1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фрази за смувување од машките

Дискусија во 'Сингл' започната од RedRose97, 29 јули 2010.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ааа не не тоа никако не да е убав најубав на свет да е ако ми тресне нешто и жив остане најважно ми е да знае муабет да ми направи па да ме привлече инаку џабе му се :x. Ја нечу да га видим ни гласа да му чујем :D :D :D
     
  2. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Најјаки удварања кај мене:

    Тој: сакаш да го водиме љубавот кај мене во кола?
    Јас : :!:




    Тип ми пиши на фејсбук:

    “Здраво јас сум од гевгелија и пред неколку дена станав милионер добив 200 000 евра од наследство дали сакаш да бидиш царица иначе сум каратист и тренирам карате се борам во јапонија со сумо борачи и сум најак се сликав со шварценегер“

    По телефон:

    “Ја незнам да певам ал че ти го лижем цел ноч“


    Тој : Дај бе да се видиме што сакаш ќе направам
    Јас: Што можеш?
    Тој: Ако треба и шајки со гол гз ќе вадам
    :rofl: :rofl: :rofl:



    И сега една приказна за еден тип:

    Уште во средно секогаш ме застануваше типот еј шо прајш еј како прајш еј ова она...ама секогаш и веќе досаден стана и не можев ни да го откачам. И типов секогаш ме запираше муабети и сеа се мислам како уствари да го откачам да му кажам оти не ми се бендисува ич и крај, а тој па никако да ми речи нешто туку само одоколу врти муабети де ова ќе ме праша па она и еднаш ми вика да излезиме ако сум можела , па ајде се согласив излегов и сега најјакото : Покрај цел срам ама ќе ти речам: (се мислам сега што да му вратам пошто сигурна бев ќе речи: ми се допаѓаш и сл) и вика само: Многу ми се бендисува другаркати дај сврши ми работи некако .... јас цела ваква: :tmi: хахахахаха
     
    На Sara123 и unlucky им се допаѓа ова.
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мене ми пиша еден на facebook Ммммм..слатка си ко локум. -.- Во тој момент ништо друго не ми падна на памет освен деактивирање на профилот. :D

    Саботава во Маракана добив понуда за пијачка. Доаѓа девојката што служи и ни вели на мене и другарка ми: Што ќе се напиете? Јас мислев дошла да се кара затоа што нешто недоразбирање имавме за цената на пијачките претходно и и велам А? Ми повтори пак, што ќе се напиете едни дечки сакаат да ве почастат пијалок. Викам ништо. Сигурно? -Да. Ама нема назад после, сигурна си? -Да, сигурна сум жено божја.

    Со фрази многу многу не сум имала искуства, али памтам еден ми пиша на пицзо профилот Kali4ka i miss you, i really wanna kiss you. :D
    ..истиот тој ми ја преведе од Sunrise Avenue - Fairytale gone bad, и велеше ја пишувал за мене сам, негово дело била. Читам, читам и се чудев од каде ми се познати строфите. :D
    Многу беше смешен делот Надвор од мојот кревет, надвор од мојот ум...или пак Нема повеќе зајци во мојата капа. Она буквален превод беше. :D
     
    На Bitter-Sweet, Phyramide и Mawatta им се допаѓа ова.
  4. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Се изнасмеав читајќи ве! :lol: И јас сум повеќе за обично здраво отколку ваква некоја срцепарајуча фраза, слушната повеќе од сто пати... И така баш минатиот викенд ми стига порака на фб од некое Х типче, поим немав кој беше, ни како ме нашол. Раскажува типов како 2 вечери по ред откако ме забележал, очите не може да ги тргне од мене и уште не знам што, и на крај завршува со: ако сакаш додај ме за пријател, само пази да не се заљубиш гледајќи ги сликите! Доброо.. :^) Па баш и не го направив тоа! Можел фино да ми пријде наместо 2 ноќи да си седи на страна и да си ги трие очите манијачки. Но, на фб сите се силни! :!:
     
  5. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Морам да пишам една случка на сестра ми што и се случи..
    Имаше една другарка и и даде една лектира... одкако си дојде дома девојчево и се јавува и и вика -Најде едно малечко ливче во лектирата? сестра ми: -не не, сега ќе видам...
    И го наоѓаме и на него пишува "сакаш ли да се муваме, кога ќе прочиташ јави и се на сестра ми" хахахахахахаххахаххахахахахха толку глупаво машко немам сретнато, ВРВ
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cute-Angel

    Cute-Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Хммм...Јас имав еден случај кога дечко ми се пушта и пазете со која фраза:
    Да не те болеше случајно???
    Јас таква зачудено гледам:
    -Не те сваќам?
    И он:
    -Дали те болеше кога падна од рајот???
    Колку беше глупаво ова се изнасмеав.Ама среќа беше на фејсбук фпа само му писав НЕ и одна блок :))))))))
     
    На generation му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Бевме искочени со една другарка и дојде кај нас еден нејзин братучед (подалека роднина) и цело време стоеше со нас. И тргнавме ние да си одиме со другарка ми и ме фаќа за рака и ми вика "Би сакал јас и ти некогаш да излеземе заедно како МУШКАРАЦ и жена" а јас само му вратив "Јас пак не"... Или еден друг пат, еден дечко ми вика "Мајка ми ми рече да си те фатам за девојка дека таа само тебе за снаа те сакала".
     
    На generation му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mawatta

    Mawatta Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Лелее баш се изнасмејав...

    Еднаш стоиме онака друштво,во една дискотека,и само поминува еден невиден сељак,и ме гледа мене,и ми вели "ЛЕЛЕЕЕ! БОЖЕ КАКВА УБАВИНА,ДАЛИ Е ОВА МОЖНО,ПА ТИ СИ НАЈУБАВОТО ЧОВЕЧКО СУШТЕСТВО...!" и после две секунди,му се изнасмеав у лице..Па дај дали е можно такви сељаци да постојат... :D :D :D
     
    На generation му/ѝ се допаѓа ова.
  9. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Најглупаво до сега што ми се случило :
    Тој: ,,Здраво јас сум Онур, сакаш ли да бидеш моја Шехерезада?``
    Јас: ,,Не јас сум Бену ахахахаха``
     
    На Vladus, izabela63-64, generation и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Countess

    Countess Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    хахахахахахахаха...што не се изначитав.....мене па ми дојде еден тип во дискотека..не дека се слушаше нешто али ај..и ми вика типов: Со брат ми(или другар не се сеќавам) те гледаме веќе две недели и се караме за тебе.(а јас првпат го глеам у живот) И ми вика као демек ќе се скарам и со брат ми ако треба за тебе се ќе направам. ВТФ? и тука нешто врти муабети јас само да, мхм, мхм, сигурно...и на крај више у пм викам дечко иам ај чао...и седеше тука уште некои 5 минути па виде дека не го фермам и си отиде. -.-

    Значи незнам уште какви глупости ќе измислат. ова до сеа ми било врв. секој ден се поглупави и поглупави смислуваат.
    АЈ бар се смееме хахаххахахахааха
     
  11. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    ахаххахахахаххаххахахаахахаахахаахахаахахаахахаахахаахахаахахаахахаахаха јако е :D
     
    На Sara123 и nena2010 им се допаѓа ова.
  12. un.luckygirl

    un.luckygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    lele ama epten me nasmea so ova DAngel :D
     
  13. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Поизлитена фраза од " Како вакво убаво девојче да нема дечко" ах.... |( Незнам дали машкиве се свесни сами што глупости и просто-сељачки фрази употребуваат, арно ама кај некои вакви фрази палат, кај мене НЕ :) Ми се случиле и мене некои вакви случки каде што типот упорне се прави "паметен" но не ми текнува, ги има многу и сум ги заборавила.Но една случка ми текнува,кога со другарки стоиме во диско и доаѓа еден тип и и вика на другарка ми "Извини дали е резервирано местово до другаркати (за мене) и другарками му вика, не оди преку ред земи ливче и чекај на ред, гледаш ред се чека тука, а овој вика од кај да земам ливче и се смее, ако треба ќе чекам цела вечност за неа, (а цел муабет го слушнав патем) , и му се вртам и викам уште пред да застанеш во редот ќе ти кажам дека уште од сега си дискфалификуван, и типов се сврте и си замина....ах....до кога бе вака машкиве ќе прават, само има надеж затоа што има исклучоци некои. ;)
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Имам еден куп такви дешавки и се ќе сварам некако....али кога ќе ми се обрати некој со “Шеќер’’ се вадам од кожа... Си чекам ја у Миднајт на шанк пијачка и ми доаѓа еден, али згоден беше, да ми пристапеше другаче може ќе пројдеше и ми вика “Шеќер може една пијачка од мене’’ Абе шизнав кога слушнав, па почнав да лажам демек дечко ми ме чека, се брзам...
    Од кога “Маче’’ го сменија со “Шеќер’’
    Ту мач Долина на волците инфлуенс.... :@
     
    На Bitter-Sweet и unlucky им се допаѓа ова.
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ^^^ Еј, јас ова прв пат го слушам од тебе шеќер, хахахах Долина на волците, не знаев. Јас пред некое време слушнав, „многу те ловкам“, од човек што го гледаш прв пат во живот, и ова како демек ме симпатише треба да му е ли што хахах, оти треба да си со некој да те ловка бре, аман :).
    На тоа, „како таква убава девојка да е сама“ обично одговарам експериментирам со истиот пол. :) Тешко е да си машко, што да ви кажам, не сум, за да зборам хаха ама ми изгледа ко тешка работа. :)
     
    На Sara123 и plawa им се допаѓа ова.
  16. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    ^^ Ја обично одговарам.. Па не сум сама ме чека дечкото.. верувај одма се откачуваат... 8)
    А твојов одговор баш и немислам дека им смета...баш напротив... :)
    Машко да нејќе две жени у кревет, исто ко ја да речам дека нејќам чоколадо :^)
     
    На srcekrsacka и Phyramide им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Абе тој нека си сонува што сака, мене ич не ми дреме што некој ќе мисли и какви слики ќе му се извртат :)
    ...прилично ладен човек сум за таквите машки, па проблеми да ме замараат немам, освен овие ваквите улетани од нигде никаде, ама ги снемува брзо :).
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    :D Нели? Јас еднаш чекав другарка и буквално ме смараа двајца дечки. Ми викаат - дечко ти го чекаш? Јас во надеж дека ќе ги откачам им викам - не, девојката :)
    И одеднаш се врти и типот, и другар му и неколкумина случајни минувачи и типов испушта едно хипнотизирано.
    - Уууу а може да гледаме?! :D

    Ех тоа беше кога бев млада и зелена, па не знаев дека изговор лезбејка не пали. Односно пали, повеќе од очекуваното :)

    Не знам зошто ама одамна некој не ми пришол на некој фраерски и максимално шизички начин. Сакам бре да чујам муабет во стилот на
    - Маче, па ти знаеш дека ја сум највечи шизик у маало. Добро, зашо нејќеш да се фатиш со мене? Па ти знаеш ли шо све ќе ти пружам? Дај барем да се лапаме. Ајде.

    Сакам бе, call me crazy, ама сакам. Сакам да сум прашана дали сакам да се фатам со него и крај на муабетот! Кај се времињата кога игравме сентиш?! (и тука кревам раце и мрдам на тупцс тупцс музика одејќи си од просторијата)
    :D
     
    На crazylady, plawa и unlucky им се допаѓа ова.
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.302
    Допаѓања:
    101.425
    Пол:
    Женски
    Оф леле мене викендов, додека пиев кафе и го чекав другар ми да дојде ми приоѓа еден што ме манјиачеше едно добри 15 минути и ми вика. Гледам, гледам и не можам да си поверувам, дека те најдов!! Сакам да те женам, ти си жената на мојот живот. Те молам ожени се за мене! И јас прво од памет се извадив, после ми дојде да се смеам и на крај му реков, е па дечко додека ти ме гледаше, гледаше и гледаше мене ме ожени друг. И станав, и си отидов. Кога му кажав на другар ми зашто сменав локација, човеков не можеше да престане да се смее цел ден.
     
    На Sara123 и unlucky им се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.302
    Допаѓања:
    101.425
    Пол:
    Женски
    Значи немам зборови коментаров ми го разубави денот :D :D