Фото-споменар/албум

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elenuskaa, 27 септември 2011.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.034
  Барав слична тема но не најдов ако има слободно клуч :D
  Ме интерсира дали вие имате ваш фото-споменар или фото-книга.. каква е кои фотаграфии ги ставате во него, дали има само ваши слики или и од ваши пријатели ваши драги личности може и слика да ставите

  Сакам нешто слично на оваа но малку да е пошаренко мислам да има и текст некој :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Фото-Споменар

  Имав споменар онака само со слики во него ставав разни слики од пријатели семејство си ставаф слики од ДЕјвид Бекам како мала си замислував за него :D
  Ама тоа беше одамна забаталив сега!
   
  На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.762
  Фото-Споменар

  Немам вакво чудо јас. Си купувам фото-албуми и во нив сликите си ги редам, а најчесто албумите што ги купувам одат во пакет со little pieces of paper кои се вметнуваат под сликите и на кои си пишувам од кога и каде е сликата.
   
 4. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  Фото-Споменар

  јас си имам фото албум каде под секоја слика има пишено каде е со кого и по кој побод сликана сликава...такво нешто како оваа погоре немам
   
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.065
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Фото-Споменар

  Немам некој посебен фото албум. На пр.така како што кажувате вие се’ забележано.
  Си имам фото албуми многу, а сликите снајдисе-па живеј ...измешани низ сите албуми.
  Треба еден ден се така убаво да си средам...за спомен еден ден, убаво е кога се потсетуваш! :)
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Фото-Споменар

  Јас сега скоро најдов дома еден прекрасен голем, розов албум. Во него ги одбрав најубавите мои слики од детството, па до сега и ги ставив внатре. Кога го отворам изгледа како кратка ретроспектива на моето растење. :D И нормално ќе продолжам да ставам слики од поважни настани кои ќе ми се случуваат. Веројатно и тоа е еден вид фото-споменар, само што немам запишано датум и место...
   
 7. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Фото-Споменар

  Немам јас вакво споменарче со слики :D
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Фото-Споменар

  Фотографиите се во фото албуми, додека оние што ми будат спомени и сакам да не ги заборавам ги имам закачено на пано. Ништо посебно.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Фото-Споменар

  Имам фото споменар, од 07.04.2006 па наваму сите слики што ги имаме со дечко ми до ден денес се извадени и во него коментари, се започна вака....и покрај се....и така коментарчиња пишувани.
  И многу ми е убаво кога седнувам да го разгледувам.
   
  На green-angel, Agrona и Elenuskaa им се допаѓа ова.
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Фото-Споменар

  Секако дека имам,и тоа повеќе.
  Имам цел споменар со ликовите од филмот Млади бунтовници,потоа имам од моите омилени актери и пејачи само тие сега незнам ни каде се :lol: ,имам од мене и него посебен,и во тек на изработка е со моите другарки и тој посебен ќе биде ќе си пишува се што, каде, како... :)
   
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.973
  Пол:
  Женски
  Фото-Споменар

  Имам дома еден куп големи албуми каде што се подредени сите слики по ред. Најчесто мајка ми во сите нив има запишувано од која година се сликите и од кои поводи.
  Татко ми штрапал ли штрапал, не можел да се донаштрапа, па дома имаме милион слики.
  Нема некои посебни приказни пишувано во албумите, доволно е што има датуми. Освен тоа, од сите родендени и слави имаме снимки на видео касети, па тие ни се доволен спомен :)
   
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Фото-Споменар

  На дечко ми му направив фото споменар. Еден дел беше со слики, јас и тој со некои луди пози сликани на за нас значајни настани, а друг дел беше со други ствари како карти од концерти, од музеи каде што сме патувале, билети од метро, некои ливчиња со наши шкртаници и потписи и под секоја слика мал текст за настанот.
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.068
  Фото-Споменар

  Сликите ми се расфрлани на сите можни страни во домот, можам да најдам и во фиоката кај што ја чувам долната облека...Воопшто не им водам ред, ниту ги подредувам, ниту ги селектирам, ниту запишувам...Само сликите на малата и оние од свадбата си стојат во посалам албуми, сите останати се во книги, во фиоки...Одамна си велам дека еден ден ќе ги соберам и ќе ги сместам како што треба, па ќе запишувам дати, места, случки...можеби некогаш, сега немам мерак за такво нешто...
   
 14. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  624
  Фото-Споменар

  Во мојот споменар има слики од Мајли
  ама тој ми е од 2009 и имам пишувано за тоше 7 страни. :)
  Слики не ставам во споменарот,а сега не ни пишувам во него
   
 15. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Фото-Споменар

  Јас имам 2-3 албуми со фотографии,на кои се семејството и пријателите,бидејќи јас најчесто ги сликам.Мислам дека на секое излегување носам апарат и по една слика вадам обавезно и си ја ставам во албум.Имам сочувано се!Од родендени,обични прошетки,фотосесија по дома....до летувања и зимувања.И кога ми е досадно ќе си земам еден од албумите и си ги разгледувам. :$
   
 16. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  свадбени фото албуми

  да ве прашам од каде да се снабдам со албум со декорација како за редење свадбени фотографии,досега само со JUMBO имам најдено ама сакам пораскошни затоашто сакам да им подарам на свекорот и свекрвата?
   
 17. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.880
  свадбени фото албуми

  Поголемите фото студија имаат албуми, би требало да се најде нешто добро.
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  свадбени фото албуми

  Баш прееска видов и во Базаро имаше убави.
  Инаку по фото студијата држат цени-надувани.
   
 19. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  свадбени фото албуми

  Ги имам гледано во Пантер Мис и тоа по некои пристапни цени (не сум сигурна точно колку се) ама баш се баш онака свадбени, со чипка. Сега незнам дали ќе ги има, јас ги гледав пред околу еден месец.
   
 20. morkov4eto

  morkov4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  7
  Незнам дали ми е на точно место поставено прашањево меѓутоа сакам да ве прашам дали знаете каде може да најдам споменар каде што можеш да залепиш слика и доле да пишуваш текст ?