1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фрази што ве нервираат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Wild.Child, 9 јули 2010.

  1. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Мајка ми : Мора ли секоја вечер да излегуваш ???? :@ (ова страшно ме нервира, а што ќе правам па дома ако седам ?? )
    Дечко ми : И ти друго што ќе ми кажеш ? (после половина час муабет зар има уште нешто да му кажам :@ )
    Овие сега ми текнаа..сигурно има уште многу други !
     
  2. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    А пак мене ми е смрт кога ми речат : Тиа снема сок (или било што) ајде трк до продавница..Аоо ми доаѓа незнам што да направам..Секогаш и велам на мама..Ќе правам све дома, само до маркет да не одам .. |( :D
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Искрено се изнасмеав на темава :rofl: :rofl:
    Хм...фраза што најмногу ме нервира е кога тато ќе ми рече МАЛО :o ај ова и она направи :D А бре уште мало?
    Мама-оти не излагаш? Дома ќе седиш? Не ти е досадно?
    Брат ми-станува насабајле и ми вика-каааааааај си мори, што прајш :rofl: Тоа онака ко добро утро :lol: :rofl:
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    еве една од тато нај што ме нервира:
    -Ај доста попаметна си каа ќутиш!
    :|
     
  5. shila

    shila Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    најчесто ме нервира кога некој ќе ме праша И ШО ИМА ДРУГО?!?! :^) или пак факлултето...до кај си :^) :^)
     
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Мене ме нервира коа некој ќе ми каже "Ти си знаеш голема си" :rofl: Незнам зошто ама страшно ме нервира оваа фраза :puke:
     
    На Smell.Of.Wickedness му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тоа ко да не му е гајле |( Многу мразам, сум прашала значи барам мислење. Знам дека си знам ама нема да биде лошо да слушнам и нечие мислење. Свашта.
     
  8. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Многу се нервирам кога ќе ја земам мајка ми со мене да купам нешто и кога ќе ми рече:Незнам,ти како сакаш :@
    Или пак дедо ми кога ќе рече:Ане не е јадена.Ама ако сакам ќе јадам ако не нема.
     
  9. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    И мене ме нервира тоа. А и плус по некој саат ќе речат, а не ти суште си мала за тие работи :@
     
  10. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Нема фрази што ме нервираат. На сите горенаведени кога ќе ми ги речат мене слатко си се смеам зошто знам дека некој ден и јас ќе ги употребувам :rofl:
     
  11. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Значи ме нервира некој кога ќе ми каже 'Ауу колку си висока,па зет нема да можеме да најдеме'.Божем кујзнае колку сум висока.
    Во последно време татко ми ме нервира со фразава:Анни си ослабнала,земи јади.И цел ден без јадење. Е кога ќе го слушнам ова коса ми се крева.
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    " Што сакаш прави " :@
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.614
    Пол:
    Женски
    Да, а посебно кога им бараш совет а они ти возвраќаат со тоа |( или пак со твое си е.

    а ме нервира и "А стварно убаво ми стои? не ме лажеш ? " бог да чува.. ја најдобра другарка сум нашла да лажам..
     
  14. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Најмногу ме нервира кога ќе прашам нешто и ми треба нечие мислење и ќе ми одговорат "ти си знаеш што како".Ме нервира кога некој постојано веле Незнам,Неможам како тоа да е оправдување за се. :@
     
  15. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    ме нервира многу кога ќе ми речат: "Леле ништо не јадеш,цел ден гладуваш(а пред тоа сум јадела 2-3 пати)",кога барам совет-"ма прави што сакаш,што ме прашуваш мене?","Па ногу јасно"-колку ја мразам фразава |( ,кога дојдат некои гости и кога ќе ме запрашуваат "И како со школо?" ме вадат од такт како само таа тема да е.
     
  16. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    најмногу ме нервира за се нешто кога одговараат со НЕ ЗНАМ КАКО САКАШ ТАКА и со ДОБРО АЈДЕ ТАМАН Е РАБОТАТА уфф колку ме нервира така ладно ама пак со презир :devil:
     
  17. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Тато
    Леле, колку тежиш сега, 25 кг?
    Не оди боса по плочките!
    Ако се разболиш сама да си одиш на лекар!
    Аха вчера измрзна надвор па сега киваш.
    Кај го најде тоа никакво чоколадо алергија ќе ти испадне!
    Ццц вчера пак седеше до 4 на компјутер?!
    Кога ќе престанеш да гледаш од тие никаквите филмови(тоа вклучува се што е натприродно измислено или нешто што ќе ме растажи па ќе плачам) :$

    Тета
    Фати некој дечко?А,кај излегуваш?А,другарките твои имаат дечко? (од такт ме вади :@ )
     
  18. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Мнооогу ме нервира: Еве, и ние немаме, само што бев ваму, таму, си купив ова, она... :@ :@ :@ :@ :@ :@
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Во последно време : “Зошто си ослабела толку?„ и “Подитно мора да се здебелиш!„ :@

    инаку ме неривира кога нешто ќе замолам и ќе ми кажат “ме мрзи“
     
  20. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Немој да седиш до касно надвор ..
    Ај стани више од тој кумпјутер само пред него да се седело (а само што сум седнала :@ )
    Фатија книгата малку цел ден на тој кумпјутер и луташ негде..
    Облечи чорапи не можам да те гледам така кога шеташ боса
    ..На сред јадење .. ај стани дај ми чаша вода или направи ми сок .. (е ова страшно ме нервира :@ )
    Среди си ја собава што е ова ко ураган да поминало тука па девојче си ..
    Дур јас те ранам и си под мој покрив ке правиш така како што ке ти кажам ако не ене ти ја вратата..
    Немој да се дереш толку цела зграда те слуша ( а она -тој .. се дере по гласно од мене |( )
    Што сакаш прави ..
    Со тебе не може да се разговара или се дереш или водиш инат ..
    Доста више со тоа песните по цел ден ги слушаш .. веќе ми се здосади цел ден истите да ги слушам ..
    Ај станувај од компјутер помина твоето време ( он седел 4 саата а јас само 2 .. и вика вре,ето ми поминалоо ајј :devil: )
    и има уште многу вакви фрази што ме нервираат али сега никако да ми текнат ..