Фотографи за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од kalinaaa, 20 март 2011.

 1. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Metomax искуства? Од Штип се браќата, заедно работат.
   
 2. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  Исто сакам да чујам мислење за нив доколку некој ги ангажирал, слушнав пофалби.
   
 3. MarijaLovee

  MarijaLovee Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Сaкaм дa те прaшaм кoјa е ценaтa зa нив зa сликaње
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.909
  Допаѓања:
  36.971
  Пол:
  Женски
  Ќе мораш да им пишеш, зашто мојата свадба беше пред 4 години и плус и они имаат различни пакети, со камерман-без камерман, дали само сликање во ресторан или цел ден и одење по дома, колку слики сакаш да добиеш.... Но имаат нормални цени.
   
 5. Една_28

  Една_28 Нов член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сакам мноогу да го пофалам тимот на Kristijan photography. Пред две недели правевме свадба и по препорака на пријатели делот со фотографии и снимање им го доверивме на Kristijan photography. Преубава предсвадбена сесија, слики дента исти како што гледавме кај нив на ФБ, слики од гостите одлични. Многу добро и ја водеа свадбата, цел ден ни помина на смеа, цело семејство немаше трема поради него. А што е најважно и цените се сосема нормални.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonka84

  Makedonka84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  48
  Ви ги читам коментарите за Панајоти... И јас сакам моето искуство да го споделам и со вас...
  Панајоти е еден голем Професионалец во неговата бража, лично јас сум презадоволна од неговата соработка, видео и слики... Сопругот мој се разбира многу во фотографии и апарати, и знам дека кога виде со каква опрема работи ми рече: овој не само што си ја знае работата, туку овој има опрема која што вреди колку нашата куќа... :)
  Тоа што јас го побарав од него и го добив... Клипот ми беше измонтиран ептен филмски и со приказна, ја тоа и го сакав , а додека сликите ми се најубавиот момент... таинствени со доза на нежност, баш сите негови фотографии ги дозивувам како една љубовна приказан, (а сите љубовни приказни си имаат свои тајни)...
  Лично јас и Моети искуство со ПАНАЈОТИ можам само нај нај најпофални зборови да споделам со вас...
  Сепак мислам дека се работи за вкус...
  Али едно Огромно БРАВО и едно огромно БЛАГОДАРАМ можам да кажам за ПАНАЈОТИ ...
   
  На Petra777, cresa-jagoda, Elennaa4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Моментално цените на Kristijan photography му се одлични со оглед дека е професионалец а и си направил свое студио и си гради своја кариера подалеку од Baba3D,верувам и кај мене ке биде одличен.
  Панајоти убави и интересни слики вади,но измеѓу него и Baba3D сепак се одлучив за Кристијан photography
   
 8. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.232
  Допаѓања:
  51.920
  Женски многу ли се 400€ за сликар или не. Во пакетот има 200 слики, love story видео, дома, В црква, фотосесија ќе има сликар и камерман а во сала ќе се снима и со кран?
   
 9. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  23.830
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не е многу за целиот пакет.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  14.840
  Пол:
  Женски
  Солидна цена за тоа што е вклучено во пакетот.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Нашиот е 550 евра, се исто, но со 2 фотографи, така што мислам дека ценава е баш солидна.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Eli2289

  Eli2289 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво, да прашам некој дали има искуство со Колектива фотографи од Скопје?
   
 13. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здравоо девојки :) Спремам свадба па барам фотографи...Дали имала некоја искуство со willyouphotography или со atelier 22? Како се со цени? Квалитет на слики...дали снимаат итн, се она што опфаќа?
  Ви би била благодарна доколку некоја ми помогне :) може и лп
  Убав ден
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Will you не снимаат, меѓутоа ќе те упатат и ќе ти дадат контакт за сниматели.
  Сликите им се преубави.
  И цените се поскапи од вообичаените.
  За другите немам инфо.
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу! :)
   
 16. IvkaaHearts

  IvkaaHearts Нов член

  Се зачлени на:
  18 април 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски

  За Кое студио поточно е ова???
   
  На rainbowec и Liky им се допаѓа ова.
 17. Feminka_24

  Feminka_24 Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Може ли некој контакт од кристијан?
   
 18. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  478
  Девојки искуство со Кокан Палашев? Гледам на фв многу убави фотосесии прави
   
 19. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  39
 20. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  1.453
  Дечки да споделам искуство со вас, бидејќи уште ми е пресно. За мојата свадба ги ангажиравме Студио 38 од Струмица по препорака на другарка - едниот од фотографите и беше колега од факултет. Студиото е ново, но дечките се професионалци со огромно искуство позади себе, изложби на алтернативна уметничка фотографија, студиска фотографија, фотосесии на познати фаци и брендови, најдобри во источна Македонија. Снимаат низ целата држава, само мора да си ги покриете патните трошоци кои се минимални. Имаат супер пакети со почетна цена од 350еу. Во поефтините пакети снимаат FULL HD, а добивате видео со wedding hightlights, а поскапите се со 4K резолуција со love story со све, имаат и кранови и дронови, дечките се топ, со најнова опрема. Квалитетот и бојата на фотографиите се феноменални, ептен добро фаќаат моменти и детали, а и они беа доста пријатни со нас и со нашите гости. Пошто свадбата ни беше така поголема, имаа две девојки кои ги делеа сликите на свадбата, за истите наплаќаа 150 денари, а за членовите на најблиската фамилијата беа бесплатни. Материјалите си ги добивме 5 дена по свадбата, имаат понуди наместо на цд, материјалите да ги добивате на екстерен хард диск што е многу пообро и по трајно од цд-ата. На испринтаните фотографии немаше нивно лого, а за photobook доплативме околу 150еу, истиот беше акрилен и мноооооооооогу добро изработен, се тоа, во консултација со нив.
  Пре, презадоволни сме од нив, топло препорачувам, не само за свадби, ами за било каква свеченост.