1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фото-студиo

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од yawn, 20 јуни 2010.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Вака значи .. Заинтересирана сум за професионална фотосесија,нешто поразлично од оние фотките на огледало во WC со испрчена муцка .. Бла , Бла досадно .. Сакам да знам кое е најдоброто фото-студио во Скопје кај ке можам да го реализирам она што сум си го замислила ..Телефоснки број или локација , само ве молам без дезинформации ..Однапред Благодарам ! :)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Владо Ѓорѓиев уште на времето ја сликаше сестра ми и човекот е закон. Има идеји, има талент и за шминкање и за фотогрфирање. Еве линкче :)

  http://www.vladimirgeorgiev.com/
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.810
  Допаѓања:
  151.705
  И добро,колку чини едно вакво задоволство?
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Не знам точно, он не и наплаќаше на сестра ми затоа што тогаш почнуваше и не беше познат. Сега нормално дека наплаќа, мислам дека е по договор. Кој е заинтрересиран нека го контактира. А ако некој има вакво искуство нека каже колку коштало.
  Гледам и невести кај него се фотографирале, а сликите од Тоше се прекрасни.
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Кај Владо Георгиев мислам дека е 15 или 20 евра од слика... и мислам дека шминката не влага у оваа цена, само сликата ко слика, ако сакаш он да те шминка, накнадно..
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Оооо...па тоа е скапо. Не знаев дека е толку. Добил на цена, порано бараше убави девојки кои ќе му позираат џабе, сега убави девојки му позираат за 20 евра слика :D
   
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Не е многуууу толку и очекував пошто човеков ги има сликано и сите наши естрадни ѕвезди па поекспониран е сега, ми одговара али прашање е кои фотки ке ми излезат добри и за кои нема да зажалам што ке дадам пари :D .. Ќе се јавам и ќе закажам уште утре термин за фотосесија и шминка па ваљда ке можам некаде 10ти јули да ме смести во распоред ..А инаку кај му се наоѓа сега студиото за фотографирање така отприлика да знам ?
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Мислам дека негде кај саем ама воопшто не сум сигурна.. како да сум слушнала дека е ваму :wasntme:
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
 10. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Земав бројчето .. Ќе го прашам него за цена,локација и дата ..Ќе ви пишам шо како .. Али сигурно одам :) ..Позз :*
   
 11. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  И како помина, сликите дали се неверојатни и професионално направени?
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Мене не ми се допаѓа делото на Владо Георгиев.
  Некако пренапумпана ми е неговата појава. Има многу поквалитетни млади фотогради кои се попосветени на својата работа, имаат нови идеи и дефинитивно треба да се поевтини.
  Да не коментирам за шминката која ја прави. Грозно. :^)
   
 13. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  Убаво е фото-студио амаааааа некој што се слика прегрди ... а и шминкава да не коментирам ....
  И мене не ми се допаѓа Владо.Г :!:
   
 14. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Еве за сликање во форо-студио и тоа не е многу скапо вака со попуст.
  http://sakampopust.mk/kupon/Fotosesija- ... ri/id:818/
  И јас сакам,но попустот трае само до 18ти септември,а мене не ми треба за сега.Ако најдете некое вака поефтино,кажете.Мене ќе ми треба негдека накај другово лето,тој период.
   
 15. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  епа блиску сме.. еве го моето проблемче!! вака девојки.. јас со уште неколку другарки треба да снимаме една реклама во школото и ни треба пофесионален камерман/снимател. школото нема да ни најде треба ние сами, а ние не познаваме некој и барам помош од вас.. можеби знаете некој добар и искусен,професионалец, па да ми го препорачате.. немаме време а хитно ни треба.. чекам ваш одговор, ви благодарам однапрд!!
   
 16. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  камерман/снимател!

  Прво што ми паѓа на памет е да се обратите во некое фото-студио и да се договорите со некој од снимателите кои што снимаат свадби и такви прослави.
  Ќе им кажете што барате и ќе си се договорите околу цената.
   
  На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  foto studio jasmina
   
  На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  камерман/снимател!

  па да, може. :)
   
 19. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  ДЕВОЈКИ ХИТНО МИ ТРЕБА, КАДЕ ИМА ДОБРО ФОТО СТУДИО ВО СКОПЈЕ?
  ЈАС БАРАВ НО СИТЕ СЕ НЕКАКО СКАПИ, И НЕ МИ ОДГОВАРААТ, ПА АКО МОЖЕ ДА МИ КАЖЕТЕ НЕКОЕ ПОЕВТИНО И НЕ МОРА ДА Е МНОГУ ПОЗНАТО СТУДИО.
  МИ ТРЕБА ЗА ДА МИ НАПРАВИ ЕДНО ВИДЕО А ЗА ВИДЕО МИ БАРАА 100 ЕВРА. ПА СЕГА БАРАМ НЕКОЕ ДРУГО, АКО ЗНАЕТЕ КАЖЕТЕ МИ ФАЛА ОДНАПРЕД :*
   
 20. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  Праша ли во фото Десо, карши соборна, го фалат многу. Незнам како е со цените, најубаво сама да прашаш.