1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографии од нашите патувања и одмори

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Annora, 3 февруари 2016.

 1. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  6.573
  Пол:
  Женски
  Целта на оваа тема ќе биде да се ставаат слики од патувањата на кои сте биле, и секако да се напише името на местото. Сигурна сум дека има прекрасни места кои вреди да се видат, кои сте ги посетиле, и ќе сакате да ги споделите со нас ,па се надевам дека темата ќе биде доста развиена. Значи само ваши слики, не од интернет.
  Инспирирана од темата Фото натпревар. :)
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Germania Singen
  12696097_833926236718291_870717229_n.jpg 12713963_833926256718289_1506859969_n.jpg 12735840_833926243384957_1104268183_n.jpg


  Od Spanija i Austria imam no golemi se ke gi skratam i ke gi stavam.
   
  Последна измена: 12 февруари 2016
  На Crna Dama, Acka22, joy1 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  97.067
  Пол:
  Женски
  Забранет град,Пекинг kina.jpg

  kikiki.jpg
  kkkkkkk.jpg
  Вишеград,БиХ...на Дрини чуприја
  driiii.jpg
  Блед, Бледско езеро,Словенија bled.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  • vecna vatr.jpg
   vecna vatr.jpg
   Големина на фајлот:
   76,3 KB
   Прегледи:
   14
  На Crna Dama, boomsleng, Acka22 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Viena
  12695872_833946166716298_885878026_n.jpg
  12695927_833945386716376_1023854657_n.jpg
  12695772_833950983382483_466335216_n.jpg
  12713983_833951356715779_1527592758_n.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На Crna Dama, Acka22 и Annath им се допаѓа ова.
 5. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  61.060
  Секогаш кога патуваме сме „наоружани“ со фото апарат (zilmer)
  И сликаме, сликаме, сликаме... Ликови, места, настани...
  Тие фотографии ги чуваме како спомен кој не потсетува на убавите моменти поминати со најмилите, често ги вртиме и со насмевка на лицето ги коментираме... Со години стојат во албуми и фолдери, а зошто да не и на Фемина форум...

  За почеток... Нешто наше, македонско...

  Охрид
  DSC_0008.jpg
   
  На boomsleng, Peanut Butter, Snowflake99 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Интерсна тема. Премногу сакам да патувам и да запознавам различни култури и знаменитости.

  Пред секоја слика мислам дека е најубаво да пишуваме каде е сликана.

  Овие слики ми се во телефонот само, кога ќе се уклучам од компјутер ќе ставам и други.

  Виена
  received_251071065243464.jpeg
  Будимпешта.
  received_251070975243473.jpeg
   
  На boomsleng, Peanut Butter, Snowflake99 и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Прага
  20150427_120051.jpg
  20150427_114333.jpg
  Виена
  20150429_144518.jpg
  Барселона
  20150705_154749.jpg
  Маврово
  12596142_10203874487182774_2141539886_n.jpg
   
  На boomsleng, Peanut Butter, Snowflake99 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  12.570
  Пол:
  Женски
  Ница, Франција
  11208867_930021840382212_282303507_n.jpg

  Барселона, Шпанија
  IMG_20150427_114523.jpg

  Монако
  IMG_20150425_181527.jpg

  Милано, Италија
  11212323_930017253716004_515084636_n.jpg
   
  На boomsleng, Peanut Butter, minne992 и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.325
  Прага
  IMG_20160407_140744.jpg IMG_20160407_124758.jpg
  Дрезден
  Drezden1.jpg Drezden2.jpg
   
  На boomsleng, Peanut Butter, Snowflake99 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.040
  Пол:
  Женски
  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
  Париз магичен
   
  На boomsleng, carangigia, Peanut Butter и 8 други им се допаѓа ова.
 11. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  Амстердам
  image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg
   
  На Crna Dama, EvAngelos, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.567
  Пол:
  Женски
  Си најдов некои и се сетив на темава
  Белград
  љ 64859737_428904617956357_1289540106440409088_n.jpg
  Виена
  69368714_635504823605639_8795409521112514560_n.jpg
  Љубљана
  67666300_534151763790712_4517476894337138688_n.jpg
   
  На Crna Dama, Snow_King и Annora им се допаѓа ова.
 13. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  7.736
  Минхен
  20190904_184635.jpg
  Истанбул
  20190310_095107.jpg
   
  На Crna Dama и Annora им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.602
  Допаѓања:
  171.661
  Пол:
  Женски
  Тел Авив...again and again:l:
  20180124_164215.jpg
   
  На Crna Dama, Annath, Aschenputtel и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.907
  Пол:
  Машки
  Либек, Германија IMG_20190814_134647.jpg IMG_20190815_140417.jpg
  Фиренца, Италија IMG_20190927_180856.jpg IMG_20190927_192959.jpg IMG_20190928_180658.jpg
   
  На Crna Dama, Annath, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.717
  Пол:
  Женски
  Милано
  Screenshot_20230328_190705_Instagram.jpg

  Барселона
  Screenshot_20230328_191117_Instagram.jpg
   
  На Val-Dim, boomsleng, NoirSerpentine и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  48.753
  Пол:
  Женски
  Opera Garnier, Paris IMG_20180916_135925.jpg
   
  На Val-Dim, Zumbulce9, boomsleng и 9 други им се допаѓа ова.
 18. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  48.753
  Пол:
  Женски
  Суоменлина, Хелсинки
  IMG_20190909_124729.jpg
   
  На Val-Dim, Zumbulce9, green.eyes и 14 други им се допаѓа ова.
 19. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.717
  Пол:
  Женски
  Брисел
  Screenshot_20230329_155430_Instagram.jpg
   
  На Val-Dim, boomsleng, NoirSerpentine и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  48.753
  Пол:
  Женски
  Тарагона, Каталонија
  FB_IMG_1680100734539.jpg FB_IMG_1680100737281.jpg FB_IMG_1680100776972.jpg FB_IMG_1680100787509.jpg FB_IMG_1680100802131.jpg FB_IMG_1680100773545.jpg
   
  На Val-Dim, Zumbulce9, boomsleng и 10 други им се допаѓа ова.