1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографирање за табло – избор на гардероба, шминка...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од TheCandy880, 27 февруари 2011.

  1. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Па вака....Јас имам многу да речам глупа коса иако си ја сакам ептен ми прави и проблем. Каква е таква е моја си е :emo: значи она си е виткана помалце бушавкано проблемот е што е кратка и сег сакам да а пеглам или незнам што друго да и правам па ваше мислење да ја пеглам или пак не?
     
  2. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    hhhhhhhh.jpg
    Неделава ќе се сликаме за табло, господе, кој го измислил ова нешто? Да се сликаме па уште да не закачат по ѕидовине, една групна од цел клас, ајде де, колку толку подобро, макар што од цели 4 години ретко може да се издвои некој момент кај што стварно сме биле клас, другото е се караница,озборувачка,зајадувања,провоцирања,и наместо последниве 2-3 месеци да се смири ситуацијава, сега се караат ко никогаш досега, јас само си ги посматрам и ми доаѓа да се фрлам, тамам на втор кат сме . . .
    Цела генерација зедоа кошула, ние последни, се подразбира-како и секогаш, денеска излеговме и ете на оваа падна изборот. Не ми го прави многу ќеот, ама ајде, што е до мене во црна обична би се сликала.
    А за шминка за табло не планирам ништо да ставам, римел,сенки,туш-не, сјај-не.
     
  3. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    офф anuvche и кај нас е така сите си се мразиме секој на секому зло да нанеси баш пред неколку дена купија ама ич ама ич ќејфот не ми го прави и не сум единствената ама ајде веќе е купена иначе два дена се каравме околу тоа|(
     
  4. strawberry-cake

    strawberry-cake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    14
    Ние би требало после празнициве да се сликаме за на табло. Јас како и секогаш, планирам да изгледам поприродно. Од шминка ќе ставам: пудра, маскара и лабело, а косата бидејќи ми е права, ќе ја пуштам и нема да ја пеглам. Би им препорачала на полуматурантките да не се шминкаат многу :)
     
  5. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    не ставај шминка и онака го чистат лицето јас ставив само маскара креон и сјај косата ја испеглав зашто инаку ми е катастрофа и излегов суппер ѓабе е сета таа паника што се ствара
     
  6. Addy

    Addy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Ние се сликавме минатата недела.. кошулата беше катастрофа (facepalm) бендисавме една ама не беше точна на едно девојче а две величини од истата кошула немашее. И на крајј влеговме во едно бутиче најдовме една кошула што ни чинеше на сите и ја купивме ама ич не ме бендисуваше |( А шминка ставив само пудра маскара
     
  7. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    ајде на крај се се средува и кај нас имаше голем бунт околу тоа
     
  8. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Не се сликав :lol:
     
  9. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    зошто??
     
  10. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Не знам што е толкаво чудо сликањево за табло. Кога бев полуматурантка не се ни шминкав, ни сјајче не ставив. За матура маскара, и малку пудра. Имавме униформи сите, убав дрес код, да нема никакви поплаки. А тек па правење фризури, боже боже мислиш ќе ме има на телевизија или одам на некој свечен настан. :rofl: Ни сенки, ни кармини, и пак супер излегов. Не е се до шминката фризурата, и гардеробата.:lol: Колку девојки имаше кај мене се испонашминкале, со фризури,а дента дуваше на сите им ги растури хахаха :P
     
  11. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.240
    Допаѓања:
    24.035
    Пол:
    Женски
    Женски кажете препорака некоја девојка за шминка, за табло ми е, иначе апсолвентка сум.
    Да е некаде околу центар, или по можност до дома да доаѓа.
    И секако да не е некоја вртоглава цена. Фала ви :)
     
  12. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Освен што ве прават на сликта без брунки дали може и да смалат нешто на лицето на пример носот ?:)