1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографии

Дискусија во 'Слободно време' започната од kate21, 29 август 2010.

  1. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Се сликам често но уште почесто сликите си ги чувам за себе и за одредени личности кои јас сакам да ги видат.
     
  2. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  3. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Секој месец, ги разгледувам фотографиите од мене и од моето семејство од претходните години, враќаат убав спомен..

    Во принцип повеќе сакам да фотографирам отколку да бидам фотографирана :)
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.751
    Јас сакам да фотографирам и да ме фотографираат. Она да ме фотографираат ми е слаба страна. :D
     
  5. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Да обожавам фотографија, пред се обожавам јас да фотографирам, а во ретки ситуации и дозволувам да ме фотографираат. haha :D ;)
    Може да се каже дека фотографирањето ми е хобииииии.
     
  6. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Обожавам фотографии, особено оние ептен старите, ми имаат голема вредност. Замислете пред 100 години, поим било да направиш фотографија и тоа не можел да си го приушти секој. А сега во компјутеров имам повеќе фотографии од било што друго.
    Сепак, си имам зададено задача сама на себе до крајов на годинава да издвојам по неколку слики од секој фолдер, да ги извадам и сместам во убави албуми и позади секоја слика да си напишам датум, кој - што - како. После 50 години може луѓе ќе летаат, ама сакам внуците да можат во рака да ги држат сликиве и да мислат дека се од големо значење и вредност. А и, јас сакам да си имам таква кутија каде што ќе ми бидат собрани сите спомени.
     
  7. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ги сакам,ама во последно време несакам да се фотографирам.
    Само кученцето. :D :inlove:
     
  8. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Сакам да фотографирам и да бидам фотографирана, штета што не сум многу фотогенична :|
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Сега дојде време фотографиите да се чуваат во фолдер а не во албум. Е заради тоа над 100 фотографии ги имам изгубено. Последен пат кога сликав со фотоапарат тоа беше за матурата. Порано ги носев сликите што ми беа во фолдер да ми ги развијат и да ги ставам во албум. Тука се вистинските спомени што нема да се избришат. Нив ги чувам во еден плакар и одвреме навреме ги разгледувам.
     
  10. redmama

    redmama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се сликам воопшто,не сум фотогенична ама ич. Затоа цело време го сликам син ми и задолжително ги носам на развивање и во албум.
     
  11. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Се форографирам често и си ги чувам за себе сликите не ги лепам одма по социјалните мрежи
     
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Moja neostvarena zelba - da bidam fotografka . Mnogu sakam da fotografiram , no ne i da me fotografiraat , bidejki ne sum bas od sekoj agol fotogenicna , najubavo ispagjam ako si se sliknam samata :D najcesto go slikam sin mi , i onie omilenite fotografii obavezno gi nosam na razvivanje :)
     
  13. 2016305

    2016305 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    ми треба сликар за да ми слика на крштевка ако имате да ми препорачата и да не е мн скап
     
  14. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.749
    Допаѓања:
    60.967
    Во последно време станав фотограф (zilmer)
    Откако ги открив темите на Фемина форум во кои што Вие постирате интересни фотографии, почнав повеќе да фотографирам... Порано фотографирав само луѓе, а сега „проширив“ на места, настани, предмети, растенија, храна :tmi:... Интересно ми е... Така, сега имам повеќе фотографии во мојата компјутерска папка кои што од време на време, со задоволство ги листам!!!
     
    На Sky-butterfly и Someonespecial им се допаѓа ова.
  15. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Може не е за тука прашањето. Но сакам да прашам дали може од оние најмалите сликички од фото студио (што нели не даваат помалку од 4 да земеш), дали може тие 4 малечки да бидат различни слики или мора сите 4 иста слика да бидат? :)
     
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.940
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да фотографирам и да се фотографирам посебно на некои убави места, интересни.
     
  17. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    На која страница да си ги потпишувам фотографиите?
    врз моја фотографија да има бледо мој потпис?
     
  18. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Нa сите кaде штo мoже дa внесеш текст нa сликaтa.
     
  19. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Девојки дали може да се вратат избришани слики од апарат Sony ?
     
  20. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    За тие што се занимавате малку попрофесионално со фотографирање... Како им ги праќате сликите на тие што сте ги сликале? Јас ги ставам на OneDrive, па им кажувам имеил и пасворд и они си ги симнуваат. Но, некогаш се повеќе слики им треба повеќе време за да се прикачат, а јас не можам за тоа време да седам на пц и знае да се изгаси па сликите да останат неприкачени и после треба пак од почеток тие што не се прикачиле и малку комплицирано станува.