1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фраери или не?

Дискусија во 'Сингл' започната од marchy15, 21 јуни 2011.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Никогаш не ме привлекувале некои си фраеришта. Арно ама стално сум засакувала некои кои за мене биле недостижни. Сум ги сакала а тие мене не. Сум сакала некои кои лошо се однесувале со мене, кои биле љубоморни, ми ставале забрани...ЕЕЕЕ сеа си викам кај ми беа очите, кај ми беше паметот..Она што сум го барала уствари било цело време тука до мене...Значи ама баш све, карактрен дечко, без љубомора, нежен, внимателен.. Не сум имала памет порано жими се!!!
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Па фраер со манири би избрала, едноставно сум ТРН ОН кога тој презема иницијатива.Си ја обожавам слободата, ама ептен ми е секси кога „ќе лупне во маса“.
    Абе маж си е маж, кога ќе те стисне гаќи да наполниш, а не некој пицопевац да го летиш по соба и на се нешто да вика „да драга“ :!:
     
    На Buttterfly и marchy15 им се допаѓа ова.
  3. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Види, јас би авантура, ама ипак, да се осеќам сигурно од друга страна ми е скоро па неопходно.
    Второво. Ја и онака сум бед грл, шо ќе ми е таков, некој ми треба да ме смири. :D

    Се шалам, нејќам фраери..
     
  4. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Лоши и слатки,силни ,самоуверени , интелигентни ,пожелно е да забегале од нормала ...
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Не.

    Никогаш не ми било пресудно, нити сум барала таков, нити сум имала таков.

    Сакам фин дечко, пристоен, кој што ќе ме сака, цени и почитува. Сеедно ми е дали е омилен во друштво, дали се вози со кола до школо или дали иде со ЈСП, сеедно ми е дали е проќељав или има голема топчеста фаца, се` додека знае како да се однесува со мене, за мене ќе биде најдобриот.

    Не можам ни да се замислам скротувајќи некој таков, немам живци за тоа.

    Значи одговорот е - не. Конечниот одговор. :lol:
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    ФРАЕРИ -- што е тоа !?
    Девојчево кое ја отворило темава си игра мајтап со оваа нејзиното напишано ? На 15години незнаев што е тоа дечко и аклохол -_- и оваа нејзиното - ме залапа - хах :^) ? Ако таа се пали на такви момци , еден ден што ли ке стане од нејзе ?
    Јас не сакам фраери или - лоши - момци, напротив сакам момче кое е отворено, и знае да разговара на секоја тема, кое ке внимава на тебе и пред се , ке биде искрен ке те сака, нема да се фолира пред другарите . ееј виде ме ... глупости -_- ... Срекна сум што моето момче има се што јас сакам .
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Ау,и те како можам да се замислам како скротувач на овие од горе напишаново ]:)

    Што да правам,учев од најдобрите. Не ми се приоритет,но во последно време се некои такви ми се закачуваат,како ги викаат..? А,да,фраери. ( |( )

    И секогаш ми велат,не,не си ти опасна. Да батка,не сум. На почетокот. :devil:
    И после сите го менуваат мислењето.

    NVM. Фраер би го забележала и само би искоментирала,но ништо повеќе.Едино ако не стапам некако во контакт со него,па нешто да ме заинтересира типот. Јас само велам,не дај боже да ми влезеш под кожа,ако сакаш не фраер, и флаер биди,толку ти било пишано! :D

    Многу повеќе ќе ми го заврти некој умот ако е од тие малку поскромните,но кој е проклето многу паметен и снаодлив,што би ме натерал да посакам да имам секс со него додека ме зборува,а не пак да ме допри.

    Ме допре ли,сме свршиле работа. Односно,јас сум свршила работа. :D

    И тоа би било тоа.
     
    На Estelle му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    ufff nekogas ne mozam da go podnasam deckomi koga ke pocne da se faloti so kolku izleguval koja mi bila zenska koja mu pisala na fb misli deka sma lubomorna ali koga ke pocnam jas da kazuvam za mene odma ja menuva temata a koga ke sme vo drstvo mi se pravi nekojsi fraer i na kraj izeduva nekoj boks i nikako da mu dojde umot deka nekogas mi e nezgodno ali ke go srdam jas nego koga ke bide vo tesno pa ke vidam kakov fraer e ali si go sakam najmolku bidejki go znam od mlecki moze samo pred dr da mi se pravi fraer a pred mene neeee bidejki si go znam najmnolku poveke i od negovite roditeli :)
     
  9. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Фраер зависи кој како си го дефинира тој поим! Мрзам онакви таканаречени и самозвани фраеришта,срцекршачи што се мислат,нарциси као јас сум најубав сум имал над 100 женски итн..е таквите за мене не се фраери! Фраер може да биде урбан дечко,добро воспитан,со манири кој знае добро да се понаша со секого,го бие добар глас..таков фраер може! ;)
     
  10. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Мојов бил фраерче си вртел женски, незнаел асално на една да и се посвети...сеа си е срцка мирно и скротено 8) му го најдов крајот хаха :)
     
  11. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    I love bad boys!! ^_^ :inlove: :P
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Виски тегнеш на 15 години, а? :clap: Просто ти се восхитувам :*
     
  13. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Битно си се пофали она. :x
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Зависи како дефинираш фраер. Не ги сакам оние кои се фалат на секој чекор за тоа каква кола возат, со колку девојки биле и сл. Тие не се фраери тие се сељаци. Лоши момци-изгледа слабост ми се или јас само такви привлекувам не знам што е проблемот. Тако звани женкари ама од оние кои си молчат ама делуваат и никој не знае ама се набилдани со самодоверба до небо, а мене самодовербата ме влечи и еве ја Нејтири пак со „фраер“. Порано не сакав ни да ги мириснам, си сакав фини, скромни, добри момчиња, ама како што стареам така си се помрднувам од паметот. :^) |( :$ :angel:
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Што ми е гајле дали типот е фраер или не е фраер. Битен ми е карактерот, па и лажно ѕвезди да ми симнува, кога нема да го имам јас само, што ке ми е таков?! Така да, карактерот е клучот ;)
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Поимот „фраер“ кај нас толку го има загубено значењето, тоа е нешто неверојатно.
    Претерано го мразам самиот збор, исто како што го мразам и зборот „шмизла“, која, многу јасно, непоправливо ми иде во пакет со таквиот самопрогласен фраер.
    Фраер не е некој шмокљан кој си мисли дека е фаца и познат во цел град, со залижана коса и три шишчиња со кило гел на нив, кој насабајле шета питбул или некое такво куче по пластична папуча, гола вунеста груда и шарена гаќа, и три саати пие мало макијато само за да ги манијачи женските кои поминуваат покрај него, а навечер излегува со свилена кошула и шпиц ципела, со цигарче во промајата каде што порано имало заб кој наводно го изгубил во „славна и јака“ тепачка во која, многу јасно, ги скршил коските на неговиот противник од локалната биртија, а потоа јако се начукал со останатите „фраери“ од негов калибар, а женските му се лепеле и се нуделе да спијаат со него пошто тој бил апла мачо мужјак и им намигнувал и праќал пијачки со излитена фраза од типот “Јас ти се свиѓам, а ти мене?“ или „Џе си пи**о, продао сам њиву“ :puke:
    И многу јасно, секоја „афера“ што типот ја имал со десанка, ја множи со 10 и така го добива вкупниот број на „јаки женски кои тој ги има легнато.“ Уф...гордоста на тате. :@
    СЕЉАК СО ТАПИЈА Е ТОА!!!
    Фраер во вистинска смисла на зборот ми е токму оној тип кој во воведниот пост е опишан како „мирен“ т.е. за мене, дефиниција за фраер е воспитан, дружељубив и културен дечко, со свои ставови и цврст карактер, кој има нешто постигнато во животот (а тоа не е бројот на легнати женски), искрен, отворен, со смисла за хумор, на моменти откачен и дрзок по потреба (но не за да испадне фаца пред околината, туку чисто за себе, затоа што чувствува дека така треба да постапи), и да е сериозен кога е потребно.
    Среќа, си имам таков во мојов живот. :inlove:
    Или, ако веќе зборуваме за „лоши момци“, тоа се оние дечки кои не се класифицираат во ист ред со гореспоменатите сељовци кои на секој чекор мора да се центар внимание со својата гласност и „подвизи“. Напротив, лошите гледаат да останат што е можно повеќе анонимни бидејќи, нели, се занимаваат со лоши работи, значи, тука спаѓаат (како што беше споменато во некој претходен пост) момци како што се моторџии во кожњаци, безгрижни, безобразни, без влакна на јазик, „наркомански“ настроени итн. и нив воопшто не ги интересира дали некој знае каде и со кого биле и што направиле. Тие си имаат свој стил, начин на живот и круг на пријатели и друго баш и не ги интересира.
    У ла ла, што реферат ке беше ова од мене, ама морав, навистина ме иритира кога сељакот кај некои важи за „фраер.“ :swear:
     
    На De-lovely и Irreplaceable.xD им се допаѓа ова.
  17. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88

    БОЖЕ, БОЖЕ,... да не сум јас нешто заостаната или нешто со младинава не е во ред???
    На 15 год виски??? На 15 год јас подалеку од маалото мое не знаев, а не да се мувам и виски да пијам, или да се палам на некого. Добро, дали вие имате родители??? И некој што те пијани и те тегне надвор да те смува за тебе е фраер???
    Девојче не се секирај, ќе пораснеш но не со сила, не брзај. Проживи си додека можеш без грижи зошто ќе го бараш ова време.
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Не е до тебе млaдинава очигледно премногу филмчиња си прави ....посебно девојчево
     
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Фраерите се оние убавите лоши момци недопирливите два пати имам паднато на такви -.- па затоа ќе си кажам подобро би била со некој страмежлив и фин отколку со фраер :) :)
     
    На skinny му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Фраери трчкав на мои 13-14 години, потоа секогаш ми се допаѓаше некој што седи на шанкот си пие пијачка и си посматра под око :D . Таков и маж ми беше првиот пат кога го видов, седнат на шанкот си пие пијачка а неговите другари се правеа фраери, и реков ова е мирно дете мора да го средам :rofl: :rofl: