1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографи за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од kalinaaa, 20 март 2011.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    А за фото Бимбо-има некој искуство?
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Јас почнувам да сликам со дело од тимот на Зага (кои не работат веќе за нив) почнуваме заедничка соработка од Април натаму, наскоро ви оставам повеќе детали овде..
     
    На Trendafilka, Snow-Queen, BoaVista и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    браво и честито соработката, па да ви тргне бизнисот,
    но ако бидат пресолени како Зага ... :?:
     
  4. goluba

    goluba Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Kaj mene na svadba mi snimaa FOTO KOKI (TC KAPISTEC) i bev przadovolna od nivnite fotografii i snimkata. Pred svadba razgleduvam mn ponudu i od Zaga produkcija, Maestro, foto 5 megutoa vo konsultacii so prijatelki i nivnoto iskustvo od nAvedenite foto studija reseiv da gi odberam Koki i ne s epokajav zasto se bese vo najdobar red i bea vistinski profesionalci. Mi odgovaraa i so cenata i so dr raboti sto ni gi ponudija besplatno(pokani, boncinja, avtomobil). Javete se i nema da se izlazete.
     
    На monika-moni му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    А фото студио 5, колку зима за една свадба? Снимање и сликање (без други додатни понуди,покани,превоз итд)
     
  6. monika-moni

    monika-moni Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Moram i jas da se priklucam na vasive diskusii i najdrugarski da ve upatam kaj najdobroto foto studio za vasata svadba.Mene mi slikaa i snimaa isto taka foto KOKI od T.C.Kapistec i sum prezadovolna! Im ja prepustiv organizacijata, i se tecese sovrseno.Sekade stignavme na vreme,i bez nervoza,se cuvstvuvavme opusteno i veselo kako sto i dolikuva na nasiot najubav den. Slikarot i kamermanot sovrseno si ja zavrsija svojata rabota.Materijalot go montiraa edna nedela,ama se bese sredeno cakum pakum,odlicna montaza i kvalitetna snimka vo HD rezolucija,slikite isto taka odlicni,opfateni site bitni slucuvanja! Im blagodaram uste ednas i toplo vi gi preporacuvam!A cenata?Nivnata cena e mnogu normalna vo odnos na kvalitetot sto go dobivas.
    Se iznervirav koga gi procitav vasite diskusii,kade sto gi falite Zaga produkcija.Abe luge i snimaa na moja drugarka i imav moznost dobro da ja izgledam nivnata snimka.Katastrofa nevidena!Se sto vredi e spotot na pocetokot koj trae od 3 do 5 minuti,a drugoto e nula. Montaza na snimkata recisi i da nema!Ostavan e originalniot ton,na primer nevestata se dere po starosvatica koga ja bara za kitenje,vo maticno originalna mrtva tisina so susukanje za vreme na potpisuvanjeto(bez ubacuvanje na muzika),bez kratenje i otstranuvanje na suvisniot materijal kaj sto se mestat ili cekaat.Vo crkva ide snimka od kamera na stalak kade voopsto ne se gleda menuvanjeto na burmi zatoa sto pred kamerata e grbot na kumot ili popot.Drugarka mi zbesna koga ja vide snimkata od mojata svadba i ja sporedi so nejzinata.Abe ona se skrsti tri cetiri pati poveke pari od mene a dobi sipak.Luge ne bidete slepi i nemojte da mislite deka visokata cena e garancija za kvalitet.Ovie novopeceni slikari vi praat fatamorgana dodeka se sepurat so dve tri kameri aparati i dodatna oprema,ama za zal niti imaat iskustvo niti znaenje od obrabotka na svadbi.Ama dodeka ima ovci neka gi strizat!
     
  7. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    Зага се многу скапи...
    А ова Коки..гледав слики на ФБ..па и не се баш добри..фотографиите ко со обицен апарат да се сликани..Мојот поубави бои вади :)

    Сто мислите за Студио 5 или Имаџе(Лепокарија)?
    Или дајте некој предлог за некое друго студио?
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. monika-moni

    monika-moni Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Ne si vo pravo,sto im fali na fotosite,idi u studio pa ke vidis,drugo e fotka na monitor,kade boite zavisat od podesuvanje na monitor a drugo e foto vo raka. Ustvari ti si znaes gledam deka si od onie sto se palat na iminja i ceni,neka ti e so sreka,samo da znaes posle e...a nema kajanja.
     
  9. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    грешиш...само внимавам, зошто многу луге се изгореле, а сликите и снимките ако не ти се убави..џабе..

    А овие Имиџ не се скапи само незнам за квалитетот...
    А овие Коки за колку сликаат?
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Добро Коки или како и да е, прво не сме глупи ние овде на форумов, второ не ти е ова место за бесплатна реклама, а очигледно е дека е реклама, трето, катастрофа е тоа што го разгледав, сликите такви одамна не се у мода, посебно што сите сега по дома самите така си ги правиме, барем тоа е лесно, и мислам убаво што сакаш да привлечеш муштерии, ама да ве пофали некој тука што е редовен на форумов, а не два пати денес, некој специјално се регистрира само да го промовира студио Коки, мислам дај луѓе па не сме глупи, или па вие не знаете како функционира форумов и дека два нови профила со по едно мислење во еден ден, со пофални зборови за некое фото студио, јасно ни е што се. Аман! |(
     
    На eleni23, eli25 и blubell им се допаѓа ова.
  11. monika-moni

    monika-moni Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Abe cenite vo KOKI se super i navistina sekoj sto moze da si dozvoli da pravi svadba,moze da si ja dozvoli i sumata sto ke ja plati kaj niv. Jas na primer plativ 4 000den za snimanje so edna kamera vo ful hd rezolucija,(mi nudea i dve kameri so doplata,ama jas se resiv za edna) i za tie pari dobiv komplet sreden detalno izmontiran materijal so super omot i pecateni cedinja,a slikite si gi biravme koj sakame nie,izbravme 230 i gi plativme po 30 den.edna i tolku.Nemase nikakvi zatkulisni igri svaka mu cast na gazdata cesno i posteno si dobivme se kako sto se dogovorivme.A da ne zaboravam imavme gratis pokani,album,foto a4 format,boncinja za vecera i mercedes nakiten i so sofer.Ama da ti kazam pravo i da ne dobievme nisto gratis zadovolna sum zatoa sto kako montazata na mojata svadba do sega nemam videno kaj drugi studija,profesionalno i prekrasno!Fotkite i foto sesijata super!
    Ajde sega uste malku ke si gi vikam na krstevka,gledav nivna montaza od krstevka,abe epten intesresno i cool.

    Pa dobro enca69 ako nekoj denes se zacleni na forumov i nema pravo da debatira na tema po negov izbor togas cemu sluzi sajtov?A kako vtoro ako sopstveno pozitivno iskustvo nekoj kako tebe go smeta za reklama toa e tvoe pravo.Znaes kako vikaat ako samiot si kradec sekogas se somnevas i kradcite gi baras vo site okolu tebe!Pa da ne ispadne deka ti si pristrasna kon ili od nekoe foto,pa ne mozes da se vozdrzis i muvata ja iskas na pogresna strana.Izvini ako toa sto moeto pozitivno iskustvo najdrugarski sakav da go spodelam na forumov tebe te navredi.Ja cenam slobodata na govorot,go cenam sekoe mislenje razlicno od moeto,no za razlika od tebe ne baram pozadina vo necie iskustvo.Naprotiv sekogas sum spremna za otvoreni i prijatelski razgovori i razmena na iskustva,ama zalam ne i so tebe,ne sme na ista branova dolzina. Uste ednas izvini ako te navrediv sto sum nova na forumov pa uste i se ,,drznav,, da pisuvam.
     
  12. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    :lol: :lol:
    :lol: :lol:
    сигурно :lol: , кра :lol: дец, навредена, пристрасна, ми сметаш што си нова :lol: јок :lol:
    живо ме интересира дали ви е ип адресата иста со другиот профил за коки :?:
    бтв ги разгледав на фб, и полоши слики јас немам видено, најискрено...тоа е мое мислење :hai:
     
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не се мажам во блиска иднина, ама ги гледав сликиве од ова Коки Фото, и мене ми се некако сељачки....
     
    На Trendafilka и enca.69 им се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас имам вадено слики во фото студио Лик, и баш имам видено цената за свадба со снимање,цд,слики...незнам точно што се уште имаше им е 4500, сликите не им се лоши-просечни, но снимката навистина незнам.
     
  15. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    ја имам слушнато за некој ZAGA од Битола биле дечките .. фотографии .. како во бајките ... сум видела на фб .. најпрофесионални .. алал нека им е на дечките .. а за цената не сум информирана .. ваљда до кај 300 евра .. и + прават нешо као клипче.. прекрасно :)
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    јас имам чуено дека е од 800 до 1000 евра :fubar:
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. goluba

    goluba Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    :rofl: Citam i ne mozam da se iznasmejam. By the way ti ne mozes da kazes dali nekoj e nov ili sega se zaclenil. Ovde sekoj moze da si go kaze svoeto mislenje, zasto jas od damna imam profil megutoa ne sum diskutirala na ovaa tema sum pisuvala na dr temi, i ne e tvoe ti da kazuvas za dr glej si za sebe sekoj ima pravo da si go kaze svoeto iskustvo. Ne se povikav na tebe i nemas pravo da vregas dr. ako tebe ti e promasena svadbata ne znaci i deka na dr im e utka koga ne znaes da odberes nestro dobro. Zatoa prvo ke se rasprasas i ako si tolku kompetetnta ke zaes da odberes kvalitetno. :hai:
     
  18. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Смеј се, само тоа останува кога ќе те фатат во лага, очигледна овојпат :lol:
    А за тоа дека си одамна и имаш многу пишувано па сега дојде на оваа тема, има еден момент кој се вика мислења, и до него колку вкупно имаш, а ти имаш 2 или три, така да :geek:
    Мене не ми е свадбата промашена, туку сликите и снимките, и тоа не дека не знам да одберам туку од вакви ко тебе што сами се фалат, а врска немаат, и затоа реагирам да не се зезне некој друг, мада и никој нема да ве земе сериозно на форумов сите тука знаеме да препознаеме што како, посебно кога е толку очигледно, среќа што стави линк од фб, како што кажаа и погоре ептен сељачки изгледаат сликите, ко да си играло дете што само што ја научило програмата, па му е интересно. Верувам дека никој од тука нема да ви биде муштерија, лоша услуга си направивте :lol: .
    Да има право да коментира кој како и што сака, и затоа јас коментирам тоа што сакам. Капиш?
     
    На eleni23 и imelda им се допаѓа ова.
  19. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Тие имат различни цени мислам дека му се 300 па натаму зависи шо сакаш...ако сакаш да ти биди како од бајките мислам дека 600 евра
     
  20. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Се сложвам со тебе...ги гледав сликите на фб и стварно му се катасрофа...сестрами праеше пред 5 години свадба му снимаја од битола едни...и имаше вакви слики..ама зборам пред 5 години..се се смена од тогаш..а гледам овие останаја со тие слики...одамна му помина модата на оние слики нека измислат нешто друго
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.