1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фото-споменар/албум

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elenuskaa, 27 септември 2011.

  1. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Барав слична тема но не најдов ако има слободно клуч :D
    Ме интерсира дали вие имате ваш фото-споменар или фото-книга.. каква е кои фотаграфии ги ставате во него, дали има само ваши слики или и од ваши пријатели ваши драги личности може и слика да ставите

    Сакам нешто слично на оваа но малку да е пошаренко мислам да има и текст некој :)
     

    Прикачени фајлови:

  2. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Фото-Споменар

    Имав споменар онака само со слики во него ставав разни слики од пријатели семејство си ставаф слики од ДЕјвид Бекам како мала си замислував за него :D
    Ама тоа беше одамна забаталив сега!
     
    На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Фото-Споменар

    Немам вакво чудо јас. Си купувам фото-албуми и во нив сликите си ги редам, а најчесто албумите што ги купувам одат во пакет со little pieces of paper кои се вметнуваат под сликите и на кои си пишувам од кога и каде е сликата.
     
  4. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    Фото-Споменар

    јас си имам фото албум каде под секоја слика има пишено каде е со кого и по кој побод сликана сликава...такво нешто како оваа погоре немам
     
  5. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Фото-Споменар

    Немам некој посебен фото албум. На пр.така како што кажувате вие се’ забележано.
    Си имам фото албуми многу, а сликите снајдисе-па живеј ...измешани низ сите албуми.
    Треба еден ден се така убаво да си средам...за спомен еден ден, убаво е кога се потсетуваш! :)
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Фото-Споменар

    Јас сега скоро најдов дома еден прекрасен голем, розов албум. Во него ги одбрав најубавите мои слики од детството, па до сега и ги ставив внатре. Кога го отворам изгледа како кратка ретроспектива на моето растење. :D И нормално ќе продолжам да ставам слики од поважни настани кои ќе ми се случуваат. Веројатно и тоа е еден вид фото-споменар, само што немам запишано датум и место...
     
  7. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Фото-Споменар

    Немам јас вакво споменарче со слики :D
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Фото-Споменар

    Фотографиите се во фото албуми, додека оние што ми будат спомени и сакам да не ги заборавам ги имам закачено на пано. Ништо посебно.
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Фото-Споменар

    Имам фото споменар, од 07.04.2006 па наваму сите слики што ги имаме со дечко ми до ден денес се извадени и во него коментари, се започна вака....и покрај се....и така коментарчиња пишувани.
    И многу ми е убаво кога седнувам да го разгледувам.
     
    На green-angel, Agrona и Elenuskaa им се допаѓа ова.
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Фото-Споменар

    Секако дека имам,и тоа повеќе.
    Имам цел споменар со ликовите од филмот Млади бунтовници,потоа имам од моите омилени актери и пејачи само тие сега незнам ни каде се :lol: ,имам од мене и него посебен,и во тек на изработка е со моите другарки и тој посебен ќе биде ќе си пишува се што, каде, како... :)
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Фото-Споменар

    Имам дома еден куп големи албуми каде што се подредени сите слики по ред. Најчесто мајка ми во сите нив има запишувано од која година се сликите и од кои поводи.
    Татко ми штрапал ли штрапал, не можел да се донаштрапа, па дома имаме милион слики.
    Нема некои посебни приказни пишувано во албумите, доволно е што има датуми. Освен тоа, од сите родендени и слави имаме снимки на видео касети, па тие ни се доволен спомен :)
     
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Фото-Споменар

    На дечко ми му направив фото споменар. Еден дел беше со слики, јас и тој со некои луди пози сликани на за нас значајни настани, а друг дел беше со други ствари како карти од концерти, од музеи каде што сме патувале, билети од метро, некои ливчиња со наши шкртаници и потписи и под секоја слика мал текст за настанот.
     
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Фото-Споменар

    Сликите ми се расфрлани на сите можни страни во домот, можам да најдам и во фиоката кај што ја чувам долната облека...Воопшто не им водам ред, ниту ги подредувам, ниту ги селектирам, ниту запишувам...Само сликите на малата и оние од свадбата си стојат во посалам албуми, сите останати се во книги, во фиоки...Одамна си велам дека еден ден ќе ги соберам и ќе ги сместам како што треба, па ќе запишувам дати, места, случки...можеби некогаш, сега немам мерак за такво нешто...
     
  14. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Фото-Споменар

    Во мојот споменар има слики од Мајли
    ама тој ми е од 2009 и имам пишувано за тоше 7 страни. :)
    Слики не ставам во споменарот,а сега не ни пишувам во него
     
  15. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Фото-Споменар

    Јас имам 2-3 албуми со фотографии,на кои се семејството и пријателите,бидејќи јас најчесто ги сликам.Мислам дека на секое излегување носам апарат и по една слика вадам обавезно и си ја ставам во албум.Имам сочувано се!Од родендени,обични прошетки,фотосесија по дома....до летувања и зимувања.И кога ми е досадно ќе си земам еден од албумите и си ги разгледувам. :$
     
  16. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    свадбени фото албуми

    да ве прашам од каде да се снабдам со албум со декорација како за редење свадбени фотографии,досега само со JUMBO имам најдено ама сакам пораскошни затоашто сакам да им подарам на свекорот и свекрвата?
     
  17. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    свадбени фото албуми

    Поголемите фото студија имаат албуми, би требало да се најде нешто добро.
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    свадбени фото албуми

    Баш прееска видов и во Базаро имаше убави.
    Инаку по фото студијата држат цени-надувани.
     
  19. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    свадбени фото албуми

    Ги имам гледано во Пантер Мис и тоа по некои пристапни цени (не сум сигурна точно колку се) ама баш се баш онака свадбени, со чипка. Сега незнам дали ќе ги има, јас ги гледав пред околу еден месец.
     
  20. morkov4eto

    morkov4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    9
    Незнам дали ми е на точно место поставено прашањево меѓутоа сакам да ве прашам дали знаете каде може да најдам споменар каде што можеш да залепиш слика и доле да пишуваш текст ?