во раце јас препорака ви давам за да си го
    купите :angel:
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Имам Sony DSC-w12, ама пред некое време ми се расипа :worried: срце ми се кине.
    Па прилично стар е незнам точно колку години има.
    Има 5.1 мегапиксели ама мене убава работа ми вршеше, додека работеше.
    [​IMG]
    Сега нема да претерувам со Никони, Канони со објективи и чуда иако секој би сакал. Скромна ке бидам, сакам да си го купам сама со парите што си ги штедам, Никон е, 14мегапиксели, HD слики и видеа и беше 5.500ден арно ама не ми текнува кој беше моделот.
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Ваков имам моментално и врши работа 8)
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    [/quote]a огромна желба ми е да имам ваков
    [​IMG]
    Одсекогаш сум го сакала фотографирањето. Некои од моите фотографии можете да ги погледнете во темата Вашите "професионални" лични фотографии. :)[/quote]

    Me to
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Имав KODAK aма ми се расипа :( Сега немам апарат, а не сакаат да ми купат нов |( Па морам да се задоволам со камерата на мобилниот... 5 mpx е, врши работа :D
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Сакам да го купам овој, имам дигитален, ама сакам малку нешто повеќе, а сепак небарам од оние опасно професионалните.
    Го видов овој па ме интересира дали има некој коментар, и дали воопшто е налик на професионален, бидејки не се разбирам воопшто? :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. Ickovska

    Ickovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    94
    Прво кажи ми што е за тебе професионален па ќе советуваме :) . Разгледај ги P300 или P500 зошто мене л120 па и л100 воопшто не ми се допаѓаат, сепак кажи и до која цена сакаш.
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    [​IMG]

    Јас овој го имам. Го купив пред скоро две недели и стаклото ми се пукна одвнатре. ;(
    Јас имам едно прашање, денеска ќе одиме со гаранцијата да го смениме.. Ќе треба да ни го задржат или одма ќе ни дадат друг? И дали може да се замени со некој друг апарат?
    Ептен ми е криво, само што го купивме. А многу е добар!
     
    На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас имам 2 дигитални дома, мали и практични ми се, едниот ми е со 14 мегапиксели, мегутоа сакам некој со многу кристална слика, светла и јака убава боја, чиста слика да вади.
    Не ми ни треба некој професионален, а кога така викам мислам на овие погоре карактеристики, а што се однесува до цената, оваа е одлична и не би дала повеќе од 15 000 бидејки веќе имам 2 апарати колку толку, само сакам класа поквалитетна фотографија од моите. :)
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    anabel-a а како ти се скрши стаклото? ЗАвиси до фирмата. Ако се прави ќе ти остане не поправка и сигурно ќе почекаш малку повеќе за да ти го направат ( имајки искуство со нашиве фирми) или ќе ти дадат нов па ќе кажам зависи од фирмата. Пиши ни што си направила и ако не е тајна од кај го купи.
     
  13. Ickovska

    Ickovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    94
    http://www.facebook.com/NikonCoolpixL120?sk=photos еве примери за какви слики може да извади никон л120,
    http://www.facebook.com/NikonCoolpixP300?sk=photos би ти рекла п300 бидејќи мислам ќе ти го даде она што го бараш, ќе видиш разлика со тие што ги имаш а сепак не е ништо професионално, скапо или гломазно. Посебно внимание обрати им на ноќните фотографии што може да ги извади п300, такво нешто од л120 нема да добиеш.
     
  14. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    Го купив од Амц, кај соборна..
    Иначе ми стоеше во ранец во едно како футрола, и изгледа сум се потрепрела некако на ранецот а апаратот внатре, и ми пукнал внатрешно. Сега пола екран ми е бел со линии некои. :worried:

    А дали може некаква компензација да направам Сони-во за некоја друга марка? :lol:
     
  15. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Разгледај ги P300 или P500 зошто мене л120 па и л100 воопшто не ми се допаѓаат, сепак кажи и до која цена сакаш/quote]
    http://www.facebook.com/NikonCoolpixL120?sk=photos еве примери за какви слики може да извади никон л120,
    http://www.facebook.com/NikonCoolpixP300?sk=photos би ти рекла п300 бидејќи мислам ќе ти го даде она што го бараш, ќе видиш разлика со тие што ги имаш а сепак не е ништо професионално, скапо или гломазно. Посебно внимание обрати им на ноќните фотографии што може да ги извади п300, такво нешто од л120 нема да добиеш.[/quote][/quote]

    Ау навистина, дневните слики ми се подобри со никон л 120, ама ноќните се феноменални со ниокн п 300, толку чист слика, одлично. :)
    Ти благодарам Ичковска на советите и одвоеното време, многу ми помогна, бидејки си неммам везе со фотоапарати. :)
     
  16. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Јас имам Nikon. :)
     
  17. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    А колку пари го зедовте? :$
     
  18. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    4,900.. Плус мемориската 5 и 300 фати..
     
    На SarahTayMomsen му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mk.girl

    mk.girl Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Значи фотографирањето ми е страст хоби..Имав порано Никон професионален но на еден пикник ми го украдоа бидејќи не се делев од него...Сега имам Никон Д3000 од пред некоја година и супер е.Можеби наредната пак би се осмелила на професионален.
    [​IMG]
     
  20. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    Мислам дека ќе ве тераат да си ја платите поправката, затоа што тоа е физичка повреда ,а тоа не спаѓа во гаранцијата. :!: Ако веќе си го однела пиши како си поминала. :)