1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фрази за смувување од машките

Дискусија во 'Сингл' започната од RedRose97, 29 јули 2010.

  1. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.206
    Допаѓања:
    23.977
    2 фрази до сега ме оставиле буквално :o во првите 20 секунди, за после :rofl:

    Првата (имав 16 години, и бев на некоја забава во Хавана летното сега што е)
    Типот- Девојко, сакаш да го запознаеш другарми, слета директно од Холивуд со чартер лет, само за тебе. :D
    Втората (ми се случи пред нецела година на домашна забава)
    Типот (многуууу сериозен) - Ако Хитлер ја видел таа насмевка, ке ја престанел војната . :o :rofl: :rofl: хахахахахах
    Ја незнам дали изгледав некултурно, ама поштено му се изнасмеав во фаца (неможев да издржам), а дечкото направи едно жално фациче и рече ‘ова ми успевало кај други девојки‘ :D :D (после зошто машките користат такви фрази, има некои девојки кај кои пали тоа) :D

    Како и да е, другарка сум сега со дечково , и секогаш се смееме за ова :rofl:
     
    На Wolf.girl95, anab и mims-89 им се допаѓа ова.
  2. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Тој: Знаеш колку мнн те сакам јас тебе?
    таа: НЕ, колку многу?
    ТојЧ Па те сакам повеке и од Љубовница !!!!
    :rofl:
     
  3. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Пред некој ден на фб:
    он: како оди во љубовта?
    јас: сега за сега супер. Зашто?
    он: па онака...овоа сингл досадно е некако

    хахахаххаха ми идеше да му речам: е шо сеа да не сакаш у relationship да се стаиме? ама мудро си премолчав и offline :D
     
    На Just.Passing.By му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски

    :D :lol: :rofl:
    ...царица!!! :bow:
     
  5. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    :clap: Браво Зоки, добро би било кога сите машки би приоѓале на овој начин.
    Искрено преку глава ми е од некои фрази коишто се употребуваат само за да се најде во муабет некој, а притоа воопшто не е интересен ( тој си мисли дека е) :^)
    Минатиот викенд бевме излезени со другарките без дечковците, па не видоа големо женско друштво сами, и почнаа со без веза коментари, па може ли пијачката да ја ставам тука, може ли јакната да ја ставам, тука, како вака убави девојки сами, па баш зашто сме убави беше одговорот :D
    И кога веќе станаа неподносливи вртејќи се околу нас, буткајќи се а не знаат како да пријдат јас ги викнав и им реков "дечки ако сакате да се запознаеме слободно пружете рака и претставете се, а не вака да не бутате наваму натаму, и да правите глупави гримаси, не сме толку лоши шириме познатства" :lol: па така фино лепо се запознавме со дечките, но очигледно не можеа да смуваат ниедна од нас па си се повлекоа :rofl: :rofl:
     
    На Wolf.girl95 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    :rofl: :rofl:
     
  7. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Или...зошто олку убава девојка седи сама?
    Паа..дечко ми отиде да го паркира BMWто. :D
     
    На LGBT, un.luckygirl, Tannaa13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Си правиме муабет со еден стар познаник.. на фб мислам беше и ми вика сакаш ли да излеземе да се муваме ќе купам милка одамна ти должам ( од некоја си кладба ). И јас му викам не фала не сакам да излеземе а милка сама ќе си купам ако сакам. и ми вика ама не се плаши се што ке изедеш од милката ќе го стопиме со бакнување. Така се топат калории. И јас .... Смајли што се крсти. Секако не излегов. :D
     
  9. ChinaRoxy

    ChinaRoxy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Иначе мене не ми е важно дали ке употреби некоја глупа фраза или само ке каже ‘здраво‘ важно дечкото да е убаф
     
  10. TeAmoTeAmo

    TeAmoTeAmo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    хахаха ама сепак ако е убав не значи дека не е глуп со тие фрази ;)
     
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Остај глуп,па и сељак некој |(
     
  12. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Сериозна си?
    Кај мене попрво ќе "запали" шармот и говорот на телото на дечкото, начинот на кој што ме гледа и како разговара со мене.
    А, не "пијан сум-искористи ме.. и ќе бидам се додека не ме искористиш " (ја имав пишано фразава на оваа тема).
    И од таков дечко бараш памет?
    Постојат милион фрази како да се освои женско, освен.. нормално,ако таа не е будала и се потсмева со другарките на глупостите што ги кажува дечкото ПРЕД НЕГО, наместо културно да му се насмевне и да го одбие.
    Ама.. кога си излезенa со намера "мувам за една вечер", тогаш ќе му гледаш во мускулите и насмевката.
     
    На Aleks96 и beached им се допаѓа ова.
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Слична фраза од мое искуство „Сакам да играм со тебе,ама да испијам уште 3 пива па ќе дојдам„ :D .
    Ми се допаѓа што не сакаш да се потсмеваш на дечкото пред него,сепак не си баш таква бесчувствителна мрчачка како што се претставуваш во повеќето постови ,а?Јас ценам луѓе кои не се потсмеваат смислено на др.луѓе во јавност за да го билдаат својот рејтинг,па сега го ценам тоа што и ти си таква.Не е умилкување, :!: !!!
     
    На Ashling му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Добро е што се промениле впечатоците :D

    Чувствата се една работа, она што јас го направив е од чиста култура.
    Така да, секоја девојка што и е кул in his face да му кажи полно ГРДИ зборови, без претходно да размисли дали е во ред, не дека е бесчувствителна, туку не е културна и внела огромна доза на арогантност, што нема да и послужи баш многу во животот.

    Што треба да му направам на таков дечко?
    Да му ја плеснам пијачката во лице?
    Не.

    Па и дечкото да биде некултурен, женското треба да ја задржи нејзината женственост, а не да се спушта на негово сељачко ниво и да си ги мерат ташаците.

    Недостасуваат џентлмени. Да ти отвори врата, да почека ти прва да заминеш, па тој по тебе.
    Фразите "спиев со мечето,но го изгубив, може да спијам со тебе" .. ќе запалат само кај некои вакви :lol: (како ова смајли)
     
    На SexiLy, chicaboom3, Wolf.girl95 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ашлинг
    Ок,она чувствителност и бесчувствителност беше некако ненајсоодветно изразено,не го анализирај секој најмал збор до бесконечност,ти бетер си и од дечко ми,ќе му го одземеш приматот во хиперхиперхипер на n-та аналитичар :D !Поентата ми беше и за да имаш изградена култура треба да имаш осет,како понизок степен од чувство или емоција да речеме.Да се размисли свесно,нели сме homo sapiens,за тоа како секоја наша постапка ќе се одрази на др.луѓе.
    А јас претерани џентлмени и не сакам,сакам некој кој ќе ме третира најрамноправно,сама си отварам врата и си чекорам до него-ни пред ни зад него,ама не се мешам на др.секој си избира како што му годи :!: !!!
     
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Да не бидам опомената,немаше опција за редактирање! :!:
    Се сетив на еден случај од средно.Ми приоѓа дечко во дискотека „Колку убави усни,мора да се силиконски„ :^) јас лаконски од култура „не,не се„ тој „ама таква совршеност,сепак не е срамно доколку се...„.Мене ми се запали сијаличката овој игра на карта инает и фино го отстранив со некои фрази од типот нема повеќе баш простор за дискусија тука.Има дечки кои ја користат оваа тактика напад на его+твроглаво инаетење,а никој :!: не е баш имун на ова.Значи приоѓа дечко на убава и паметна девојчица и задава удар на его нешто во врска со изглед најчесто,нејзе и се крева коса,правилното расудување и е заменето со инстант бес,веднаш е во напаѓачко-одбранбен став,што овој и сака.Тие се инаетат едно добри 15мин.од страна гледано тие се заедно тоа време :!: .таа на крај грубо го брка,тој со задоволна фацка се враќа кај другарите и им вели „јес да е убава,ама толку глупава,браааааааааааат,па не успеав повеќе,ме угуши со глупости„!
    Др.пример од сите другарки дечкото се качи на најнеубавата,за да удри по егото на поубавите и да го привлече нивното внимание,што му е и целта :!: .Со ова не сакав да навредам никого,другар мој ми рекол како ја применува тактикава,бидејќи верувам дека не е ни прв,ни последен сакав да посочам на ова.Ова се опасни манипулативни маневри.
    Наравоучение-внимавајте девојки,има дечки кои безмилосно удираат на вашето его на подмолен начин :devil: ,не им давајте простор на ваквите да ве вовлечат во нивната игра!
     
    На A-j-a и faye им се допаѓа ова.
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.565
    Пол:
    Женски
    хахаха мене ми се има случено слично нешто, демек толку убаво лице имаш кој пластичен хирург ти го правеше. И јас му викам, мило ми е што има луѓе кои не се срамат да побараат помош за да си ги остстранат недостатоците. Дај ми број кје ти го пишам од дома бројот на докторот и ќе те препорачам. Дечково почна да мењава бои и на крај си отиде.
     
    На SexiLy, faye, sadangel и 3 други им се допаѓа ова.
  18. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Си седиме со другарка на клупа и пушиме цигара, кога ни доаѓа еден маж и ни вели: Зошто вака ни правите? Зошто не мачите? :fubar: И ние две го гледаме вака :o . Може да се запознаеме? И другарка ми вели: Не. Не ширеме познанства. 8) :lol: И типот фино лепо се повлече и си влезе во кола кај другар му. Цццц... :x
     
    На klaudija90 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Du6i4kaa

    Du6i4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    Хаха интересно,типот веројатно сакал да ти симне ѕвезди ^^
     
  20. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Една од нај??? фрази кои ми биле упатени беше „А да прескокнеме удварање, сакам да те еб :swear: м“. Е, ама како го кажа тоа, јас фатив да се смеам, па се засмеа и тој, па си направивме муабет онака, другарски, ми кажа дека еднаш дури и му успеало (И тој бил изненаден, на одмор бил, во диско и типката му рекла „ај“ и после... на плажа :) ). На крај дури и ми се извини, мислел ќе биде финта :D.