1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографии сликани со мобилен

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од ЕденЧлен, 18 февруари 2017.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите се надевам дека темава не е дупла,бидејќи барав ваква тема али не успеав да најдам.

  Постираме фотографии сликани со мобилен телефон.Само пред фотографијата наведете од кој мобилен телефон е сликано,дали сте користеле некоја апликација за ефекти и наведете ги ефектите.

  Се надевам ке имаме преубави фотографии и убава дружба уживајте :)
   
  На vitamina, Crna Dama, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
 2. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Супер тема :clap:
  Ајде сефте од мене
  IMG_20160710_194512_HDR_1485533743744.jpg IMG_20160710_194519_HDR_1485533754069.jpg IMG_20160710_183124_1485533816368.jpg IMG_20160710_185328_HDR_1485533671322.jpg IMG_20160710_184358_HDR_1485533656350.jpg

  Сликани со xiaomi redmi 3, без ефекти
   
  На senjorita-v, SamovilkaH, vitamina и 22 други им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.425
  Допаѓања:
  170.549
  Пол:
  Женски
  S7 edge
  Bez efekti

  [​IMG]
   
  На Juicy, John Snow, SamovilkaH и 42 други им се допаѓа ова.
 4. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.575
  IMG_0546.JPG IMG_0547.JPG IMG_0548.JPG IMG_0549.JPG IMG_0550.JPG Ова ми е сликана само за сеир, и столици се праќаат долу:rofl: IMG_0554.JPG ова е Лили :inlove: IMG_0555.JPG IMG_0556.JPG ова е другар ми геј:D па му направив зизгии од цвеќе IMG_0558.JPG сите мислам дека се сликани со постар модел на Самсунг мислам галакси абц нешто и Нокиа лумиа без никаков ефект :angel:
   
  На ceca-1, Dabria, macunka и 4 други им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  Одлични фотографии за почеток,само ке ве замолам да се придржувате кон првиот пост фала на разбирањето.

  Еве неколку фотографии од мене :)

  Сликите се без ефекти,све е сликано на ауто :)

  Сликано со галакси а5 2016
  7a70ad6e194457db4a3f41e7dcd3abc6.jpg

  Сликано со ајфон 6с
  9195c68ee899c872e900b9d71ca479ab.jpg 15908f173241c9e48d39d434e96ab68b.jpg bf67659a8dd8854d74849581bcdf9962.jpg

  Сликано со ајфон 6
  61040a950e6c81983c210cfd7d9ecb88dff85492bd2cda6a6200f674f2e518ce.jpg
   
  Последна измена: 19 февруари 2017
  На SamovilkaH, vitamina, Chica.Loca и 15 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.653
  Допаѓања:
  45.625
  Samsung Galaxy J3 / Lightroom
  PicsArt_02-19-10.53.34.jpg Samsung Galaxy S6 / Lightroom
  LRM_EXPORT_20170209_215405.jpg
  Се спремам да напишам мислење за апликацијава во соодветната тема, ама ме мрзи некако. Во последно време сите слики ми се правени на неа.
   
  На marija305, SamovilkaH, Samomarija.056 и 31 други им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.425
  Допаѓања:
  170.549
  Пол:
  Женски
  S7edge без ефекти, без блиц..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На PogbaPol, SamovilkaH, Samomarija.056 и 35 други им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.783
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  Супер тема, за почеток нешто од мене
  IMG_5587.JPG
  ^iphone5s
  IMG_2008.JPG
  ^iphone4
  Сликите се без ефекти
   
  На SamovilkaH, vitamina, Chica.Loca и 15 други им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Ј5 (2016) без ефекти
  20170127_171848.jpg
   
  На SamovilkaH, realGirl, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.959
  Допаѓања:
  40.772
  Пол:
  Женски
  CAM01107.jpg Сликано со LG optimus L7
  *без ефекти (сликава си ја обожавам)
   
  На Мала плавуша, macka5, marija305 и 22 други им се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
  IMG_4752.JPG IMG_8714.JPG IMG_6259.JPG IMG_5534.JPG IMG_7103.JPG
  Сликани се со I Phone 6s, сите слики се со ефекти, уредени со VSCO апликацијата. Обожавам ефекти, можда малку и претерувам :D Едитирам, последната слика освен со VSCO, претходно е уредена со Snapseed.
   
  Последна измена: 19 февруари 2017
  На Мала плавуша, Megann18, Bozica1980 и 34 други им се допаѓа ова.
 12. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  1.266
  Пол:
  Женски
  Не знам за претерување,ама мене ми се совршени. :inlove: :clap: :rofl:
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
  IMG_0396.JPG IMG_4753.JPG IMG_5397.JPG TDQD8988.jpg IMG_6120.JPG
  Исто сите се со I Phone 6s, а уредени со VSCO.
  EDIT - Фала @Ники.
   
  На Мала плавуша, Bozica1980, Afroditaaa и 35 други им се допаѓа ова.
 14. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  61.932
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Со iphone 6s. Втората слика е едитирана на snapseed
   
  На LivingGlam, Doozy, realGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 15. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.331
  Допаѓања:
  157.445
  Пол:
  Женски
  Охрид, Мај, 2016
  iPhone 6s, ефекти не беа потребни :)
  IMG_0339.JPG IMG_0354.JPG IMG_0352.JPG
   
  На SamovilkaH, vitamina, Chica.Loca и 24 други им се допаѓа ова.
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
  IMG_1180.JPG IMG_3687.JPG IMG_5476.JPG IMG_3383.JPG IMG_9241.JPG
  Сите со IPhone 6s, првите 3 едитирани со VSCO, последните две со Snapseed и сега гледам дека на компјутер сликите што ми се едитирани со Snapseed изгледаадт лошо. На мобилен се поубави :D
   
  На SamovilkaH, vitamina, Chica.Loca и 28 други им се допаѓа ова.
 17. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  30.314
  Пол:
  Женски
  IMG_20170102_133614.jpg
  IMG_20170102_134604.jpg
  IMG_20170129_140459.jpg
  Фотографирани со Huawei Ascend G620S, без ефекти
   
  На macka5, SamovilkaH, Chica.Loca и 17 други им се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.783
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  IMG_3700.JPG
  Охрид
  Iphone4, instagram ефекти
   
  На Afroditaaa, SamovilkaH, vitamina и 10 други им се допаѓа ова.
 19. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  800f387ad6aa9dc54e9aaf7585b9f0761b8cff2f.jpg IMG_20160703_200307.jpg

  Xiaomi redmi 3
  Без ефекти
   
  На SamovilkaH, vitamina, Dust и 16 други им се допаѓа ова.
 20. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  61.932
  Пол:
  Женски
  IMG_0226.JPG
   
  На buba4e89, Bebulleee, Anacid и 21 други им се допаѓа ова.