Фотографи за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од kalinaaa, 20 март 2011.

 1. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Од каде да почнам при изборот на фото студио...ајде вака од искуства една ранг листа на најдобри 5 да речеме?!? Меѓу Панајоти, Just Smile, Will you, Atelier 22...? Значи не се само фотките, многу е важна и самата монтажа на видео снимката, да личи на нешто...
   
 2. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  37
  Девојки, ве молам споделете искуство со баба 3д студио?
   
 3. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.072
  Пол:
  Женски
  Just Smile договорени, бевме на презентација, ептен ми се допадна квалитетот на сликите и видеата, и Кико е супер дечко... Се надевам на супер соработка..
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleks_ze

  Aleks_ze Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажете која е вашата препорака за фото стидис?
   
 5. Aleks_ze

  Aleks_ze Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажете која е вашата препорака за фото студио?
   
 6. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  12.744
  Пол:
  Женски
  Ние сме од Охрид и ги ангажиравме Mega Production, ги има на Facebook & Instagram , контактирајте ги...имаат нова опрема, и се супер дечки...ние сме презадоволни...:)
   
  На Aleks_ze му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате фото студио каде имаат ангажирање на свадбено возило, освен маесто и фото визија?
   
 8. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Искуство со JUST SMILE photo studio?
  Искуство со ФОТО СТУДИО 5? Дали знаете како се движат цените во фото студио 5? И дали некое од двеве студија нуди возило за денот на свадбата? Благодарам
   
  Последна измена: 17 декември 2018
 9. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  3.159
  Со Concept production од Битола имате некој искуство? :)
  Знам само дека некои од дечките работеле во Зага па сега си отвориле сопствено студио.
   
 10. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.738
  Допаѓања:
  10.557
  Пол:
  Женски
  Не знам дали сега ќе ти заврши работа ова.Јас од мое искуство би ти го препорачала Панајоти. Човекот си ја знае работата,освен топ слики и многу добро ни ја имаше измонтирано цела свадба. Ептен сме задоволни. Се надевам ти помогнав :)
   
 11. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Избран е во меѓувреме :)
  Сепак фала ти, барем ми потврди!
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Девојки предлог за фотограф за Велес? И пакетот колку ве коштал од прилика?
   
 13. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Девојки, ми треба фото студио да ми направат албум со сликите од регистрацијата, како мала свадба. Ама албум како книга да е, испечатен. Каде во Скопје, по можност Аеродром, Центар околината да најдам такво студио?
   
 14. Alita

  Alita Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.268
  Пол:
  Женски
  Другарка ми имаше убав фото албум од свадбата , нив ги имаа сликано Фото Студио 5 :)
   
  На Animali и Lepoticata им се допаѓа ова.
 15. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.973
  Допаѓања:
  7.350
  Пол:
  Женски
  Топло ги препорачувам Метеор, уште за време на фотосесијата бев презадоволна, кога ги добив сликите и снимката уште повеќе се убедив дека се прекрасни. Викендов сликаа и кај брат ми на свадба, и здравје за крштевка летоска пак ќе ги барам.
   
  На Lepoticata му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Фала многу, баш погледнав и на нивната страна, ми се допаднаа. Би отишла да видам лично. :)
   
  На Alita му/ѝ се допаѓа ова.
 17. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  478
  Не знам колку ќе ти е од корист баш сега што ти пишувам..Ако не ги знаеш газдите на баба 3д не ги земај.. Кај една моја братучедка и снимаа газдите и супер и беше и видеоснимка и слики но как друга братучедка снимаа друг тим што не беа газдите и беа катастрофа.. снимките до пола луѓето снимани во ресторан или пола глави скратени или пола нозе а за слики ако не ги земеш вечерта кај нив од преку ден после преку зет и невеста за поевтино нормално нема да ги добиеш бидејќи ги бришат..
   
 18. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Женски искуство со Atelier 22 за свадбени фотографии има ли некоја од вас?
   
 19. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  37
  Навреме се предомисливме баш поради многу лоши коментари од повеќе луѓе, а воедно и лош и непрофесионален однос во смисла на тоа дека не ги добиваш сите слики со пакетот, туку само слики каде се младоженецот и невестата :?: не можевме да сфатиме што ни зборат искрено додека не ни објаснија дека ете на пример ако сака деверот да си земе слики, ќе дојде во студио и ќе си бира слики и ќе си ги доплати, а истите тие слики нема на нас да ни бидат дадени...
  Ние ги избравме Идеа Лаб, па се надевам на професионална и забавна соработка со нив.:$
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  478
  Супер убаво да си поминете