1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фотографи за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од kalinaaa, 20 март 2011.

  1. Linkestida

    Linkestida Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    На Студио 5 понудите им се движат од 100 до 280 евра.
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Дали некој имал искуство со фото студио Продукција Те-Ма некаде кај Олимписки базент се наоѓало студиото, и ако некој знае како се викале порано, под друг назив биле затоа не можев да најдам ништо за нив на интернет?
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    100до280евра само за видеото O.o или целосен пакет :?: ?
     
  4. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Студио 5 е од 180 евра па нагоре. Во цената од 180 евра спаѓа сликање и снимање. Сликите да си ги купите ви се 35 денари. За 230 евра покрај сликање и снимање добивате и фотобук (албум со испечатени слики, некаде околку 30 слики мислам дека се. И за овој пакет секоја слика чини 35 денари
     
  5. bibiajvi

    bibiajvi Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo :))
    prv pat pisuvam na forumov,a redovno citam :)))
    sakam da prasam dali nekoj ima iskustvo so foto studio Media,se naoga kaj grcka ambasada vo centar???...bevme pred nekoj den,cenite im se prifatlivi..gi gledav na fb i ne se losi...ako ste slusnale za niv bilo kakov komentar bi mi bil dobredojden........inaku gi sakam mnogu zaga,ama preskapi se:)
     
  6. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    Дали на форумов има некој од струмица кој знае кое е најдоброто фото студио од струмица и како се движат цените за свадбарски пакети. А ке ве лома да ме советувате и на што треба да се внимава кога се договара со фото студијата, затоашто слушам многу негативни искуства отпосле никогаш не излегувало онака како што било дговорено.Точно ли е тоа? :^)
     
  7. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    еве да им кажам на оние што ги интересира, добив и официјална понуда од зага и почениот пакет е 800 евра.

    можеби луѓево навистина имаат трошоци и цената им е реална но за мене тоа е премногу, иако фотографиите и снимката ми е нешто најбитно на свадбата. малку сум разочарана што е толку скапо но не ми е долга толку чергата за да си дозволам.
     
  8. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    Зага прават прекрасни фотки ама 800 евра па нагоре е навистина многу за наш стандард,иако за некого не е многу,па ние најверојатно Студио 5 ќе ги ангажираме
     
  9. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    а на студио 5 како им се движат цените ?
     
  10. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Фото Ирис се околу 10000 денари за blu-ray dvd и 200 фотографии (или photobook како опција), нешто поефтино е за обично двд. Во цената е вклучен и автомобил, и од тоа што видов најповолно излегува. Слики од четири свадби имам видено, и сите беа задоволни, па се решивме за нив.
     
    На MateaA и baby-star им се допаѓа ова.
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Јас бев задоволна од Image,лептокарија.Сега им се пониски цените.Добивме и гратис спотче од некои 6,7 минути кое убаво беше вметнато како најавна и одјавна шпица.Сите што ни го гледаа cd-то беа воодушевени.
    Е сега незнам дали важи истото,но моравме 350 слики за да ни го дадат цдето со сите слики,или да си платиме 100 ева па да вадима на друго место.
    Ние секако извадивме околу 400,им поделивме и на најблиските-кои секако ни платија, :lol: па ова не ни беше проблем.
    Е сега кај нив ми се допадна што не пишува на цела слика реклама :^) ,демек да се заштитат да не ги вадат на друго место сликите.Студио 5 по цела слика се изрекламирани,па некаде ни невестата не се гледа .Ова ми е грозно :puke:
    Единсвена замерка ми е што вечерта што им ги даваа сликите на гостите беа многу темни :( Ова го коментирале гостите-демек сум сакала да се покажам со фото студио од Скопје,а биле бетер од нашите во градот :| Али тоа е.
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Само што видов- видеото добило награда за најдобра љубовна приказна.
    А кога ќе ми текне пред некој месец колку се имаме смеено на клипов, ама ете... :D
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Леле, мене ептен ми е cheesy видеово. :|
    Може сега им делува фина идејава, ама за 10-тина години ќе го кријат цд-то.

    Никогаш не би снимала нешто вакво. :shake:
     
    На DzingrlakaDzikica и Trendafilka им се допаѓа ова.
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас само се чудам колку денови го снимале видеото :D ?
    Колку пати ја шминкале девојкава во арапски стил, ама изгледа ужива во тоа, со оглед дека е поврзана со Арабеска :lol:

    Толку труд вложиле, а јас се` што гледав беше нејзиниот нос :lol: :tmi:
     
    На Trendafilka, najubava2010 и starfish им се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    кој си има пари може и животната пиказна од стартот на врската па се до судбоносното ДА да снима, и нормално ќе ужива во шминки,облека...
     
  16. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Видеото е изработено одлично, и за реклама и за нив. Таква приказна сакале и супер квалитет добиле. Јас го изгледав цело и е прекрасно, колку и да е за некој кич. Сите сакаме различни работи, и сите изгледаме различно, и носот на девојката воопшто не ми беше хитот во видеото туку самите сцени. Сепак и за да си го дозволите ова видео требаат добри финансии. Не знам кога некогаш во МКД некому ќе со допадне нешто и сите ќе речат едногласно ДА!! Се не ни чини!
     
    На JoxyTheFreak, ines.h, Amelia и 6 други им се допаѓа ова.
  17. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Мене видеово ми е баш убаво, ама видеото :!: . Изработката и снимањето.
    Младенциве ми се многу вештачки. Нели е љубовна приказна? Нема никаква искра на љубов во нивните очи, ни Љ од љубов нема на лицата. Ми се чини дека повеќе им е за утре да речат „Еј види, пари имам на претек, направив видео со арапска култура“.
    Пак ќе кажам, за изработката секоја чест, за актерите :Down:
     
  18. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Случајно наидов на фејсбук на фото студио Панајоти и не се лоши сликите.
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Мене сите тие wedding love stories ми се патетични и блесави.
    Во поглед на техничка изработка се одлични, во поглед на приказна, илустрација, да не кажам вештачка глума - очајни.
    Гледав едно на стадион, невестата во копачки гонеше топка со младоженецот, едно во стилот на Џејмс Бонд... да се смее човек или да плаче само, не знам.

    За мене лично е глупаво и јас никогаш не би го сторила тоа.

    И не е точно Љубам дека не се угодува на македончето, еве јас ги имам гледано твоите фотографии од една свадба и бев воодушевена.
    :)
    :P

    Јас сакам инвентивност, но пристојност, неизнасиленост, топлина, шарм на фотографиите.
    Оние каде што момата се гледа во огледало, или зјапа низ прстенот и ред други клише будалаштини ме тераат само на зевање.
    Сериозно не знам кој се воодушевува на тоа. Не знам.
     
    На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
  20. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Mze li nekoj da mi spdelii iskustv od Foto Studi Memri