1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фраери или не?

Дискусија во 'Сингл' започната од marchy15, 21 јуни 2011.

 1. marchy15

  marchy15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Лоши момци или пак нежни, слатки и срамежливи?
  Јас, искрено "паѓам" на оние недопирливите, лошите. Тие како да имаат некоја маѓија со која успеваат кај мене..едноставно се палам на нив, и со сите што досега сум била сите биле такви..
  Оние другите, срамежливите и нежните некако ми се тапа..незнаат да се понашаат со девојче или пак незнаат едно здраво да кажат..уфф..се нервирам кога ќе се сетам на една таква случка:
  -први мај и поголемо друштво онака, и плус момци од соседната населба ( дивење растур беа, но на прв поглед), и као сеа седиме пиеме капучино, и ми доаѓа другарка и ми вика те бара *****, и ја искачам и го глеам типов убав ненормално, и ме чека. Идам јас, и застанувам и му викам си ме барал ? И типов се зд'тка, и вика Дд..а, те барав.. и таков целиот :angel: :$ , јас веднаш сфатив дека овој абер си нема од праење муабет и ми падна смешно, ама ај си викам да не испаднам таква да му се изнасмеам у фаца па цело маало да го зеза, почнав тема некоја си таму, колку да почне овој да збори.. Со сила му ги вадев зборовите од уста, и снемав трпение, и му викам извини ме викна да ти праам друштво да стоиме вака ко будали или со причина? |( , и типов само вика ми се допаѓаш многу, ама незнам дали имам шанса кај тебе, и ја ваква :lol: , и викам ме болат нозе од стоење, идам да седнам и си отидов, а детево после едвај збореше -.- ..
  А една таква случка, шо за мене беше од соништата со "најлошиот" шо сум била до сеа:
  Нова година, али ние со другаркиве 5 до 12 одлучивме каде.. И ја као нова у маало, не ги знам сите добро, и као ај за Нова ќе бидат сите фраери од кај мене од маало, ќе сум се запознаела.
  Се запознав со поголемиот дел од нив (не викам дека не беа убави), и одма се опуштив со нив, зезање, џускање ау..али со тој "најопасниот" фраер не сум се запознала..
  Играм ја со другарки, и само позади мене ми доаѓа фраеров и ме фаќа за рака, и ми вика ***** мило ми е.. ти си ****** новата во моето срце а? УУпс, во маало а? И ја као, шо му е на овој? И викам, да таа сум НОВАТА ВО МААЛО мило ми е.. и се тргнав.. Чоеков значи почна да ми се свиѓа ненормално многу (има се она што сакам кај едно машко), али не му обратив внимание.. Овој не се откажа од мене.. ми праќаше пијачки, ми намигнуваше, песни пушташе, играше до мене и слично.. И као ај, да одморам, седнувам на сепаре , и позади мене доаѓа овој, и само ми ја зима чашката и ми вика иако не сум келнер, за тебе би бил.. и ми става виски и ја таква :$ пропаднав.. Ај седна до мене, свртевме два три муабета и пуштија песна за танго, и овој ме кани..и ајде играме и ми вика, ќе бидеш така најдобра како што си најубава, за да искочиш со мене до надвор, и ме фати за рака, и ја му викам абе ало каде надвор, и овој ме однесе и ме залапаа..и ми вика да не ти смета? и продолжува да ме лапа чоеков.. и така бидна шо бидна, влегуваме внатре и исто као да сме влегле како на свадба, сите аплауз.. и сите другарки шо беа тука ми викаат као ау не си свесна која среќа ја имаш, на никоја до сеа вака не напраил и слично..после тоа шо не ли праеше за да ме доосвои како шо викаше он..
  Значии уфф.. најголем фраер .. :inlove:
  Можеби малце забегав со темава, али што би одбрале СРАМЕЖЛИВИ ИЛИ ЈАКИ ФРАЕРИ? :$
   
 2. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  -.-
  Како тоа на 15 год некој те ПАЛИ и СИТЕ со кои си била се „фраери“, типот ти сипувал виски... :o
  Звучам како да сум 10 год постара од тебе, а не сум ама изгледа сум ЕПТЕН заостаната чим ми се преврте желудник после постов :puke:
  „Темава“ секако ќе биде заклучена или преместена, па да не биде без ич еве мој одговор. Не, мене не ме палат фраери. :geek: А особено не такви кои тебе те прават најсреќна на свет :wasntme:
   
  На Monnchy, blueyedbeauty, lovely-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Епа така ти е тоа...за некоја година децава место млеко од
  цицка
  чивас ќе пијат!

  Инаку сегашниот ми дечко имаше титула на тешко фраерче...ама сега ја запозна Анели и се смири... :)
   
 4. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Дечко ми? хахахаха... секогаш кога ќе бидеме излезени има по некоја приказна да раскаже за тоа како требало да излезе со таа што во моментот поминала покрај нас, како се пишувал на фејсбук со некоја друга пред да ме запознае...како оваа била страмежлива и не прозборела ни збор на нивниот состанок итн итн итн!!
  Прво реагирав бурно на неговите исповедувања и бев љубоморна, а сега веќе не! Од едно уво влегува од друго излегува...и викендов баш му кажав дека несакам веќе да знам за неговото минато (тоа се било пред мене)... А бе "тешко фраерче" :rofl:
   
 5. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Дефинитивно не, иако моментално сум верена со еден од таквите некогашни фраери кој успеав да го превоспитам :lol:

  А на 15 години јас со другарките дискутирав за тоа кој колку бубулици имал, а не дали фраер, дали пие виски ит.н.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  А што е фраер ??? Дечко што може да фати девојка за 5 мин значи способен е момакот 8) или оној што се фали колку легнал и што им се правел на бившите девојки?!?!?
  Ако навистина ве палат такви тогаш :x :x :x
  Ок, јас немам дечко имам маж ;)
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  паа и двата типа...зависи само до карактерот, а не до она каков се праи у друштво или на улуца ;]
   
 8. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Како тоа најлошиот момак со кој си се мувала бил толку фин, учтив и јак на зборови... не разбирам зашто е лош момак?! Затоа што е способен да си најде девојче?

  Всушност и целата оваа тема би требало да се вика: Способни или не?!
   
 9. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Добри момчиња, секогаш. :) Од типот на Кларк Кент. :lol:

  И ако некој не е толку снаодлив на зборови и отворено ти каже дека му се допаѓаш, не значи дека не е „фраер“. Напротив, ако некој ми пријде со толку ниски и излитени фрази само ќе го одмерам со еден поглед да знае никогаш повеќе да не ми прозбори, па не да ме освојува понатака. :)
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Зависи од тоа што ти подразбираш под фраер а што под лошо момче... Јас лошите момчиња и не би ги нарекла баш фраери...
  Ако за тебе е фраер дечко што може за 5 минути да заведе девојче, да има многу девојки што сакаат да бидат со него и сл. и ако ти се допаѓаат такви момчиња ок но за мене воопшто тоа не е пресудно...
  За мене е фраер секој дечко што знае да се однесува со девојка, што колку-толку има некоја култура како и оној кој не му е најважно туѓото мислење и кој не се натпреварува во тоа кој повеќе девојки ќе има... :)
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  603
  Мозе и ни е во крвта зенска, ама и јас како повекето девојки кои ги познавам си пагам по лосите момци. ;) Е со да правам кога ми се такви сексоповикателни , кога топат со поглед ииии.. ај да не зборувам повеке. :rofl: Имам јас еден таков фраер ехеее одаамна си го имаме меракот , ај белким ке бидни несто. :) Не знам, ама ме пленат со самата самодоверба која ја имаат, со харизмата која си ја носат , со погледот со ти вика I wanna F*** you. :rock:
  Овие другиве ми се само мили и добри за разговор, за тепање време. :)
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Мојот фраер е ко Тошо. Не ебе жива сила. Има лепота и стас за извоз, ама дечкото си е научен внимание да и посветува само на една девојка. И многу ми е мило што не го прави тоа како класичен папучар, туку со стил и фраерлук, па ни јас не сум загушена од врската.

  А гледам му пишуваат цурици нешто провокации, ово - оно...ама јок бре брате. :D

  А и такви фраери само сакам, што не се замараат многу многу со тоа што се случува околу нив, а не да ми се фали за секоја што ја плеснал и колку сум среќна што го имам.
   
  На Trendafilka, calliope, marchy15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Пфф, секаде барам златна средина, и оваа ми е баш тежок избор-лошо или добро момче... :?:
  Мислам дека од двете типови бегам. :|
  Кога лошо момче ќе науми да ме надитри, и сигурен е дека јас нема да му оддолеам (демек кој знае кој е), не, бегам од такви. Ако навистина наумил, тогаш јас ќе бидам таа што ќе го надитри, ќе добие се, ама нема да даде ништо... Не дека нешто, онака, да си знае дека не може да има баш се. ;) Задоволство е лошото момче конечно да се покаже каков што е пред тебе, да си ја покаже и слабата страна, ама таквите не мислам дека се менуваат, и не ризикувам.
  А сум имала такво искуство како marchy15, типов мисли што да зборува со мене, и ми кажува некоја "смешна случка", и некако се тресе, и дтка по малку. Јас се насмевнувам, и ааа хахаха, да да, многу интерсно. |(
  Лошото кај лошите момчиња е што не повредуваат. :(
  Сеуште ја барам таа златна средина-Be bad, but treat me good... :emo:
   
  На marchy15, easyyyyy и crazylady им се допаѓа ова.
 14. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Па и околу тоа што навистина е фраер има големи несогласувања ама не генерализирам ни па сугерирам избор ни за себе ни за други.

  Ако под фраер се мисли на некој заводник кој е олицетворение на бед бој и е во кожњак и мотор и тежок зависник од никотин и рок музика или угланцан силно финансиски поткован метросексуалец или член на некоја крими групација во градот или што ти знам јас не значи дека е полош избор од оние префини и навидум префинети типови за кои после ќе се слушне како испразниле цел шаржер во саканата на некое фино место на уште пофино попладневно кафе и не вир цел океан излегол под навидум мирната површина.

  Најважна е душата на човекот тоа дали тој изградил имиџ на фраер или е во вона би опција или тотална спротивност нема којзнае колку значење. Сепак фраерлукот е надворешна манифестација и најголемиот фраер во градот може е помек од шеќерна волна прајват со саканата и обратно идеалниот и најпосакуван и најперспективен дечко да е потаен психопат, никој не знае кој се‘ во какви чевли влегува и затоа јас сум за тоа секој да си види што му одговара без а приори осуди кои најчесто се тотално неоправдани и се само дел од лепењето етикети за кое народецот наш има толку јака мотивација мислиш животот од тоа им зависи.
   
  На i.am.me и lolyta777 им се допаѓа ова.
 15. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Да не се лажеме во поголемите случаеви попривлечни ни се лошите момци како што е и во мојот случај.Нежните тешко може да ни бидат привлечни и не ни се предизвик.Ама ако се многу дига можам да го спуштам :D
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  фраерчињата се убави за око ама ако знаеш како да ги скротиш се меки
  ко лебче и срамезливи во душа :D а фраерлукот е маска на која речиси сите девојчиња пагаат ко муви :lol:
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  На Фраерите пагав како 15 16 годишно чупе...но сега...имам мирен дечко..не ми треба фраер. :D :D :D
   
 18. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Уффф таквите `фраерчиња` никогаш не ме привлекувале.Секогаш сум сакала мирни и сталожени момци,секако кои се со тек на времето и просторот :D `Фраерчињата (ако така милувате да ги нарекувате) ги дефинирам како несозреани,зелени дечишта што немаат врска од животот,што мислат дека со правење глупости направиле некоја јака финта и се во центарот на вниманието,а всушност неможат да замислат колку се мизерни.
  По нив се залетуваат девојчиња во пубертет од 12-13 години кои мислат дека се што лета се јаде,незнаејќи дека вистинските вредности во животот се многу повеќе од едно обично `фраерче` |(
   
  На Мистер_89 и skinny им се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.055
  Пол:
  Женски
  Нити во пубертетските денови ме палеа фраери. А и како би ме кога сите сањаа за згодните дечки од бој бендовите, филмовите, јас сањав за супермен, ама не у костимот, него новинарот со цвиќери. Умниот трапав дечко. И се уште ми остана тоа во глава ко модел на дечко што страшно ме возбудува. Е ок, де не е се во цвикерите и не бев до сега со такви... но да, било тоа внатре нешто во луѓето, не било страшна перфекција од линии, цртки, рески, влакненца и облини на лице и тело, него биле привлечни за моето око, интересни за моето уво, мелем бре за моево срце и душа, не дечки по кои сите паѓале во несвест.
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fragolina

  fragolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Откако прочитав поголем дел од темата нешто ме натера да се запрашам а и вас да ве прашам всушност вас, мислам девојките кои ги привлекуваат фраери условно кажано,а да,прашањето е Што мислите што е тоа што не привлекува кај фраерите фраерлукот сам по себе или чувството што го имаш кога го спушташ на земја да ти биде послушен и само твој без разлика што тоа можеби ќе биде само на одредено време ? Не засекогаш.