Фото и сликарска уметност

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Marley, 15 јануари 2010.

 1. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Photos-room_com___The_Mask_by_ebruliii.jpg peacock-by-marilena-mexi.jpg master-and-servant-by-linda-bergkvist.jpg
   
  Последна измена од модератор: 1 април 2017
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  strelec.gif
   
  Последна измена од модератор: 1 април 2017
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Па слика...
   

  Прикачени фајлови:

  • horses.jpg
   horses.jpg
   Големина на фајлот:
   89 KB
   Прегледи:
   121
 4. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
   

  Прикачени фајлови:

 5. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
   

  Прикачени фајлови:

  • mask.jpg
   mask.jpg
   Големина на фајлот:
   36,9 KB
   Прегледи:
   98
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
   

  Прикачени фајлови:

  • 86468.jpg
   86468.jpg
   Големина на фајлот:
   24,1 KB
   Прегледи:
   84
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  слика
   

  Прикачени фајлови:

 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  леле Брејвхарт душучка е :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • p_2440266.jpg
   p_2440266.jpg
   Големина на фајлот:
   20 KB
   Прегледи:
   133
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  :mrgreen:
   

  Прикачени фајлови:

  • samoyed_11[1].jpg
   samoyed_11[1].jpg
   Големина на фајлот:
   46,5 KB
   Прегледи:
   131
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Ах таа уметност....
   

  Прикачени фајлови:

 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Си размислувам, кога пак ке почнам со сликарството...???
   

  Прикачени фајлови:

 12. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  За подобро расположение....во овие зимски ноќи.......

  [​IMG]
   
 13. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  Морав да ги ставам трите,не замерувајте ми!
   

  Прикачени фајлови:

 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Еден и единствен
   

  Прикачени фајлови:

 16. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
 17. MissPagane

  MissPagane Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  23
 18. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Еве едно срценцееее,малку да и обрнеме внимание на љубовта,и да не заборавиме да ја споделуваме со другите :D
   

  Прикачени фајлови:

 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Игра на сенката,светлината,бојата....дводимензионалност,простор и време...
   

  Прикачени фајлови:

  • Mystical.jpg
   Mystical.jpg
   Големина на фајлот:
   247,7 KB
   Прегледи:
   324