Фото и сликарска уметност

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Marley, 15 јануари 2010.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  909
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.108
  Пол:
  Женски
  IMG_20180110_102050.jpg

  Ako imate Tviter a ve interesira kosmosot, sledete gi Space Inventory. Preubavi sliki koi odzemaat zdiv.
   
  На Ketchup и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 4. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  3.968
  Петар Мазев (1927 - 1993) Мозаик_од_Петар_Мазев.jpg
  42.jpg 22811623_10213280774989812_1523469037_n.jpg
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 5. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  3.968
  Мирослав Масин (1963)
  12072671_1666069046938871_3370613269310273073_n.jpg 11205595_1622772561268520_7568386254931320980_n.jpg 13076767_1724566407755801_2050571689145056721_n.jpg 18119462_1875173162695124_5064491856997139734_n.jpg 18119131_1875173269361780_3033867266790912767_n.jpg
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  9.077
  Пол:
  Машки
  Фотографија од супер-Месечината над Скопје

  FB_IMG_1517429738306.jpg
   
  На ЕденЧлен, Ketchup, blonde_supergirl и 4 други им се допаѓа ова.
 7. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.108
  Пол:
  Женски
 8. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  6.644
  Пол:
  Женски
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На ЕденЧлен и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  :o :bow:

  [​IMG]
   
  На КикиМаус, Ketchup и Tan4ence им се допаѓа ова.
 11. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  3.968
  800px-Makedonium_018.JPG 23844403_197821927445213_436260720431641398_n.jpg borko-lazeski-1 (1).jpg ласески.jpg
  Борко Лазески (1917-1993). еден од најпознатите македонски муралисти. Во тек е негова изложба во Даут пашиниот амам.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.348
  Допаѓања:
  28.675
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  3.968
 15. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  "The Love on The Road" - Ron Hicks :l:

  [​IMG]
   
 17. macence123***

  macence123*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Продавам слика од Вангел Наумовски,во галерија е 200евра,ја продавам за 6000 ден.
   

  Прикачени фајлови:

 18. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски