1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фрази/реченици кои нѐ охрабруваат...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ALe546, 2 октомври 2013.

 1. ALe546

  ALe546 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Незнам за вас,но мене многу често ме онерасположуваат мали и неважни работи. Во вакви периоди потребен ми е некој кој ќе ми каже ''2-3 слатки збора'', ноо бидејќи нема таков, си се тешам самата...имам една тетратка полна со ''охрабрувачки'' мисли и не дека ми помагаат, напротив кога ги читам, плачам, но сепак подоцна се чувствувам многу подобро.
  Зборувам за реченици од типот:
  -I can.
  -Belive in yourself.
  -Follow your dreams.
  -Be happy.
  -Be crazy.
  -Do what you want.
  -Live the life.
  -Smile.
  -Be what you want.
  -Never stop dreaming.
  -Never give up.
  ...
  Како вие се справувате со такви ситуации ? :D :P  Барав но не најдов тема слична на оваа,ако веќе постои ваква тема затворете ја оваа. :)
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш дека можеш тогаш стварно можеш направи го тоа ! Најважен си самиот на себе и довербата која си ја имаш .За да бидеш уште поуспешен почитувај се најмногу на свет и другите ќе те почитуваат, според мене ова се вистински охрабрувачки фрази :lol:
   
  На ALe546 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anna-tessa

  anna-tessa Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  22
  "Само еднаш се живее" едноставно ми помага многу, а особено кога сакам да направам некоја глупост :D
   
  На Dashing:), elimkd, tiph24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. lady11

  lady11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  72
  Животот е глуп глупирај се и ти ;)
  едноставно кога се сетам на оваа реченица се заборавам и се правам ко мрдната :rofl: :rofl:
   
  На Dashing:), elimkd, tiph24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Се се случува со причина :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.972
  Пол:
  Женски
  Јас сум цврста личност и верувам во себе.Знам дека после облаци доаѓа сонце ^_^
   
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  [
   

  Прикачени фајлови:

 8. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  You can if you think you can :)
   
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Ти го можеш тоа!
  Верувам во себе!

  Не постои поголемо охрабрување од тие реченици. :wasntme:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Се ќе биде во ред,тука сум...
   
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.421
  Допаѓања:
  31.839
  Пол:
  Женски
  Отровот се крие во малите шишенца.
  Нема страв,нема солза.
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Животот продолжува.
   
 13. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • thumb.jpg
   thumb.jpg
   Големина на фајлот:
   21,1 KB
   Прегледи:
   76
 14. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  25.514
  Кога животот ќе ти даде најголемиот удар исправи се и продолжи.
   
  На H.VAGA, LittlePinky и eliesaab им се допаѓа ова.
 15. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Секогаш по дожд иде сонце. :)
   
  На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  50
  Be yourself
  Never stop dreming
  Dream it wish it do it
   
 17. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Hе е лош живот туку само лош ден..:*:
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  You can't be better than me.
   
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  17.332
  Пол:
  Женски
  You near nobady , its gonna hit as life . But that 's no about how hard you hit , it 's about how you 'll can get hit and keep move and fall , how much you can take and keep move and fall . That 's how win and start .
   
 20. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  338
  Никој пехар не освоил седејќи на трибини.