1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографи за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од kalinaaa, 20 март 2011.

  1. t-sweet

    t-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    6.155
    Пол:
    Женски
    Manca - Wedding Photography & Cinematography,Showtime-Panajoti и Say Yes - Wedding Photography & Cinematography.Се мислам.Доколку има некој искуство молам да сподели.:D
     
  2. technogirl

    technogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    sakam da prokomentiram za Zaga production.znaci mozebi se dobri i profesionalci no cenite se bezumni.gi kontaktirav i mi ispratija odgovor so 10 prasanja koi trebase da gi odgovoram(dali ke ima adet odenje kaj nevestata pa kaj zetot ,crkva ,maticno i sl)-sto e ok.odgovoriv deka baram fotosesiq vo crkva maticno i restoran,bez delot kaj nevestata mladozenecot i sl,zosto ne sme od gradot kade sto ke ja pravime svadbta.mi pratija ponudi sto pocnuvaat od 800 evra do 4000evra vo koi se vkluceni slikanje kaj zetoto pa odenje kaj nevestata i se po red.pak im pisav sto baram i najdrsko mi odgovorija deka nemoze jas samo da im go zafakam datumot a da baram poinakva i poeftina ponuda,zatoa sto imaat klienti koi plakaaat i poveke od toa sto mi pratile......kade otide profesionalizmot?razocaruvanje....
     
  3. schmookie

    schmookie Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    135
    Да бидеме реални, тоа е вистина дека понекогаш им се исплати да земат друг клиент што им дава повеќе пари, но никако не оправдувам тоа да го кажуваат на другите клиенти затоа што нема ни смисла. Нека си стават минимум цена за ударен термин и не гледам зошто мора клиентот да го оптоваруваат со таква информација.

    И јас имав слично искуство, имено партнерот ги прашуваше за информации околу цената, вклучувајќи различни локации за снимање на видеото. Ајде, ги напишаа цените со дневниците и нивните барања и на крајот не' поздравија со (парафразирам) спреми си ги прво парите па после ќе ни ја кажеш идејата за видеото. Бевме и двајцата шокирани, секако дека избравме друго студио.
     
  4. technogirl

    technogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    tochno taka.ne znaesh koi stoi od drugata strana.mozam i jas da platam poskapo no ne i na takvoto odnesuvanje.


    me intersira osven kapar ,kako odi plakanjeto,otkako slikite i se drugo e gotovo?ili po zavrsuvanjeto na svadbata,miskam istata vecer?
     
  5. schmookie

    schmookie Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    135
    Не знам дали прашуваш конкретно за Зага, ама за нив не знам. За другите како што прашував е различно за сите. Треба да се договориш. Ако имаат и некое правило како работат, истото ќе важи и за вас. Кај нас капар не бараше, ама плативме за да бидеме и ние сигурни, остатокот после свадбата. Е сега ова после свадбата некои бараат на истиот ден, некои може следниот ден плус минус некој ден или пак кога ќе биде се готово. Некои дават и на рати, зависи од студиото. Најдобро да се јавиш да прашаш.
     
  6. marinaarna

    marinaarna Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Девојки, ако имате некои понуди од добри студиа за свадба, може да ми испратите? Фала
     
  7. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.203
    Допаѓања:
    23.776
    Пол:
    Женски
    Прочитав постари лоши мислеља за фото студио Јасмина за свадба. Некоја поскоро да има искуство од таму? Имам покрај ресторанот некој попуст за таму па ме интересира :)
     
  8. simonaloba

    simonaloba Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Foto Jasmina pravat ok no mnogu klasicni fotografii...nisto ne mi e smeneto od pred 15 godini.
    Mariaa, jas bi ti go preporacala Andrea Ignjatovski. Deckoto e perfekten. Aktiven e i na fb mozes da mu gi vidis fotografiite...Jas veke go dogovoriv za mojata svadba... pravi unikatni fotografii, nesekojdneven e, prizemen e shto e najbitno e COVECEN...se obiduvav so poveke foto studija, no toa shto ne mi se dopadna e nivnata nadmenost kako da se edni i edinstveni, a na pazarov ima mnogu konkurencija pa toj nadmen odnos nema nigde da gi odnese.
    https://www.facebook.com/Andrea-Ignjatovski-Photography-Videography-313349742121300/
     
    На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
  9. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Moжеби е малку доцна, но би ти го препорачала Кристијан Митревски. Предобар во тоа што го работи, слики до совршенство, одлчна комуникација со младите и релативно пристапни цени. Еве линк:

    https://www.facebook.com/kristijanmitrevskiphotography/
     
  10. sweet-fighter

    sweet-fighter Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Феминки
    За колку време ви беа готови материјалите?
    Фотобук, love story, видео?
     
  11. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Слики за 1недела, видеото месец заедно со сторито што не го сакав и немав појма дека ме снимале . :D
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  13. detelinka123

    detelinka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    88
    iskustvo so foto studio 5? :wasntme:
     
  14. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Женски
    Девојки, ќе може ли да ми кажете покрај Say yes и Панајоти кои други изработуваат photo book? Ви благодарам однапред за одговор.
     
  15. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Фото лик побарај ги на фб
     
  16. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Женски
    Благодарам.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sofronko

    Sofronko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    983
    Пол:
    Женски
    Foto maestro 9000 den
     
  18. Scorpio87

    Scorpio87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    331
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Девојки, се потрудив да прочитам се, се извинувам ако го повторувам прашањето. Дали некој имал искуство со Will you http://willyou.mk/ ? Вака на fb многу ми се допаѓаат сликите, па ако некој има искуство од прва рака многу би била благодарна.
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    За фаќање "моменти" и спонтани фотки се врв! Ако е тоа што го бараш :)
    Професионални се и за краток период ќе ги добиеш фотографиите.
     
    На Scorpio87 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Scorpio87

    Scorpio87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    331
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Доколку би направиле споредба помеѓу Say yes и Студио 5 што би ми препорачале?